Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Shila, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS-260 formunu actirmak icin mail'e konu kismina CN falan mi yazmayaliyiz?

Evet sadece dosya numaranızı yazın.

• @insomaniarch cok tesekkur ederim

• ⭐⭐

@denttraveller, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar herkese öncelikle ağustos ayında açıklanan dv 2021 lilere verilen 104 mülakatı kutlarım. Umarım dileyen hakeden herkes vizesine kavuşur. Bu açıklama sanırım biz 2022 kazananları içinde çok değerli. Bu ağustos ayında verilen mülakatlar Ekim ayında dv 2022 sürecinin normal e dönerek başlayacağına işaret olabilir mi ? teşekkürler

2021’lerin evrak onayları hala devam ettiğinden bundan kaynaklı bir yavaşlık olabilir ilk aylarda. Bunun dışında 2022 süreci normal başlayacak görünüyor.

• ⭐⭐

@clutchshot, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar

• Formda 16 yaşından itibaren yaşadığımız adreslerin yazıldığı kısımda o yaşta olduğumuz yılı yazıp ay ve gün olarak 1 ocak olarak mı girmeliyiz? Formda (Date you turned sixteen: 01-Jan-1966) şeklinde belirtilmiş, yoksa kendi doğum gün ve ayımızı mi girmeliyiz?
    • Ben eski bir adresimde 1 ay kalmıştım ve ikamet bilgisi e devlette var yani ikametimi oraya aldırmıştım ancak 1 ay sonra taşındım. Bu adresi de yazmak zorundayım değil mi?
    • Yaşadığınız adresleri yeniden eskiye doğru başlangıç ve bitiş tarihleri ile girmeniz gerekiyor.
    • Kısa süreli yerleri yazmasanız da olur. Edevlette görünüyor olması yazmanızı zorunlu hale getiren bir durum değil.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@xbens evet. cünkü DS260 ile vize basılan pass uyuşmayacak.

Yeni pasaport başvurusu için randevu aldım sizin belirttiğiniz gibi bir yol izlemek daha mantıklı olacaktır .Yeni pass alıncada ds260 açtırıp güncelleme yapacağım . Sormak istediğim soru yeni pass alırken eskisini bazı yerler deliyor vs buna önlem olarak ne yapabilirim yani eski pass tarayıp kopyasını saklamak yada fotokopisini almak vs ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mac, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese, iyi forumlar. DV2022 sürecinde DS260'mı yolladım, kontrollerimi yaptım bir eksik bir hata olmamasını temenni ediyorum, ancak aklımdan çıkmayan bir dert ve korku da var doğrusu. Vize görüşmelerinde yoktan sebeple, ya da tam anlamı işle "random" yahut sebepsiz reddedilme durumları yaşanıyor mu ve bu vize verilme reddedilmenin yıllara göre oranı nedir? Reddedilme sebepleri arasında basit, gözden kaçabilir ama önemli maddeler nelerdir? Genel olarak tüm sorularıma ayrı ayrı yönlendirme yaparak ya da bilginiz dahilinde cevaplar vererek dönüt yapacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

rastgele red verilmiyor. su arkadaslar genelde red aliyorlar

adli sicil kaydinda sucu olan ve 6 aydan uzun hapis yatan arkadaslar, ya da para cezasina cevrilmesine ragmen 1 yildan fazla ceza alan arkadaslar, (eger adli sicil kaydinizda suc varsa, mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini de konsoloslukta yaninizda goturmelisiniz, vizeye uygunluk durumunuza dosyaniza bakan konsolos karar verecek), basvuru sirasinda GC alacak bir aile uyesini basvuruya eklememis olan arkadaslar, basvuru sirasinda medeni durumunu yanlis olarak evli/bekar belirten arkadaslar, formlarda ya da belgelerde sahtecilik yapan arkadaslar, yanlis bilgi veren ya da bilgi saklayan arkadaslar (bu ortaya cikarsa)...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isa-seyhan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

KCC Vaka Numaranızı girin bu numaraya nerden bakıcam .?

dosya numaranizi soruyor. Cekilisten secildiginizi soyleyen mektupta yaziyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clutchshot, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

yoksa kendi doğum gün ve ayımızı mi girmeliyiz?

dogum tarihinizi kullanin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yeni pasaport başvurusu için randevu aldım sizin belirttiğiniz gibi bir yol izlemek daha mantıklı olacaktır .Yeni pass alıncada ds260 açtırıp güncelleme yapacağım . Sormak istediğim soru yeni pass alırken eskisini bazı yerler deliyor vs buna önlem olarak ne yapabilirim yani eski pass tarayıp kopyasını saklamak yada fotokopisini almak vs ?

eski pasaportunuzu simdiden tarayabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

peki güncelleme için d260 formunu açtırmak mülakat sürecini ve evrak onayı sürecini olumsuz yönde etkisi olur mu ?

• Merhaba herkese, ds-260 formunu gönderdikten sonra, bu süreçte sadece kcc'nin mail atmasını bekleyeceğiz değil mi ? başka bir işlem yapmamıza gerek yok sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

peki güncelleme için d260 formunu açtırmak mülakat sürecini ve evrak onayı sürecini olumsuz yönde etkisi olur mu ?

şuan için hiçbir sıkıntı olmaz, merak etmeyin.
    süreciniz henüz başlamadı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese, ds-260 formunu gönderdikten sonra, bu süreçte sadece kcc'nin mail atmasını bekleyeceğiz değil mi ? başka bir işlem yapmamıza gerek yok sanırım.

hayır yok, sadece sürecin ilerlemesini beklemeniz gerek.

• @crazycells Çok teşekkürler cavabınız için peki şuan kanadadayım ama ds formunu doldururken türkiye konsolosluğunu seçip ilerleyen zamanlarda duruma göre ikametimden dolayı görüşmeyi kanadadaki amerikan konsolosluğuna aldırma gibi bir hakkım var değil mi?

• @crazycells merhaba hocam peki bankada gösterilen meblanin düşük olması, harf hatası ( örneğin Balkız caddesi yerine Belkız veya belhıs diye ) veya iş tecrübesinin sıfır olması gibi nedenlerden reddedilme oluyor mu

• @gucarslan en son submit edeceğiniz zaman yqzın derken ne demek istediniz? Ben de bu soruyu göremedim, bir kaç kez edit yapmayı denedim ama edit yaparken kayboluyor soru. Tam olarak nasıl biz onu görüp cevaplayabiliriz? Çok teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar. 2022 talihlisiyim. Kız arkadaşımla Ocak ayında tanıştık. Mayıs ayında greencard açıklandı ve talihlilerinden biriyim. Kız arkadaşım yabancı uyruklu ve eski eşinden birde çocuğu var. DS 260 formuna medeni durumumu bekar olarak yazdım. Mülakatlar 2021 Ekimde başlayacak ve 2022 Eylülde sonlanacak. Bu udumda mülakatlardan önce evlenmem bir dezavantaj oluşturur mu. Yani bunun bir anlaşmalı bir evlilik olduğunu mu düşünürler. Yoksa greencartı aldıktan sonra mı ( Umarım sorunsuz bir şekilde alabiliriz) evlenmem daha doğru olur?

• Merhaba ds260 formunda son 5 yıl içerisinde seyahat ettiğiniz ülkeler sorusundaki 5 yıl ifadesini gözden kaçırdığım için 2012 de gittiğim ispanya yı yazdım. Bunun için form açtırmaya gerek olmaz diye düşünüyorum. Fikriniz nedir? Teşekkür ederim.

• Merhabalar,ds260 formunu dolduruyorum. Mesleki açıköğretim mezunuyum bunu forumda nasıl belirtmeliyim? Aynı zamanda adresi ne yazmalıyım? Okula kendi sehrinde gittim ama diplomada mesleki açıköğretim olduğu için Ankara'ya bağlı o adresi mi yazmalıyım? Bu durumda olanlar varsa yardımcı olabilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |