Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Ping-PONG valla benim hosuma gitti. Hic expert olamamistim onceden

Ozan, sanada Tufan' a da gıcığım zaten. Hayalimi yaşıyorsunuz. 😃

Az kaldı hadi kurtuluyorsun. 🙂

• Merak etiğim bir konu var...
    Türkiye’de orduya başvurular yılda bir kez oluyor. Alım açılır biz başvuru yaparız başarısız olursak bir sonraki yıl tekrar alım yapılmasını bekleriz. ABD süreç nasıl ? Yani diyelim ki asvab dan kaldık yada sporu yapamadık elendik. Bir daha ne zaman başvuru yapılabiliyor?

• @Mst, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merak etiğim bir konu var...
    Türkiye’de orduya başvurular yılda bir kez oluyor. Alım açılır biz başvuru yaparız başarısız olursak bir sonraki yıl tekrar alım yapılmasını bekleriz. ABD süreç nasıl ? Yani diyelim ki asvab dan kaldık yada sporu yapamadık elendik. Bir daha ne zaman başvuru yapılabiliyor?

6 ay

• @tfnsylmz peki belli bir başvuru hakkı var mı acaba ? Yoksa yaş sınırına kadar denenebiliyor mu ?

• @Mst, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz peki belli bir başvuru hakkı var mı acaba ? Yoksa yaş sınırına kadar denenebiliyor mu ?

• Amerikada asker olmak icin,vatandas olmak,,,, yas siniri 17 ile 34..bakmakla yukumlu oldugunuz 2 sahistan fazla olmiyacak,asvap denen testden gececeksiniz,yazili test zannediyorum sonra arastyiracagim,daha sonra medical test yani saglik doktor muayenesi filan

• @sir-altan, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Amerikada asker olmak icin,vatandas olmak,,,, yas siniri 17 ile 34..bakmakla yukumlu oldugunuz 2 sahistan fazla olmiyacak,asvap denen testden gececeksiniz,yazili test zannediyorum sonra arastyiracagim,daha sonra medical test yani saglik doktor muayenesi filan

Sir, bazi yanlis bilgileriniz var: Greencardla da asker olunabiliyor. Yani sadece vatandaslar olabilir demek dogru degil. Bakmakla yukumluluk kismindan emin degilim ama sanmiyorum oyle bir kota koysunlar. Asker olup, 3-4 tane cocugu olanlar da var.

• .yazdigim seyi military com diye bir yerde okudum,evet green cardlilarda asker olabiliyorlar,bir yerde 2 dependentten fazla olmamali diyor highschool ve onun degerinde okul mezunu olmasi,bizde high school lise oluyor.....Asvab da 150 ye yakin degisik jop is var,yapilacak ise veya meslege goreve gore aranan sartlar degisik olabilir,yazdiklarimlada kimseyi yaniltmak istemem, amerikada asker olmak isteyen kisi iyi arastirma yapmalidir.

• @sir-altan Evet bencede oyle. Iyi arastirma yapmalari gerekir.

• @tfnsylmz Teşekkür ederim cevap ve site için. Özellikle sitedeki testler çok faydalı oldu.

• Merhaba bir şey soracağım eğer yeterli ingilizcemiz yoksa ve bizi ordu 6 aylık dil okuluna gönderirse sağlık mülakatı-spor mülakatı ve iş seçimi bu altı aylık dil okulundan sonramı yapılıyor eğer böyle yapılıyorsa sağlık veya spor mülakatlarından birini geçemememiz halinde ne oluyor (dil okulu ücreti falanmı isteniyor veya tekrar testleremi sokuyorlar...)

• @MUSTAFA-ARAZ-1, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba bir şey soracağım eğer yeterli ingilizcemiz yoksa ve bizi ordu 6 aylık dil okuluna gönderirse sağlık mülakatı-spor mülakatı ve iş seçimi bu altı aylık dil okulundan sonramı yapılıyor eğer böyle yapılıyorsa sağlık veya spor mülakatlarından birini geçemememiz halinde ne oluyor (dil okulu ücreti falanmı isteniyor veya tekrar testleremi sokuyorlar...)

Hayir, once. O noktada zaten kontratinizi falan imzalamis oluyorsunuz.

• @tfnsylmz ama ingilizcemiz iyi olmayacağı için asvab tan geçerli notu alamayacağımız için neye göre kontrat imzalatıyolar çünkü asvaba dil okulundan sonra giriliyor diye biliyorum ve iş seçimi asvabtan sonra yapılıyor doğrumuyum

• Birde şeyi soracağım bu spor mülakatında tüm hareket formları (barfiks ağırlık çekme şınav vb) art ardamı yapılıyor bi hareketi yaptıktan sonra diğer hareket formuna hemen mi geçiliyor yoksa bir sonraki hareket formuna geçmek için fırsat veriliyormu nefeslenmek ve dinlenmek için 5 veya 10 dakika ? Nasıl oluyor tam olarak anlatsanız diğer katılmak isteyen arkadaşlarada bi fikir olur.

• 6 yıl özel harekat timlerinde görev yaptım sonra askerliği braktım. yaşım 38 Abd ordusuna girebilir miyim. Şuan itfaiyeci olarak çalışmaktayım

• ⭐⭐

@Isa-Yazgı Coast Guard: 31
    Marines: 28
    Navy: 39
    Army: 34
    Air Force: 39
    Space Force: 39 ayrıca Coloroda da polislikte yaş sınırı yok YouTube da yerli aynasız öyle demişti

• @ismailorhan merhabalar army reverved dan bahssrmişsiniz. Türkiye atış sporu (ateşli, havalı) branşında profesyonel sporcuydum. Yurtdışında world military shooting shampionship yarışmalarında hayrı sayılır güzel puanlar attım ve Amerikan ordusununun sporcuları vardı ve puanlarımız çok yakındı. Bu konularda spesifik sayılır mı ordu adına sporcu olabilir miyim. Sporcu olarak orduya alabiliyor mu. Teşekkürler

• @Figen-Sertuna malesef buna kimse burada cevap veremez. Ama şu kesin önce bir basic training ve ait yapmanız gerek sonrada evinize gittiniz diyelim. Tamamen varsayım yapıyorum.Bunun için gerekli insanlarla görüşmeniz gerekicek. Bölük komutanının yardımlarına ihtiyaç duyarsınız bu gerekli insanlara ulaşmak için.Fort Carson da olimpik antrenman tesisleri var mesela burada hangi sporlar var bilmiyorum fakat atış buradaysa sizi buraya çağırabilirler.Colorado army reserve olursunuz.Şuanda salladım bunları tamamen.Sorarım eğer bilen birine denk gelirsem yazarım cevap buraya ama hiç sporcuya denk gelmedim daha orduda olan ama sporcular olduğuna eminim

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |