Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Army’nin athlete programi WCAP yani World Class Athlete Program diye geciyor. Biraz spesifik bi konu oldugu icin benim de bilgim yok. Bunun uzerinden arastirma yapip recruiterina ulasip bilgi almak lazim.

• Yasaklı

Pardon varlığından emin oldupunu bildirir şekilde sormuş. Ben de var olduğunu gördüğümü söylemek istemiştim. Oluşumun varlığından emin olduğunu atlamışım. 🙃

• Merhabalar,
    @Richmond ve @tfnsylmz sözleşmemiz bittiği zaman yeni sözleşmeyi imzalamak için maksimum ne kadar süre bekleyebiliriz? Mesela sözleşmem bittiği zaman bazı işlerimi halletmek için 3-4 ay ara verip, bu aranın dönüşünde 2 yılda kazandığım haklarımı kaybetmeden yeni sözleşme imzalayabilir miyim?
    Teşekkür ederim.

• Ciktiktan sonra geri donebilirsiniz evet ama garanti degil, bunu bilerek cikin. Su an bi arkadas var mesela benim cikip 1 yil okula gidip geri donen. Tekrar basic training falan gerekmiyor coook uzun yillar ara verilmemisse. Bu arada time in service vs sifirlaniyor, onun sifirlanmasinin maddi ve manevi olarak dezavantajlari var. ben kesinlikle cikip geri gelmeyi tavsiye etmem zaten cok nadir olan bir sey.

• @Figen-Sertuna Asagidaki linkde biraz bu konuda bilgi var:

• @tfnsylmz Ciktiktan sonra 6 ay icerisinde geri donmek isterseniz, BT gerekmiyor; 6 aydan uzun sure ara verilmisse, buyuk ihtimalle BT gerekir.

Time in service sifirlanir ama gerekli formlar doldurulup, onceki servisden DD214 ve contract belgeleri eklenerek, bu ayarlanabilir.

• @MySea kaynak neresi acaba?

• @tfnsylmz Once bir duzeltme yapayim cunku yukaridaki mesajimda 6 ay konusunu yanlis ifade ettigimi fark ettim.

Basic training sonrasi en az 6 ay gorev yaptiktan sonra ayrildiysaniz ve ayrildiktan sonra 5 yil dolmadan geri donuyorsaniz ve ayni MOS de olacaksaniz, tekrar BT yapmaniza gerek yok. Hatta AIT bile gerek olamayabilir.

Kaynak:

• simdi oldu. 🙂 bir yanlislik oldugunu farkettim ama tam suresini (5 yil) ben de bilmiyordum. o yuzden dogrusunu da yazamadigim icin kaynak sordum.

• ⭐⭐ Yasaklı

Amerikada community collegede Naval marine mechanics, Marine Diesel Technology vb bişeyler okusak OPT mizde Askeriyeye tamirci sofor vb girsek bir seneyi de tamamlasak vatandas olabiliyormuyuz.... Alın size kısa yoldan qapaque atma örnegi???

• İyi günler arkadaşlar ordu konusunda şöyle bir sorum olacak. TSK'daki gibi asgari bir boy standartı varmıdır? Ben subaylık için başvurmuştum ancak 167 cm boy sınırını karşılamadığım için sınava çağrılmadım. Abd ordusunda boy şartı nedir? Bir yerde 60 inç yani 152 cm diye okumuştım ancak çok düşük geldiği için sormak istedim. Benim boyum 163cm bu konuda sorun yaşamak istemem.

• Yasaklı

@Serkan5, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

İyi günler arkadaşlar ordu konusunda şöyle bir sorum olacak. TSK'daki gibi asgari bir boy standartı varmıdır? Ben subaylık için başvurmuştum ancak 167 cm boy sınırını karşılamadığım için sınava çağrılmadım. Abd ordusunda boy şartı nedir? Bir yerde 60 inç yani 152 cm diye okumuştım ancak çok düşük geldiği için sormak istedim. Benim boyum 163cm bu konuda sorun yaşamak istemem.

Evet US Army başlığı altında minimum 60 maximum 80 şeklinde geçiyor. Ama bazı mos larda bu rakamlar değişebiliyor.

Mesela Air Force Pilot için aşağıdaki standartlar geçerli;
    At least 5 feet 4 inches to 6 feet 5 inches tall.
    Seated height between 34 and 40 inches tall.

Yani; Ordu için 152cm olan minimum değer pilotluk için 162cm dir.

Seated height Üzerinden Quora da güzel espriler dönmüş 🤣🤣🤣

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Amerikada community collegede Naval marine mechanics, Marine Diesel Technology vb bişeyler okusak OPT mizde Askeriyeye tamirci sofor vb girsek bir seneyi de tamamlasak vatandas olabiliyormuyuz.... Alın size kısa yoldan qapaque atma örnegi???

Bu sekilde bir yol izleyerek greencard alamazsiniz. Ancak F1 ogrenci vizesiyle gelirseniz ve 2 yil ogrencilik sonrasi MAVNI programi yolu ile orduya, greencard olmadan, katilabilirsiniz. Bu size orduya katildiktan 1 yil sonra vatandaslik yolu acabilir mi, bunu arastirmak gerekir.

• MAVNI hakkinda:

• @Ping-PONG Bilgilendirme için teşekkürler. Air Force mesleki bilgim açısından uyumlu olmayacağı için düşünmedim. Army düşündüm. Seated height esprisi derken neyi kast ettiniz?

• Yasaklı

@Serkan5, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Ping-PONG Bilgilendirme için teşekkürler. Air Force mesleki bilgim açısından uyumlu olmayacağı için düşünmedim. Army düşündüm. Seated height esprisi derken neyi kast ettiniz?

O sizin için değildi genel bir espri 🙃

İnce mizah, inch üzerinden.

• Yasaklı

@MySea, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Calibraturbo, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Bu sekilde bir yol izleyerek greencard alamazsiniz. Ancak F1 ogrenci vizesiyle gelirseniz ve 2 yil ogrencilik sonrasi MAVNI programi yolu ile orduya, greencard olmadan, katilabilirsiniz. Bu size orduya katildiktan 1 yil sonra vatandaslik yolu acabilir mi, bunu arastirmak gerekir.

Abi, 2016 da sona ermiş o program. Bir de hala mahkemelik bir durumu var. Kimseyi göreve almamışlar. BT sonrası askıda kalmış.
    Şu an kullanılması mümkün olmayan bir yol.

• @Ping-PONG Evet biraz simdi arastirinca ben de gordum. Program sona ermis.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @Ping-PONG Anladım. Bilgilendirme için tekrar teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |