Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tennessee, ABD'nin doğu eyaletlerinden birisidir. Başkenti Nashville, en büyük kenti Memphis'tir.

Güney Bölgesi'nde bulunan Tennessee eyaletinde iklim oldukça ılımandır. Kış aylarında 5 dereceye kadar düşen sıcaklık ortalaması yaz aylarında 23 dereceye kadar çıkar. Amerikan tarihinin en büyük depremi Tennessee'nin kuzeybatısında 1811-1812 kışında meydana geldi, deprem sonucu iki göl oluştu. Sinema oyuncuları Morgan Freeman, Cybil Shepherd, şarkıcılar Aretha Franklin, Tina Turner ve 2000 Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti adayı olan, eski başkan yardımcısı Al Gore Tennessee doğumlu ünlülerden bazılarıdır.

Bayrağı :
    alt text

Kaynak: Wikipedia

• Tennessee eylatetinin yaşanacak yerleri hakkında bilgilendirme videosu.Yardımcı olması dileğiyle...

• Bu eyalette yaşayan forumdaşımız varmı acaba ?

• Dun meydana gelen tornado sonucu, Tennessee'de hayatini kaybedenlerin sayisi 19'a ulasmis. 200'den fazlada yararli varmis.

• Seyahatteyken Nashville'de konaklamıştım baya güzel bir yerdi insanları da düzgün, yaşamak için seçeneklerden biri olabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ben de bu eyalette yaşayan arkadaşların olmasını, varsalar bile buraya tecrübelerini paylaşmasını umut ediyorum açıkcası 🙂
    https://yesilkartforum.com/forum/map baktığımda orada kimseyi göremedim ancak; belki lokasyon belirtmemiş kullanıcılar vardır.

@crazycells sizin bildiğiniz arkadaşlar var mı acaba forumdan?
    bu başlığın yaşam tecrübelerinden uzak kalması biraz can sıkıcı 😞

• K1 im çıkarsa ben de tennessee de olacağım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yeliz-Saray merakla bekliyorum 🙂 umarım kısa zamanda alırsınız vizenizi. bol şans..

• @gucarslan Çok teşekkürler siz de oraya mı gideceksiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yeliz-Saray aslında net bir şey yok ama bu tip eyaletler yaşamak ve amerika'da tutunmak için daha cezbedici geliyor bize. bu yüzden öyle kıyıda köşede kalmış eyaletleri araştırıyorum açıkcası. tenessee'de onlardan biri..

• Anladım, eğer sizden önce gidersem deneyimlerimi seve seve paylaşırım, siz benden önce giderseniz de sizden bekliyoruz 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Tennessee

@crazycells sizin bildiğiniz arkadaşlar var mı acaba forumdan?

maalesef benim bildigim de kimse yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

serkan yürekli youtuber 1 yıl önce tennessee yerleşen erdinçle röportaj yapmıştı. Serkan yürekliden olmazsa irtibat bilgilerini isteyebilirisiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

teşekkürler sn. @ayvalik10

• Çok uzun olmasada 2-3 gün Nashville'de bulunma fırsatım oldu... ilk gözüme çarpan yeşilliğin bol olduğu bir şehir olması, her yer yemyeşil, havası temiz, çok kalabalık bir şehir değil, şehir merkezi güzel... hem 12 yıl önce olması hem de çok kısa kalmamdan dolayı fazla detay veremeyeceğim 🙂 dezavantaj olarak gözüme çarpan siyah ve beyaz ayrımının keskin bir şekilde yapılması örneğin siyahiler ve beyazlar bir barın, disconun içerisinde tıpkı barı, discoyu ikiye bölmüşsün gibi ayrı eğleniyorlardı, bir taraftan diğerine geçemiyordun keskin bir çizgi vardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

çok büyük geçmiş olsun. Forum ailesinden zarar gören var mı acaba yazabilir misiniz merak ediyoruz

• Buraya gelecek mülakat almış ( ya da vizesini almış ) arkadaşlar bana bi ulaşabilir mi ? Ben de buraya geleceğim birbirimiz ile fikir alışverişi yapalım.

• Shooter filminde "Birşeyleri vurmanın başkenti" diye tarif ediyordu Mark Wahlberg...

• merhabalar herkese forumda nashville de yaşan var mı ve ilkokul olarak hangi bölge daha iyidir? Bilgi verebilecek olursa çok sevinirim.
    Teşekkürler

• 5 ay kadardır Knoxville'de yaşıyorum, burada hatırı sayılır derecede Türk popülasyonu da var, başlığa yazılmaması ilginç geldi açıkçası.
    Nashville'de yaşayan pek çok Türk de biliyorum. Forumu kullanmıyorlar demek ki.
    Knoxville için söyleceğim, küçük ama yeterli bir şehir. Çok fazla olay yok, genel olarak güvenli. Ben west tarafında kalıyorum bulunduğum yer iyi ama diğer yerler için aynı şeyi söylemediler.

Benzer Başlıklar

• 42
  • 152
  • 107
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |