Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

ben de aynı şekilde kredi veya krediler çekip gitmek istiyorum. ne var ne yok iş yerinden ayrılmadan önce son maaş bordrosunu gösterip azami kredi çekeceğim hem kendim hem de eşim için. sonra sen sağ ben selamet diyeceğim. bakalım ne olacak bekleyip göreceğiz.

• Ben de talihli olduğumu öğrenince bankaya kredi başvurusunda bulundum. Banka kefilsiz onayladı başvurumu. 85 bin TL çekmiştim. O zamanın kuruyla 12.800 USD yapıyordu. Dolar'a çevirip döviz hesabına yatırdım. Dolar zaten yükselince faizini çıkardı. Ödemeyi de 3 ay erteledim. Son 3 aydır düzenli ödüyorum. ABD'ye gidince ödemem daha kolay olacaktır. Bu yüzden pek de düşünmüyorum ödeme durumunu...

• Miras kaldı deriz, istemiyorsa zaten sıkıntı olmaz zaten amerikaya gittin mi krediyi öderiz sıkıntı yok, Umarım mayısta çıkarda gerek kalmaz :=)

• @meck1 malesef öyle olmuyor mesela arabamı sattım ordan geldi bu para diyince arabayı sattığın belgeyi bide üzerine alış belgeni bile soruyo 😃 ama dediğiniz gibi umarım hem size hemde bana çıkarda gerek kalmaz gideriz 😃 🇺🇸

• Bu ileti silindi!

• @yalta evet abdnin bu olayını seviyorum zaten bu tür ilginç soruları olmuyor teşekkürler bilgi için 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@yalta mesela E2 vizesinde kredi sorun olur mu hocam?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Arkadaslar hesabinizda para olsun yeter ,birikim icin cekmistim dersiniz, bizde oyle yaptik ,her ay oduyoruz hem kredimizi, hemde mortgage mizi

• 🔴Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Banka hesabımıza uygulama üzerinden ulaşmada veya bize gelecek sms leri görmek için Türkiyeden ayrılmadan telefon numaramızı Türkiyedeki bir yakınımızın numarasıyla değiştirmek istesek olur mu? ( tabiki kendi numaram olduğunu söyleyerek) Bir sorun yaşar mıyım? Kendi numaram faturalı ve kapatmak istiyorum gitmeden.

• ⭐⭐

@ilhanucarus biz faturali hattimizi kontorluye cevirttik, yurtdisinada acikti zaten. Hicbir sorun yasamiyoruz, internet bankaciligi kullanirken.3 ayda bir de tl yukluyoruz.

• @ilhanucarus yurtdisinda gelen mesajlar, konturlu-kontursuz farketmez ucretsizdir.

• @cnpist Teşekkürler

• @HockeyUmpire2 Teşekkürler

• peki ya kredi gösterdik onda okeysiz abd ye girerken sıkıntı oluyor mu işte türkiyede a bankasına ş kadar borcunuz var bunu ödemeden ülkeye giremezsiniz gibi birşey önümüze ççıkma ihtimali varmıdır.geçmiş yıllarda bir sıkıntı yaşandımı bu konu hakkında bilgesi olan var mı

• @Kellogs, içinde söyledi: Turkiye'den kredi cekip ABD'ye gitmek

Turkiyeden kredi cekip Amerika'ya gidersem ve bir sure odemezsem kredi taksitlerimi ne gibi sorunlarla karsilasirim? Ailem bu durumdan etkilenir mi? Bekarim. Suan 50 bin liraya 80 bin lira odeme istiyorlar. Bir sure odemezsem ve banka umudunu yitirdigi zaman odemeyi teklif etsem faizi silip ana para ile krediyi kapattirirlar mi? Turkiyeye giris cikislarda, tatillerimde, seyahatlerimde sikinti yasar miyim? Etkilenen sicilim kac yil sonra temizlenir? Borclarim yurt disi yasagi gibi bi sonuca sebep olur mu? Cokca sordugum bu sorulari mazur gorup yardimci olursaniz cok sevinirim. Iyi gunler.

Banka silmez faizi yanlız avukata gider ordada silmezler daha sonra ucuz miktara varlık şirketine aktarırlar o zaman 10k ya bile düşerler ama bu süre ortalama 5 yıl sürer. Trye girişte çıkışta tatilde hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Yasak koyamazlar. Siciliniz borcu ödedikten ortalama 6-7 yıl sonra temizlenir.

• @ilhanucarus bir çok internet bankacılığında telefonunuzu tanımladığıni zaman güvenlik mesajı gelmiyor en azından benim kullandığım 2 bankada gelmiyor sadece şifreyi girmem yeterli. Kullandığınız telefonu sırf bunun için yanınızda gotururseniz sıkıntı olmadan rahatça internet şubesine gireceginizi düşünüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn Artık bazı bankalar ABD numarasını da kabul ediyor ve online/mobil işlem mesajlarını gönderiyor. Ben Yapı Kredi ile çalışıyorum ve TR numarasına neredeyse hiç ihtiyacım kalmadı diyebilirim. Yine de her ihtimale karşı kendimin ve eşimin TR hatlarını açık tutuyorum, fazla bir maliyeti yok zaten.

• @knnrn, içinde söyledi: Turkiye'den kredi cekip ABD'ye gitmek

@dmrtkn Artık bazı bankalar ABD numarasını da kabul ediyor ve online/mobil işlem mesajlarını gönderiyor. Ben Yapı Kredi ile çalışıyorum ve TR numarasına neredeyse hiç ihtiyacım kalmadı diyebilirim. Yine de her ihtimale karşı kendimin ve eşimin TR hatlarını açık tutuyorum, fazla bir maliyeti yok zaten.

Bilgilendirme için teşekkürler bu konu hakkında bilgim yoktu öğrendiğimiz iyi oldu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |