DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Burak-Çalışkan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba,inşallah güzel bir süreç geçiriyorsunuzdur. Ben 2 kere mail attım Kcc'ye ilkinde formumu açmalarını ve eşimede bir form eklemelerini rica ettim. Eşime form açıldı fakat benim formum açılmadı. İkinci mailide attım hala geri dönüt alamadım. Yaklaşık 20-25 gün oldu ilk maili atalı. Numarasından ise ulaşamıyorum. Formu submit edip açtıran biri var mı acaba? Eğer varsa ne kadar sürdü açılması? Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar dilerim.

KCC şu anda uzun zamandır birikmiş 2020-2021 dosyalarına yoğunlaştığı için atılan maillere cevap verme süreleri 30+ gün sürebiliyor. Normal süreç olsa 3-4 gün içinde cevap verirlerdi.

Case numaranız dolaysızla DS260 formunu açtırmak ve düzeltmeleri yapmak için fazlasıyla zamanınız var. Yani Kasım-AralıK aylarına kadar bile düzeltmeleri rahat rahat yaparsınız. Bu yüzden sabırla bekleyin. Ayrıca bazen formu açtıktan sonra açtıklarına dair email göndermeyebiliyorlar. o yüzden ara ara DS260'a girip açılıp açılmadığını kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@mesut-kutlu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar herkese bol şans ve hayırlısını diliyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardımsdirham ediyorum ben 2022 ds260 formunu doldurdum ve kayıt ettim fakat aile bireyleri kısmını doldurmalı mıyım yoksa sadece gidecek olan larmı doldurmak gerekiyor ailem benimle birlikte gitmeyecek ler sonra gelecekler yinede doldurmak mecburimi saygılar

Asıl talihlinin siz olduğunuzu varsayark yazıyorum:

Ailenizin sizle beraber GC sürecini tamamlaması için önünüzde 2 yol var.

1- Sizinle gelecek bütün aile bireyleri için (sadece eş ve çocuklar) ayrı ayrı DS260 doldurursunuz ve vizeniz basıldıktan sonra 6 ay içinde ABD'ye giriş yaparak Permanent Resident statünüzü bütün aile bireyleri için başlatırsınız

2- Sadece kendiniz için DS260 doldurur ve sadece siz GC almaya hak kazanırsınız. Diğer aile bireylerini yanınıza getirmek isterseniz yıllar sürebilecek bir süreci başlatmanız gerekecektir ve bu süreç bitene kadar sizin yanınıza gelmeleri pek mümkün olmayacaktır.

Eğer ailenizi de yanınızda götürmek istiyorsanız en garanti, hızlı ve en düşük masraflı yöntem 1. maddede olandır. Bu durumda bütün aile bireyleri için (Eş ve çocuklar sadece, sizin anne babanız, kardeşleriniz aile üyesi sayılmıyor) DS260 formu dolduracak ve hep beraber mülakata girmeniz gerekcek.

• Herkese merhabalar, ds260 formunda abdye gidince kalacagim adresi yazdim ve greencardimin da o adrese gonderilmesini istedim. Mulakatta baska bir adreste kalacagimi ve greencardin da o adrese gitmesini istedigimi soylemem mumkun mu, ya da bu adres degisikli sureci gereksiz yavaslatir mi? Cok da onemli degil hani ilk soyledigim adres de guvenilir ama akrabamin evine giderse cok daha rahat hissederim kendimi

• @smartcells Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. İyi geceler dilerim.

• Deleted Message

• Greencard kazananlara banka işleri için Örn: Hesapta para gösterme , Transfer vb hangi bankayı tavsiye edersiniz ? Nedenleriyle birlikte söylerseniz çok güzel olur. Teşekkürler 🙂

• @smartcells teşekkür ederim kardeş evet asıl talihli kendim sanada hayırlısı olur inşallah yani doldursam randevuya gitmeseler. Sıkıntı olurmu veya randevuyu çok ileri tarihe kendimden ayrı olarak alabilrmiyim bilgin varmı saygu

• ⭐⭐⭐

@smartcells teşekkür ederim kardeş evet asıl talihli kendim sanada hayırlısı olur inşallah yani doldursam randevuya gitmeseler. Sıkıntı olurmu veya randevuyu çok ileri tarihe kendimden ayrı olarak alabilrmiyim bilgin varmı saygu

Şu kısımlar çok net, esnekliği yok:

• DS260'ı doldurulmayan ve gönderilmeyen hiç kimse vize alamaz.

• Mülakata girmeyen hiç kimse vizesini alamaz.

Ayrı ayrı mülakat bildiğim kadar yapılan bir uygulama değil. Emin olmak için @crazycells @gucarslan dan görüşlerini alabiliriz.

Bulunduğunuz size has özel durumu bilmiyorum ama çoğu insana hayatta bir defa! gelecek bir şansı gereksiz yere riske/çöpe atmamanızı öneririm. Eğer maddi sıkıntılar yaşadığınızdan dolayı bütün aile için işlem yaptırmak istemiyorsanız, durumunuzu biraz zorlayıp bütün aile üyeleriyle hep beraber mülakata girip vize almanızı tavsye ederim. Parayı az çok sonradan bulabilirsiniz ama bu ayağınıza gelmiş zahmetsiz Green Card alabilme fırsatını bir daha sonradan paranız olsa bile bulamayabilirsiniz.

• @mcuks kardeş kredi kullan bir çoğu öyle yapmış

• Bu ileti silindi!

• merhaba bu seneki başvurumuzda bizede çıktı bir konuda takıldım ev araba ve banka hesabı bende var fakat talihli olan eşim mülakat sırasında bu durum sıkıntı çıkarırmı siz nasıl çözdünüz görüşme sırasında benim üzeride olanları sunarsam olurmu case number 18000 bu arada

• ⭐⭐⭐

@Kenan-Horasan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba bu seneki başvurumuzda bizede çıktı bir konuda takıldım ev araba ve banka hesabı bende var fakat talihli olan eşim mülakat sırasında bu durum sıkıntı çıkarırmı siz nasıl çözdünüz görüşme sırasında benim üzeride olanları sunarsam olurmu case number 18000 bu arada

Sn @Kenan-Horasan,
    Öncelikle imzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenlerseniz sorularınız ve yardım taleplerinizde size daha hızlı ve verimli cevaplar gelir
    https://bit.ly/3cIMFIw

Sorunuza gelirsek, siz de gidecekseniz, yani sadece eşiniz değil karı-koca ve varsa çocuklarla beraber bütün aile göç edecekseniz, ayrı ayrı mal varlıklarınız ve ayrı hesaplardaki paralarınız ailenin ortak varlığı olduğu için, kendi aranızda transfer yapmaya gerek yok. Olur da mülakat sırasında doğrudan eşinizin hesabında görmek isterlerse siz de mülkleri ve paraları eşinizin üzerinize geçirip bildirimi yaparsınız. Bu yüzden RED almazsınız. Sadece size yeterli miktarda para göstermek için biraz süre tanırlar.

• Çok teşekkür ederim bilgilerndirme için

• Sevgili arkadaşlar, İş mektubu olarak değilde potansiyel öneri veya referans mektubu (Cover letter) tarzı bir mektubu ABD'de yaşayan bireysel tanıdık ya da başka bir şirketi olan kişi tarafından ek olarak yazılsa bir yararı olur mu? Biliyorsunuz ki Türkiye ya da başka ülkelerde referans mektupları önemli ama green card mülakatı için götürsek bir avantaj veya artısı olur mu sizce? Daha önce yapan ya da yapmayı düşünen bulunuyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Çalışkan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Öncelikle çok teşekkür ederim. Yani bir problem yok değil mi bir önem arz etmiyor aslında bu olay ?

Hayir, gocmenlik sureciniz icin bir problem yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avatar, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar, ds260 formunda abdye gidince kalacagim adresi yazdim ve greencardimin da o adrese gonderilmesini istedim. Mulakatta baska bir adreste kalacagimi ve greencardin da o adrese gitmesini istedigimi soylemem mumkun mu, ya da bu adres degisikli sureci gereksiz yavaslatir mi? Cok da onemli degil hani ilk soyledigim adres de guvenilir ama akrabamin evine giderse cok daha rahat hissederim kendimi

Yapabilirsiniz, ama konsolos genelde orada bir adres yazdigi surece degistirmiyor bunu... O nedenle degistirmek istiyorsaniz mulakattan once konsolosluga email gonderip DS-260 formunu actirip, adresi kendinizin guncellemesini tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells teşekkür ederim kardeş evet asıl talihli kendim sanada hayırlısı olur inşallah yani doldursam randevuya gitmeseler. Sıkıntı olurmu veya randevuyu çok ileri tarihe kendimden ayrı olarak alabilrmiyim bilgin varmı saygu

Eger esiniz ve cocuklariniz sizden sonra DV2022 sureci devam ederken vize alacaklarsa o durumda size tavsiyem herkes icin ayri ayri DS-260 formu doldurup KCC'ye herkes icin tum belgeleri gondermeniz. Bu sekilde herkesin dosyasi konsolosluga ulasmis olacak.

Mulakat gunu sadece siz islemlere devam edeceksiniz, bunda hicbir sorun yok. Vizeyi tek basiniza alip ABD'ye giris yapacaksiniz...

Eger daha sonra DV2022 sureci devam ederken aile uyelerinize de vize almak isterseniz, bu dedigim durumda konsolosluga email atmaniz yeterli olacak, cunku herkesin dosyasi ve bilgileri zaten konsoloslukta olacak. Eger KCC'den vize gelirse konsolos size mulakat tarihi verecek ve diger aile uyelerinize vize verecek.

Ama eger aile uyelerinize DV2022 sureci devam ederken vize almayacaksaniz o durumda yapmaniz gereken su olacak:

https://yesilkartforum.com/forum/category/78/aile-dayanaklı-göçmen-vizeler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ai123, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sevgili arkadaşlar, İş mektubu olarak değilde potansiyel öneri veya referans mektubu (Cover letter) tarzı bir mektubu ABD'de yaşayan bireysel tanıdık ya da başka bir şirketi olan kişi tarafından ek olarak yazılsa bir yararı olur mu? Biliyorsunuz ki Türkiye ya da başka ülkelerde referans mektupları önemli ama green card mülakatı için götürsek bir avantaj veya artısı olur mu sizce? Daha önce yapan ya da yapmayı düşünen bulunuyor mu?

Hicbir artisi olmaz. Zaten sartlari sagliyorsaniz DV vizesi alacaksiniz. Neden boyle bir mektubun gerekli oldugunu dusunuyorsunuz?

• @Burak-Çalışkan forumu tekrar nasıl açtırdım kardeş bende düzetmem gereken bir kısım var rica etsem bana da yazabilir misiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

176

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.5k

| | | |