Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacak

• Dr randevusu için istenen asi kartıni İngilizceye mi çevirmemiz gerekiyor ( yeminli tercüman tarafından )

• randevuyu oluştuktan sonra gelen bir mail var xxxx tarih ve saatine randevunuz oluşmuştur diye ( bu mail yeterli mi tekrar bir mail daha bekleyecek miyiz )

• Dr randevusundan sonra orada işlemlerimiz ne kadar surede bitiyor yani verilecek olan dosya kaç gün icinde hazır olur

*dogum belgesi nedir ( İngilizce mi olmalıdır )

• @esra-k
    1- asi kartinin tercumesine gerek yok saglik ocaklarinin verdigi asi karti yeterlidir tarihlerinin yazili olmasi lazim her bir asinin
    2-randevuyu olusturduktan sonra AIS size mail atiyor ilk basta daha sonra konsolosluk bir mail gonderiyor randevu gununuzu bildiren.
    3-Dr randevusuyla konsolosluk gorusmesinin arasinda en az 1 gun olsun. Dr a gittiginizin ertesi gunu veriyorlar raporu genelde .
    Dogum belgesi icin vukuatli nufus kayit ornegi aile icin .

• @Ali-Naci-Okay çok teşekkür ederim vukuatlı nufus kayit örneğini İngilizceye çevirtmeye gerek var mi acaba

• @esra-k Bizde asi karti yoktu bile.. Muayene sirasinda bir iki asi yapildi. Onlar zaten size ABD icin gecerli olucak bir asi formu verecekler, rapor ile birlikte.. Bizede konsolosluktan bir e-mail geldi sonradan.. Ama bazi kisilere biraz gec gitmis, panik yapmayin derim.. birde Doktor randevusu icin onlarin sisteme girince size zaten randevu tarih ve saatinize gore doktor randevus araligii vericekler.. Biz persembe konsolosluk randevusu icin sali gunu gittik doktora ve Carsamba gunu rapor teslim edildi.. O konuda yardimci oluyorlar.. Sevindim sizin adiniza.. Kolay gelsin..

• @esra-k e-devletten alinan yeterli.. sanirim orada ingilizce secenegi de var ama Turkce ve/veya ingilizce olan belgeler icin tercume yapmaniza gerek yok..

• @esra-k Vukuatli nufus kayit orneginde ingilizce secenegi yok tercumeye gerek yok. adli sicil kaydi icin ingilizce secenegi var

• Bir soruda ben sorayım:) randevu için bizden fotoğraf isteniyor orası tamam ama nişanlımızında fotoğrafı isteniyor mu? Net emin olamadım, nişanlım amerikada ona göre fotoğraf ayarlamasını isteyeceğim

• @b1whsj58 Dr randevusu için de gelen otomatik mail tekrar mail gelecekmiş yetişecek mi yetişmeyecek mi bilmiyorum konsolosluktan mail ne zman gelir acaba randevuyu oluşturunca ücret ödenince mail geldi sadece çok kısa zamanım var ve Ankara 9 saat uzaklıkta 😞

• Merhabalar,

Daha önce sorulduysa kusura bakmayın, benim anladığım kadarıyla nüfus kaydını nüfus müdürlüğünden almamız gerekiyor ama adli sicil kaydı e-devletten alınabilir, doğru mudur?

• @zzzaaa19 ikisinide e-devletten alabilirsiniz. Arsiv kayitli adli sicil kaydi olmasina dikkat edin.

• @el-nino-9 Ben her ihtimale karsi bir pasaport resmi goturdum nisanlimin istemediler bence sizde goturun. Hazirlikli olmak her zaman icin daha iyi olur

• @esra-k Panik yapmayin.. randevunuz olusturuldu ise, o tarihe gore doktor randevusunu alabilirsiniz. maalesef benim anladigim Ankara pek organize degil. Bazi kisilere e-mail gidiyor, bazilarina biraz gec gidiyor vs vs.. sanirim randevular acildi diye bir yogunluk var ve yetisemiyorlar.. AIS sistem de zaten randevunuz olusturuldu ise oradan da cikti alabilirsiniz doktor randevus icin.. sakin olun.. randevunuz hayirli olsun..

• @zzzaaa19 Merhaba, vukuatlı nüfus kayıt örneğini mutlaka nüfus müdürlüğünden üzerinde kırmızı damga olacak şekilde alınız. Arşiv kayıtlı adli sicil kaydını ise e-devletten İngilizce olarak alabilirsiniz. Bilginize..

• @el-nino-9 karari size birakiyorum, ama eger pasaport size foto dan bahsediyorsaniz ABD vatandasi nisanliniz icin gerek yok, sadece sizin fotonuz lazim o kadar. cunku vize sizin icin.. ilski kanitlari icin istenen fotolarda, tabiki iknizin birlikte oldugu fotolari istiyorlar..

• Merhaba Arkadaşlar,
    ABD vatandaşı nişanlım ile bana sponsor(kefil) olan kişi I-134 formunu doldurdu. Nişanlımın da extra olarak I-134 formunu doldurması gerekiyor mu?

• Size A number henüz mülakata gitmeden mi verilmişti?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusuf-kilic, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba Arkadaşlar,
    ABD vatandaşı nişanlım ile bana sponsor(kefil) olan kişi I-134 formunu doldurdu. Nişanlımın da extra olarak I-134 formunu doldurması gerekiyor mu?

Doldurup mulakata goturebilirsiniz. Gerekli olup olmadigina emin degilim ben de ama burada 'fazla belge goz cikarmaz' felsefesiyle hareket edebiliriz diye dusunuyorum 🙂

Teorik olarak sadece sponsorun doldurmasi yeterli olmali, ama konsolos vize sponsoru kisinin de gelirini gormek isteyebilir.

• @yusuf-kilic Ben boyle birsey okudum ama genede bir avukata falan danismanizda fayda var
    "Only you as the fiancé can petition for your fiancé. As for the financial support, you will need to file as the primary sponsor regardless of your income."

• @Kim a number nedir?

• @crazycells sabika kaydi ve nufus kayit orneginin gecerlilik suresi ne kadar suruyor yada bi suresi varmi

Benzer Başlıklar

• 114
  • 10447
  • 858
  • 644
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |