Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar arkadaşlar .Benim sorunumu daha önce deneyimleyen oldu mu bilmiyorum ama daha net olması için tekrar sormak istiyorum. İkinci başvurumda case number 23xxx olarak kazandık .Ben başvuruyu yaparken oturum izni ile hali hazırda Rusya Moskova'da ikamet ediyordum .Başvuru formunda Türk pasaportu bilgilerini yazdım.Şimdi ise Rus vatandaşlığınıda alıp hem Türk hem Rus vatandaşı oldum .Eşim ve bir çocuğum sadece Rus vatandaşı diğer çocuğum ise benim gibi çifte vatandaş.Benim Türk pasaport sürem subat 2022de bitecek ve kotayı Türkiye kısmından kazandım foreing state chargeability TURKEY yazıyor. Acaba benim bu 2022 subat tarihinde bitecek Türk pasaportum ile ds260 belgesını doldurup göndermem mi daha iyi bir seçenek daha sonra yeni 10 yıllık pasaport almam ve bilgileri güncellemem mi yoksa direk 10 yıllık türk pasaportu çıkartıp onun ile ds 260 formunu doldurmam mı ya da Rus pasaportu çıkarıp bilgilerime Rus vatandaşı diye değiştirip devam etme şansım var mı ? Bu sanki yanlış bir bilgi vermişim izlenimi mi verir Rus pasaportu çıkartırıp onun ile doldursam . Ve bu başvuruyu Moskovada hangi pasaport olursa olsun mülakat yeri olarak seçebilir miyim ? Çok uzun oldu ama net bir cevaba çok ihtiyacım var yanlış bir şekilde doldurmaktan çok korkuyorum .Teşekkürler

ikisi ile de yapabilirsiniz ama tavsiyem türk pasaportu ile devam edin sürecinize.
    çünkü şuan rusya-abd siyası gerilimi yüzünden, rusya'daki abd büyükelçiliği kapanma aşamasına geldi diyebiliriz. DV2021 vizelerini basmıyorlar ve ne olacakları da belli değil. ankara sizler için daha iyi olacaktır. ileride rus vatandalığınız olduğu için mülakatınızı rusya'ya aldırma şansınız da var bu arada. o konuda sorun yaşamazsınız..

Yani ilk önce mülakat yerini Ankara seçip daha sonra nerede tekrar veya ne zaman tekrar Rusya'ya, aldırabilirim? Şuan Türkiye virüs dolayısıyla konsoloslukların tam, kapasite çalışmama durumu var ben tam tersi burada herşey çok normal seviyede devam ettiği için özellikle Moskova'da mülakatı yapmayı düşünüyorum. Geçen yıllarda en çok Rusya'dan kişi kabul etmiş. Ve mümkünse Rus pasaportu ile nasıl, formu doldurabilirim açar, mısınız?,Çünkü başvuruda Türk pasaportu ve, Türk vatandaşı, kotasından, başvurdum, şimdi ds 260da Rus, vatandaşı ve pasaportu ile göndersem yanliş beyan vermiş olmam mı? Kesin olarak nasıl öğrenirim?

• ds 260 formu için pasaportumun bitmesinde 5 ay kaldı formu doludurup submit yaptıktan sonra yeni pasaport numarasını daha sonradan güncelleme yapabılıyo muyuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fıratsky mülakata nerede girmek istediğiniz size kalmış. sadece bu seneki durumdan bahsediyorum size. ilerleyen dönemde ne olur bilinmez. çünkü şuan moskova, DV vizesi vermeyeceğini duyurdu bu yıl için. karar sizin..

diğer sorunuz için de, yalan beyan durumunuz olmaz. siz, zaten doğum ülkenizin kotasından değerlendirilirsiniz. başvurunuz sırasında kullandığınız pasaport halen sizde ise, sonrasında kazandığınız vatandaşlık durumu bir şeyi değiştirmez. yasal yollarla elde ettiğiniz hiçbir durum sürecinizi sekteye uğratmaz. zaten siz, türk pasaportu ile de sürece devam etseniz rusya'da mülakata girebilirsiniz, oranın vatandaşı olduğunuz için. sürece türk pasaportu ile devam edip, DS260'da ikinci vatandaşlığınızı bildirmeniz daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

sn. @crazycells hangi pasaport ile sürece devam etmesi doğru olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cem-Güney, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

ds 260 formu için pasaportumun bitmesinde 5 ay kaldı formu doludurup submit yaptıktan sonra yeni pasaport numarasını daha sonradan güncelleme yapabılıyo muyuz ?

elbette yapabilrisiniz. ama tavsiyem; yeni, 10 yıllık bir pasaport çıkartıp DS260'ı şekilde doldurun. çünkü ilerde bu değişiklik ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. eski pasaportunuzu kesinlikle saklayın!

• @gucarslan pandemi dolayısı ile 17 mayısa kadar işlemler kapalı malum i yani toplamda bir 15 günlük geçikme olacak yeni pasaportu beklersem bu beni sıralarda epey geriye atarmı ?

• @gucarslan hocam bu pandemi dolayısı ile nüfus müdürlükleri vs kapalı snaırım yani 17 mayıstan sonra başvuru yapsam nereden baksanız 25 inden önce yeni pasaport gelmez .. sıra olarak bu 15 günlük zaman bana sıra kaybettiri mi ?

• @iguven, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar, ds260 formunu doldurmaya çalışıyorum ama askerlik kısmı kafamı karıştırdı. Ben 21 gün bedelli askerlik yaptım bu durumda rütbe birim gibi kısımları nasıl doldurmamız gerekiyor. PDF'te aşağıdaki şekilde yazılmış ama bize askeri uzmanlık yok, none olarak geçebilir miyim? Rank kısmına da bedelli er yazmam lazım ama infantry by payment gibi bir şey mi yazmalıyım yoksa alternatif nedir?

Branch of Service=birlik (ornegin:the turkish air forces, the Turkish
    land forces vb.)
    Rank/Position=rutbe (ornegin: infantry, captain)
    Military specialty=uzmanlik alani (ornegin: electrical technician)

Ayrıca ben şuan da hem çalışıyorum hem de okuyorum. Aşağıdaki bölümde başka bir mesleğiniz var mı kısmına yes seçip, öğrenci olarak mı ilerlemeliyim? Örnek verilen pdf de okula devam ediliyorsa "previous work/education/training" kısmında okul bilgisi yazılmış ve okul bitmediği için dünün tarihi bitiş tarihi kısmına yazılmış. Hangi uygulama daha doğru? Şuan da aktif olarak iş ve öğrencilik bilgileri "present work" kısmına yazılsa, geçmiş bilgiler ise previous kısmına yazılsa daha doğru olmaz mı?
    e46770f7-4222-4689-8895-083d9ec20aad-image.png

@gucarslan hocam konuyla ilgili bir bilginiz var mı?

• Arkadaşlar city/province kısmını tam tersi doldurduğumu farkettim. Bir sıkıntı çıkar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iguven lütfen sorularınız bir kere sorun cevap bekleyin, müsait ilk zamanda cevaplanacaktır.

askerliği kışlada yaptıysanız, e-devlet üzerinden aldığınız askerlik tecil belgesinde ne yazıyorsa o şekilde duldurun. "by payment" gibi bir ibare yazmanıza gerek yok.

şuan hali hazırda "resmi" olarak çalışıyorsanız, işinizi yazmanız gerek. eğitim için de pdf'te belirtilen şekilde ilerleyin lütfen.

• @EveryThing-HS +90 555 555 55 55 yada 0090 555 555 555 aynı

• Merhaba bende kazanan talihlilerdenim ds 260 2. Sayfadaki given names kısmına iki ismim olduğu için ikisini de yazıyorum yalnız given names is invalid. Valid characters include A-Z and single spaces in between names hatası alıyorum yardımcı olur musunuz

• ⭐⭐

@yildirim84, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bir sorum olucak yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Dv2022 talihlisiyim. Eşimden ayrıyız ve oğlumun velayeti annesinde. Ben Green kart başvurusunda çocuğunuz var mı kısmına oğlumuda yazdım ve şimdi ds260 doldurmam gerekiyor. Fakat velayet annesinde. annesiyle konuştuğumda velayeti verebileceğine dair konuştuk. Fakat ds-260 formunu submit etmeden önce velayeti alamıyorum çünki Rusyada çalışıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler şimdiden.

Başvuruda tüm çocukların yazılması gerekiyor, doğru yapmışsınız.
    Sadece ABD’ye gidecek aile bireylerinin DS260 formunu dolduracaksınız, yani oğlunuzu götürmeyecekseniz onun formunu doldurmayın.

• ⭐⭐

@yildirim84, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan cevabınız için çok teşekkürler. farklı bir sorum daha var cevaplarsanız çok sevinirim. Eşimden ayrıyım ve oğlumun velayeti eşimde. Green kart başvuruda oğlumuda gösterdim 1 çocuğum olduğuna dair. şimdi ds-260 formunu doldurmam gerekiyor. burada oğlumunda green kart almasını istiyorum. Boşandığım eşimle görüştük ve velayet konusunda sorun olmayacağını bana verebileceğinde hemfikir olduk. bu durum oğlumun green kart almasını etkiler mi ? yani ben ds-260 formunu doldururken oğlumunda bilgilerini girmeliyim değil mi ? tek sıkıntı şu. şuan rusyada çalışıyorum ve velayet için eylül ekimden önce türkiyeye gidemiyorum. çok teşekkürler.

Oğlunuzun green card alabilmesi için onun formunu da doldurmanız gerekiyor ve sizinle mülakata gelmeli. Ayrıca seyahat için sanıyorum annesinden izin alınması gerekebilir.

• @gucarslan teşekkürler. E devletteki askerlik durum belgesinde maalesef herhangi bir bilgi yazmıyor sadece askerlik yapılmıştır yazıyor. O zaman Infantry olarak geçiyoruz burayı sanırım (:

• Arkadaşlar merhaba iki adım olduğu için given names kısmına iki ismimi yazıyorum hata veriyor ne yapmam gerekiyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi

• Merhaba, herkese iyi forumlar araştırmalarımın sonucu foruma üye olmaya zorladı:) İkinci denememde bana da çıktı. Henüz ds260 formunu doldurmadım. Birden çok video izledim kafam karma karışık oldu. Sıralamam 26XXX, pandemiden dolayı sıranın geleceğini düşünmüyorum. Yinede ileride denemeyipte pişman olmak istemiyorum, en azından denedim de olmadı derim. Değerli forum üyelerine danışmak istediğim sorunlarım var. Buradan itibaren yazdıklarımı analiz edip başvuru yapmalı mıyım ? Bilgisayar prog. mezunuyum, ardından işletme lisans yaptım. İngilizcem orta seviyede diyebilirim (Mülakat aşamasına kadar belki biraz iyileştirebilirim). Ülkemizin malum durumlarından dolayı mesleğimi icra edecek iş bulamadım ama farklı işlerde çalıştım. Bunlardan daha da önemlisi 10k-15k$ bandında bir birikim beyan edemeyeceğimdir. Herşey yolunda gitse bile mülakata kadar bir senem var kafadan. Bu süre zarfında çalışıp yapabildiğim kadar birikim yapıp bunun üzerine IT alanında bir iş bulursam... Mülakatta ret yeme ihtimalimi ne kadar aza indiririm ? İş buldum diyip 2-3k$ ile gitmek(uçak bileti dahil) münkün müdür ?

• Türkiyedeki konsolosluk DV vizesi vermeye başlamazsa başka bir ülkeye gidip oradan alma şansımız oluyor mu? Yoksa gittiğimiz ülkede oturum izni mi lazım?

• Is your mother's address the same as your father's?
    bu soru ilk kısımda sorulmuyor ama review kısmında sorulmuş ama boş bırakılmış olarak gözüküyor başımıza bela açmaz dimi 🙂

• @maestro teşekkürler hocam 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bezelye yasal oturum sahibi olmanız gerek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |