Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @caglaror 2 gun once basvurum onaylandi ve kredisozlesmesi imzama sunuldu. Dun imzaladim ve gonderdim. Simdi sonraki basamak sanirim paranin hesaba yatmasi. Bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@caglaror 2 gun once basvurum onaylandi ve kredisozlesmesi imzama sunuldu. Dun imzaladim ve gonderdim. Simdi sonraki basamak sanirim paranin hesaba yatmasi. Bekliyorum.

hayirli olsun. Oldukca ugrastirdilar sizi...

Yeni COVID-19 yardim paketinde de EIDL ve PPP programlarina ek destek var, belki bu nedenle islemleri hizlandirmislardir.

• Tesekkurler. ABD'de hakli oldugunuzu dusunuyorsaniz itiraz etmelisiniz diye dusunuyorum. Geri odemesiz 1k$ i da verseler super olacak 🙂

• @caglaror 1 gun once FUNDING asamasi aktif oldu. Webteki kaynaklarda 5 is gunu icinde hesaba gecmeli diyor. Gelisme olursa yazarim. Evrak istemeidler henuz. Basvuruda gonderdigim evraklar yeterli olmus olmali. Bu arada bazi durumlarda (ilgili isin iflasi veya terk edilmesi gibi) SBA krediyi affedebiliyormus diye okuyorum bazi kaynaklardan, teyide muhtac bilgi.

• @caglaror Dun gece 3 civari banka hesabima gecmek uzere fon aktarilmis oldu. Yani soylendigi gibi Funding mesaji ciktiktan sonraki ilk 5 is gunu icinde islem tamamlandi. Herhangi bir evrak yuklemem istenmedi, kredi belgesini online imzalamam yeterli oldu. Onceki mesajlarimdaalt metni paylastigim ekranda herhangi bir gorsel degisiklik olmadi (Ustteki basamak FUNDING aktiflesmis sekilde kaldi)..

• Sba tekrardan kredi vermye başladıya şimdi. Yine 1000 dolar karşılıksız para verecek mi bilen var mıdır? Eğer verecekse eski başvuranlar tekrardan başvura biliyor mu bilgisi olan var mı acaba?

• ⭐⭐

@gkhanfeez bende merak ediyorum 😂 tek aldigim yardimda o yuzden hahah

• @gkhanfeez Ben 1k yi alamadim 😕

• @caglaror @gkhanfeez , ben de ,🥺🥺🥺
    E-posta gönderdim, bütçe bitti dediler, yenisi için uyarlama yapıyorlarmış, bakalım bu sefer verecekler mi

• 1 K parayı aldım tekrar kredi başvuruları yapılabilir mi yeni geçen yardım paketi ile?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

1 K parayı aldım tekrar kredi başvuruları yapılabilir mi yeni geçen yardım paketi ile?

sanirim yeni paket "yeni" bir paket degil sadece bir onceki yasanin butcesine takviye amaciyla gecirilen bir yardim paketi. Yani oncekine basvuru yapip hala parasini alamayanlar icin...

• Kucuk isyeri sahipleri bugunden itibaren PPP kredileri icin basvurabiliyorlar. Sanirim yenisi.

• @MySea yıkarlar orayı 😀😀

• @gkhanfeez $1000 hibe olan para bu yenileme paketiyle verilmeyecek. Arkadaşıma başvurdum böyle bir hibe parası gelmedi bilginize.

• Arkadaslar merhaba, alinan bu sba ve ppp yardimlari ileride vatandaslik basvurularinda yahut green card yenilemesi sureclerine etki eder mi sizce? Malum cikarilan public charge yasalarina gore kisinin devlete yuk olamama gibi bir zorunluluk vardi. herkese tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tetradox, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Arkadaslar merhaba, alinan bu sba ve ppp yardimlari ileride vatandaslik basvurularinda yahut green card yenilemesi sureclerine etki eder mi sizce? Malum cikarilan public charge yasalarina gore kisinin devlete yuk olamama gibi bir zorunluluk vardi. herkese tesekkurler.

sorun olmaz.

• Bu sba’nın kredilerinin hibeye dönüşmesi için bir yol varmış lyft’te gördüm öyle bir şeyler anlatıyorlardı. Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı acaba?

• @gkhanfeez Bu kredilerin affi icin, eger gerekli sartlari karsiliyorsaniz, basvurabilirsiniz.

https://www.sba.gov/funding-programs/loans/coronavirus-relief-options/paycheck-protection-program/ppp-loan-forgiveness

• Selam,

SBA'in gecen sene verdigi 10.000$ hibeyle ilgili yakin zamanda gelismeler oldu. Gecen sene sadece 1000$ alanlara SBA e-mail yoluyla ulasip kalan tutarlarin basvurusu ile ilgili bilgilendirme yapmaya basladi. Gelen e-mail'de basvuru linki bulunuyor (E-mail gelmediyse farkli bir basvuru yontemi bulunmuyor), linke tikladiginizda ssn numaraniz ile giris yapiyorsunuz. Basvuru numarasi ile ssn eslesince isleme devam edebiliyorsunuz.

Basvuru adimlari gecen seneye gore biraz daha detayli, ilk sayfada genel suc gecmisi vs sorulari var. Ikinci sayfada gecen sene verilen bilgilerin (ad-soyad, adres, banka bilgileri vs) teyidi isteniyor. Ucuncu sayfa ise en detayli ve sikintili sayfa, bu sayfada bulunan tabloda 2019-2020 ve 2021'in Ocak ayindaki gross income detaylarinizi ay ay girmeniz isteniyor. Buradaki gelir degisimine gore odeme verilecek ya da verilmeyecek gibi gorunuyor.

Tablonun basligi soyle;

'Complete the monthly gross receipts for each year listed on the form. Gross receipts include all revenue in whatever form received or accrued, from whatever source. If there was a period with no sales, please enter 0. '

Bu noktada benim de sormak istedigim bir konu var. Bu bilgilere geriye donuk nasil ulasabilecegimize dair bir fikri olan var mi? 2019 yilinda tax return uzerinden verdigim bilgiler uzerinden tutarli bir veri bulmaya calisiyorum. Turbotax'de aylik bir dokum bulamadim. 2020 yili icinde karman corman olan bilgileri toparlamaya caliyorum (doordash'i, amazon'u, ups'i vs derken 6 farkli is yaptim ama dokumlere ulasabilirim sanirim). Son olarak 2021 yili icin brut dokumanlara nasil ulasabilirim bir fikri olan var mi? Izledigim bir videoda bank statementlar uzerinden bu tablo doldurulabilir diyordu ama bank statement'da gross geliri nasil gorebilirim? Benim gross'dan anladigim farkli bir sey degil degil mi?

• ⭐⭐⭐

@Anka Gross (brut) dedigi icin hesabiniza yatan paralari direkt toplayip yazabilirsiniz diye dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |