Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rhonster, içinde söyledi: Florida

@Fevzi-ÖZYURT-0 kıskanma lütfen

Bulmuşsun cennet gibi köşeyi, ohhh 🙃

• Florida Subat ayi covid vaka sayilari

FB_IMG_1614646366317.jpg

• @Rhonster Tampa da polis memuru ölmüş. Geçit töreni yapıyorlardı. Araba kazası sanırım ama tam anlayamadım. Git ailesine bir başınız saolsun de 🙃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 haberlerin linki belki @Rhonster gözü bir yerden ısırıyordur bu da esmer ya rhonster memleketi de esmerler dolu memleketlisi olabilir 🙂 bu arada ikinci linkte ki videoyu seyredin saygıya bakar mısın

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 törendeydim zaten 😃 @ayvalik10 bu arada ben sarıyım abi 😃

• Miami

FB_IMG_1615206765200.jpg

• Sarasota

FB_IMG_1615385309635.jpg

• @ayvalik10 bu @Rhonster Alamanya lara gidermiş. Tampa tampa der dururdu. Ne dersin bu işe 🤣

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 iftira var @ayvalik10 abi 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 green kart mayıs ayında açıklanacak ekime kadar 5 ay var. Daha sonra ortalarda çıksa numarası 3- 4 ay oradan olsa 1 yıla yakın green kart mülakatı bir de üstüne 6 ay da gitmek için süresi var. 1,5 yıl diyelim ozamana kadarda almanyadan da oturum ve çalışma izni alır. Almanya avrupa birliği üyesi olunca bir elinde amerika bir elinde avrupa birliği artık vize neymiş açın kapıyı ben geliyorum diyecek çakal bu çakal 🙂

• @ayvalik10

Almanya çalışma izninin süresi yok mu 🤨

• FB_IMG_1615464465656.jpg FB_IMG_1615498870955.jpg FB_IMG_1615699576737.jpg

• Abi bu nedir ya 😡
    Bir arkadaşla tanıştım. 200 dolara 20-30 dakikalığına 8 kişilik, 6 yolcu kapasiteli helikopter kaldırıyorlar. Atlıyorlar bu gösterdiğin güzel manzaraya (wingsuit) hepsi 2 sene askeriyeye girmişler 11x option 4 airborne. Eğitimleri alıp bırakmışlar. Aldıkları parayıda kıyafete paraşüte ekstra eğitime vesaire yatırmışlar.
    Uçuyorlar. Şu manzaranın üstüne yaaaaa 😭😭😭

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• FB_IMG_1616202232933.jpg

• Fort Lauderdale Beach

FB_IMG_1616779464915.jpg

• @MySea Bu sene kazanırsak bizimde gelmeyi düşündüğümüz ilk yer florida olacak.
    Özellikle sizin gönderdiğiniz fotolara bakınca ister istemez insanın dibi düşüyor.
    Fakat pembe gözlüklerle gitmemek için aşağıdaki verdiğim sitede yazan kötü yerleri ve yanlarınıda görmezden gelinmemeli.
    Bizim gibi oraya gitmek isteyenlere fikir vermesi, en azından nerede olmamaları gerektiği hususunda yararı olabilecek link aşağıya ekliyorum.

• bir ara amerikadaki örgütleri araştırırken çeteler hakkında gözüme ilk çarpan yer florida olmuştu. kendisi zaten zenci çetelerinin çıktığı-doğduğu yer ve sanıldığının aksine sakin bir eyalet değil. internette bolca florida man memeleri mevcut. hatta şu videoyu bırakmazsam olmaz

sanırım bu tarz polisler de sadece florida'da bulunur

• @kaanvercetti gözümüz korkmalı mı acaba? Yoksa "her eyalette var canım bunlardan çok da şaapmamak lazım" mı? İlk seçeneğimizde Tampa var. Eşimle tekrar gözden geçirmeli miyiz acaba 😐?

• @Ghost, içinde söyledi: Florida

@kaanvercetti gözümüz korkmalı mı acaba? Yoksa "her eyalette var canım bunlardan çok da şaapmamak lazım" mı? İlk seçeneğimizde Tampa var. Eşimle tekrar gözden geçirmeli miyiz acaba 😐?

göz korkutulsun diye yazmadım, sadece bu eyalet hakkında bilgi vermek istedim. amerikanın tüm eyaletlerinin kendine göre çılgınlığı vardır. zaten amerika school shootingleriyle adam vurmalarıyla delileriyle silahların kolay erişebilmesiyle biliniyor. bir ara çılgın trump abimiz tüm öğretmenleri silahlandırma çalışması yapmayı bile denemişti. florida gerçekten yaşamak ve ölmek için bir numara yerlerden biri olabilir. bizim türkiyemizde de vardır, bulunduğumuz şehirde belli başlı yerlerden uzak kalırız, girince insanlar & kültür & davranışlar falan bile değişir. florida'nın da çok temiz aynı zamanda çok kirli yerleri vardır. zenciler eskiden amerikaya köle olarak getirildikleri için ve hep bunla büyüyüp özgürlüklerine sonradan kavuşabildikleri için adamların içlerinde hala o sinir, agresiflik, isyankarlık var. ırkçı gibi de görünmek istemiyorum ama gerçekten böyle bir kısmı var(hepsi değil) ve florida zaten belirttiğim gibi amerikada zenci çetelerin doğduğu eyalet yanlış bilmiyorsam(izledigim belgeselin yalancısıyım). yani florida yaşamak için güzel yer, yanlış anlaşılmasın. kötü olsa milyonlarca turist orlando'daki disney'a, tüm dünya miami'i duymamış olurdu. sadece florida'ya özel olan şeylerden bahsettim. ona bakarsak amerikan mafyası diye geçen italyan-amerikan mafyalarının doğduğu yer new york ama orada birçok kişi yaşıyor. onu geçtim chicago çok efsane yer olmasına rağmen her hafta en temizinden en az 2-3 cinayet çıkıyor zenciler birbirini vuruyor. hatta şöyle bir meme bile vardır:
    https://cdn.discordapp.com/attachments/463094444921716737/825661819661189130/unknown.png

yani silahlar, adam öldürmek zenciler vb amerikanın her tarafında yer alan şeyler. oraya takılmamak lazım. türkiyenin de pek geride kalır yanı yok merak etmeyin

(bu arada amerikada bulunmuş birisi değilim, internet üzerinde çok fazla amerikan (zencisi-beyazı her türlüsü) dostu olan ve internette bolca araştırma yapmayı seven birisiyim. yanlış söylediğim bir şey olduysa affola, birisi gelip beni düzeltebilir)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |