Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 edevlette başlangıç tarihi yok okullaun ya da askerliğin. bir de yurtdışı ikameti hiç yazmasak olmaz mı. nihayrtinde ikametim türikiye görünüyor e devlette.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suleymanhvz siz hangi formu doldurdunuz DS260 ise ozaman çok büyük bir yanlışlık var çünkü sadece ankara çıkar istanbul da green kart mülakatı olmuyor ki seçenekler de otomatik olarak sadece TÜRKİYE seçince ankara çıkar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan siz lise mi yoksa üniversite mezunu musunuz. Önce adım adım gidelim. Askerlik uzun mu yoksa kısa dönem mi yaptınız eğer bu soruları da bilmiyorsanız siz hiç DS260 doldurmayın çünkü bilgi karmaşası olacağından mülakatta ret alırsınız. DS260 formundan sonra her yazdığınız bilginin ispatı için de evrak maili alacaksınız bu maile de evrak göndereceksiniz.

• 1-You are more than 16 years old;
    2-The police certificate submitted to NVC was obtained more than one year ago; and
    3-You still live in the country that issued the certificate.
    Anladigim kadariyla yukaridaki 3 durumda arsivli adli sicil kaydi ibraz edilmeli. Ucuncu maddeyi acabilir misiniz? Ornegin basvuru sahibi x ulkesinde 15 yil yasadiktan sonra y ulkesine tasiniyor. Tasinirken x ulkesinden adli sicil kaydi aliyor. Bu sahis son 5 yildir y ulkesinde yasamakta ve x ulkesine sadece tatillerde gitmektedir. Bu durumda x ulkesinden 5 yil once aldigi adli sicil kaydi gecerli mi? Bu arada sahis toplamda, tatiller icin x ulkesine son 5 yilda 6 aydan az ya da 6 aydan cok tatile gitmistir, her iki duruma gore bilgi verebilir misiniz? Tesekkurler.

• @ayvalik10 İlk aşamada nerede gireceksiniz diye soruyor. Seçeneklerde İstanbul ve Ankara vardı. Dediğim gibi Review kısmını geçmedik, izlediğimiz videolarda Review kısmında son kez soruyor diye gördük fakat emin olmadık.

• Polis belgesi ne kadar geçerlidir?
    İkamet ettiğiniz ülkedeki polis belgeleri verildiği tarihten itibaren 12 ay geçerlidir. Daha önce ikamet etmiş olduğunuz ülkelerden geçmişte alınmış olan polis belgeleri, o ülkeye geri dönüp 6 aydan daha uzun süre yaşamadıysanız halen geçerlidir. (Bir defada mi 6 ay yoksa toplamda mi 6 ay bu konuyada aciklik getirir misiniz?)

• Arkadaşlar Merhaba
    2022 çekilişini kazandım, case numaram 5 binlerde.

yaklaşık 1.5 ay önce iranlı biriyle internet üzerinden tanıştım. iyi anlaşıyoruz ve süreç evliliğe gidecek gibi görünüyor.
    internette araştırdığım kadarıyla mülakattan sonra evlenirsem onun için vize sırası bekleyeceğiz.
    mülakattan önce evlenirsem onun için de ds 260 formu doldurabiliriz. ama iranlı olması, tanıştıktan kısa süre sonra evlilik, irana seyehatin az sayıda olacak olması sahte evlilik algısına sebep olur mu? İrandan dolayı güvenlik araştırmasının uzun sürmesi durumunda mülakat tarihi gecikir mi ? ya da hiç vermeyebilirler mi?
    ben bu süreci kendim açısından en garantili şekilde tamamlamak istiyorum. Sizlerin değerli görüşünü almak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suleymanhvz aklında bir şüphe kaldıysa hemen [email protected] sitesine ds260 formu açtırmak istiyoruz diye bir mail atarsın güncelleme için 2-3 gün içinde açılacak sende bilgileri tekrar girersin çünkü istanbul yok mülakat yapılmıyor.

• ⭐⭐⭐

@suleymanhvz İstanbul kalsa da mülakatınız Ankara’da olacak. KCC bunu biliyor. Merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enduser çok büyük bir risk çünkü sizin birlikte vakit hiç geçirmediniz galiba sözlenme yada isteme nişanlılık gibi olaylarda birlikte tatile çıktığınız gibi resimler veya belgeler isteyecekler. Ne zaman tanıştınız nasıl evlilik teklifi etti gibi sorular soruyorlar. Sen yada onun cevabı çelişkili olursa eskiden para karşılığı amerika da sahte evlilik yapılırdı ticareti bile vardı Sizinkisini de sahte evlilik gibi işleme koyabilirler. O yüzden çok büyük risk dedim. Geçmişte 2018 mülakat deneyimlerinde vardı neler istiyorlar nasıl sorular soruyorlar diye.

• @Sono Teşekkürler. Peki Review kısmında halen güncellenebiliyor mu? Yeşil Kart Forum YouTube videosunda Review kısmında Sign aşamasından hemen önce değiştirebiliyor görünüyor.

• Merhaba arkadaşlar hepinize iyi bayramlar dilerim,
    Birkaç sorum olucaktı size danışmak istediğim:
    1-DS-260 Formunu doldururken mevcut işime öğrenci diyip üniversitemi ve adresini girdim. Ancak Lise yada Üniversite yada İş sertifikası programına katıldınızmı sorusuna hayır dedim. ( Sayfa sürekli çöktüğü için gözümden kaçmış olmalı.)
    2-DS-260 Formunu doldururken Geçmiş adreslerimi sıralarken Kıbrısta okuduğum için ordaki adresimi de yazdım ancak yukarıdaki belirttiğim sebepten ötürü adresim Turkey olarak kaldı.
    3-Bu sorunlar için ne yapmam gerekiyor DS-260 formunu açtırmaktan bahseden arkadaşlar olmuş. Nasıl açılıyor bir bilgimde yok rica etsem yardımcı olabilirmisiniz ?

• Selam sağlık raporu alınırken sanırım aşı kartı veya hangi aşıları olduğumuza dair belge isteyecekler. İlkokul yıllarında zorunlu olan aşılar yapıldı ama bunlarla ilgili belgeler mevcut değil. Bu konuda ne yapabiliriz

• Selam,
    Adres bilgilerini ingilizce karakter kullanarak yazmama rağmen ne yaparsam yapayım adres kısmını bir türlü geçemedim..boyle bir sorunla karşılaşan var mı?
    Örneğin ciftlikkoy olarak yazıyorum.. ve ya cekmekoy , türkçe karakter olmamasına rağmen family kısmına geçirmiyor beni..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Play-Store, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Polis belgesi ne kadar geçerlidir?
    İkamet ettiğiniz ülkedeki polis belgeleri verildiği tarihten itibaren 12 ay geçerlidir. Daha önce ikamet etmiş olduğunuz ülkelerden geçmişte alınmış olan polis belgeleri, o ülkeye geri dönüp 6 aydan daha uzun süre yaşamadıysanız halen geçerlidir. (Bir defada mi 6 ay yoksa toplamda mi 6 ay bu konuyada aciklik getirir misiniz?)

1 defada (tek seferde) 6 aydan fazla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selam,
    Adres bilgilerini ingilizce karakter kullanarak yazmama rağmen ne yaparsam yapayım adres kısmını bir türlü geçemedim..boyle bir sorunla karşılaşan var mı?
    Örneğin ciftlikkoy olarak yazıyorum.. ve ya cekmekoy , türkçe karakter olmamasına rağmen family kısmına geçirmiyor beni..

bilgisayar klavye dilini ingilizce yapin. sonrasında büyük i ve ı, ü, ö gibi harflerle kullanmadığıniza emin olun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakan-altun, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selam sağlık raporu alınırken sanırım aşı kartı veya hangi aşıları olduğumuza dair belge isteyecekler. İlkokul yıllarında zorunlu olan aşılar yapıldı ama bunlarla ilgili belgeler mevcut değil. Bu konuda ne yapabiliriz

hiçbir şey yapmanıza yok. aşılar, ilgili sağlık birimi tarafından gerek görüldüğünde vurulacak, aşı kartınız olsa dahi. elbette temin edebiliyorsanız yanınızda olsun.

• @semra-karababa @semra-karababa Bilgisayarınızda Capslock sürekli açık olsun İngilizce karakter gerektiren yerlerde. Örneğin ıstanbul yerine büyük harflerle ISTANBUL yazarak deneyin. Ayrıca size de bir sorum olacaktı, ilk aşamada görüşme yerini seçtikten sonra siz de tekrar değiştiremiyorsunuz değil mi?

• ⭐⭐⭐

@suleymanhvz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono Teşekkürler. Peki Review kısmında halen güncellenebiliyor mu? Yeşil Kart Forum YouTube videosunda Review kısmında Sign aşamasından hemen önce değiştirebiliyor görünüyor.

Formun içeriği seneden seneye farklılık gösterebiliyor. O yüzden sizin önünüze farklı bir form çıkmış olabilir.

Aslında siz imzalayıp göndermediğiniz sürece değişiklik yapabilmeniz lazım; acaba DS260'ın doldurmaya başladığınız ve Applicant'ları gördüğünüz yerde "Incomplete" mi yazıyor?

• @Sono Aynen, Incomplete yazıyor. Yani hiç bir şekilde göndermedik sadece Review aşamasına geçtik ve Save demedik fakat ilk açılan sayfada değiştirtmiyor. Şimdi bilgileri tekrar inceleyip review kısmına geleceğiz. Umarım o aşamada tekrar değişikliğe izin veriyordur. Sadece Review kısmına tıkladığımız için de kilitlenmemiştir sanırım. Orada sadece bir kez seçmeye izin veriyor galiba.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |