Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@turmex harika demekki yine başlatmışlar vize işlemlerini bu iyi hayırlı olsun bu arada

• @runaslan teşekkür ederim kardeşim

• @emirgenco Teşekkürler 🙏

• Merhabalar,K1 nisanlilik vize basvurusunda bulunduk 23 Ekim 2020 de W...baslayan bir mektup aldik siteden sorgulama yaptigimda isleme alinmistir seklinde yaziyor ekranda ne zaman Ankara konsoloslugundan donus alabilirim 7.aya girdi mektup tarihinden itibaren birde ankara konsoluslugunun mailini rica ederim iyi aksamlar tesekkurler

• Merhaba arkadaşlar üzücü bir durum icin bu iletiyi yazıyorum Amerika’ya geleli 2 ay oldu k1 vizesi ile geldim dağa grennkartim gelmedi geçen ay ben eşim ve ailesi covid e yakalandık ve maalesef kayınpederimi kaybeddik tr ye götüreceğiz bana ABD hava alanındaki görevli polis ülkeye giriş icin 1 kez kullanabileceğim vizem olduğunu iletti bu durumda özel durumu arz edip tr ye gidip tekrsr ABD ye giriş yapabilir miyim

• @esra-k, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar üzücü bir durum icin bu iletiyi yazıyorum Amerika’ya geleli 2 ay oldu k1 vizesi ile geldim dağa grennkartim gelmedi geçen ay ben eşim ve ailesi covid e yakalandık ve maalesef kayınpederimi kaybeddik tr ye götüreceğiz bana ABD hava alanındaki görevli polis ülkeye giriş icin 1 kez kullanabileceğim vizem olduğunu iletti bu durumda özel durumu arz edip tr ye gidip tekrsr ABD ye giriş yapabilir miyim

Cok uzuldum gercekten basiniz sagolsun. Maalesef tek girislik vizenizi bir daha kullanamazsiniz. Amerika'ya geri gelebilmek icin vizeye veya baska bir belgeye ihtiyaciniz olacak. Gocmenlik burosu ile gorusup, hizli bir cozum bulabilirler mi diye sormanizi tavsiye ederim. @crazycells

• @Ryback basiniz sagolsun bende bir iki avukati takip ediyorum kartiniz gelmeden cikis yapilmamasini oneriyorlar sancak gocmenlik burosundan belge almaniz durumunda acil cikis yapilabilir deniyor

• Bu ileti silindi!

• @Güven-Carmen-Tek cok tesekkurler
    7.aya girdik basvuru yapali konsolosluktan ne zaman donus alabiliriz bilginiz varmi bu konuda

• @mümine merhabalar,dosyamin nerde oldugunu nasil ogrenebilirim sadece takip numaram var ekranda sadece takibe alindigi yazmaktadir

• @rukiye73 yanlış anlamadıysam NOA1 almışsınız ve NOA2 yi bekleyeceksiniz, süreç daha Ankara kısmına gelmemiş.

• @esra-k Çok üzüldüm, başın sağolsun. Bazı durumlarda çıkış izni alabiliyorsun ve cenaze durumu bunu kapsıyor. Bu konuda acil bir şekilde bir avukatla görüşmeni tavsiye ederim. Benim de acil Türkiye’ye gitme durumum var avukatım bana acil çıkış izni çıkartmanın zor olmadığını ihtiyaç halinde kolayca çıktığını belirtmişti dediğim gibi hemen bir avukatla görüş eğer acil çıkış iznin olmazsa ABDye geri giremezsin ona çok dikkat et. Kolaylıklar dilerim, tekrar başın sağolsun.

• @runaslan tesekkur ederim sağolasiniz sizin belirttiginiz tarihlerle nerdeyse ayni ama vize görusmesi icin dönus alamadik sizce daha ne kadar surer mail almamiz

• @rukiye73 NOA2 nişanlınıza ulaştıktan sonra 2-4 hafta içinde NVC den dosyanızın işlendiğine dair bildiri alıyorsunuz. Dosya tahmini 1-2 ay içinde Ankaraya geliyor ve sonra mail alıyorsunuz tabi bu süre değişebiliyor.

• @runaslan sure daha epey uzun yani niye bu kadar bekletiyorlar mektuba donus 23 Ekimde aldik ve su an 7 aya girdik baska hicbir cevap yok muhatap bulamiyoruz aydinlatici bilgi yok sizlere cok tesekkur ederim

• @runaslan kral hakkını helalet her zaman yazdıklarımıza cavap veriyorsun benim sana böyle bir sorum olacak kardeşim nişanlım başvuruda gerekli tüm evrakları sundu Nisan yüzüğü faturası hotel masraflarlari ve faturalar düğün için aldığımiz gelinliğin resimleri uçak biletleri birlikte çektiğimiz resimler ve ailemle birlikte çektiğimiz resimler ve vize ücreti olan 535 dolar yatırdık watsap konuşmalarımizin bir kısmı bunları sunduk acaba tekrardan ek belge isterlermi ve Neo2 onay meili geldiğinde orada nasıl bir yol izlememiz gerektiğine dahi neler yazıyor

• @Güven-Carmen-Tek ödediğiniz ücret vize ücret değil sürecin başlaması için verilen ücret(vize ücretini siz ankarada ödeyeceksiniz). Kanıt için bence yeterli doküman sunulmuş, ek istemezler. NOA2 almanıza aylar var şuan için beklemekten başka yapacağınız bir şey yok, geldiğinde zaten yine bekleyeceksiniz extra durum yok. Bildiride davanın onaylandığı, 2-4 hafta içinde NVC den dosyanın işleme girdiğine dair bildiri alınacağı ve vize gereği ülkeye girişten itibaren 90 gün içinde evlenilmesi gerektiği yazıyor.

• @rukiye73, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@mümine merhabalar,dosyamin nerde oldugunu nasil ogrenebilirim sadece takip numaram var ekranda sadece takibe alindigi yazmaktadir

Canım bu konuda fazla bir bilgiye sahip değilim ne yazık ki..Benim yeğenim de k1 vizesiyle Amerika’ya gitti onun da toplam 1 yıl sürdü. Size çok açıklayıcı bilgi veremediğim için üzgünüm bu konuda daha bilgili arkadaşlar sizi aydınlatır umarım.

• @runaslan eyvallah kardeşim benim verdiğin bu bilgiler için teşekkürler ettim hakkıni helal et iyi akşamlar

• Nüfus müdürlüğünden alınan belgeye valilikten apostil yapılması gerekiyor mu bilen var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |