Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @runaslan Olsun en azından büyük bir bölümünü bitirdik 🙂
    Bak dediğim çıktı, 20 gün önce 1 aya kadar onaylanır demiştim 😃 hislerim kuvvetlidir 😛 1 ay içinde de dosyan ankaraya gelir, 1 ay sonrasına randevu alursın sonra da sana güle güle 😛 😃 evrene böyle mesajlar veriyorum ve gerçekten işe yarıyor 😉

• @turmex çok teşekkür ederim🙏🏻

• @crazycells çok teşekkür ederim

• @runaslan gözünüz aydın tez vakitte aynı sevinci yaşarız umarım

• Herkese iyi günler.
    Nişanlım k1 vizesi için başvuru yapmak istiyor bi sorum var arkadaşlar ,cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.129F form doldurma dışında başka form yada beraber çekildiğimiz fotoğraflarıda mı göndermemiz lazım?

• @Yeliz-Saray Merhabalar, Ankara'dan K-1 vize mülakatları 1 ay sonrasına veriliyor mu?

• @Cenk-Yağmur-Saygılı Konsolosluğun sitesinde şu yazı var. Tamamen durdurmadılar ancak ellerindeki işleri bitirebilmek için baya yavaş ilerliyorlar. yine de tek tük vize randevuları veriliyor.

A.B.D. Elçiliği, Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum iznine sahip kişilere sadece randevu ile şu hizmetleri vermektedir: Amerikan vatandaşlarının birinci derece akrabaları ve nişanlıları için göçmen vize başvuruları, evlat edinme dosyaları, A.B.D. vatandaşları ve daimi yasal yerleşik yabancıların akrabalarına ait aile-dayanaklı göçmen vize dosyaları, geri dönen yerleşik yabancı vizeleri (SB-1), mülteci ve sığınmacıların aile bireylerinin dosyaları, Elçiliğe gönderilmiş olan USCIS seyahat belgelerinin teslim edilmesi, daimi yasal ikamet edenler için I-131A seyahat folyosu başvuruları, misyonda kabul edilebilecek belirli göçmenlik başvuruları (I-130/I-360/I-600), “parole” başvuruları, ve belirli özel göçmen vize başvuruları. Şu hizmetleri vermemekteyiz: iş dayanaklı vize başvuruları, Çeşitlilik Vize işlemleri (DV), DNA testi, USCIS başvuruları için parmak izi alımı veya DS-117 (geri dönen yerleşik yabancı) başvuruları.

• Merhabalar; şuan için ABD vatandaşı ile Türkiye'de evlenmek için ne evrak gerekiyor?
    ABD konsolosluğu bunun için noterlik hizmeti veriyor mu?

• @Yeliz-Saray teşekkür ederim cevabınız için, hayırlı olsun bu arada sizin evraklar için.

Yani turist vizesi için başvuru yapabiliyorum.?

K1 zaten amerikaya gönderiliyor evrak, oradan Türkiye’ye.

• @Cenk-Yağmur-Saygılı Teşekkür ederim. Turist vizesi için de başvuru yapabiliyorsunuz ancak onun randevuları bir hayli ileri tarihe veriliyor bildiğim kadarıyla.
    K1 ilk başvuru amerikadan nişanlınız tarafından yapılıyor, o onaylandıktan sonra(5-7 ay içerisinde onaylanıyor) evraklarınız nvc(vize merkezi) ye ordan konsolosluğa geliyor (1-3 ay sürüyor) ve randevu alıp vizeniz onaylandıktan sonra ülkeye giriş yapabiliyorsunuz. Süreler şuanki durum için, ülkelerdki vaka sayılarına göre değişkenlik gösterebilir.

• @suleo Vize mülakatlarının ne zaman verileceği belirsiz malesef, evraklarınız konsolosluğa geldikten sonra size mail gönderiyorlar ve siz evraklarınızı hazırladıktan sonra mülakat için kendiniz bakıyorsunuz ne zamanda boşluk varsa o zamana alıyorsunuz

• @runaslan tebrikler!!😊 nvc'den konsolosluga yollanma surecini de haber verir misiniz ileride? umarim hemen yollarlar

• @malymoris çok teşekkür ederim. Fotorafımı (2*2) taratıp göndermem lazım dimi?

• iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. sizlerden de iyi haberler bekliyorum 🙂

@Yeliz-Saray evet hatta çok iyimsersiniz demiştim 🙂 gönderilen pozitif enerjiler sayesinde dediğiniz çıktı.

@malymoris teşekkür ederim. tabi ki olan gelişmeleri aktaracağım.

• Bu ileti silindi!

• @runaslan Çok sevindim senin adına, hadi bakalım diğer süreçler de su gibi akıp geçsin :))

• @runaslan hayırlı olsun kardeşim darısı başımıza

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suleo, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhabalar; şuan için ABD vatandaşı ile Türkiye'de evlenmek için ne evrak gerekiyor?
    ABD konsolosluğu bunun için noterlik hizmeti veriyor mu?

su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/507/türkiye-de-yabancı-bir-vatandaşla-evlilik

Noterlik hizmetine neden ihtiyaciniz oldugunu pek anlayamadim maalesef.

• @crazycells Websitesinde su sekilde bir ibare var

*Amerikan vatandaşlarının Türkiye’de evlenebilmeleri ile ilgili gerekli bilgiyi burada bulabilirsiniz. Amerikan vatandaşlarının Türkiye’de evlenebilmeleri için A. B.D.Konsolosluğunda evlenmek için şahsen yeminli beyan vermeleri gerekmektedir. Hem Türk hem de Amerikan vatandaşı iseniz bu beyanı vermenize gerek yoktur. Evlenme dairesine başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hangi şehirde evleneceğinize bağlı olarak Ankara, İstanbul veya Adana’dan randevu almanız gerkmektedir. İzmir’de evlenecekseniz beyanı Ankara’dan almanız gerekmektedir.Daha fazla biligi için “Evlilik” sayfamızı zşyaret ediniz.*

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |