Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster ben aynı şekilde düşünmüyorum maalesef. Sistemi gereksiz yere meşgul eden çok insan var. Boşver kardeşim zenginin malı züğürdün çenesi gibi şanslının vizesi bahtsızın çenesi muhabbeti oldu.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 doğru diyorsun 🙂 ama gene de önceki senelerin bültenlerine bakmanı tavsiye ederim o zaman ne demek istediğimi iyice anlarsın abi 🙂

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

bu sözüm kişisel değil genel olarak herkese arkadaşlar fırsat eşitliği için abd ye göç etmeye çalışan insanlarız böyle fırsat eşitliğine aykırı olan bir şeyi dillendirmek ironik kaçıyor.

Göç etmeye çalışmayıp sırf hevesle yada öylesine başvuranlar için aslında bu öneriler baksana 68 yaşında muhtemelen hac için çıkartılmış pasaportla başvurup kazanmış annemle nasıl giderim diyo

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir gidemez 🙂 tabi yaşı 21 den küçük bekar ve annesi gitmek istiyorsa değişir. herşey düşünülmüş abd tarafından içiniz rahat olsun. aylık bir tempo belirliyorlar atıyorum bu ay 100 gc basılacak 90 kişi geldi vize basıldı kalan 10 sonra ki aya aktarılır.

• Merhabalar,
    Daha önce amerikada bulundum fakat eski pasaportum kayıp haliyle eski visa numarasını bulamıyorum.Ds-260 Formu doldururken istiyor. Onu bulabilceğim bir yöntem bileniniz var mı ?

• Yasaklı

@ahsenaydgdu

Adı çeşitlilik diyenlere diyorum birde; Bu şekilde yine aldığı insnalar Türk değil mi? Yüne çeşitlilik vizesi! Aykırı bir durum değil şartlar getirilmesi çeşitlilik vizesi olmasına 🤣🤣🤣

• Bu ileti silindi!

• Önümüzdeki sefer ben de ilk defa başvuracağım, herkese şimdiden bol şans umarım herkese istediği eyalete gitmek nasip olur.

• @gokhanbagatur Bol şans

• @Rhonster Elalem bedava çekilişle size burada yaşama şansı veriyorum gelin bakalım doğuştan şanssızlar diye çekiliş yapıyo, biz burada yok ücretli olur yok şöyle olur yok böyle olmaz diye konuşuyoruz. Vay bizim halimize.

• çok moralim bozuldu ya neredeyse emindim bu sene çıkacağından resmen amerika ya küstüm.

• @ozlemmm ekim-kasım gibi küskünlüğünüz geçer 🙂

• hırs yaptım resmen bu kaçıncı ben artık sayamıyorum.

• Bu ileti silindi!

• @denizci10 Demek istediğim tam olarak bu.. Belki de 68 yaşındaki annesine, gitmeyeceği kesin olmasına rağmen öylesine başvuru yapan arkadaş yerine yıllardır sabır ve sebatla başvuru yapan, tek çıkar yolu ve oluru GC olan, gerçek ihtiyaç sahibi birine çıkacak. Bizim insanımızın otokontrolü yoktur bunu hep söylerim. Duyar, sağduyu falan hak getire bu ülkede. Bu nedenle çok ince bir kıstas her şeyi değiştirebiliyor.
    Bakın mesela pasaport zorunluluğu bir geldi başvurular yarı yarıya düştü. Demek ki yaklaşık 130 bin kişi rastgele başvurmuş ya da hazır değil.

• Twitter da İngilizce bilmiyorum bana çıkmışmı diyerek başvuru sayfasını paylaşan bir abimiz var tam şenlik üstelik kazanmış 14 bin küüsüratlarda millet tebrik etmiş amca, abi kazanmışsın diye ama ben dil bilmiyorum bu yaştan sonra Amerika da ne yapabilirim diyor isteyene maalesef çıkmıyor

• @Ping-PONG Bu şartlar sadece Türkiye'ye uygulanmayacağı için etkileyeceği tek ülke de Türkiye olmayacak. Yukarıda son 5 yılda 50 binden fazla vize verilmesinden dolayı çekiliş ülkelerinden çıkarılma durumu konuşulduğu için aklıma geldi mesela Nijerya son 5 yılda 50 binden fazla göçmen verdiği için çekiliş listesinden çıkarıldı ki bunun sebebi de bu programın bir çeşitlilik vizesi olması. Çıkarılmadığını varsayarak konuşalım, Nijerya'da asgari ücret aylık 120-130 dolar civarında, bu insanlar çekilişe 330 dolar vermek için 2.5-3 aylık maaşlarını vermek zorundalar yani neredeyse yılda kazandıkları paranın %25'ini, eğer böyle bir şart gelirse bu insanlar çekilişe başvuramayacaklar ancak para şartı olmadan başvurduklarında ve greencard çıkması durumunda bir şekilde maddi imkanlarını sağlayıp vize alabilmişler ki kontenjanı doldurdukları için listeden çıkarılmışlar. Sizce bu durum çeşitliliği etkilemiş oluyor mu olmuyor mu? 330 dolar rakamı konuşulduğu için onun üzerinden gidiyorum, Türkiye'de bu rakamı verebilecek insan sayısı az, bizden daha fakir ülkelerde ise çok çok az. Yani böyle bir şey olması durumunda çekilişe katılan ülke sayısı iyimser konuşursak en az yarı yarıya düşecektir, zannedersem bu da çeşitlilik kavramıyla pek örtüşmeyecektir. Yani alınan Türk'ün yerine başka bir Türk alınmayacak. Bu çekilişi sadece bizim için, Amerika'ya Türk almak için yapmıyorlar. 🙂

• @Rhonster üstadım fırsat eşitliği böyle bir şey değil.
    Senin demiş olduğun mantıkla amaç sadece "insan" almaksa o zaman pasaport zorunluluğu da fırsatlar eşitliği ilkesine ters. Bu noktada pasaportu olana sen gel, öbürüne gelme ya da aynı şartları sağla gel demiş oluyorsun. Yani pasaportu olanla olmayan bir değil durumu oluşuyor. Burada olay fırsatlar eşitliğini zedelemek değil. Amaç bu eşitlik ilkesine adaletli seçim kavramını da dahil etmek. Haaa şu bir gerçek ki biz burada kendimizce bir yorum yapıyoruz. Elbette ABD foruma girip bu adamlar ne demiş bir bakalım demeyecek nihayetinde 😃 😃 ama ben bu forumda 8. başvurusunu yapıp kazanamayan kişi ile @denizci10 ustamın da dediği gibi lise diploması veya mesleki yeterliliği olmayan ve neden başvurduğunu bile bilmeden kazanan adam arasındaki durumun fırsat eşitliği ile ilişkilendirilemeyeceğini düşünüyorum. Şartlar adilse eşitlikten söz edilebilir kanımca.

• Selam arkadaşlar hedef 2023 diyerek yerimi alıyorum.Has not been selected😔

• @go_to_usa al işte.. diyorum aga bir ön eleme ya da bir koşul cidden şart. orada hayat kurmak için can atan ve hazır olanlara gerçekten yazık. Ömür geçiyor 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |