Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Nisan 2021'de verilen bu randevular ilk defa vize alanlar için mi? Yoksa posta yoluyla konsolosluğa gidilmeden verilen vize türleri mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Nisan 2021'de verilen bu randevular ilk defa vize alanlar için mi? Yoksa posta yoluyla konsolosluğa gidilmeden verilen vize türleri mi?

Bunlar randevu sayilari degil, verilen vize sayilari... Konsoloslukta basilan tum vizeleri iceriyor, hem gorusme gerektiren, hem de posta yoluyla gerceklesen...

• Bugün itibari ile 30.09.2021 tarihinde olan randevum yine iptal edildi! Ben bu işten hiçbir şey anlamadım. Yavaş çalışıyor olsalar bile neden alınmış randevuyu iptal ediyorlar. 2020 yılından beri bununla uğraşıyorum. Şuan en yakın 31 Ağustos 2022 tarihinde ve İstanbul'da. Bu iş çok saçma bir hal almaya başladı.

• @Burcu-Boz
    Eğer sakıncası yoksa bir şey sorcaktım, önceden aldığınız ilk randevu tarihi mi buydu?
    Yoksa randevuyu yeniden zamanlayarak mı bu randevuyu almıştınız?

• @bozo tabiki; ilk randevu tarihim temmuz 2020'deydi daha sonra 11 Eylül 2020 daha sonra Kasım'a ertelendi akabinde yine iptal olup Aralık 2020'e ertelendi derken en son 30 Eylül 2021'e randevu almıştım. Göründüğü üzere o da iptal edildi. Şimdilik İstanbul için Ağustos 2022'e randevu aldım. Amerika hevesim bir gram kalmadı. 😑

• Merhaba evlenmeden önce b2 vizesi almıştım ve abd ye üç kez ziyaret etmiştim. Soyadım değişti ve vizem beş ay önce bitti. Mülakatsız vize yenilemeden yararlanabilirmiyim. Benimle aynı durumu yaşayanlar ne yaptı bilgilendirrseniz sevinirim.

• selam arkadaslar burdan durumumu takip edenlere yardimci olmak icin soyluyorum benim ap surecim bitti ve pasaportumu vizeli olarak aldim toplamda 2 ay surdu ap surecim cok sukur vizemi aldim vize statum b2 vizesiydi not turkiyeden almadim vizeyi baska ulkeden aldim burda bana manevi olarak yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim umarim herkez vizesini alir saygilar sevgiler

• @Burcu-Boz Randevunuz iptal olunca ileri tarihli randevuyu kendilerimi veriyor. Yoksa siz tekrar randevu mu alıyorsunuz?

• @jrmrh Sizin adınıza sevindim, bir faydam olmadı ama sizin konuyu takip ediyordum, hayırlı olsun vizeniz!

• @Kef14 cok tesekkur ederim bu platformun faydasini cok gordumm eminim ki bizden sonraki insanlarda daha iyi olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burcu-Boz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bugün itibari ile 30.09.2021 tarihinde olan randevum yine iptal edildi! Ben bu işten hiçbir şey anlamadım. Yavaş çalışıyor olsalar bile neden alınmış randevuyu iptal ediyorlar. 2020 yılından beri bununla uğraşıyorum. Şuan en yakın 31 Ağustos 2022 tarihinde ve İstanbul'da. Bu iş çok saçma bir hal almaya başladı.

Bilgilendirme icin tesekkurler. Bu dediginizden anlayabilecegimiz uzere konsolosluklar su an turist vizesi basvurularini hicbir sekilde oncelikli olarak degerlendirmiyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozmelis, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba evlenmeden önce b2 vizesi almıştım ve abd ye üç kez ziyaret etmiştim. Soyadım değişti ve vizem beş ay önce bitti. Mülakatsız vize yenilemeden yararlanabilirmiyim. Benimle aynı durumu yaşayanlar ne yaptı bilgilendirrseniz sevinirim.

Evet, sartlari sagliyorsunuz gibi gorunuyor. Hangi konsolosluktan vize almayi planliyorsunuz? Istanbul mu? Ankara mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jrmrh, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

selam arkadaslar burdan durumumu takip edenlere yardimci olmak icin soyluyorum benim ap surecim bitti ve pasaportumu vizeli olarak aldim toplamda 2 ay surdu ap surecim cok sukur vizemi aldim vize statum b2 vizesiydi not turkiyeden almadim vizeyi baska ulkeden aldim burda bana manevi olarak yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim umarim herkez vizesini alir saygilar sevgiler

Tekrardan tebrikler 👍

• @Kef14 kendim alıyorum, Konsolosluk sadece iptal ediyor.

• @crazycells istanbuldan almayı düşünüyorum neden sordunuz acaba. Yanıtınız için çook tesekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells istanbuldan almayı düşünüyorum neden sordunuz acaba. Yanıtınız için çook tesekkürler

Suradan Istanbul Konsolosluguna ulasabilirsiniz: https://tr.usembassy.gov/tr/embassy-consulates-tr/istanbul-tr/contact-us-form-tr/

Eski vizenize dair bilgileri ve sorunuzu eklerseniz, sizi yonlendirdikleri bir cevap atmalari lazim.

Daha sonra o cevabi da bizimle paylasirsaniz sevinirim. Henuz posta ile vize almaya dair deneyim aktarilmadi foruma...

• Sayın vize adayı,

Daha önceki ABD vizesini yenileyenler veya bazı diğer yaşla ilgili kriterleri karşılayanlar vize mülakatından muaf olmaya hak kazanabilirler. Uygunluk, randevu alma işlemi sırasında sorulan sorulara verilen cevaplara göre belirlenir. Ancak konsolosluk görevlilerinin, herhangi bir vize başvurusu sahibinin mülakata girmesini talep etme hakkı vardır.

Adınızı evlilik, boşanma veya mahkeme kararıyla yasal olarak değiştirdiyseniz, yeni bir pasaport almanız gerekir. Yeni bir pasaport aldıktan sonra Dışişleri Bakanlığı, ABD seyahatlerinizi kolaylaştırmak için yeni bir ABD vizesine başvurmanızı önerir.
    Gelen cvp bu şekilde sanırım vize randevusundaki sorulan sorulara cvp verme asamasında belirleniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın vize adayı,

Daha önceki ABD vizesini yenileyenler veya bazı diğer yaşla ilgili kriterleri karşılayanlar vize mülakatından muaf olmaya hak kazanabilirler. Uygunluk, randevu alma işlemi sırasında sorulan sorulara verilen cevaplara göre belirlenir. Ancak konsolosluk görevlilerinin, herhangi bir vize başvurusu sahibinin mülakata girmesini talep etme hakkı vardır.

Adınızı evlilik, boşanma veya mahkeme kararıyla yasal olarak değiştirdiyseniz, yeni bir pasaport almanız gerekir. Yeni bir pasaport aldıktan sonra Dışişleri Bakanlığı, ABD seyahatlerinizi kolaylaştırmak için yeni bir ABD vizesine başvurmanızı önerir.
    Gelen cvp bu şekilde sanırım vize randevusundaki sorulan sorulara cvp verme asamasında belirleniyor.

sanirim dediginiz gibi oluyor...

normal surecleri gecip mulakat tarihi asamasina gelin isterseniz, belki o asamada karsiniza cikacak.

• ⭐⭐⭐⭐

Dün baktım. 8 Eylül 2022 ye randevu veriyor İstanbul konsolosluk. Başvuracaklar için bilgi olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

Screenshot_20210629-083509_Chrome.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |