Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@runaslan yazık günah insanların hayatlarından zamanlarından çalıyorlar

• ⭐⭐

Selamın aleyküm arkadaşlar yabancı ülkeden adli sicil kaydı için. Bir sorum olacaktı
    Romanya’dan adli sicil kaydımı avukat aracı ile aldırdım polis ofisinden apostilli bu adli sicil kaydını orada inglizce tercüme yaptıracağım lakin kafama takılan şu.. bu belge adli sicil kaydı oranın noterlerinden tastikli mi olması? lazım ikinci sorum belgeyi avukat scanner ile taratıp whatsaptan atsa olur mu? Yoksa illa orjinalimi kazım Ankara vize mülakatında?

• @emirgenco Merhabalar adli sicil kayitlarinin sanirim maksimum 6 ay gecerliligi oluyor diye biliyorum.yani 6 ay icinde mulakata girmezseniz sonrasinda kabul etmeyebilirler bu tarihte alinmis sicil kaydini. Bir arastirin isterseniz

• Arkadaşlar sonunda NOA2 aldık. 27 kasımda received olan dosyamızın 234 gün sonra neredeyse 8 ay sonra 19 temmuzda kabulünü aldık. Bekleyen herkes umarım en kısa zamanda bu sevinci yaşar. ☺

• ⭐⭐

@suleo üstadım bilgi için teşekkür ederim lakin o ülkeye bir daha giriş yapmayacağım için sorun olmuyormuş böyle bir bilgi edindim ama dikkate alacağım

• Merhaba arkadaşlar , adres doldurma bölümünde son 5 yıl içinde bulunduğunuz adresleri yazınız diye belirtmişler , son 5 yıldır Türkiye de bulunuyorum ondan önceki dönemde aralıklı olarak italya da üniversite eğitimim için bulundum. Yine de adli sicil kaydı almam gerekli mi acaba italyada ki mercilerden. 2015 yılında ülkeye dönüş yaptım o süreçten sonra tekrar gitmedim İtalya'ya bu durumda ne yapmam gerekli. Bir bilginiz var mıdır acaba ? Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@ob16222 ikamet adresinden bahsediyor

• ⭐⭐

16 YAŞININ ÜSTÜNDEKİ BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN POLİS BELGESİ: Başvuru sahipleri doğdukları ülkeden ve halen en az 6 aydır yaşamakta oldukları ülkeden polis belgesi ibraz etmelidirler. Başvuru sahipleri aynı zamanda 6 aydan fazla yaşadıkları tüm ülkelerden polis belgesi ibraz etmelidirler. İran’dan polis belgesi istenmemektedir. Bir ülkede herhangi bir sebepten dolayı gözaltına alınmış veya tutuklanmış kişiler, o ülkede kaldıkları süreye bakılmaksızın polis belgesi ibraz etmelidirler. Türkiye’den alınacak polis belgeleri “Arşiv Kayıtli Adli Sicil Kaydı” olarak bilinen belgedir. Bu belgenin arşiv kayit bilgilerini içermesi zorunludur. Polis belgelerinin nasıl alınabileceğine dair detaylı bilgi A.B.D. Dışişleri Bakanlığı’nın http://travel.state.gov/content/visas/en/fees/reciprocity-by-country.html internet sitesinde bulunabilir.

• ⭐⭐

@ob16222 bu adresleri tarihi ile birlikte yazacaksın bunu e devlet ikametten bakıp doğru bir şekilde sırası ile yazabilirsin ben öyle yaptım

• @malymoris Tebrik ederim, benimki de 231 gün sürmüştü, nvc bekleyenler kervanına hoşgeldin 😃 🙏

• @malymoris 🤗gözünün aydın, diğer aşamalarınız inşa Allah hızlı olur 🙂 darısı hepimizin başına.

• ⭐⭐

Bütün müslüman aleminin ve forumdaki değerli arkadaşların kurban bayramını en içten kalbi duygularım ile kutlarım Daha barışçıl birliğin yardımlaşmanın dahada çok olduğu bir dünya dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar merhaba Romanya için adli sicil kaydını tercüme ettirirken İngilizce tercüme ettirsek kabul olur mu acaba ve belgeyi avukatım Romanya’dan scanner ile gönderse sorun olur mu illa orjinali mi lazım ?

Hem orijinali hem de ingilizce tercumesi gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Selamın aleyküm arkadaşlar yabancı ülkeden adli sicil kaydı için. Bir sorum olacaktı
    Romanya’dan adli sicil kaydımı avukat aracı ile aldırdım polis ofisinden apostilli bu adli sicil kaydını orada inglizce tercüme yaptıracağım lakin kafama takılan şu.. bu belge adli sicil kaydı oranın noterlerinden tastikli mi olması? lazım ikinci sorum belgeyi avukat scanner ile taratıp whatsaptan atsa olur mu? Yoksa illa orjinalimi kazım Ankara vize mülakatında?

Noterden tasdik almaniza gerek yok, yeminli tercuman cevirisi yani "certified translation" yeterli oluyor...

Eger belgenin aynisini birebir tarayabilirse, o durumda taranmis belgeyi de kabul edebilirler orijinali yerine; ama size gonderdikten sonra belgeyi de postaya vermesini tavsiye ederim. Bu sekilde mulakata kadar belgenin kendisi de size yetismis olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suleo, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@emirgenco Merhabalar adli sicil kayitlarinin sanirim maksimum 6 ay gecerliligi oluyor diye biliyorum.yani 6 ay icinde mulakata girmezseniz sonrasinda kabul etmeyebilirler bu tarihte alinmis sicil kaydini. Bir arastirin isterseniz

eger artik o ulkede yasamiyorsaniz daha onceki tarihli belgeler de kabul ediliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@malymoris, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar sonunda NOA2 aldık. 27 kasımda received olan dosyamızın 234 gün sonra neredeyse 8 ay sonra 19 temmuzda kabulünü aldık. Bekleyen herkes umarım en kısa zamanda bu sevinci yaşar. ☺

gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar , adres doldurma bölümünde son 5 yıl içinde bulunduğunuz adresleri yazınız diye belirtmişler , son 5 yıldır Türkiye de bulunuyorum ondan önceki dönemde aralıklı olarak italya da üniversite eğitimim için bulundum. Yine de adli sicil kaydı almam gerekli mi acaba italyada ki mercilerden. 2015 yılında ülkeye dönüş yaptım o süreçten sonra tekrar gitmedim İtalya'ya bu durumda ne yapmam gerekli. Bir bilginiz var mıdır acaba ? Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Italya'da ne kadar sure kaldiniz?

Tek seferde 1 yildan fazla kaldiysaniz almaniz gerekiyor.

• @crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar , adres doldurma bölümünde son 5 yıl içinde bulunduğunuz adresleri yazınız diye belirtmişler , son 5 yıldır Türkiye de bulunuyorum ondan önceki dönemde aralıklı olarak italya da üniversite eğitimim için bulundum. Yine de adli sicil kaydı almam gerekli mi acaba italyada ki mercilerden. 2015 yılında ülkeye dönüş yaptım o süreçten sonra tekrar gitmedim İtalya'ya bu durumda ne yapmam gerekli. Bir bilginiz var mıdır acaba ? Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Tek seferden kastınız yıllar içinde aralıklı olarak 3 sene kaldım. Takvim yılı olarak soruyorsanız her yıl 7 ay İtalya 5 ay Türkiye de vakit geçirdim. Bu şekilde 3 sene kaldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Tek seferden kastınız yıllar içinde aralıklı olarak 3 sene kaldım. Takvim yılı olarak soruyorsanız her yıl 7 ay İtalya 5 ay Türkiye de vakit geçirdim. Bu şekilde 3 sene kaldım.

Eger tek seferde 1 yildan fazla kalmadiysaniz konsolosluk istemiyor. Tabii, dosyanizda supheli bir durum gorurlerse isteyebilirler ama bunun yasanma ihtimali oldukca dusuk.

Eger baska bir nedenle ilerde ihtiyaciniz olabilecegini dusunuyorsaniz alabilirsiniz, ama gocmenlik surecleri icin gerek olmayacak gibi gorunuyor.

• @crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Eger tek seferde 1 yildan fazla kalmadiysaniz konsolosluk istemiyor. Tabii, dosyanizda supheli bir durum gorurlerse isteyebilirler ama bunun yasanma ihtimali oldukca dusuk.

Eger baska bir nedenle ilerde ihtiyaciniz olabilecegini dusunuyorsaniz alabilirsiniz, ama gocmenlik surecleri icin gerek olmayacak gibi gorunuyor.

Hayır kalmadım , o zaman doğru anlamak adına tek seferde 1 yıldan uzun kalmadım aralıklı olarak kaldım yıllar içerisinde. Dediğiniz şekilde yıl içerisinde ki kalış sürecini değerlerdirmeye tabi ise sorun gözükmüyor. Teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |