Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco bilgilendirme icin tesekkurler.

• ⭐⭐

@crazycells Üstad bir şey soracağım bu belgeyi ben şuan aldım yalnız birşey soracağım bu belge şuan Rumence bunu İngilizceye mi çevireyim yoksa türkçeye mi ? Bilgi verirsen mutlu olurum

• ⭐⭐

@emirgenco belge şuan Romanya’da avukatta o tercüme ettirecek apostilli tercümeli yapacak. Ama acaba hangi dile çevirsem sorun yaşamam birde belgeyi scanner ile taratıp gönderse orijinal yerine sayılır mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells Üstad bir şey soracağım bu belgeyi ben şuan aldım yalnız birşey soracağım bu belge şuan Rumence bunu İngilizceye mi çevireyim yoksa türkçeye mi ? Bilgi verirsen mutlu olurum

Ingilizce'ye cevirtmeniz gerekiyor. Turkce ceviri kabul edilmez.

• ⭐⭐

@crazycells Üstad bu bilgi çok işime yaradı çok sağolasın valla

• ⭐⭐

@emirgenco son sorum sonrası için apostilli inglizce tercümeli yaptıktan sonra scanner ile gönderse olur mu yani taratıp whatsap yada mail ile illa orjinalini mi elden göndermesi lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@emirgenco son sorum sonrası için apostilli inglizce tercümeli yaptıktan sonra scanner ile gönderse olur mu yani taratıp whatsap yada mail ile illa orjinalini mi elden göndermesi lazım

scanner ile gonderebilir. Renkli scan etsin, siz de o sekilde ciktisini alin...

zaten bu tur ceviriler online olarak cok fazla hallediliyor, size formun orijinalini internet uzerinden gonderiyorlar, siz de onun ciktisini aliyorsunuz...

• Merhaba arkadaslar KKTC'de okudugum icin ABD'nin benden istedigi adli sicil kaydini (karakter belgesi) nisan ayinda nasil aldigimi anlatacagim. Oncelikle Izmir'deki ve Ankara'daki KKTC konsolosluklariyla telefonla gorusme yaptigimda bana konsolosluk uzerinden basvurursam belgenin pandemiden dolayi 3 ay icerisinde anca gelebilecegini soylediler ve tabiki ben de riske atmak istemedim. Buradan bir dilekce yazip arkadasimin orada benim yerime karakter belgesi almasina izin verdigimi beyan eden bir vekaletname verdim. Konsoloslukta bu vekaletnameyi onayladilar ve damgaladilar 130 tl gibi bir tasdik ucreti aldilar. Bu arada zaten KKTC vatandasi oldugum icin TC icislerine falan gitmeme gerek kalmadi sadece Izmir'deki konsoloslukta bu tasdik islemini yaptirdim. Bu damgali ve imzali vekalet dilekcesinin yanina 2 adet pasaport fotografi ve pasaport, KKTC ve TC kimlik fotokopilerimi koyarak belgeleri Yurtici kargoyla postaladim. Once Ptt kargoya gittim fakat KKTC'ye postalarin pandemi nedeniyle 120 gun gibi bir surede anca ulastigini soylediler. Ben de o kadar uzun surmesini istemedim ve Yurtici kargoyla 70 tl gibi bir ucret karsiliginda yolladim.
    Belgelerim 3 gun sonra arkadasima ulasti. Sonra arkadasim direkt benim bagli oldugum Guzelyurt Polis Karakoluna gitti fakat orada ona fotografimin yanlis oldugunu vesikalik fotograf istediklerini, pul almasi gerektigini ve Lefkosa'daki KKTC Icisleri Bakanligi'ndan vekaletnameyi muhurletmesi gerektigini soylediler. Daha sonra arkadasim bu denilenleri yaptiktan sonra ve benim icin karakoldaki bir formu doldurduktan sonra belgeyi iki saat icerisinde alabildi ve bana taratip yolladi.
    Ben KKTC vatandasi oldugum icin burada İçişleri bakanligina noter tasdiki yaptirmam gerekmedi ve arkadasimin da orada TC Dış İşlerine gidip vekaletnameyi onaylatmasi gerekmedi. Ama yine de benim icin stresli bir surecti cunku pandemiden dolayi KKTC'ye ucak biletleri cok pahaliydi ve 15 gun karantina zorunlulugu vardi. Buradan arkadasima vekaletname vererek masraflari en aza indirmeyi basardim ve sizi de bilgilendirmek istedim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@malymoris bilgilendirme icin tesekkurler.

• Merhaba, Azerbaycandan 11 aylık oturum sebebiyle adli sicil kaydı almamız gerekiyor. Tüm girdileri inceledik, Azerbaycan Büyükelçiliğine ulaşamadığımız için (Azerbaycan Dış İşleri Bakanlığı sitesinde Büyükelçilikten alabileceğimiz bilgisi yer alıyor) bilgi alamadık ve forumdan öğrendiklerimiz sonucu (Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.) en optimum seçeneğin Azerbaycanda yaşayan birine vekalet vermek olduğuna karar verdik. Ancak bir vekaletname örneği bulamadık, belgeye apostil yapılacak mı gibi sorularımız var. Süreç ile ilgili deneyim sahibi, yardımcı olabilecek birisi olursa çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@POLARBEAR25, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba, Azerbaycandan 11 aylık oturum sebebiyle adli sicil kaydı almamız gerekiyor. Tüm girdileri inceledik, Azerbaycan Büyükelçiliğine ulaşamadığımız için (Azerbaycan Dış İşleri Bakanlığı sitesinde Büyükelçilikten alabileceğimiz bilgisi yer alıyor) bilgi alamadık ve forumdan öğrendiklerimiz sonucu (Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.) en optimum seçeneğin Azerbaycanda yaşayan birine vekalet vermek olduğuna karar verdik. Ancak bir vekaletname örneği bulamadık, belgeye apostil yapılacak mı gibi sorularımız var. Süreç ile ilgili deneyim sahibi, yardımcı olabilecek birisi olursa çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler.

Halihazirda Azerbaycan'da mi ikamet ediyorsunuz?

Genelde 12 ayi gecince gerekiyor sicil kaydi, fakat ne olur ne olmaz diyerek almak istiyorsaniz tabii ki anlasilir 🙂

Bu sayfadaki bilgilere gore apostile gerek yok ama noter onayi almanizi tavsiye ederim... Daha sonra bu aldiginiz belgeleri yeminli tercuman cevirisi ile Ingilizce'ye cevirtmeniz yeterli olacaktir.

Civil documents, except as noted below, are available in the Azerbaijani Republic. Certified copies of available documents may be exported. The person to whom the record pertains must obtain a certified copy of the document at a local notary office, and have the notary's seal and signature authenticated at the Ministry of Justice.

Police Records

Individuals living outside Azerbaijan can apply for a police certificate either through a relative or friend living in Azerbaijan with a completed Azerbaijani Power of Attorney, or by submitting a request at any embassy or consulate of Azerbaijan who will then forward the request.

• @crazycells teşekkür ederim cevabınız için. Hayır Türkiyedeyiz, 2015-2016 yılları arasında Azerbaycandaydım. Azerbaycan Büyükelçiliğine ulaşabildik, yarın başvuru yapacağım. Umarım alabilirim, süreci mutlaka anlatacağım.

• Arkadaşlar kıbrıs'tan sabıka kaydımiz geldi mail yollayacağım zamanki uzantı nasıl acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Arkadaslar selamlar, bir sorum olacakti. Hindistanda 4 sene kaldim(2013-2017). 2023 icin basvuru yapacagim, biliyorum evraklari toplamak icin cok cok erken fakat hindistanda devlet dairelerin ne kadar yavas calistigini bildigim icin arastirma yapmaya basladim. Hindistandan police clerance certificate alan var mi? Aldigimiz belgenin bir gecerlilik suresi va oluyor mu? Istanbuldaki hindistan konsoloslugun websitesinde oradan alabilecegimiz belirtilmis fakat daha once basvuru yapan yada alan varsa, tecrubelerini paylasabilirlerse cok sevinirim. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onuru, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Arkadaslar selamlar, bir sorum olacakti. Hindistanda 4 sene kaldim(2013-2017). 2023 icin basvuru yapacagim, biliyorum evraklari toplamak icin cok cok erken fakat hindistanda devlet dairelerin ne kadar yavas calistigini bildigim icin arastirma yapmaya basladim. Hindistandan police clerance certificate alan var mi? Aldigimiz belgenin bir gecerlilik suresi va oluyor mu? Istanbuldaki hindistan konsoloslugun websitesinde oradan alabilecegimiz belirtilmis fakat daha once basvuru yapan yada alan varsa, tecrubelerini paylasabilirlerse cok sevinirim. Tesekkurler.

Su an Hindistan'da yasamadiginiz icin oradan almaniz gerekmiyor. Su iletiye bakarsaniz, ancak Hindistan'da fiziksel olarak bulunan kisilerin basvuru yapabilecegini gorursunuz, yani Hindistan disindan basvuru yapilamiyor...

https://yesilkartforum.com/forum/post/3271

Bilgi guncel mi diye kontrol ettim; Hindistan'in kendi sayfasinda da ayni sekilde yazili:

Comments: Police certificates are only available for Indian nationals and non-Indian nationals currently living in India. Indian police certificates are not available for foreign (non-Indian) nationals applying outside India.

• @crazycells, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Arkadaslar selamlar, bir sorum olacakti. Hindistanda 4 sene kaldim(2013-2017). 2023 icin basvuru yapacagim, biliyorum evraklari toplamak icin cok cok erken fakat hindistanda devlet dairelerin ne kadar yavas calistigini bildigim icin arastirma yapmaya basladim. Hindistandan police clerance certificate alan var mi? Aldigimiz belgenin bir gecerlilik suresi va oluyor mu? Istanbuldaki hindistan konsoloslugun websitesinde oradan alabilecegimiz belirtilmis fakat daha once basvuru yapan yada alan varsa, tecrubelerini paylasabilirlerse cok sevinirim. Tesekkurler.

Su an Hindistan'da yasamadiginiz icin oradan almaniz gerekmiyor. Su iletiye bakarsaniz, ancak Hindistan'da fiziksel olarak bulunan kisilerin basvuru yapabilecegini gorursunuz, yani Hindistan disindan basvuru yapilamiyor...

Bilgi guncel mi diye kontrol ettim; Hindistan'in kendi sayfasinda da ayni sekilde yazili:

Comments: Police certificates are only available for Indian nationals and non-Indian nationals currently living in India. Indian police certificates are not available for foreign (non-Indian) nationals applying outside India.

Hocam selamlar, aslinda soylediginiz yerlere bakmistim fakat istanbul veya ankara hindistan konsoloslugu sayfasinda https://www.cgiistanbul.gov.in/page/issue-of-police-clearance-certificate/
    Burada sistemin degistigi ve hindistan vatandasi olmayanlari alabilecegini gordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Hocam selamlar, aslinda soylediginiz yerlere bakmistim fakat istanbul veya ankara hindistan konsoloslugu sayfasinda https://www.cgiistanbul.gov.in/page/issue-of-police-clearance-certificate/
    Burada sistemin degistigi ve hindistan vatandasi olmayanlari alabilecegini gordum.

O durumda alip hazir edebilirsiniz. Secildikten sonra guncellemeye calisabilirsiniz, eger gunceli yetismezse bile su an alacaginizi kullanabilirsiniz, ne de olsa sonrasinda Hindistan'a gitmemis olacaksiniz...

• @crazycells, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

calisabilirsiniz

Selamlar, tesekkurler hocam cevaplar icin.Anladigim kadariyla ulkeye tekrardan giris yapmadiktan sonra dosyanin alinma tarihinin pek bir onemi kalmiyor.

• Litvanyada 9 ay süre 2 dönem kadar erasmus yaptım. Bu süre için polis raporu gerekli midir? Kaldığım toplam süre 9 ay.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |