Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

tampa miami arası araçla kaç daki sürer
    yakınmıdır

• @yapay-zeka Yaklasik 4 saat.

• ...........................

• Toll fazla tutmuyor. Biz 2019 sonunda Orlando'dan Miami'e gittigimizde gidis donus $20 den az odemistik.

• Herkeze selamlar ayrica bekleyen ve onumuzdeki surecte benim gibi basvuru yapicak herkeze bol sans diliyorum.
    Bende sicak sever biri olarak ve soguktan haz etmeyen bir kisilik olarak hep aklimin ucunda florida var..
    Yeni gelen ve geldiginde bilinen delivery isleri ile tutunmaya calisicak olan ben ve benim gibilere floridayi ozetlemek isterseniz nelerden bahsedersiniz.
    Ayrica hangi sehirlerini onerirsiniz ?
    Simdiden cok tsk ler✋🏽

• ⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez İsland Garden Marinanın olduğu kısım sanırım

• Merhaba foruma yeni üye oldum. Bu yıl green card başvurusu yapacağız ve çıkarsa Florida'ya gelmek istiyoruz. Aslında direkt Boca Raton'a ama sanırım kiralık ev çok yok. Bilmediğimiz bir bölgede ev tutmus olmaktan da endişeleniyorum. Küçük bir kızımız var muhtemelen kreşe gidecek orada. Yani güvenli bir bölge olması önemli bizim için. Sorum şu; 'bu bölge okullar açısından pek iyi değil ya da bu bölgeler çok güvenli değil, burada kalmanızı önermem' dediğiniz yerleri bilmek benim için çok iyi olur. Yani nerede yaşanır değil nerede yaşanmaz dediğiniz yerler var mı? 🙂 Çok teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GizemAtesoglu kiralık çok yok mu
    https://www.apartmenthomeliving.com/boca-raton-fl

Bu üç siteden de güvenlik okul her türlü bilgi bulabilirsin

https://www.niche.com/places-to-live/boca-raton-palm-beach-fl/

• @MySea ilk fotoğraf biraz korkuttu 🙂 Ama müthiş bir doğa gerçekten.

Ben de Florida ve Teksas araştırıyorum. Florida'yı şeye benzetiyorum, belki yanılıyorumdur. Hani Türkiye'de işi gücü bırakıp Ege'de sahil kasabasına yerleşme hayali kurulur ya; Türkiye'deki rahat hayatımı bırakıp Abd'de sıfırdan başlayacaksam böyle bir yer olmalı diye düşünüyorum.

• @Stiff Florida bir tatil eyaleti gibi degerlendirilebilir ve gercekten de cok fazla turist ceken bir yer. Ayrica, cok fazla kuzeydeki ABD eyaletlerinde ve Kanada'dan emeklilerin yasamak icin tercih ettikleri bir yer.

Cok buyuk bir eyalet olmasindan dolayi, neredeyse bir sehrinden digerine yasam ve calisma durumu farklilik gosterebilir. Mesela, aralarinda sadece 1 saatlik bir mesafe olmasina ragmen, Tampa ve Orlando'daki yasam kosullari ve is imkanlari bakimindan farklililar olabiliyor. Miami ise ayri bir kategoride. Nedeni ise hem cok popular hemde bundan dolayi digerlerine gore daha pahali olmasi.

• Selamlar herkese,
    Surfside hakkında bilgisi olan var mı? Ev kiraları South Beach kıyasla nasıl? Yaşam ne durumda, popülasyon genelde kimlerden oluşuyor?

Aydınlatabilecek olursa sevinirim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Eryılmaz aşağıdaki siteleri biraz kurcalarsan tüm soruların cevaplarını bulabilirsin.

https://www.niche.com/places-to-live/surfside-miami-dade-fl/

apartman veya diğer ev çeşitleri kiraları için
    https://www.apartmenthomeliving.com/surfside-fl

• Merhaba, ben de DV2021 talihlisi olarak Florida'ya yerleşmeye karar verdim. 39 yaşındayım. Evliyim ve 1 yaşında bebeğimiz var. Mesleğim ithalat ihracat uzmanlığı, 14 yıldır dış ticaret üzerine çeşitli firmalarda çalıştım. Ayrıca unlu mamüller, tatlıcılık, aşçılık gibi işlerde tecrübelerim var. Amerika'ya daha önce hiç gitmedim ve Florida da tanıdığımız yok maalesef. O yüzden buraya yazmak ve burada yaşayanlarla tanışmak istedim.

1. Bütçemiz kısıtlı. Miami ve yakın civarı da pahalı biliyorum fakat, Miami de liman olmasından ötürü benim kendi mesleğimde iş bulma ihtimalim var. Şuan Türkiye'den yaptığım iş başvurularına olumsuz dönüşler geliyor fakat ileride Florida içinden başvuru yapınca bir şansımın olabileceğini düşünüyorum. Dolayısı ile Miami'ye fazla uzak olmayan ve ucuz bir bölgeye yerleşmek istiyorum. Bu noktada güncel emlak koşullarını göz önüne alarak max 1500 usd kira olacak şekilde bana nereleri tavsiye edersiniz? Buradaki en önemli kriter eşimin bensiz bebekle birlikte dışarı çıkıp yürüyüş yapıp gezip vakit geçirebileceği, sosyalleşebileceği bir alan olması şart. Yoksa Amerika maceramız çok kısa sürebilir 🙂

2. İlk etapta ailemi bırakıp tek olarak Kasımda Floridaya gelip araba, iş, ev konularını hallettikten sonra ailemi yanıma almayı düşünüyorum. Şuan iş bulamadığım için direk bebeğimizle birlikte gelmek beni korkutuyor. Buna göre bana ilk gelişimde kalacak yer bulma konusunda ne tavsiye edersiniz yada yardımcı olabilir misiniz? (Oda, airbnb, hotel vs)

3. Araç satın alma konusunda dikkat edilmesi gerekenler ve galeri önerileriniz var mı? Kime nasıl güveneceğim?

4. İş bulma konusunda bana yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

5. Delivery işlerinde Miami civarlarında tam zamanlı çalışırsam aylık ne kadar para kazanabilirim? Piyasa durumu nasıl? Eşim bebeğimize bakacağı için tek başıma bu işlerle ailemi geçindirebilir miyim?

Vakit ayırıp cevap yazacaklara peşinen teşekkür ederim. Desteklerinizi bekliyorum.

• Yasaklı

@Gurmerica, içinde söyledi: Florida şehirleri hakkında tavsiyeler..

Merhaba, ben de DV2021 talihlisi olarak Florida'ya yerleşmeye karar verdim. 39 yaşındayım. Evliyim ve 1 yaşında bebeğimiz var. Mesleğim ithalat ihracat uzmanlığı, 14 yıldır dış ticaret üzerine çeşitli firmalarda çalıştım. Ayrıca unlu mamüller, tatlıcılık, aşçılık gibi işlerde tecrübelerim var. Amerika'ya daha önce hiç gitmedim ve Florida da tanıdığımız yok maalesef. O yüzden buraya yazmak ve burada yaşayanlarla tanışmak istedim.

1. Bütçemiz kısıtlı. Miami ve yakın civarı da pahalı biliyorum fakat, Miami de liman olmasından ötürü benim kendi mesleğimde iş bulma ihtimalim var. Şuan Türkiye'den yaptığım iş başvurularına olumsuz dönüşler geliyor fakat ileride Florida içinden başvuru yapınca bir şansımın olabileceğini düşünüyorum. Dolayısı ile Miami'ye fazla uzak olmayan ve ucuz bir bölgeye yerleşmek istiyorum. Bu noktada güncel emlak koşullarını göz önüne alarak max 1500 usd kira olacak şekilde bana nereleri tavsiye edersiniz? Buradaki en önemli kriter eşimin bensiz bebekle birlikte dışarı çıkıp yürüyüş yapıp gezip vakit geçirebileceği, sosyalleşebileceği bir alan olması şart. Yoksa Amerika maceramız çok kısa sürebilir 🙂

2. İlk etapta ailemi bırakıp tek olarak Kasımda Floridaya gelip araba, iş, ev konularını hallettikten sonra ailemi yanıma almayı düşünüyorum. Şuan iş bulamadığım için direk bebeğimizle birlikte gelmek beni korkutuyor. Buna göre bana ilk gelişimde kalacak yer bulma konusunda ne tavsiye edersiniz yada yardımcı olabilir misiniz? (Oda, airbnb, hotel vs)

3. Araç satın alma konusunda dikkat edilmesi gerekenler ve galeri önerileriniz var mı? Kime nasıl güveneceğim?

4. İş bulma konusunda bana yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

5. Delivery işlerinde Miami civarlarında tam zamanlı çalışırsam aylık ne kadar para kazanabilirim? Piyasa durumu nasıl? Eşim bebeğimize bakacağı için tek başıma bu işlerle ailemi geçindirebilir miyim?

Vakit ayırıp cevap yazacaklara peşinen teşekkür ederim. Desteklerinizi bekliyorum.

bende aynı durumdayım cevaplarınızı bekliyorum.

• Merhabalar....
    Florida'da yaşamak için yer seçimi konusunda özellikle Naples veya başka bir yer tavsiyesi çok sevinirim...fikirlerinizi ve deneyimlerinizi önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim

• @color Hocam biz ailecek Orlando düşünüyoruz şimdilik. Bize göre ev kiraları şuan için ortalama fiyatlarda ayrıca iklimi, turist gelmesi, suç oranın düşük olması vs. sebeplerinden dolayı düşünüyoruz. Henüz fikrimiz değişmedi ancak başka şehir tavsiyeleri gelirse bizim içinde iyi olur. Araştırmaya devam...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@color @Burtaç ben çıkarsa hiç zannetmiyorum çünkü sizin 1/5 kadar şansım var almanya doğumlu olduğum için amcamın yaşadığı yer ancak ufak bir yer fakat elinin altında herşey var. Sakin bir yer arıyorsanız suç oranı olarak yem yeşil bir güvenli yerler arasında harita da gözüküyor. New smyrna beach bir göz atın derim.

hatta benim olurda tutacağım apartman bile belli google maps grand oaks new smyrna beach yazarsanız çıkacak. Mapsin linkini koyamıyorum çok uzun hata veriyor resmini koyuyorum az ileride home depot var wallmart var toplam 15 km içerisinde herşey var

12.jpg

• @ayvalik10 tavsiyen için teşekkür ederim incelemeye başladım bile. Kime çıkacağı belli olmaz tamamen şans hocam bizde umutla bekliyoruz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |