Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rhonster senin için normal de yaparım 😄👍🏼

• Bu ne anlama geliyor bilen varmı?

• Savannah.jpg
    20 gun. geri sayim devam ediyor 😀 Savannah, Georgia

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@cem-ceylan-Ankara bizi alakadar eden bir durum değil.

• @Rhonster mülteciler ile alakalı doğru mu? Biran haberi görünce korktum

• ⭐⭐⭐⭐

@cem-ceylan-Ankara niye korkasınız ki 🙂 15 bin değişmeyecek diyor direk bunun green card olmadığını anlamalıydınız 🙂

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hascerob 8mayısta hem boş ds260 hem de açıklamasını koyucam ondan bekleyin boş ds260 kendinize göre taslak yapıp online açılınca kopya yapıştır yaparsın

Şimdiden teşekkür ederim 👍

• @Rhonster vallaha anlamadım ne yalan söyleyeyim. Bu dönemde o kadar saçma durumlar olduki insan şaşırmıyor artık kötü bir haber alınca

• ⭐⭐⭐⭐

@cem-ceylan-Ankara zaten bizi ilgilendirse bile bu tak diye olacak birşey değil en kongresi senatosu oylaması vs vs bir yığın iş var hele pandemi de varken iyice uzar.

• ⭐⭐⭐

@Rasim-Topçu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese merhaba,
    23 Nisan'da askere gidiyorum, 12 ay boyunca ortalıkta bulanamayacağım malesef. Fakat 8 Mayıs'ta Green Card açıklanacak. Bunun sonucunda bana green cardın çıkması durumunda nasıl bir yol izlemem gerekir? Askerde bulunduğum sürede olası bir mülakata katılma durumumu nasıl sağlayabilirim? İzin alma gibi bir durumum olabilir mi?
    Yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Öncelikle şimdiden hayırlı teskereler 😊
    Kabaca cevap vermeye çalışayım. Kesin doğrudur / böyledir diyemem ama. Askerde bazı şeyler değişmişte olabilir.
    Nisan'da askere gittin, en geç Temmuzda dağıtımın ve 10 gün iznin olacak. O arada 260 formunu doldurdun diyelim.
    Mülakat zamanı için de izin alıp gidebilirsin. Kaldı ki mülakatlar da normal takvimde Ekim 2021'de başlayacak.
    İzin işini ayarlayacak yazıcı arkadaşla samimiyet durumuna göre belki green kart mülakat muhabbetini dile getirmeyebilirsin. Duruma göre. Benim gibi kıskanç biri de olabilir. İzin işinde terso yapmasın 😂

Bazı terimler yabancı gelebilir. Dağıtım, yazıcı vs. Askere gittikten sonra daha iyi anlayabilirsin.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rasim-Topçu izin alırken sakın green carddan bahsetme en büyük tavsiyem bu. onun harici diğer şeyleri sayın @hadi-BE açıklamış zaten

• Merhaba arkadaşlar
    Bu sene totem yapıp 3 senedir dışardan takip ettiğim foruma üye oldum. 🙂
    2018 de ilk başvurumdan sonra GC çıkmasa da işi şansa bırakamam diyip 2019'un Ekim ayında F1 Vizesi ile New York'a giriş yaptım. Ama maalesef belki de hayatımın içerisinde beni en son yakalamasını isteyeceğim dönemde Pandemi beni New York'ta yakaladı. 2020 Mart ayında apar topar ani bir dönüş yaptım. 2020'nin sonunda Ankara Anlaşması üzerinden Londra'ya yerleşme düşüncesi ile ECAA Vizesine başvurdum ama onda da vizenin bitiş döneminde başvurmam sebep olsa gerek 4 ay bekleyişin ardından sıcağı sıcağına bir red almış bulunmaktayım.
    Biliyorum bu kadar talihsiz biri olarak bu sene de bana vurmayacak loto. Ama bu sene %1 şansımı %2 ye çıkarmak için kız arkadaşıma da başvuru yaptım. Belki onun şansı güler yüzümüze. 🙂
    Umarım bu sene Orta Doğu'dan çıkış biletinin tüm kontenjanı düşük case'ler ile bu forumdaki arkadaşlara çıkar 🙂

• Yasaklı

@Rasim-Topçu
    Açık ve net bir şekilde Green Card talihlisi olduğunu dile getir. Bu durumda sana izin vermek zorundalar hatta. Hayatınızı etkileyecek durumları engelleyemezler. Sonuç olarak gönüllülük (zorunlu olması bir şeyi değiştirmiyor.) esasında yapılan bir hizmettesiniz. Hayatınızı etkileyecek her konu için olduğu gibi bunun içinde izin vermek zorunda oldukları düşünüyorum.

Örnek vermek gerekirse;
    YKS, DGS, TOEFL, MSÜ vs... ÖSYM sınavları,
    Ehliyet sınavı,
    Açıköğretim sınavları,
    Uzaktan eğitim sınavları,
    Askerlik hizmetinden önce planlanmış ve gerçekleştirilememesi durumunda size olumsuz dönüşü olacak (hayatınızı olumsuz yönde etkileyecek) her şey için, önceden bildirmek ve görevinizi aksatmayacak şekilde izin alma hakkına sahipsiniz.

Askeriye de çarşı izinleri de sadece haftasonu kullanılmaz. Haftasonu kullanılan izinler, genel kuraldır. Haftaiçi izin kullandırımı da mevcuttur.

Bunların hepsi, 15 aylık hizmet sürecimde, özel görevimin yanı sıra bölük komutanı habercisi olarak görev yaptığım için aşina olduğum hatta bir çoğuna kendi ellerimle paraf attığım şeyler.

Ben teskeremi alalı tam tamına 10 sene 4 ay oldu. Bizim dönemimizde mümkün olan şeyler günümüzdeki rahatlığa baktığımda çok daha kolay olacaktır.

Olayların üstlerinize ve size göre ne kadar değişeceğini gösteren bir örnekte vereyim.

Canım sıkıldığı zaman hava kuvvetleri lojistik kıta dan yakıt almaya giden ulaştırmaya bağlı bölük araçlarına kendimi araç komutanı olarak yazar, bölük komutanın parafını elimle atar, çıkar gezerdim. 🤣

Başçavuşum (bağlı olduğum takım komutanı) moralimin bozuk olduğunu vesaire gördüğünde beni git çarşı kağıdını getir diyip imzalayarak, çarşıya komponent almaya yollardı. 🙃

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG sakın yapmasın yakın zamanda askeriye tecrübem olduğu için biliyorum izin hakkı var her türlü kullanabilir istediği şekilde.

• @semavi

Valla ağzından bal damlıyor inşallah gerçekleşir abi 🙏🏼

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için, tahmin ettiğimden daha kolaymış o zaman vergi ve plaka işleri, buna çok sevindim 🙂

Zaten öyle bir düşüncemiz var bir roadtrip çok istiyoruz, aklıma böyle bir şey yapsak nasıl olur diye geldi, doğru araç ve rota seçimiyle çok da güzel olur gibi duruyor, mantıklı araç seçimi konusunda da senden yardım alırız abi kısmetse ve zahmet olmazsa 😃 İnşallah bu sene kazanmışızdır da seneye gerçekleştirebiliriz bu hayali 🙏🏼

• @gariban, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Çıkarsa ne ısmarlayacaksın bize hadi totem yapalım 👍 Florida da bir mangal partisi iyi olur bence.

Şimdi ben şöyle düşünüyorum, toteme kimler katılır bilmem ama şu konuda anlaşalım, kim hangi şehre yerleşecekse uygun bir zamanda bu toteme katılanlar ve Green Card kazananlara şöyle ailecek o şehirde mangal partisi veriyor, yani o zamanın deyimiyle Barbecue Party 😂

Böylelikle farklı farklı şehirlerde hem gezip görüp hem de ete doymuş oluyoruz, inşallah toteme katılan herkese çıkar da bol bol gezeriz 😂 Ben bu yazıyla birlikte @Rhonster @Ping-PONG @Emtee ye meydan okuyorum, var mısınız 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@TughanTug ben zaten vardım bütün forum ahalisinin kanına girdim zaten forumca Tampa'ya gidiyoruz 😃 tekneyle balığa çıkar yakaladığımız balıkları da gömeriz 😃 hep kırmızı et olmasın 😃

• ⭐⭐⭐⭐

herkes Tampayı konuşuyor aeuhaeuhua

• ⭐⭐

@Rhonster Amerika'da iyi ki et ucuz yoksa bu kadar kişiyi nasıl doyuracaksın, biz ailece 4 kişiyiz 10 aile kazansa forumdan, ortalama 3 kişi diyelim aile başı, 30 kişi yaparız hepimiz Tampa'dayiz barbekü partisindeyiz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |