Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rhonster Ben açıkçası süreç devam eder diye düşünmüştüm. Şuan talihli ama talihsiz arkadaşlar adına gerçekten çok üzüldüm. Çıkmaması tamam ama greencard çekilişini kazanıp da böyle bir durumda kalmak olabileceklerin en kötüsü sanırım.

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz ben şunu da duymuştum arkadaşlar yanlışsam düzeltsinler beni
    Gc çıktı diye yazıyı gördünüz formu doldurup gönderdiniz size verilen numara şuan sallıyorum rakamları 40 binlerde randevunuz için ona göre randevu veriyolar parti parti , o sene de kota atıyorum 30 bin kişi sizden önce ki 39999 kişiden 30 binin vizesi onaylanırsa böyle pandemidir vs olmadan bile sıra size gelmeden şansınızı kaybetmiş oluyorsunuz. Yanlışsam arkadaşlar düzeltirler zaten

• @tolgasatir bu doğru evet bazı arkadaşlar yedek olarak seçiliyorlar aslında. Forumda you have been randomly selected yazısını gören ancak case number yüksek olduğu için mülakatı gerçekleşmeyen ve haliyle vize alamayanlar var.

• ⭐⭐⭐

Şahsen çok sabırlı bi insan değilimdir ve tez canlıyımdır, hatta şöyle örnek vereyim zamanında çok istediğim bi iş için görüşmeye girmiştim ve bölüm müdürü ben onaylıyorum siz evrakları istersiniz dedi benim yanımda aynı gün evraklarımı hazırladım ama ik aramadı 1 hafta içinde kurdeşen döküyodum. DV2020 veya DV2021 tahlileri arasında olsam sanırım şuana kadar psikolojim bozulmuştu

• O kadar saçma ve haksız şeyler yaşanıyor ki, eğer düzgün bir şekilde vizemizi alıp gidebileceksem çıksın, yoksa çıkmasın hiç.

• Arkadaşlar dün Murat Atıf SAYAR canlı yayın yaptı .emre kardeşimiz abd savunma bakanlığında çalışmakta yayın sonuna doğru gc için aşamalar hakkında güzel bilgiler veriyor.3 aşamalı bir seçme olduğu hakkında bilgiler veriyor .ben faydalı ve seviyeli
    bir dialoğ olduğunu düşünüyorum. 1 saat 22 dakikadan sonra sına dikkat .izlemenizde fayda var.

• Sayın @clourpoint paylaşım için çok teşekkürler. ancak 3 saat çok uzunmuş. Siz izlediyseniz acaba 3 aşamalı gc seçme kısmını anlatabilir misiniz? aşamalar neymiş?

• @Jackhead 1 saat 22 dakikadan sonra sına 10 -15 dakikalık bölümü izleseniz yeterli olur.öncesi dakikalar pek önemli değil

• 18 yaşımdan bu yana sürekli başvurdum çıkmadı, geçen sene çok ümitliydim nedense ama sonuç yine aynı . Umarım geçen sene son has been not selected'im olmuş olur .

• ⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar dün Murat Atıf SAYAR canlı yayın yaptı .emre kardeşimiz abd savunma bakanlığında çalışmakta yayın sonuna doğru gc için aşamalar hakkında güzel bilgiler veriyor.3 aşamalı bir seçme olduğu hakkında bilgiler veriyor .ben faydalı ve seviyeli
    bir dialoğ olduğunu düşünüyorum. 1 saat 22 dakikadan sonra sına dikkat .izlemenizde fayda var.

Dediğiniz kısmı izledim adam diyor 10.leveldekiler fotoğraf, büyük harf küçük harf, yazım hatası olanları eliyor bu gece kurup dururum hata yaptım mı diye zaten şüphelerim vardı umarım eleman yanlış bilgi veriyordur o kadar önemsemiyorlardir milyonlarca başvuruda ki imla hatasına bakacak kadar aylak adamları yoktur 😄 tek tesellim bu yoksa yandık bu yıl da çöp olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zelene Bırakın imla hatasını, adını soyadını bile yanlış yazanlar var ve bunlara çekiliş çıkıyor. Öyle bir inceleme olsa hiçbiri kazanamazdı.

• @Zelene kardeşim bende izledikten sonra çok düşündüm acaba başvuruda hata yaptımmı diye.keşke çıktısını alsaydım.tajma kafaya bu kadar olan zaten olmuştur.seneye dikkatli doldururuz artıkı.

• murat (MAS) severek ve beğenerek takip ediyorum canlı yayınlarını fakat artık biraz tereddütler oluşturdu kafamda 🙂 .1:58:11 soru soruyorum verdikleri cevap, cevap gibi değil sonradan bi toparlama süreci falan çok tatmin edici değil ki kendileri bile bence tatmin olmadılar. bide kalkıp yesilkart forumu köy kahvehanesi gibi göruyorlar .buranın bu konuda en bilgisiz insanı emin olun bu süreci bu iki abimizden çok daha iyi anlatırlar. 🙂 yani kendileri çok özellikli seçilmiş insanlar bizler neyiz yada kendileri kadar donanımlı olmayan ve seçilenler neci ? lise mezunu aşçı garson yada boyacı neye göre seçiliyorlar. forumu yanlış dolduranlar elenıyor dıyor; ismi yerine soy isim yazıp seçilen inlanlar var , haa sonraki aşamalarda elenir o ayrı konu.

• @Tayfun-Durkaya Açıkçası videonun bir kısmını izledim ve bende de aynı düşünceler belirdi. Videoda fotoğraftan, bilgilerden ve imla hatalarından dolayı elemelerin yapıldığı söyleniyor ancak forumda daha önce birçok bilgiyi yanlışlıkla çelişkili giren ve kazandıktan sonra Ds260 formunda bu yanlışlıkları düzelten oldu. Ve sayın @crazycells fotoğraf konusunda net bir şekilde tanınmanız yeterli ve başvuru aşamasında eleme olmuyor dedi. Kesinlikle katılıyorum çünkü her yıl milyonlarca başvuru yapılıyor bu çekilişe ve bu kadar insanın bilgilerinin çekiliş öncesinde kontrol edilmesi demek bir sürü insanın sadece bunun için çalışması anlamına geliyor. Kredi geçmişinin ve sicilin temiz olmasını istediklerini aksi taktirde yine çekiliş aşamasından bu kişilerin eleneceğini söylüyorlar ancak daha önce forumda sabıkalı ( sicilinde bir şey olması durumunda böyle mi oluyor bilmiyorum eğer yanlış bir ifade kullanıyorsam şimdiden özür dilerim.) kişilerin çekilişi kazanabildiğini hatta bazı suçların sorun olmayıp vize alabildiğini gördük.

• imla hatasi nasil olabilir ki zaten? imla hatasi yaptigini sistem nasil anlayabilir? bunu soyleyen nasil soyleyebiliyor aklim almiyor gercekten de. turkce karakter kullanilmis olsa zaten sistem kabul etmiyor, basvuruda bile bulunamiyorsun turkce karakter kullandigin zaman. imla hatasindan kastedilen nedir bilemiyorum. adini yanlis yazinca sistem bunu algiliyor ve seni kuradan cikariyor mu? bizden buna inanmamizi mi bekliyorlar? cok mu soru sordum ahahaha

• 10 15 25 diye levellar ile elenmeler yapılıyor diyor.

Bir formu incelemek için dedikleri gibi insan kullanılıyorsa, (10 level için), bir insan oplam bir forma 60 saniye harcarsa, bahsedilen 2000 kişiyi inceleyen adam 2000 dk hiç durmadan form mu inceliyor? Diyelim ki tamam böyle olsun.

O zaman bu incelemeyi (ön inceleme) yapan kurum 23 milyon başvuruyu 383 bin adam saatte inceliyor demeklerdir.
    Bu da 47 bin 916 adam gün yapar.
    Söylediklerine göre Şubat ayında tüm talihliler belli oluyormuş. Yani 3 ay içinde bunu yapıyorlar demektir. Yani 90 gün. Yani 50-60 işgünü.
    O zaman bu iş için 950 memura ihtiyaç duyuyorlar demektir.

Bence gerçekçi değil 🙂

Yok eğer böyle bir kaynak aktarılıyorsa, ben ABD vatandaşı olsam kesin atın bu greencard sistemini, neden benim kaynaklarımı buna harcıyorsun. bu ne biçim sistem derim.

Daha bunun 15 25 diye adlandırdıkları levelları var 🙂

Edit: Matematik.

• @loser işte Sistem değil diyorlar ki bir kontrol aşamasında kişiler bu bilgileri kontrol ediyor ona göre eliyorlar adayları. O kadar başvuruyu kontrol etmek de...

• biz forum olarak bu abilerimizin anlattıklarını unuttuk 😃 çooktan geçtik bu konuları 🙂

• simdi de forumdisi olarak ilan edildik iyi mi

• @Tayfun-Durkaya murat atıf adlı arkadaşı birşeyler öğrenirim belki falan diye instagram dan takip etmiştim bi ara..(birçok kişiyi bu şekilde takip ediyorum) ama emin olun o kadar boş şeylerden bahsedip boş boş paylaşımlar yapıyor ki bırakın 3 saatlik videosunu izlemeyi 5 dakikamı ayırmam..diğer arkadaşı tanımam affetsin.. o yüzden pek kaale almayın kendisini..şu ana kadar ki tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki fahiş hatalar yapmadığınız sürece başvuruyu bir şekilde yapın gerisini düşünmeyin bile..emin olun kabul olan bi başvurunuz var..dinlemedim ama köy kahvehanesi gibimi görüyomuş gerçekten burasını beyefendi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |