Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu sene Katılan Butun Arkadaslara Bol Şans Diliyorum ....Haklarında HAyırlısı Ne ise O Olsun

• ⭐⭐

İnsanın bilmesi gerekiyor maalesef. Yönlendiren birilerinin olması gerekiyor. Bu forumda 5 senedir başvuru yapan arkadaşlar, abiler, ablalar görüyorum. ABD için biriken para ile İngiltere'ye Ankara antlaşması ile gidilebilirdi mesela ama İngiltere EU'dan çıkınca o da yalan oldu. İllaki ABD takintiniz var mı bilemem ama 5 senedir başvuran kişiler pekala İngiltere'ye gidebilirlerdi. Bu konuda maalesef pek bilgi yok. Yeşil kart konusunda bu forum var ve bir bilgi topluluğu var ama diğer yollar için bazen arasanız da bilgi bulamıyorsunuz. Bu bir eksiklik.

Ben mesela Ankara antlaşmasını bilmiyordum. Green card çekilişini de Twitter'da ki "vallahi selected" diyen videodan öğrendim. Böyle şeylerin varlığını da kendi kendinize maalesef öğrenemiyorsunuz. Ha benim için geç değil ben 23 yaşındayım ama burada benim yasimda çocuğu olan insanlar var. Onlar için mesela bir bilgi kaynağı görüş açılarını çok değiştirebilir.

Kim bilir yurtdışında yaşamak için başka hangi kaçırdığımız/bilmediğimiz yollar var.

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

İnsanın bilmesi gerekiyor maalesef. Yönlendiren birilerinin olması gerekiyor. Bu forumda 5 senedir başvuru yapan arkadaşlar, abiler, ablalar görüyorum. ABD için biriken para ile İngiltere'ye Ankara antlaşması ile gidilebilirdi mesela ama İngiltere EU'dan çıkınca o da yalan oldu. İllaki ABD takintiniz var mı bilemem ama 5 senedir başvuran kişiler pekala İngiltere'ye gidebilirlerdi. Bu konuda maalesef pek bilgi yok. Yeşil kart konusunda bu forum var ve bir bilgi topluluğu var ama diğer yollar için bazen arasanız da bilgi bulamıyorsunuz. Bu bir eksiklik.

Ben mesela Ankara antlaşmasını bilmiyordum. Green card çekilişini de Twitter'da ki "vallahi selected" diyen videodan öğrendim. Böyle şeylerin varlığını da kendi kendinize maalesef öğrenemiyorsunuz. Ha benim için geç değil ben 23 yaşındayım ama burada benim yasimda çocuğu olan insanlar var. Onlar için mesela bir bilgi kaynağı görüş açılarını çok değiştirebilir.

Kim bilir yurtdışında yaşamak için başka hangi kaçırdığımız/bilmediğimiz yollar var.

Merhabalar Kanada ve diğer ülkeler kategorisinden Avrupa alt kategorisini tıklarsan orda 2017 de Ankara Antlaşmasıyla ilgili bir sayfa açıldığını görebilirsin.Sadece bunla ilgili değil birçok konuda da sayfa olduğunu görebilirsin

• ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Ankara anlaşması içimde az buçuk yara açtı. Son zamanlarda öğrendim ve daldım tabi ki. Ama zamanında bizimkilerin yaptığı çakallıklar, yalanlar, dolanlar nedeniyle, ayrıca bilinirliliği kat ve kat artınca oluşan yığılma sebebiyle daha önce şart koymadıkları şeyleri de istemeye başladılar. (Örneğin SGk kaydı)

Nihayetinde tam da şu videodaki gibi hissettim kendimi

• 🤣🤣🤣Çevremde benle birlikte 3 kişi başvurduk ikisine çıktı bana çıkmadı Ara ara bu sahne aklıma gelir.Ben itiraz ettim sonucu bekliyorum ama çok ümitli değilim

• @uzaysan Forumda bir çok vize türü ile ilgili başlığa ulaşabilirsin. İyi ki yeşilkartforum var 🙂 Forumda ki en büyük eksiklik olarak örneğin dil okulu veya college ile gidenlerin nasıl ssn ve çalışma vizesi aldıkları veyahut vize statüsünü nasıl değiştirdiklerinin arka yollarını anlatan bilgilere ulaşamayabilirsin. Ama bunları konuşurken bir çok yasal olmayan konular geçeceği için haklı olarak böyle şeyleri konuşmak yasak. Zaten bilenlerinde söyleyeceğini zannetmiyorum. Yıllardır GC çıkmayan kişiler bu konulara vakıf olsalar belki de birikimlerini riske atıp GC dışında ki vize türlerini denerlerdi.

• Bende bu yıl ilk kez başvuru yapıcam ,geldik bekleyelim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@FreeMen arka yollar neden burada yok. Sonuçta adam öldürmek için plan yapmıyoruz. Kimse söylemezse nereden bileceğiz. Bence bu konuyu tekrar konuşmamız gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 nerdeyse tamamı illegal çünkü.

• bu yıl başvuru şartlarında beklenen bir değişiklik var mı? takip edebilen oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quikless şimdilik geçen seneki gibi gözüküyor değişiklik yok eylül kılavuzunda belli olur

• ⭐⭐

@depresif, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Merhabalar Kanada ve diğer ülkeler kategorisinden Avrupa alt kategorisini tıklarsan orda 2017 de Ankara Antlaşmasıyla ilgili bir sayfa açıldığını görebilirsin.Sadece bunla ilgili değil birçok konuda da sayfa olduğunu görebilirsin

@FreeMen, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@uzaysan Forumda bir çok vize türü ile ilgili başlığa ulaşabilirsin. İyi ki yeşilkartforum var 🙂 Forumda ki en büyük eksiklik olarak örneğin dil okulu veya college ile gidenlerin nasıl ssn ve çalışma vizesi aldıkları veyahut vize statüsünü nasıl değiştirdiklerinin arka yollarını anlatan bilgilere ulaşamayabilirsin. Ama bunları konuşurken bir çok yasal olmayan konular geçeceği için haklı olarak böyle şeyleri konuşmak yasak. Zaten bilenlerinde söyleyeceğini zannetmiyorum. Yıllardır GC çıkmayan kişiler bu konulara vakıf olsalar belki de birikimlerini riske atıp GC dışında ki vize türlerini denerlerdi.

Yok. Forumda bu kısımların varlığından haberdarim tabiki. Ama forumu yesil kart dışında kullanan kişilerin sayısı yeşil karta göre devede kulak kalıyor ondan demiştim. Ben illegal yöntemleri tasvip etmiyorum zaten ve öyle bir planım da yok. Ben eger diğer yollarla gidemezsem AB ülkelerine yüksek lisans için gidip kalmayı planlıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster illegal millegal be fark eder. Sonra legal olacağız sonuçta. İllegalden legale de geçiş vardır. Yani adam öldürme, suikast, ırkçılık veya hırsızlık yapmıyoruz. Hayatımızı kurtarmak veya yeni bir hayat kurmak için imkanlarımızı zorluyoruz. Ben illegal olarak bişey yapınca 3.dünya savaşı falan çıkmayacak sonuçta. Ben katılmıyorum size kusura bakmayın. Suça teşvik falan da değil bu. İsteyen yapar isteyen yapmaz. Buradaki hiç kimse insan kaçakçısı değil. Sadece sistemin boşluklarını öğrenmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

Her sene işimiz daha da zorlaşıyor maalesef.

• ⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Her sene işimiz daha da zorlaşıyor maalesef.

Altına hala suç muhalefette yazan var delirmemek mümkün değil. Ulan adam padişahın ferman yayınladigi gibi kararname yayınlıyor. Sadece kanunla kısıtlanması gereken kişisel özgürlükler genelgeyle kısıtlanıyor. Meclisin onayladığı ve sadece meclis tarafından kaldırılabilen uluslararsı antlaşmalar kararname ile kaldırılıyor. Oğlu 9 tane vakıf kurmus 9u da vergiden muaf. Yap işlet devret modeli ile 3 nesil sonrasının geleceği bile ipotek altına alınmış. Çiftçiye destek olması gereken devlet bankaları birilerine milyonlarca dolar kredi verip takibini bile yapmıyor. Yetmiyor bu adamların vergi borçlarını da biz ödüyoruz. Ama adamlar hala muhalefet diyor! Delirmemek mümkün değil.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 risk teşkil ediyor bence gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster kim için risk teşkil ediyor? Ne riski teşkil ediyor? Benim bi arkadaşım söyledi New york da bütün yasal boşlukları siyahi ve hispaniklerden öğrenirsin bundan dolayı herkesin bi siyahi veya hispanik arkadaşı olmalı dedi. Gen gün E2 vizesine uygun işletme için bir Türk ile konuştum kendisi de bazı şeyler anlattı arka kapıdan dolaşılan uygulamalardan bunları zamanla öğrenirsin dedi. Herkesin bildiğini birbirimizden saklamak mantıksız bence. Yine de siz bilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 ben araştırmadım ilgimi çekmediği için masraflı oluyor bizler için ama forumda illegal konulara kesinlikle izin verilmez söyleyeyim şimdiden 🙂

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@FreeMen arka yollar neden burada yok. Sonuçta adam öldürmek için plan yapmıyoruz. Kimse söylemezse nereden bileceğiz. Bence bu konuyu tekrar konuşmamız gerekiyor

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Forumda olmamasını anlıyorum ben, bu konular burada sıkça dile getirilirse bir daha böyle nezih ortamı bulamayız burada, buraya gelenlerin insan profili bir an da değişir 🙂 Ayrıca siteyi de riske atar. Ben bir iki sayfa önce yazdığım iletide bu konularla ilgili bir Telegram grubu kurabileceğimizden bahsetmiştim. Birlikte aklı selim bir şekilde istişare edebilir ve bildiklerimizi birbirimizle paylaşabiliriz demiştim, belki böyle bir yol tercih edebiliriz.

• ⭐⭐⭐⭐

@FreeMen olur bana uyar. Neresi olduğu önemli değil. Sadece bilgi paylaşımı olsun kafi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |