Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cnpist katar ın uçakları çok güzel ama bekleme süresi çok fazla havaalanı çok güzel mescit kapalı uyumak için güzel bir alternatif. Koltuklarda uyulmuyor aralarda kolluk var rahat değil. Bekleme süresi çok fazla

• Merhabalar , ilk giriş çıkışımı Ekim'de yapacagim ve Ocak ayında da temelli gitneyi düşünüyorum, greencard elime ulasmadan 2.girisimde İstanbul'dan Avrupa aktarmalı uçabilir miyim yoksa sorun yaratırlar mi vize açısından

• @mardin47-47 tesekkurler. 2 saat 45 dakika beklemeli bir ucus buldum lakin hic ucmadigim bir havayolu ve hic kullanmadigim bir havalimani 🙂 6500TL vs 10000TL . bilgilericin tekrar tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaknaz pasaportun zaten 1 yıl için geçerli greenkart vizesi olduğu için hiçbir zorluk yaşamazsın

• Almanya transit vize diye baktığımda da schengen olmayandan schengen olmayan ülkeye bir problem yaşamazsınız diyor ama emin olamadim riske atmak istemedim biletler arasında da baya fiyat farki var açıkçası

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaknaz eğer uçağını türkiye kalkış amerika iniş alırsan hiçbir şey olmaz ancak türkiye kalkış almanya iniş sonra tekrar almanya kalkış amerika iniş alırsan ozaman alarmlar senin için çalar sen tarih ne gibi düşünüyorsun cümbür cemaat sana bilet bakalım kaç kişi olacak

• @ayvalik10 evet merak ettiğim de buydu, riske atmıyorum o zaman direkt uçuş alacağız 2.si için de öyle gözüküyor ,çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaknaz direk değil aktarmalı olabilir sadece bağlantılı uçaklar olacak örnek mesela

11.jpg
    22.jpg

her iki uçuşta da hiçbir zaman sıkıntı yaşamazsın pasaportunda ki vize ile gidip gelebilirsin

Kesin yerleşmek için de bu uçağa da rahatlıkla hiçbir sorun olmadan binebilirsin.
    33.jpg

• @ayvalik10 anladım çok teşekkürler

• Merhaba,
    Amerika için bilet almak istiyorum. ASAP Ticket ve Mtrip hakkında bilgisi olan veya buralardan bilet alan var mıdır? Bunlar güvenilir firmalar mıdır?
    Teşekkürler

• Lufthansa ile Frankfurt uzerinden Los Angeles 'a uctum dun. Online c-in yapmanıza Lufthansa izin vermiyor hala. Alanda kimlik, GC gormek istedikleri icin koltuk secimi falan yapilamiyor, bu her iki bacak icin de gecerli. Istanbulda GC kontorlu ve pasaport kontrolu halen sıkı bir sekilde yapiliyor. Cin esnasinda PCR tstiniz soruluyor ve Amerikada giriste vermeniz icin bir attestation form veriyorlar. Gecenlerde B1/B2 vizesi olan birini ucurmamislar bu arada. Neyse, havalimani en son Ocak ucusumdan sonra daha bir kalabalik idi. Istanbul - Franfurt ucagi dolu idi. İlk bacakta cay kahve ikrami baslamis ama . Frankfurt havalimani da ayni sekilde kalabalik idi. Amerika ucuslarini oldugu koridorun basina desk konulmus ve bleti pasaport, gc ve pcr testi tekrar kontrol edildi. Burada uzun bir sira var ama hizli ilerlediler. iki ucusum arasinda iki saat vardi, sorunsuz yetistim. Frankfurt LA ucusu cok rahatti. Yemek ve iciki servisi iyi idi. Yanimda da kmse olmadigi icin rahatca yattim uyudum 🙂 . LA iniste CBP hizlica cikardi, hicbir soru sorulmadi. 5 aydir Amerika disinda idim . İstanbulda verilen attestaion formu kimse istemedi. Herkese iyi bayramlar 🙂

• Selamlar. Yazılanlardan net bir fikir edinemedik sanırım; DV ile ilk gidişte (yani GC ile değil pasaporttaki DV vizesiyle) AB havalimanlarında (frankfurt, lizbon, varşova, paris vs.) pasaport kontrolden geçmeden (yani AB bölgesine giriş yapmadan) aktarma yapmak mümkün mü değil mi, bilen var mı? Çok teşekkürler.

• @cnpist Hosgeldiniz! PCR testini Turkiye'de nerede yaptirdiniz? Bizimkiler de tatilden donecekler yakinda, PCR testi yaptirmalari gerecek ama nerede yapilirsa, ABD ucuslarinda kabul edildigini tam bilemiyoruz. Kimisi ozel hastane olmasi lazim diyor, kimisi herhangi bir hastane, saglik kurulusu olur diyor???

• @MySea hosbuldum 🙂 . Biruni laboratuvarlarinda yaptirdim. 250TL ucreti. Oglen saatinden once giderseniz ayni gun gece 23:00e kadar sonuc size e-posta ile geliyor. Bazi havayollari lab sonuclarini kabul etmiyor, e-nabiz uzerinden barkod ile cikti istiyormus, sanirim problem ondan kaynakli. Biruni size sonucu gonderiyor ayrica size bir barkod numarasi veriyor ve e-nabiz uyeligi olmadan da e-nabiz ana sayfasina gidip ( aplikasyon degil, web uzerinden gitmek lazim) verilen barkod numarasi ve kimlik ya da pasaport numarasi ile barkodlu bir cikti alabiliyorsunuz. Biruni de hanimlar anlatiyor zaten. Sunu soyleyeyim, ben hem TC hem pasaport numarami verdim, sistemden cktiyi pasaport numaram ile aldim . Kesinlikle Biruni derim eger Istanbuldalar ise. https://biruni.com.tr/

• @MySea, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@cnpist Hosgeldiniz! PCR testini Turkiye'de nerede yaptirdiniz? Bizimkiler de tatilden donecekler yakinda, PCR testi yaptirmalari gerecek ama nerede yapilirsa, ABD ucuslarinda kabul edildigini tam bilemiyoruz. Kimisi ozel hastane olmasi lazim diyor, kimisi herhangi bir hastane, saglik kurulusu olur diyor???

Test yapilma amacinin yurtdisi seyahat oldugu belirtilmesi gerek, buna gore ingilizce test sonucu duzenleniyor genelde. Diger turlu, test sonuclarinda 'yurtdisi seyahatte kullanilamaz' tarzi bir ibare oluyor. Test yapacaklari ilin saglik mudurlugu sitesinden guncel yetkili laboratuvarlarin listesini alabilirler. Asagiya yetkili labaratuvar listesini birakiyorum ama eski tarihli, guncel durum icin teyit almak gerekir.

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html

• @cnpist @sigmoidalmammal

Cevaplar icin tesekkurler! Mersin'de yaptirmalari gerecek buyuk ihtimalle. E-nabiz uyelik yok. Oradan biryer bulacaklar artik. Guncellenmis lab listesini inceleyecegim sonra.

• @MySea e-nabiz uyelik olmadan da cikti alinabiliyor. Laboratuvar ona gore bir barkod numarasi veriyor. Test icin gittiklerinde sorsunlar, biz bunu e-nabiz uyeligi olmadan , e-nabizdan cikti olarak alabilir miyiz diye. Mersindekiler cozer isi 🙂 .

• @shagydigy Merhaba,
    Katar aktarmalı uçuşu gerçekteştirdiniz mi? Bende oğlum için bilet almak istiyorum. Deneyiminizi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

• @shagydigy Amerika uçuşlarında 14 gün içinde bulunmaman gereken ülkeler içinde Hollanda'da bulunuyor. Avrupa aktarmalı Amerika'ya uçamıyorsunuz. THY ile direk uçmak gerekiyor. Ama o da çok pahalı.

• +1 katar üzerinden daha önce giden oldu mu acaba ? 1-2 saat bekleme süresinde valizdi vs sorun yaşayan oldu mu ? teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 38
  • 348
  • 7
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |