Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, tablo için çok teşekkürler. Birşey sormak istiyorum; 2020 için boşlukların tüm case numaralarına oranı 65% diyor. Bu oran çok değil mi? yani her 100 başvurudan 65'i hatalı olup elenmiş mi?. 2020 için yaklaşık 128.000 başvuru vardı sanıyorum, bunun sadece 45000', mi geçerli sayılmış?

• ⭐⭐

Elenme sadece hatalı başvurudan olmuyor. Ülke limiti dolduktan sonra o ülkeden çıkan her case no boşaltılıyor.

• @gucarslan peki bu oranları kaç aya göre istatistiğe vurdunuz çünkü normal süreye göre şuanda bile 4 ayımız gitti zaten en iyi ihtimal martta sürece başlanacak gibi gözüküyor yanii mesela martta mülakatlara başlansa ve sürece %50si devam etse de CN33.7K yı görür müyüz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sena-Gökdemir bu hesapta bahsettiğim durum cut-off hesabı. bunu belirleyen nokta zamanla alakali değil aslında. biz X kişi vize alır değil, X case current olur hesabı yapıyoruz, açıklanan boşluklara binaen. çalışma, geçen senelerin istatistikleri üzerine varsayimsal bir çalışma. o yüzden %10 altı, %10 üstü şeklinde bir aralık bıraktık. kesin bir şey söylememiz mümkün değil malum..

• @gucarslan teşekkürler şuan daha net anladım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

aralık ayı vize istatistikleri yayınlandı. buna göre aralık ayında sadece 1 adet DV2, 1 adet DV3 vizesi basıldı.

resmi site

• ⭐⭐⭐⭐⭐

şubat vize bültenimiz yayınlandı. avrupa bölgesi için cut-off EU9400 olarak belirlendi.

IMG_20210122_160744_581.jpg

• Onca yasaklara ve pandemiye rağmen 9400 sayısı fena değil gibi. Süreç bundan sonra daha da iyi ilerleyecektir. Herşey çok güzel olacak :))

• Bu ileti silindi!

• Merhaba Telegram grubuna nasıl dahil olabilirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Irem-Civelek özel mesajla bilgi verdim size.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

DV2021 cekilisine dair bilgi iceren vize bulteni aciklanmis. Bu bultene gore...

DV2021 icin 6,741,128 kisi basvuru yapmis (aile uyeleriyle beraber 11,830,707 kisi)...

Diger yillarla karsilastirma yapalim...

• DV2018 icin 14,692,258 kisi basvuru yapmisti (a.u.b. 23,088,613 kisi)
    • DV2019 icin 14,352,013 kisi basvuru yapmisti (a.u.b. 22,425,053 kisi)
    • DV2020 icin ise 14,722,798 kisi basvuru yapmisti (a.u.b. 23,182,554 kisi)

(a.u.b. = aile uyeleriyle beraber)

Hepinizin hatirladigi uzere bu yil cekilise basvuru icin pasaport bilgisi sarti gelmisti, bu nedenle basvurularda ciddi bir azalma olacagini tahmin ediyorduk zaten. Bu, gercekten isteyen kisilerin secilmesi adina olumlu bir degisim, daha once siz istemeseniz de, sizin adiniza ve dogum tarihinize sahip ucuncu parti danisman sirketleri sizden habersiz bu cekilise basvuru yapip, eger secilirseniz surece devam etmek icin sizden para koparmaya calisiyorlardi. Bu degisiklik sahte basvuru sayisini dusurecek bir degisiklik... Ayrica pasaporta sahip olmayip "sansini deneyen" bir kitle de vardi...

Bu pasaport kurali degisikligi sayesinden tum dunyadaki basvuru sayisi %50 azalmis gorunuyor... Turkiye'deki azalma icin ulke ulke basvuru sayilarinin aciklanmasini beklemeliyiz. En son DV2018'e dair bilgiler aciklanmisti, bu yil DV2019, DV2020 ve DV2021'e ait ulke ulke basvuru bilgilerinin beraber aciklanmasini bekliyoruz.

Ayrica cekilise basvuru yapan ulkelere bakinca Guatemala, DV2018, DV2019 ve DV2020 icin uygunken, DV2021'de listeden cikartilmis. Ama DV2018'de Guatemala'dan sadece 18,395 kisi basvuru yapmis. Yani tek basina bu kadar buyuk bir fark yaratabilecek bir degisiklik degil. Bir de Peru onceden cekilise uygun degilken, DV2021'de cekilise uygun bir ulke hale gelmis. (Cekilise uygun bir ulke olmak icin, onceki 5 yil ABD'ye toplamda 50.000'den az gocmen gondermek gerekiyor, daha fazla gonderdiginiz zaman o yilki cekilise katilamiyorsunuz)

Dolayisiyla aradaki farkin "pasaport bilgisi sarti"ndan kaynaklandigini rahatca soyleyebiliriz.

Turkiye ve Azerbaycan icin "aile uyeleriyle beraber" secilen kisi sayilari su sekilde:

Yil Tum Dunyada Secilen Kisi Sayisi Turkiye'deki Talihli Sayisi: Azerbaycan’daki Talihli Sayisi:
    DV2021 132,404 2,874 1,439
    DV2020 83,884 2,709 899
    DV2019 87,610 2,411 1,203
    DV2018 115,968 4,390 961

Forumdan iyi hatirliyoruz, DV2018'te toplam 115,968 kisi secilmisti ve maalesef vize bulteni 25.775'te durmustu... Su anda teorik olarak cok daha bilincli ve istekli kisilerin basvuru yaptigini farzedersek (pasaport kuralindan dolayi) secilen 132,404 kisi sayisi oldukca fazla...

DV2018'de 50.000 vize verildi, simdi ise 55.000'e yakin fakat DV2018'de pasaport sarti yoktu, dolayisiyla danisman sirketlerin rastgele basvuru yapma ihtimali cok daha yuksekti. Bu nedenle bu yil basvurudan secilen arkadaslarin pek cogunun ABD'ye gitmeye "daha hevesli" oldugunu dusunebiliriz.

Bu nedenlerden dolayi yuksek dosya numarasi sahibi tum arkadaslar (EU25.000+) beklentisini mumkunse dusursun ve bu durumdan bagimsiz sekilde hayatina devam etsin. Eger bu arkadaslara sira gelirse hepimiz sevinecegiz, ama sira gelmezse en azindan yasayacagimiz hayal kirikligi dusuk olsun...

sn. @crazycells bu iletiniz üzerinden 5 ay gibi bir süre geçti.
    bu sürede bir sürü karar yayınlandı, davalar açıldı, duruşma görüldü, PP'ler yayınlandı, yayınlanan PP'ler iptal edildi, hatta ve hatta ABD başkanı değişti 🙂 edit: hatta $ bey bile düştü!!

değişmeyen tek şey 1 tane bile DV2021 mülakatının yapılmamış olması.

iletinizden bu güne kadar yaşanan gelişmeler ışığında, şuan ki fikriniz nedir? sizce DV2021 için yaşanan bu belirsizlik ve sürecin tabir-i caizse tamamen tıkanması ne ifade ediyor? ABD'de COVID kaynaklı işsizlik, ekonomik durgunluk, aşının bulunması, ABD başkanının değişmesi, gelir gelmez iptal ettiği PP'ler ve iptal etmesini umduğumuz yürürlükteki diğer PP'ler..

bu kadar bilinmezliğin olduğu bir zamanda, denklemi çözecek ya da biraz olsun rahatlatacak unsur sizce ne? ve en önemlisi ne zaman gelişir?

case numberı oldukça düşük çok arkadşaımız var. şuana kadar vizelerini almış, abd'deki hayatlarına çoktan başlamış olmaları gerekirdi ama bunu geçtim, mulakat tarihi dahi alamadılar ve bu durum yığılarak devam ediyor.

bir de bunların üzerinde bültenin yavaş ilerlemesi insanlarda acaba current olamayacak mıyım hissi uyandırmaya başladı.

DV2020 için zorlu bir yıldı derken, DV2021 üzerine koyarak tüm hızıyla devam ediyor. her ne kadar umutlarımızı canlı tutsak da, ilerleyen zamanı durduramıyoruz.

son olarak, ilk tahmininiz (EU25.000+) için bir güncelleme gelecek mi? 🙂

çokça soru oldu ama sanırım meramımı anlatabildim..

"mukabele etmek" deyimini yazıya dökerek yapanlara selam olsun!

teşekkürler

• @gucarslan Merhaba, Telegram grubuna dahil olabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaya26 özel mesajla bilgi verdim size

• ⭐⭐⭐⭐⭐

mart 2021 vize bülteni açıklandı.
    buna göre EU bölgesi için cut-off 12.000 olarak belirlendi.

IMG_20210223_145526_150.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ocak 2021 vize istatikleri de yayınlandı.
    bu verilere göre dünyada geçen ya sadece 1 (bir) adet DV vizesi basılmış.

ankara'da, ocak ayında bazılan vizeler;

Ankara CR1 - 20
    Ankara CR2 - 2
    Ankara E22 - 1
    Ankara F31 - 2
    Ankara F32 - 2
    Ankara F33 - 3
    Ankara F41 - 1
    Ankara F43 - 1
    Ankara FX1 - 2
    Ankara IR1 - 28
    Ankara IR2 - 10
    Ankara IR5 - 3
    Ankara IW - 1
    Ankara SB1 - 1
    Ankara SQ3 - 1

• @Kuthun ben ilk kez başvurmuştum ve kurada çıktığımı gördüm hem sağlık sorunları hemde bazı sebeplerden dolayı kura sonuçlarına bakmayı unuttum böyle olunca ds260 formumu Eylül ayında doldurup gönderdim..Fakat eylülden beri kcc den hiç bir mail almadım cs 24 bin civarında sıra numaram ileri olduğundan mı yoksa bi terslik olduğundan mı sürecim hiç ilerlemiyor anlayamadım 😕😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cansutorun şuan evrak talepleri 18400'lerde. sıra size geldiğinde evrak talebi alacaksınız. forumdaki ilgili başlıkları takip etmeye devam edin lütfen.

• @gucarslan takip etmeye devam ediyorum teşekkür ederim 🙏

• @gucarslan dün 19000 lerden tabloya evrak istemi girişi olmuş, gördünüz mü onu acaba?

Benzer Başlıklar

• 296
  • 388
  • 7342
  • 3439
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |