Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells öylemi ? şüpheye düştüm şimdi . neden önerdiniz ? ne olur ne olmaz TR de girmeye karar veririm anlamında mı ?

KCC, kac kisinin AOS yapacagini bilsin diye soyledim, yani AOS yaparsaniz sizin dosyanizi direkt etkilemeyecek...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyin0931 imzanizda DV2020 talihlisi olarak gorunuyorsunuz, onu duzeltin isterseniz...

F1 statunuz ne kadar daha devam edecek?

• @crazycells evet 2022 olmali, duzeltecegim tesekkurler. gorunen o ki, en kotu ihtimalle mayisa kadar var vizem (derslerden kalirsam), kalmazsam 2024 e dek.

• @Gozde Aynen goturemedim, covid asisindan dolayi diye acikladik, isterseniz doktordan aldigimiz aciklama var dedik officer’a ama yok yok gormeme gerek yok, covid zaten hepimizin islerini karistirdi, yaptirinca rfe’deki adrese hepsini beraber gonderirsiniz dedi. Eve gelen mektubun aynisini elden verdi bunu da icine ekleyin diye. Gecen hafta gonderdim raporlari. Isin garip olan kismi hala biometrics randevusunun gelmemesi. Onu da raporlari gonderirken yazdigim cover letter’da tekrar hatirlattim bakalim, beklemedeyiz.

• @Figen ds-260’in en son sorusu, surecinizi nerede devam ettirmeyi dusundugunuzu soruyor. Eger AOS yapacaksaniz USCIS diyorsunuz, CP yapacaksaniz konsoloslugu seciyorsunuz. AOS sectiginizde KCC’den size bir email geliyor ve diyorki bundan sonraki surecinizi uscis ile takip edecekseniz ama oncesinde vize basina 330$’i su adrese su form ile gonderin (diversity visa fee) ve onun odendi makbuzunu mutlaka AOS paketinize belge olarak ekliyorsunuz. Bence bu sebeple ds-260 yapmak kritik.

Sizin numaraniz cok dusuk gorunuyor ben sizin yerinizde olsam onumuzdeki aylarda konsolosluklarin dv2021 icin gidisatini gozlemler ds-260 formumu oyle gonderirdim. Bir opsiyon da ds-260’da konsolosluk secip, daha sonra fikir degistirirseniz kcc’den duzeltme talep etmek olabilir.

• @crazycells DS Formunu hiç doldurmadan da buradan AOS şeklinde ilerleyebilirim değil mi ? Yoksa benimde mutlaka doldurmam gerekiyormu bu Formu ?

• @Ipek-Ozaydin Emin olmak içim tekrar soruyorum lütfen kusura bakmayın . Ben halihazırda Amerikada olduğum için DS formunu doldurmayacağım , ve direct AOS işlemine başlayacağım diye düşünmüştüm . Her halikarda DS doldurmam gerekiyor mu ? Yani TR de hiçbirişlem yaptırmayacakda olsam ?

• @Figen Zorunlu oldugunu yazan bir aciklama yok ama dedigim gibi ben doldurum ve son kisimda USCIS ile islem yapacagimi isaretledim. Ds-260’i bitirdikten sonra verilen confirmation page’i ve DS-260 sonrasi KCC’den gelen email’i de diversity visa eligibility evidence olarak AOS paketine ekledim. Cok zor bir form degil, zaten i-485’e hazirlanmak icin ayni bilgilere ihtiyaciniz olacak.

• ⭐⭐⭐

Biometric randevu tarihini degistirmek isteyenler artik bu taleplerini telefonla arayarak iletebilecekler;
    (Oncesinde yazili olarak iletmeleri gerekmekteydi)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells DS Formunu hiç doldurmadan da buradan AOS şeklinde ilerleyebilirim değil mi ? Yoksa benimde mutlaka doldurmam gerekiyormu bu Formu ?

O sekilde de ilerleyebilirsiniz ama tum AOS yapanlar bu formu doldurmazsa o zaman vizelerin dagitiminda problem olabilir. 2021 yilinda vizeler zaten tukenmeyecek ama 2022 icin ne olacagini bilemiyoruz, o nedenle CP yapsaniz da AOS yapsaniz da DS-260 formunu doldurmanizi tavsiye ederim.

• @Ipek-Ozaydin doldurdum gönderdim . çok teşekkürler

• @crazycells doldurdum gönderdim . çok teşekkürler

• Aos surecindeyken California dan sürücü belgesi alan oldu mu? Bazı dmv çalışanları social security istiyor kimisi i94 ama vize süresi çoktan bitti

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fahri, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Aos surecindeyken California dan sürücü belgesi alan oldu mu? Bazı dmv çalışanları social security istiyor kimisi i94 ama vize süresi çoktan bitti

ehliyet almak ile ilgili sorulariniz icin su basligi kullanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/71/amerika-da-ehliyet-almak

• Bu ileti silindi!

• @crazycells

2021 Greencard talihlisiyim. Şu anda turist vizesi ile san francisco dayım. Dosya numaram 8400.

Mart ayında ds 260 formunu gönderdim ve onay aldım konsolosluk görüşmesi yapmak için.

Konsolosluk görüşmeleri yapmayacağını nisan başında duyurunca, 11 nisanda Amerikaya geldim. 60 gün bekledikten sonra aos işlemlerine başladım.

14 haziranda 330 dolarlık money order ım tahsil edildi kcc tarafından. Fakat bana evrak göndermediler hala. Göndermediklerini zarfın içine koyduğum takip edilebilir diğer zarfı kullanmadıklarından anlıyorum.

17 haziran da uscis e dosyam ulaştı fakat hala 1225 dolar tahsil edilmedi.

Kcc benim 330 doları tahsil etmiş olmasına rağmen, sanırım bu durumu ankara konsolosluğuna daha bildirmemişti ya da o şekilde bir uygulamaları yok. Bu nedenle bana da 27 ağustos tarihine Ankara’da mülakat verildi.

Bu gelişmelerden sonra;

*Aos sürecine zarar gelir mi? Ya da süreç uzar ve 30 eylüle kadar yetişmeme durumu olur mu? Yada bu durum uscis ile alakalı olduğu için etkilenmez mi?

*Türkiyedeki mülakata girmek istersem, buradaki aos başvurusundan dolayı mülakat zarar görür mü? Bir bildirim yada iptal için bir işlem yapmak gerekir mi?

• Kcc bu kişi aos yapıyor diye Ankara’ya bilgi verir ve ankara mülakatı iptal olur mu?

*cp olarak devam etmek istersem Kcc ya da uscis e bir bildiri yada iptal yapmak gerekir mi ya da böyle bir yöntem var mı?

Çok sıkıntılı bir durum yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Saygılarımla

• @mrule öncelikle kolay gelsin ortalık karışmış gerçekten , zamanınız da az kalmış bu sebeple en acilinden bir Avukattan yardım alın derim , bende DV2022 talihlisiyim ve AOS yapacağım . Bu sebeple bazı sorularım var size .. DOS den 330 USD tahsilat yapıldı ama receipt gelmedi anladığım kadarı ile , oysa bu receipt Dosyanızda ( I-485 ) yer almalı diye biliyorum . Onsuz mu gönderdiniz ? 17 Haziranda Dosyam ulaştı demişsiniz , en fazla 3 hafta içinde Çekleri tahsil ediyorlar diye biliyorum . Bu arada süre problemi nedeni ile bulunduğunuz bölgenin Senatörüne yazarak yardım rica edebilirsiniz .

• @Figen 330 doların makbuzu olmadan yolladım mülakata götürseniz yeter

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrule, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells

2021 Greencard talihlisiyim. Şu anda turist vizesi ile san francisco dayım. Dosya numaram 8400.

Mart ayında ds 260 formunu gönderdim ve onay aldım konsolosluk görüşmesi yapmak için.

Konsolosluk görüşmeleri yapmayacağını nisan başında duyurunca, 11 nisanda Amerikaya geldim. 60 gün bekledikten sonra aos işlemlerine başladım.

14 haziranda 330 dolarlık money order ım tahsil edildi kcc tarafından. Fakat bana evrak göndermediler hala. Göndermediklerini zarfın içine koyduğum takip edilebilir diğer zarfı kullanmadıklarından anlıyorum.

17 haziran da uscis e dosyam ulaştı fakat hala 1225 dolar tahsil edilmedi.

Kcc benim 330 doları tahsil etmiş olmasına rağmen, sanırım bu durumu ankara konsolosluğuna daha bildirmemişti ya da o şekilde bir uygulamaları yok. Bu nedenle bana da 27 ağustos tarihine Ankara’da mülakat verildi.

Bu gelişmelerden sonra;

*Aos sürecine zarar gelir mi? Ya da süreç uzar ve 30 eylüle kadar yetişmeme durumu olur mu? Yada bu durum uscis ile alakalı olduğu için etkilenmez mi?

*Türkiyedeki mülakata girmek istersem, buradaki aos başvurusundan dolayı mülakat zarar görür mü? Bir bildirim yada iptal için bir işlem yapmak gerekir mi?

• Kcc bu kişi aos yapıyor diye Ankara’ya bilgi verir ve ankara mülakatı iptal olur mu?

*cp olarak devam etmek istersem Kcc ya da uscis e bir bildiri yada iptal yapmak gerekir mi ya da böyle bir yöntem var mı?

Çok sıkıntılı bir durum yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Saygılarımla

Zaman kisitlamasi olan bu durum icin cevabimi degistiriyorum, dogru cevabi surada bulabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/218768

Genelde AOS ve CP birbirini dediginiz sekilde etkilemiyor. Eger Ankara konsoloslugu size mulakat tarihi verdiyse o durumda CP ile ilerlemek iyi olabilir, neticede tek seferde bu islemler bitmis olacak.

AOS'nin ise ne kadar surecegini kestirmek daha zorlu olacak.

AOS'ye baslamis olmaniz, CP surecinizi etkilemez. Eger CP'ye karar verirseniz USCIS'e call center araciligi ile ulasip check'i cash etmelerini engelleyebilirsiniz. Ama bunun disinda yazili olarak yapabileceginiz bir basvuru yok diye biliyorum.

Eger AOS surecinin zamaninda yetiseceginden umutluysaniz o durumda 8 Temmuz'daki ilk mulakatlari bekleyebilirsiniz. Eger Ankara konsoloslugu normal zamanlardaki gibi hizli sekilde 1 haftada pasaportlari kisilere gonderirse ve sorunsuz vize verirse, bundan cesaretle tek seferde islemleri sonlandirmak icin CP yolunu tercih edebilirsiniz. Bu surecte tek zarariniz maddiyat olur sanirim, onun disinda kararlar birbirini etkilemez. Zaten bir yoldan Green Card alinca, diger yolu devam ettirmenize gerek kalmiyor.

• Ilginize cok tesekkur ederim @crazycells . Ama beni korkutan uscisin kcc ye kcc nin de konsolosluga haber vermesi ve cp randevusunu iptal etmesi. Hatta bunun bilgisini bile size vermeyebilir diyor bir avukat. Mulakat gunu bunu ogrenebilirsiniz diyor. Av remzi kulen bu durumda olan bir muvekkili icin kendisine fiziki mail geldigini konsolosluk mulakatinin iptal oldugunu bildirdiklerini soyluyor. Tek takildigim yer burasi. Eger bu olmayacaksa zaten direk tuekiyeye gidip mulakata girmek istiyorum.
    Ayrica turkiye mulakatinda aos a baslamis oldugunu ekranlarinda gorurlermis avukatlarin ortak fikirde oldugu tek yer burasi.
    Ankara bunu daha once gocmenlik basvurusu yapmis kabul ederek mulakati oljmsuz sonuclandirabilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |