Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @abrakadabra Bildiğim kadarıyla böyle kesin bir durum yok. Yani anlayacağınız mülakattaki görevlinin insiyatifine kalıyor biraz bu durum. Bazılarında ret nedeni olurken bazıları için hiçbir önemi olmuyor.

• @abrakadabra merak ettiğim bir cevap. Çünkü çıksa son 2 3 ay kala yatırabiliriz

• Vay be sonunda geri sayım günleri geldi hadi hayırlısı diyelim.

• 10’dan geri saymaya başlıyoruz🥳🥳

• Bankada gösterilecek parayı ben de merak ediyorum. Yatırılan para ile ilgili belge istiyorlar mı? Nereden buldun bu parayı diye? Tapu, ruhsat gibi şeyler işe yarıyor mu?

• ⭐⭐⭐

@denizci10 abi ben tekrar aradım daha önce görüştüşimüz elt danışmanlığı, diyo ki okullar kesinlikle dil sınav puanı istiyor. Bi danışanımız 450 bin tl ile mali yetersizlik yüzünden red aldı sende biraz parana ekleme yap dedi. Bende ozaman dil okulu olsun dedim çalışma vs hiç bişey yok dedi. College 2 yıl,3 yıl iş - 5 ten sonra pr a geçiliyor dedi.. Beni bitirdi.. allahım çıksın şu gc da uğraştırmasın bizi nolurr...

• ⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra altın bozdurdum diyip kuyumcudan kağıt alanlar var diye duymuştum parayı belgeleyemenleri, o şekilde bi belge ediniyorlarmış

• @this-time89 bu forumda okuduklarımdan ve ABD'ye yerleşip tecrübelerini YouTube veya Instagram'dan paylaşanlardan biliyorum, görevlinin merak ettiği paranın kaynağı değil bu paranın ne kadarının size ait olduğu işin aslı şeffaflık veya inandırıcılık dolayısıyla kart çıktıktan sonrası değil mülakat tarihinden önceki 6 aylık hesap hareketleri dönemi esas alınmış geçmiş tecrübeler ışığında yani şükrü emmiden 2000$ veli abi'den 5000$ alıp mülakata 2 ay kala bankaya koyarsan konsolosluk görevlisi hop hemşerim nereye der yani miktar ise tamamen şehir efsanesi olmakla beraber yüksek kurun etkisiyle şahsi fikrim 10-13 bin $ yeterli olabileceği

• ⭐⭐⭐⭐

@ugurfbtr zamanının önemi var mı var ama anlattığınız kadar elzem değil.

• ⭐⭐⭐⭐

Taşınmaz gösterecek arkadaşlar içinde değerini gösteren tabi bir bilir kişi tarafından onaylanmış bir belge yeterli zaten konsoloslar vize onayı almadan ne işinizden ayrılın ne de evinizi arabanızı satın diyor.

• Arkadaşlar ben baya bu bankada para muhabetinin araştırmasını yaptım bankada gösterebildiginiz kadar tapu arac gibi şeylerdir gosterebiliyosunuz mesajla mülakattan sonra aracımı saticam diyebiliyosunuz hatta aracımı evimi sattım bankada öyle gösterdim gibi diyoloklar ters bile tepebiliyomus. Görevli neden sattın garanti bişey yok ortada gibisinden.

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 abi ben tekrar aradım daha önce görüştüşimüz elt danışmanlığı, diyo ki okullar kesinlikle dil sınav puanı istiyor. Bi danışanımız 450 bin tl ile mali yetersizlik yüzünden red aldı sende biraz parana ekleme yap dedi. Bende ozaman dil okulu olsun dedim çalışma vs hiç bişey yok dedi. College 2 yıl,3 yıl iş - 5 ten sonra pr a geçiliyor dedi.. Beni bitirdi.. allahım çıksın şu gc da uğraştırmasın bizi nolurr...

Bence tek bir danışmanlık şirketi veya danışman ile görüşüp karar vermeyin. Bunu ameliyat gibi düşünün. Doktorun biri ameliyat der başka biri de farklı bir çözüm gösterir. Eğer 3 doktor da ameliyat derse olursunuz. Bunda da bence öyle yapmalı. Benim arkadaşın gittiği firma konsolosluk tan onaylı bir firma vize işlemlerine kadar kendileri ayarlamış. İsmini vermeyeyim buradan eğer istersen sana özelden yazarım.

• @hascerob üzerinize ait ev araba'nın orijinal tapusu veya ruhsatıyla beraber muadili varlığın değerini gösteren evrak yararlı olur nasıl 150 bin ₺ aracınız size ait ruhsatıyla beraber sahibinden gibi siteden satılık araç ilanlarının çıktısı gibi aynı model marka araçların değeri veya kasko firmasından alınmış değeri pekâlâ faydalı olur bazı memurların hiç bakmadığınıda duydum ama fazla evrak göz çıkarmaz

• @Rhonster bankada atıyorum 10 bin dolar gösterip kalanı için ev, araba göstersek yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐

@denizci10 yazıver abi sana zahmet valla keyfim kaçtı. Biz balıkesirdeyiz diye ben bursadan bi yer aradımda istanbulada geliriz yani olcak bişey olursa

• ⭐⭐⭐⭐

@hascerob evet

• @Rhonster buna aşırı sevindim çıkması durumunda beni en çok düşündüren buydu.. biz üç kişiyiz 30 bin göstermek zorunda kalırız diye düşünmüştüm gerçi o da ayarlı şu an için ama belge isterlerse yatar o işte üzülürdüm... çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 yazıver abi sana zahmet valla keyfim kaçtı. Biz balıkesirdeyiz diye ben bursadan bi yer aradımda istanbulada geliriz yani olcak bişey olursa

Bence de İstanbul dan yapmanız daha mantıklı çünkü bursa daki firmada aynısını yapıyor. İstanbuldan bir firma buluyor senin benim işimi onlara yaptırıp para kazanıyor. Hiç gerek yok bin bandırmadan feribota 2-3 saatte yenikapıdasın. Zaten firmaların çoğu taksim civarından. Yeni kapıdan metro ile 20-25 dk. Zaten sen de bursa ya gitmek istesen en az 1-2 saat sürer. Ondan hiç strese gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐

@hascerob belge derken ? taşınmazın size ait olduğunu ve değerini gösteren bir belge göstermek zorundasınız zaten bu arada genel formul 10 bin + her birey için 5 bin dolar gibi kaba formül tabi bu gittiğiniz eyalet şehre ve durumunuza göre değişiyor kabaca böyle ama.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |