Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Arkadaşlar kız arkadaşım 23 ocakta başvuru yaptı ve evrakları kargo ile gönderdi 26 ocakta evraklar teslim edilmiş uscıs’a peki şimdi nasıl aşama kaydedilecek acaba

• @emirgenco Dosyanızın işlendiğine dair Notice of Action 1 (NOA1) alacaksınız. daha sonra NOA2 gelecek uzunca bir bekleyeceksiniz.

• Herkese merhaba tekrar. K1 vizesine başvurmak için nişanlının amerikada mı olması gerekir? yoksa internet üzerinden evraklar hazırlanıp e posta yolu ile de gönderilebilir mi ?

• ⭐⭐

@runaslan noa2 dediğiniz nedir Ankara’ya gelene kadar ki olan süre mi ?

• @emirgenco hayir başvuru yaptıktan sonra dosyanızı uscisin eline geçtikten ve dosya ücreti çekildikten sonra size noa1 kağıdı gönderirler daha sonrasında dosya kontrol edilmek üzere sırasını bekler kontrol edildikten sonra eksik varsa size rfe gönderirler eksik tamamlanır yoksa dosyanızın tamamı kontrol edilir ve size noa2 onay mektubu gönderilir. Sonrasin da dosyanızı nvc'ye gider orasi sizin dosyanızınin son kontrolu konsolugunuza dağılım yeridir 1 ay kadar orda kaldıktan sonra sırası geldiğinde dosyanızı bağlı olduğunuz konsolosluga gönderilir. Size konsolosluk mail atar dosyanızı ellerine ulaştığına dair siz de mulakat tarihi alirsiniz.

• @Cenk-Yağmur-Saygılı nişanlınizin amerika'da olmak zorunda degil ama eğer orda değilse birilerinin size sponsor olması gerektiğini düşünüyorum. Fiziksel olarak dosya gönderilecek internet üzerinden gondermeyeceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cenk-Yağmur-Saygılı, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba tekrar. K1 vizesine başvurmak için nişanlının amerikada mı olması gerekir? yoksa internet üzerinden evraklar hazırlanıp e posta yolu ile de gönderilebilir mi ?

Sayin @graombze 'nin de dedigi gibi fiziksel olarak ABD'de olmayabilir ama eger orada yasamiyor veya calismiyorsa o durumda baska bir sponsor bulmaniz gerekecek.

Ama eger normalde ABD'de yasiyorsa, ve sadece gecici bir sure icin -misal- Turkiye'ye geldiyse, o durumda Turkiye'de de formlari doldurup gonderebilirsiniz. Fakat tum bu islemleri ABD icinden yapmak daha iyi olur.

• ⭐⭐

@graombze sağolun Gamze hanım zahmet verdim

• @graombze buradan evrakları doldurup posta yolu ile gönderebiliriz diye düşünüyorum. İlla ki Amerikadan mı gönderilmesi gerekir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cenk-Yağmur-Saygılı, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@graombze buradan evrakları doldurup posta yolu ile gönderebiliriz diye düşünüyorum. İlla ki Amerikadan mı gönderilmesi gerekir ?

Hayir, ama eger PTT'nin servisini kullanmayi planliyorsaniz onun yerine ABD'ye gidince gondermek daha garanti olur. Eger hizli kargo servislerini kullanacaksaniz (Fedex, DHL vs.) o durumda Turkiye'den de gonderebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar
    Başta @crazycells olmak üzere bu platformda sürecime yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. 3 Mart Çarşamba günü JFK den giriş yaptım.
    Sizlerle tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Mülakat Öncesi:
    25 Ocak 2021 günü doktor kontrolüm oldu. Çok kolay geçti.
    Daha önce ameliyat oldun mu, ilaç kullanıyor musun gibi sorular sordu ve 1 aşı yaptı totalde 2000 küsür tuttu. Ertesi gün sağlık raporumu aldım.

Mülakat Günü:
    28 Ocak günü randevum vardı. Randevudan 15 dk önce girdim binadan içeri. Konsolosluk bölümündeki polisler ve çalışanlar çok güleryüzlü ve yardımseverler.
    Çok dosya vardı elimde hatta polislerden biri taşımama yardımcı bile oldu (mülakattan sonra bu kadar dosyaya gerek yokmuş dedim götürdüğüm çoğu evrağa hiç bakmadılar bile).
    Mülakatta önce numara alıyorsunuz, ilk numara yanınca evraklarınızı vermeye arka kısımdaki yere gidiyorsunuz. Benden evrak isteyen Türk’tü (veya değildi bilmiyorum ama bir Türk kadar aksansız ve akıcı Türkçe konuşuyordu). Evrak verme aşaması 10 dk sürdü ve gayet rahattı.
    Sonra tekrar bekleme salonuna gittim 5 dk bekledikten sonra numaram tekrar yandı ve mülakat başladı. Önce Türkçe başladı ama ben İngilizce devam ettim. Ben İngilizce konuşunca mülakatı yapan konsolos da İngilizce devam etti. Önce sağ elinizi kaldırıp yemin ediyorsunuz. Sonra parmak izinizi alıyorlar.
    Ne zaman/Nasıl/Nerede tanıştınız sorularını sordu. Ben anlatmaya başladım ama hikayemiz uzundu, “2 cümleyle anlatabilir misin?” dedi. Çok uzun açıklama istemiyorlar anlayacağınız.
    ABD de daha önce bulundunuz mu?
    Daha önce ABD vizesine başvurdunuz mu?
    ABD de nerede yaşayacaksınız?
    Nişanlınız ne iş yapıyor?
    Ne zaman evleneceksiniz? gibi basit sorular sordu. Mülakat totalde 5 dk sürdü. Yani 20 dk sonra onay kağıdımla binadan ayrıldım oldukça hızlı ve rahattı.

Mülakat Sonrası:
    2 gün sonra PTT’ye pasaport ve zarfım geldi. Pasaport iyiydi ama zarf maalesef çok yırtıktı.
    (Ankara dışındaki illere genelde yırtık geliyormuş zaten).
    Fotoğrafını çekip konsolosluğa gönderdim bu yırtık dosyayla giriş yapabilir miyim diye. Evrakı geri postalamamış istediler. Postaladım ama bu sefer 1 hafta sonra evrak daha da yırtık geldi. Ankara yine bize gönderin dedi.(Bu arada bilet almıştık maalesef yandı bu yüzden)
    Bu sefer geri gönderirken koruyucu bir kaba koydum ve içine durumu açıklayan bir not yazdım tekrar bu kaba koyup postalar mısınız diye rica ettim. Gönderdikten 1 hafta sonra zarf elime sapasağlam geçti nihayet. Özel köpüğe sarıp koruyucu kaba koymuşlardı.

ABD’ye Yolculuk:
    Türk havayolları ile İstanbul’dan JFKe uçtuk. Uçak full doluydu ve maske konusunda yolcular pek dikkatli değildi, uçuşta eskisi gibi yemek ve kahvaltı servisi yapıldı tıpkı pandemi öncesi günler gibi yolcular aynı anda maske çıkarıp yemek yiyorlar. Sosyal mesafe vs.falan yoktu. Dediğim gibi pandemi öncesi günlerin neredeyse aynısıydı.

ABD’ye Giriş:
    JFKde indikten sonra pasaport kontrolüne nişanlım benimle geldi. Polis ikimizin pasaportunu aynı anda aldı. Adresimizi sordu nişanlım konuştu ben cevap vermedim. Tam her şey iyi gidiyor sorunsuz gireceğim diye düşünürken birden nişanlımın pasaportuna onay basıp benim pasaportumu aldı ve diğer polise birşeyler sordu. Geri geldi ve sert bir şekilde siz beni takip edin dedi. Nişanlım da gelmek istedi ama izin vermediler. Beni bir odaya aldılar odada 50 kişi vardı çoğu Afrikalıydı. Polisler telefon kullanmayın diye bağırıyorlardı. Yaklaşık 1 saat bekledim çok stresli bir bekleyişti. Benim adımı okudular ve polis yine kalacağım adresi sordu. Ne zaman evleneceksiniz diye sordu sonra pasaportuma giriş damgasını basıp gidebilirsiniz dedi.
    Odada bekleme aşaması sinirlerimi bozdu açıkçası. Neyseki çok uzun sürmedi ve sonunda ülkeye giriş yapabildim.

Özetle, zorlu ve uzun bir süreçti ama sonunda bitti. Vize sürecinden geçen tüm herkese bol şans ve sabır diliyorum...

• Hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie hayılı olsun. yeni hayatınızda mutluluklar dilerim..
    darısı bizlerin de başına inaşllah.

• @Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar
    Başta @crazycells olmak üzere bu platformda sürecime yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. 3 Mart Çarşamba günü JFK den giriş yaptım.

Mülakat Öncesi:
    Daha önce ameliyat oldun mu, ilaç kullanıyor musun gibi sorular sordu ve 1 aşı yaptı totalde 2000 küsür tuttu. Ertesi gün sağlık raporumu aldım.

Mülakat Günü:
    28 Ocak günü randevum vardı. Randevudan 15 dk önce girdim binadan içeri. Konsolosluk bölümündeki polisler ve çalışanlar çok güleryüzlü ve yardımseverler.
    Çok dosya vardı elimde hatta polislerden biri taşımama yardımcı bile oldu (mülakattan sonra bu kadar dosyaya gerek yokmuş dedim götürdüğüm çoğu evrağa hiç bakmadılar bile).
    Mülakatta önce numara alıyorsunuz, ilk numara yanınca evraklarınızı vermeye arka kısımdaki yere gidiyorsunuz. Benden evrak isteyen Türk’tü (veya değildi bilmiyorum ama bir Türk kadar aksansız ve akıcı Türkçe konuşuyordu). Evrak verme aşaması 10 dk sürdü ve gayet rahattı.
    Sonra tekrar bekleme salonuna gittim 5 dk bekledikten sonra numaram tekrar yandı ve mülakat başladı. Önce Türkçe başladı ama ben İngilizce devam ettim. Ben İngilizce konuşunca mülakatı yapan konsolos da İngilizce devam etti. Önce sağ elinizi kaldırıp yemin ediyorsunuz. Sonra parmak izinizi alıyorlar.
    Ne zaman/Nasıl/Nerede tanıştınız sorularını sordu. Ben anlatmaya başladım ama hikayemiz uzundu, “2 cümleyle anlatabilir misin?” dedi. Çok uzun açıklama istemiyorlar anlayacağınız.
    Ne zaman evleneceksiniz? gibi basit sorular sordu. Mülakat totalde 5 dk sürdü. Yani 20 dk sonra onay kağıdımla binadan ayrıldım oldukça hızlı ve rahattı.

Mülakat Sonrası:
    2 gün sonra PTT’ye pasaport ve zarfım geldi. Pasaport iyiydi ama zarf maalesef çok yırtıktı.
    Fotoğrafını çekip konsolosluğa gönderdim bu yırtık dosyayla giriş yapabilir miyim diye. Evrakı geri postalamamış istediler. Postaladım ama bu sefer 1 hafta sonra evrak daha da yırtık geldi. Ankara yine bize gönderin dedi.(Bu arada bilet almıştık maalesef yandı bu yüzden)
    Bu sefer geri gönderirken koruyucu bir kaba koydum ve içine durumu açıklayan bir not yazdım tekrar bu kaba koyup postalar mısınız diye rica ettim. Gönderdikten 1 hafta sonra zarf elime sapasağlam geçti nihayet. Özel köpüğe sarıp koruyucu kaba koymuşlardı.

ABD’ye Yolculuk:
    Türk havayolları ile İstanbul’dan JFKe uçtuk. Uçak full doluydu ve maske konusunda yolcular pek dikkatli değildi, uçuşta eskisi gibi yemek ve kahvaltı servisi yapıldı tıpkı pandemi öncesi günler gibi yolcular aynı anda maske çıkarıp yemek yiyorlar. Sosyal mesafe vs.falan yoktu. Dediğim gibi pandemi öncesi günlerin neredeyse aynısıydı.

ABD’ye Giriş:
    JFKde indikten sonra pasaport kontrolüne nişanlım benimle geldi. Polis ikimizin pasaportunu aynı anda aldı. Adresimizi sordu nişanlım konuştu ben cevap vermedim. Tam her şey iyi gidiyor sorunsuz gireceğim diye düşünürken birden nişanlımın pasaportuna onay basıp benim pasaportumu aldı ve diğer polise birşeyler sordu. Geri geldi ve sert bir şekilde siz beni takip edin dedi. Nişanlım da gelmek istedi ama izin vermediler. Beni bir odaya aldılar odada 50 kişi vardı çoğu Afrikalıydı. Polisler telefon kullanmayın diye bağırıyorlardı. Yaklaşık 1 saat bekledim çok stresli bir bekleyişti. Benim adımı okudular ve polis yine kalacağım adresi sordu. Ne zaman evleneceksiniz diye sordu sonra pasaportuma giriş damgasını basıp gidebilirsiniz dedi.
    Odada bekleme aşaması sinirlerimi bozdu açıkçası. Neyseki çok uzun sürmedi ve sonunda ülkeye giriş yapabildim.

Özetle, zorlu ve uzun bir süreçti ama sonunda bitti. Vize sürecinden geçen tüm herkese bol şans ve sabır diliyorum...

Geçmiş olsun ve de hayırlı olsun

• @Jossie Tebrikler ve bol sanslar!

• @Jossie hayırlı olsun ve hoşgeldiniz.. bundan sonraki süreçtede kolaylıklar dilerim..

• @Jossie Hayirli olsun. Tebrikler.

• @Jossie hayırlısı olsun asıl süreç bundan sonra başlıyor bol şans 😊

• ⭐⭐⭐

@Jossie hayırlı olsun yeni hayatınızda mutluluklar diliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar

Mülakat Öncesi:

Mülakat Günü:

Mülakat Sonrası:

ABD’ye Yolculuk:

ABD’ye Giriş:

hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar dilerim.

O oda biraz oyledir maalesef, ama yanlis bir sey yapmadiginiz surece o odadan korkmaniza gerek yok 🙂

Benzer Başlıklar

• 57
  • 858
  • 1234
  • 50
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |