Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tmt, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells cevabınız için teşekkür ederim. Yani buradan şunu anlıyorum; fotoğraf için belirtilen çene göz gibi ölçüler bilgisayar tarafından kontrol edilmiyor. Bu konsolosun görüşme sırasındaki insiyatifine bağlı bir durum.

hayir, oncesinde bu olculer kontrol edilmiyor.

Aaaaa! Bunu ilk kez duydum işte. Yani başvuru yaptığımız fotoğraf uygun değil diye eleme yok mu? O zaman neden başvuru fotoğrafı için o kadar strese giriyoruz ki? 😅 Ben başvuruların çoğunun fotoğraf yüzünden geçersiz sayıldığını sanıyordum.

• @EzgiLera, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells cevabınız için teşekkür ederim. Yani buradan şunu anlıyorum; fotoğraf için belirtilen çene göz gibi ölçüler bilgisayar tarafından kontrol edilmiyor. Bu konsolosun görüşme sırasındaki insiyatifine bağlı bir durum.

Aaaaa! Bunu ilk kez duydum işte. Yani başvuru yaptığımız fotoğraf uygun değil diye eleme yok mu? O zaman neden başvuru fotoğrafı için o kadar strese giriyoruz ki? 😅 Ben başvuruların çoğunun fotoğraf yüzünden geçersiz sayıldığını sanıyordum.

Bu fotoğraf mevzusu "Sakız çiğnemek orucu bozar mı?" sorusuna benziyor. Green Card çekilişi olduğu müddetçe hiç bitmeyecek 😁

• o kadar adamız yeni gelenlere bir güzellik yapamazsak yazık olsun bize

• İlk Green Card Başvurum Yerimi aldım bekliyorum.
    Herkese İyi Şanlar. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Hayir, yok. Eger bir insan resmi koyduysaniz onceden eleme mumkun degil. Fotografi degerlendirmek icin sizi gormeleri lazim. Ayrica forumda yakin zamanda vize alanlar da kullandiklari fotograflari paylasiyorlar arada, oradan da gorebilirsiniz, milim milim incelemediklerini... asil onemli olan fotograftan taninmaniz...

Fotograf yuzunden basvurularin cogunun iptal edildigi, sarlatan danisman sirketler tarafindan uydurulmus ve insanlari korkutma amaci guden bir iddia... Kendinizin basvuru yapmasini istemiyorlar, onlari kullanmanizi istiyorlar.

Forumdaki genel yonlendirmeleri takip eden herkes dogru basvuru yapabilir.

• alt metni

İyi günler Mesa

Arizona eyaletine bağlı bir şehirdir. Phoenix şehrinin merkezinin 32 km doğusunda "Doğu Vadisi" bölgesindedir. Doğusunda Apache Junction, güneyinde Chandler ve Gilbert, batısında Tempe ve kuzeyinde Salt River Pima-Maricopa Kızılderili Rezervi bulunur. Nüfusu yaklaşık 508 bindir. 2000 yıl önce Hohokam halkının yaşadığı bir bölgedir. Sıcak çöl iklimine sahiptir. Burnaby, Caraz, Guaymas, Kaiping ve Upper Hutt kardeş şehirleridir.

MESA HAKKINDA FUN FACTS!

1. Arizona eyaletinin en büyük üçüncü şehridir.
    2. 1878'de Mormonlar tarafından kurulmuştur.
    3. Mesa kelimesi İspanyolca'daki masa kelimesinden gelmiştir. Türkçe'ye de benziyor.
    4. Ünlü Tonto Ulusal Ormanı buradadır.
    5. Şehir aslında bir banliyödür ve Amerika'nın en geniş banliyösüdür.
  • ⭐⭐ Yasaklı

Sedona arizona esgecmeyin

• @crazycells ben her şeyi psikopat seviyesinde araştırdığım için, algım tuhaf çalışmaya başlamış artık. 🤣

• Selam herkese foruma sık giremiyorum hatta iletilerin tamamını okuyamadım bile. Şöyle ki bu yazdığım nereye gidiyor nerede görünecek cevap olarak mı görünecek ondan bile emin değilim 😂 eşim ve ben bu Yıl 2. Kez başvuru yaptık. Ben totem olsun diye konsolosluğun sitesindeki bir fotoğrafçıda 4 fotoya 50₺ bayıldım 🥺 herkese bol şans...

• alt metni

Merhaba Sacramento!

Kaliforniya eyaletinin başkentidir. Ana yerleşkede Sacramento Nehri, güneyde Amerikan Nehri'ne iye olup, Kaliforniya'nın merkez vadisindeki geniş alanda kuruludur. Nüfusu yaklaşık 508 bin kişidir. Köklü bir kültür ve ekonomi kentidir. 2004'te yapılan bir araştırmalarda en yaşanabilir bölgelerden biri olarak gösterilmiştir. Kent, İsviçre göçmeni olan John Sutter ve James W. Marshall'ın çabaları sonucu kurulmuştur. Manila, Matsuyama, Rio Verde, Jinan, Hamilton, Liestal, Kişinev, Valensiya, Yongsan-gu, San Juan de Oriente, Pasay City, Beytüllahim ve Aşkelon kardeş şehirleridir.

SACRAMENTO HAKKINDA FUN FACTS!

1. Time Dergisinin 2002'deki araştırmasında ABD'nin toplumsal bütünleşmeyi en iyi sağlayan kenti olmuştur.
    2. Kaliforniya eyaletinin ilk başkenti değildir, kekndisinden önce beş başka şehir başkentlik yapmıştır.
    3. Sactown, the Big Tomato, River City, City of Trees ve Camellia Capital of the World gibi takma isimleri vardır.
    4. Şehrin Discovery Parkı, kışları suyun altında bırakılır.
    5. Dünya'da Paris'ten sonra en çok ağaç bulunan şehirdir.
    6. Şehir, batı Amerika'daki en eski sanat müzesi olan The Crocker Müzesi'ne ev sahipliği yapmaktadır.

• Herkese iyi aksamlar. Bu sene ilk kez Green card a basvuru yaptim. Aklima takilan bir kac soru var yardimci olursaniz sevinirim.

1. Amerikaya gittigimde yapmam gereken ilk isler ne olmali ?
    2. Amerikaya giderken yanimda ne kadar para olmali ?
    3. Amerikada ev kiralarken neler yapmam ve nelere dikkat etmem lazim ?
    4. Alacagim araba icin ne kadar ödemeliyim ?
    5. Amerikaya ilk gittigimde hemen is bulamazsam gecimimi nasil saglayabilirim ?

• @travelleth verilen bilgiler güncel olursa daha iyi olurdu.
    " 2004'te yapılan bir araştırmalarda en yaşanabilir bölgelerden biri olarak gösterilmiştir. " yada
    "Time Dergisinin 2002'deki araştırmasında ABD'nin toplumsal bütünleşmeyi en iyi sağlayan kenti olmuştur."
    Birde bulduğun kaynaklarda biraz daha detay varsa

[https://yesilkartforum.com/forum/category/76/eyaletler](link url)

başlıkları altında ilgili yere ekleme yaparsan daha sonra araştırma yapacaklara büyük kolaylık sağlamışta olursunuz.
    Emeğiniz için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Serkan-Sewoester forumda sorduğunuz bütün soruların tüm cevapları var detaylı olarak boş vaktinizde forumdaki konulara bakınmanız yeterli olur.

• @kartalveat, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth verilen bilgiler güncel olursa daha iyi olurdu.
    " 2004'te yapılan bir araştırmalarda en yaşanabilir bölgelerden biri olarak gösterilmiştir. " yada
    "Time Dergisinin 2002'deki araştırmasında ABD'nin toplumsal bütünleşmeyi en iyi sağlayan kenti olmuştur."
    Birde bulduğun kaynaklarda biraz daha detay varsa

[https://yesilkartforum.com/forum/category/76/eyaletler](link url)

başlıkları altında ilgili yere ekleme yaparsan daha sonra araştırma yapacaklara büyük kolaylık sağlamışta olursunuz.
    Emeğiniz için teşekkür ederim.

Hocam kaynağım vikipedia.. Funfacts içinde google.. Vikipediada şehirler, özellikle nüfus azaldıkça çok güncel bilgiler içermiyor ne yazık ki..

• @Rhonster Teşekkür ederim.

• Sacramento güzel şehirmiş. Los Angeles'a da fazla uzak değil. Kara yoluyla 618 kilometreymiş. Güzel bir seçenek olabilir.

• Yerimizi alalım bizde, herkese boş şans

• Beklemedeyiz.

• @kerem aynen bende bir fotoya 20 TL verdim. İlk başvurum

• @cem-ceylan-Ankara Benim de ilk başvurum fotoğraf mevzusu o kadar konuşulunca ben de gidip 25 tl ye fotoğrafçıda çektirdim. Umarım ilk seferde çıkar da 2. kez fotoğraf çektirmeyiz ama olmazsa bu sefer kendim çekeceğim. Sayın @crazycells önemli olan tanınmanız diyerek konuya son noktayı koydu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |