DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, gelişmesi olan var mı? Konsolosluk tarafında?

• Merhaba arkadaşlar bizim işlemlerimiz geçen sene ekim ayında başlamıştı. Mart ayından Eylül ayına kadar dosyamızın Ankara’ya gönderilmesini bekledik. Dosyam eylülde Ankara’ya gönderilince ds-160 doldurdum ve kasımda bana mail geldi. Konsolosluk kapalı da olsa sürekli kontrol ediyordum. 24 Aralık gece 3-4 civarı girdiğimde randevu açık görünüyordu Şubat için. 11,17 ve 25 Şubat için. 25 Şubat için randevumu oluşturdum inşallah iptal olmaz. Sürecin ne kadar zor geçtiğini ve bitmeyecek gibi geldiğini biliyorum. İnşallah hepimiz güzel haberlerimizi buradan paylaşabiliriz 🙏🏻

• @didemb çok ilginç.. bizde ekimde başvurduk, bizde mart ayından beri bekliyorduk NVC de.. ekim başı bizim dosya Ankara ya gönderildi, ama hala onlardan talimat maili gelmedi.. neye göre yapıyorlar bu işi anlamadım.. çok ilginç..

• @didemb Merhaba, DS160 formunu yeni doldurdum.Bundan sonra K1 sürecimi nasıl takip edeceğim.Siz, randevunuzun açıldığını nerden takip ettiniz.Bilgi vermenizi rica ederim.Teşekkürler

• @b1whsj58 ds-160 formunuzu doldurdunuz mu? Sürecimizin tarihleri çok benzer bence en yakın zamanda gelecektir belli bir sıra olduğunu düşünüyorum

• @yusuf-kilic merhaba, mailiniz geldikten sonra buradan hesap oluşturup yönlendirmeleri takip edebilirsiniz. Randevuların ne zaman açılacağı belli olmadığı için sık kontrol etmenizi öneririm. Umarım yardımcı olabilmişimdir
    https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv/information/iv_services

• @didemb, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar bizim işlemlerimiz geçen sene ekim ayında başlamıştı. Mart ayından Eylül ayına kadar dosyamızın Ankara’ya gönderilmesini bekledik. Dosyam eylülde Ankara’ya gönderilince ds-160 doldurdum ve kasımda bana mail geldi. Konsolosluk kapalı da olsa sürekli kontrol ediyordum. 24 Aralık gece 3-4 civarı girdiğimde randevu açık görünüyordu Şubat için. 11,17 ve 25 Şubat için. 25 Şubat için randevumu oluşturdum inşallah iptal olmaz. Sürecin ne kadar zor geçtiğini ve bitmeyecek gibi geldiğini biliyorum. İnşallah hepimiz güzel haberlerimizi buradan paylaşabiliriz 🙏🏻

Bi şey sormak istiyorum dosyanın Ankara’ya geldiğini bildiren maili aldıktan sonra mı DS-160 formu dolduruluyor yoksa tekrar bir mail daha mı geliyor orasını izah ederseniz çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkür ederim

• Benim yeğenime şu mesaj geldi ve 2 ekimden beri hala ses seda yok
    The National Visa Center (NVC) received your fiancé (e)’s/spouse’s approved I-129F petition from U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS). NVC will now forward the petition to the U.S. Embassy or Consulate in Ankara, Turkey. Please note that the transfer process can take several weeks. The U.S. Embassy or Consulate will contact your fiancé (e)/spouse when they are ready to process his or her petition.

Next steps:
    Go to our website http://nvc.state.gov/k1 to learn how to apply for a K visa and prepare for the visa interview.

Please keep the following information for your records:
    Acaba daha çok bekler mi ki bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum

• @mümine Dosyanız Ankara’ya geldikten sonra doldurabilirsiniz ds160 formunu

• @didemb, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@mümine Dosyanız Ankara’ya geldikten sonra doldurabilirsiniz ds160 formunu

Çok teşekkür ederim. Dosya Ankara’ya gelince bilgi verilecektir dimi.
    Çünkü 2 Ekimde NVC den dosyanız Ankara’ya gönderiliyor diye bilgi geldi ondan sonra hiçbir şey yok yani 3,5 ay oldu neredeyse... Sanırım bu sürede dosya Ankara’ya gelmiştir 😁

• @mümine yiğeniniz http://ceac.state.gov/ bu linkten dosya durumuna bakabilir.. eğer ready ise benim tavsiyem DS160 doldurup konsolosluğa randevu alabilşrmiyim diye mail atsın.. vakit kaybetmeden..

• @mümine görünen o ki bazı kişiler konsolosluk Dan email almış ama bende dahil bazılarıda hala almadı, ama konsolosluk randevuları açmış, hızlı bir şekilde de doluyor.. eğer hemen konsoloslukla bağlantıya geçerseniz iyi olur..

• @b1whsj58, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@mümine yiğeniniz http://ceac.state.gov/ bu linkten dosya durumuna bakabilir.. eğer ready ise benim tavsiyem DS160 doldurup konsolosluğa randevu alabilşrmiyim diye mail atsın.. vakit kaybetmeden..

Çok sağolun canım benim Allah razı olsun sizden bütün işlerinizi rast getirsin baktı yeğenim dosyasına” ready “ yazıyor. Şimdi bir şey daha sormak istiyorum. Nişanlılık vizesi için herkes ds160 mı dolduruyor... farklı ülke vatandaşı ama Türkiye’de ikamet ediyor benim yeğenim yani farklı ülke vatandaşı olanlar da mı aynı formu dolduruyor ds260 var bir de o hangi statü İçin dolduruluyor acaba?
    Çok sağolun🙏🏻🙏🏻

• @mümine nişanlı vizesi için DS160, dolduracak.. siz onu doldurun.. birde yiğeninizin, TC de resmî ve sürekli ikamet izni varmı? Bildiğim kadarı ile konsolosluk Türk vatandaşı ve oturma izni olanların dışında bakmıyor şu anda.. o yüzden siz durumu açıklayan email ile konsolosluğa sorun.. DS160 doldurun.. kolay gelsin..

@mümine nişanlı vizesi için DS160, dolduracak.. siz onu doldurun.. birde yiğeninizin, TC de resmî ve sürekli ikamet izni varmı? Bildiğim kadarı ile konsolosluk Türk vatandaşı ve oturma izni olanların dışında bakmıyor şu anda.. o yüzden siz durumu açıklayan email ile konsolosluğa sorun.. DS160 doldurun.. kolay gelsin..

Evet ikamet izni var yani çalışma izni olduğu İçin oturma izni de var haliyle
    O zaman DS160 formunu doldurup, randevu talebi için e-mail gönderecek konsolosluğa anladığım kadarıyla
    Çok teşekkür ederim cevabınız İçin
    Sizin sayenizde biz onun dosyasına bakabildik bilmiyorduk çünkü Allah her işinizi rast getirsin

• @mümine sağolun sizinde.. siz hemen doldurun formu, hemen de konsoloslukla bağlantıya geçin, randevular açılmış ama bize randevu alabilirsiniz diye talimat mektubu gelmedi, randevu alabilirmiyiz falan diye durumu anlatın.. size cevap verirler.. ona göre de hareket edersiniz.. emaile oturma ve çalışma izninizde kopyasını ekleyin..

• @mümine, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@b1whsj58, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@mümine nişanlı vizesi için DS160, dolduracak.. siz onu doldurun.. birde yiğeninizin, TC de resmî ve sürekli ikamet izni varmı? Bildiğim kadarı ile konsolosluk Türk vatandaşı ve oturma izni olanların dışında bakmıyor şu anda.. o yüzden siz durumu açıklayan email ile konsolosluğa sorun.. DS160 doldurun.. kolay gelsin..

Evet ikamet izni var yani çalışma izni olduğu İçin oturma izni de var haliyle
    O zaman DS160 formunu doldurup, randevu talebi için e-mail gönderecek konsolosluğa anladığım kadarıyla
    Çok teşekkür ederim cevabınız İçin
    Sizin sayenizde biz onun dosyasına bakabildik bilmiyorduk çünkü Allah her işinizi rast getirsin

@mümine sağolun sizinde.. siz hemen doldurun formu, hemen de konsoloslukla bağlantıya geçin, randevular açılmış ama bize randevu alabilirsiniz diye talimat mektubu gelmedi, randevu alabilirmiyiz falan diye durumu anlatın.. size cevap verirler.. ona göre de hareket edersiniz.. emaile oturma ve çalışma izninizde kopyasını ekleyin..

Tamam çok teşekkürler dediğiniz gibi yapalım... Siz doldurdunuz mu 160 formunu ve randevu aldınız mı inşallah hepinizin işi bir an önce hallolur ve kısa zamanda gidersiniz Amerika’ya

• @b1whsj58 nereden gelen talimat mektubu.? Noa2 Onayı mi?

• @graombze hayir, konsolosluktan(Ankara) dosyanin vize gorusmesi icin hazir oldugu ve nasil randevu alinmasina iliskin e-mail. Ankara nin konsolsluk sayfasina bakildiginda ondan bahsediliyor. Ayni zamanda, K1 randevu icin sisteme girince orada da acik bi sekilde asagidaki ifade var..

You may register/schedule your K visa (Fiancé(e)/Spouse/Child) appointment only after you have received instructions via letter or email from the Immigrant Visa unit to do so.

If you have not received instructions, DO NOT continue with appointment registration or scheduling. If you register/schedule an appointment without receiving instructions from the IV unit, your appointment will be cancelled on the day of your interview and you will be turned away at the Consular Section.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 1478
  • 116
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |