Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bekoray, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Benim bir sorum var. Ben dv2021'e hem abime hem de kendime başvurmuştum çıkmadı. Dv2022de ise tüm sülaileye başvurdum, annem ile babam lise mezunu değiller bende 18 yaşından büyüğüm ama 21 yaşından küçüğüm annemle babama başvurduğum için kendi başvurum geçersiz mi sayılıyor? (amerikadaki dayım buraya lise bitirmemiş olan adamlar geliyor green cardla deyip herkesi başvurtturduğu için lise bitirmemiş 7 kişiye başvurduk)

Sizin basvurunuz gecerli.

Fakat cekilis sartlarini saglamadan vize alamazsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

• @Bekoray Sizinki geçerli ancak Lise bitirmemiş olan 7 kişi aynı zamanda "son 5 (beş) yıl içinde eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip" değilse çekilişi kazansalar dahi vize alamazlar.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

Green card almanın tek yolu Diversity Visa değil. Muhtemelen dayınız tüm green cardlıları baz alarak konuşmuştur. Naçizane bir tavsiye olarak, lütfen böyle işlerde kulaktan dolma bilgiler ile değil, doğrusunu araştırarak ilerleyiniz.

• @prowl evet herkeste 10 yıllık pasaport var benimki öğrenci indirimiyle aldığım için 7 yılı kaldı. 12 kişi başvurduk 7 kişide lise diploması yok, ben dahil 5 kişide var.

• @crazycells kendi başvurum sayılıyorsa bu güzel haber. Çekiliş şartlarına uygunum.

• @TughanTug abam Fayans ustası ve Fayans Karo Kaplama Ustası belgesi var ama 2 yıl çalıştığını gösterebileceği bir belge yok çünkü ilçede çıkan tek tük işleri yapıyor.
    Doğru diyorsunuz kulaktan dolma bilgilerle yapmamak lazım ama ben onlara dedim olmaz diye onlar da bana değilde Amerikada yaşayana inanınca, başvurttular.

• @Fevzi-ÖZYURT-0 nitelikli avukat mühendis var niteliksiz var. İstediği kadar dolabilirler np

• @Batuhan-X

Öğrencisin şu an sanırım 🙃

• @Fevzi-ÖZYURT-0 evet 🙂 bilgim olmadığını düşünerek mi sordunuz acaba

• @Batuhan-X

Okul bittikten sonra, önemli olan derslerin üstünden geç. 🤣

• @Batuhan-X

Çok iyi bildiğini tahmin ettiğim için sordum 🙃

• @Fevzi-ÖZYURT-0 bizzat görerek yaşıyorum avukatlıktaki dolulugun pek de önemli olmadığını. Bir alanda Uzmanlasmis kisilerin kendini iyi ... Ne diyelim pazarlayarak diyelim. gayet iyi kazandıklarını görüyorum 🙂

• Yeni nesil dolandırıcılar (Avukat)

Umarım en kısa zamanda boşanma davası ayran 7.5 lira karikatürü gerçek olur.

Baba parasıyla 75% burslu okullarda, kopyalarla ve bilimum şekillerde alıyorlar diplomayı. Ondan sonra; hiçbir suçunuz yok iken, basic te gelen nedense suçsuz olmanızın bir şey ifade etmediği mahkeme salonundan küçük bir ceza ile hakimin 5 sene suça bulaşmazsan düşer dediği bir ceza alıp çıkılıyor. Bu basic olmuş durumda ve yeni nesil avukatlar da bunu benimsemiş.

Günümüzdeki eğitim sistemi ve pandeminin de verdiği ekstralarla daha neler türeyecek önümüzdeki günlerde heyecanla bekliyorum. 🙃

Edit:
    Cübbesi güzel ama bak. Ona diyecek laf yok. 🤣

• @Fevzi-ÖZYURT-0 sizin meslek neydi? Ha bu arada hukuk fakültesini sadece %75 burs ile okuyanlar bitirmiyor. İlk 100'e giren öğrenci de ilk 20 bine giren öğrenci de devlet okulunda hakkı ile bitiriyordur. Sınavdan sınava gelenler zaten çok iş yapamıyor daha sonra. İşsizlik olayına girerim de gerek yok. Ülkenin genel haline bakmamız yeterli

• @Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Fevzi-ÖZYURT-0 sizin meslek neydi?

Ben avukatlık üzerinden eğitim sisteminden ve günümüz şartlarından bahsetmek istedim. Meslek ayırt ettiğim yok aslında 🥴

Ben bilişim ve teknoloji üzerine çalışıyorum.

• @Fevzi-ÖZYURT-0 dediğim gibi sorun avukatlıkta değil hukukta değil sorun Türkiye'de. Mimar da aç kalabilir doktor avukat ve hizmetli de 🙂

• @Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Fevzi-ÖZYURT-0 dediğim gibi sorun avukatlıkta değil hukukta değil sorun Türkiye'de. Mimar da aç kalabilir doktor avukat ve hizmetli de 🙂

Yok işte aslında demek istediğim o değil. Açım diyen ağlayan üniversite mezunlarının aslında çoğu diplomalarını hak etmedikleri için istedikleri işlerde çalışamıyorlar. O diplomaya sahip oldukları içinde başka işlerde çalışmayı kendilerine yediremiyorlar.
    Tamamen yıllardır takip ettiğim kadarı ile kendi görüşüm bu yönde. Böyle olmak zorunda değil, ben böyle düşünüyorum. 🙃

Gençsin kardeşim. İleride ne demek istediğimi anlayacaksın. Sen etrafında ağlayanlara bakma. Ne okuyorsan, ne istiyorsan hakkını vermeye çalış sadece.

Çok isteyip, gereken çabayı gösterince diplomalı işsiz olmuyorsun. Benim demek istediğim bu sadece.
    Heee nacizane, bu durumun dışında olan bazı meslek grupları ve insanlar var.
    Devlet memuru olmak isteyen öğretmenler ve buna benzer idealleri olup ulaşmaya çalıştıkları kadrolar yancılar tarafından doldurulan insanlardan özür diliyorum. Bu gibi örnekler bahsettiğim konunun dışında tabiki.

• @Fevzi-ÖZYURT-0, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Yeni nesil dolandırıcılar (Avukat)

Umarım en kısa zamanda boşanma davası ayran 7.5 lira karikatürü gerçek olur.

Baba parasıyla 75% burslu okullarda, kopyalarla ve bilimum şekillerde alıyorlar diplomayı. Ondan sonra; hiçbir suçunuz yok iken, basic te gelen nedense suçsuz olmanızın bir şey ifade etmediği mahkeme salonundan küçük bir ceza ile hakimin 5 sene suça bulaşmazsan düşer dediği bir ceza alıp çıkılıyor. Bu basic olmuş durumda ve yeni nesil avukatlar da bunu benimsemiş.

Günümüzdeki eğitim sistemi ve pandeminin de verdiği ekstralarla daha neler türeyecek önümüzdeki günlerde heyecanla bekliyorum. 🙃

Edit:
    Cübbesi güzel ama bak. Ona diyecek laf yok. 🤣

Burada sorun zaten hukuk sisteminin eksikleri ve ülkece hukukun üstünlüğüne önem verilmemesi. Suçu avukatlara yıkmak, zaten yerine getirilemeyen adaletin yerine getirilmesi için uğraşan insanların da bundan vazgeçmesini sağlamaktan başka hiçbir işe yaramaz 🙂 her meslekte iyi-kötü var ancak suçu olmayan biri ceza almasın diye uğraşacak tek meslek savunma makamı.

Yoksa baba parasıyla bir şey okuyup köşeyi dönmek isteyeceklerin en son okuyacağı bölüm hukuk.

• @TughanTug

O cübbeyi giyince prens, prenses olunuyor. 🤪

Zaten bahsettiğim şey bu vizyonsuzluk🙃

Edit:
    75 değil 25% burslu demek istemiştim. O şey olmuş, uf olmuş 🤣

• @Fevzi-ÖZYURT-0 o tiplere diyecek bir şey yok ama ailelerinin şirket işlerine bakmayacaklarsa muhtemelen 1-2 yıla bırakıyor zaten 🙂
    hiçbir prens görmedim kabul etsin ki gecenin bir yarısı telefon gelsin git ifadeye gir, cezaevi görüşüne git, müvekkil olmadık saatlerde arasın, boşanmak isteyenler karar değiştirsin arada sen kal, adliyede cmk atamasında aşiret ailesinden dayak ye.
    Prens olmak için çok yanlış meslek. 😃

• @TughanTug, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Fevzi-ÖZYURT-0 o tiplere diyecek bir şey yok ama ailelerinin şirket işlerine bakmayacaklarsa muhtemelen 1-2 yıla bırakıyor zaten 🙂
    hiçbir prens görmedim kabul etsin ki gecenin bir yarısı telefon gelsin git ifadeye gir, cezaevi görüşüne git, müvekkil olmadık saatlerde arasın, boşanmak isteyenler karar değiştirsin arada sen kal, adliyede cmk atamasında aşiret ailesinden dayak ye.
    Prens olmak için çok yanlış meslek. 😃

Bingo!

İşte bunu farkettiklerinde olan mahkeme salonu gören masum köylüye oluyor. 🙃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

41

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |