Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @jamel86 Herkes tuvalet temizligine razi olarak gelmek istemeyebilir. Tartismanin bir anlami yok bu sekilde. Ailemle gelecegim icin haliyle daha tedirginim. Delivery isleri giden herkesi muhakkak bir nebze rahatlatiyordur başlangıçta. Bunu kimse yadsiyamaz. Su anda bu islerde sira vs olaylari oldugu icin yapilacak neler var bunlari ogrenmek istedim. Hepsi bu. Olayi baska yere cekmenin anlami yok.

• @Volkan-Şale ok anladim dedinizi. Siliyorum yorumu. Size kim bilgi verdiyse sizi korkutmuş. Ben manhattındayım. Doordesh ve ubereats 3 gunde onay verip başlatiyor. Gruphup 6 ay bekletiyor o da cok ta onemli degil.

• @jamel86 Tamam teşekkür ediyorum. Verdiginiz bilgiler benim için onemli. İyi gunler.

• Delivery işleri yapanlara bir sorum olacak. Bu işleri motosiklet ile yapmak daha efektif olmaz mı? Örnek vereyim.. ben şuan da istanbul da moto kuryelik yaparak, 1 saatte kimi zaman 8 paket atabiliyorum. Aynı işi arabayla yapmaya kalksam 3ü geçemem büyük ihtimal. Motor çok pratik arabaya göre. Arka tarafa kapalı bir kutu yaptırıp motorla bu delivery işleri daha kazançlı olabilir gibime geliyor. Daha çok paket daha çok para demek sonuçta. Usa' daki işleyişi tam bilmediğim için soruyorum bu soruyu.. hepinize bol kazançlar dilerim..

• @aliarmgn 😃 a haber e döndüm

• @smyael, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Delivery işleri yapanlara bir sorum olacak. Bu işleri motosiklet ile yapmak daha efektif olmaz mı? Örnek vereyim.. ben şuan da istanbul da moto kuryelik yaparak, 1 saatte kimi zaman 8 paket atabiliyorum. Aynı işi arabayla yapmaya kalksam 3ü geçemem büyük ihtimal. Motor çok pratik arabaya göre. Arka tarafa kapalı bir kutu yaptırıp motorla bu delivery işleri daha kazançlı olabilir gibime geliyor. Daha çok paket daha çok para demek sonuçta. Usa' daki işleyişi tam bilmediğim için soruyorum bu soruyu.. hepinize bol kazançlar dilerim..

Yaşayan arkadaşlar daha iyi bilir ancak İstanbulla Abd'nin bir çok kentini karşılaştırmak doğru değil. Bir çok şehirde mesafeler çok uzun. Ayrıca park problemi diye bir şey yok. Sizin dediğiniz New York, Los Angeles gibi şehir merkezleri için geçerli olabilir.

• Bu ileti silindi!

• @smyael, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Delivery işleri yapanlara bir sorum olacak. Bu işleri motosiklet ile yapmak daha efektif olmaz mı? Örnek vereyim.. ben şuan da istanbul da moto kuryelik yaparak, 1 saatte kimi zaman 8 paket atabiliyorum. Aynı işi arabayla yapmaya kalksam 3ü geçemem büyük ihtimal. Motor çok pratik arabaya göre. Arka tarafa kapalı bir kutu yaptırıp motorla bu delivery işleri daha kazançlı olabilir gibime geliyor. Daha çok paket daha çok para demek sonuçta. Usa' daki işleyişi tam bilmediğim için soruyorum bu soruyu.. hepinize bol kazançlar dilerim..

Burada resmiyette Motorlar aradan geçemez ve araba gibi kullanılır desem sanırım yeterli olur ..

• @Volkan-Şale, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@jamel86 Herkes tuvalet temizligine razi olarak gelmek istemeyebilir. Tartismanin bir anlami yok bu sekilde. Ailemle gelecegim icin haliyle daha tedirginim. Delivery isleri giden herkesi muhakkak bir nebze rahatlatiyordur başlangıçta. Bunu kimse yadsiyamaz. Su anda bu islerde sira vs olaylari oldugu icin yapilacak neler var bunlari ogrenmek istedim. Hepsi bu. Olayi baska yere cekmenin anlami yok.

2-3 aylık paranız cebinizde olsun. Sonrasında rayına girer... Lakin Amerika bitmiş lafiniz Türkiye'den söylenince biraz ağır kaçtı... Aile ile gelmenin yükünü bilirim. Herşey delivery değil, başka işlerde bulunur. Delivery hesapları ile ilgili farklı şeylerde yapiyorlar...

Lakin çabuk moral cokuntusu yaşayan birisi iseniz... Lütfen sizi hiç tanımayan birinin tavsiyesi olarak şunu tutun bir kenarda... Burada ailenize yetecek kadar para kazanmaya başlamadan asla göz ucu ile bilet bakmayın...

Selamlar, bol şans

• @Volkan-Şale hocam siz rahat olun bir sekilde hallolur o isler.En kotu hesap kiralrsiniz sizin hesabiniz acilana kadar. Zaten belli bir sure calistiktan sonra delivery yapacaginizi da dusunmuyorum :)Bu arada yaptigim yorum sakincaliysa silerbilirim 🙂 Deliverden ziyade diger islerde de calisabilirsiniz,tuvalet temizlemek sart degil.Homeless olmak bu ulkede bence cok mantikli degil bu arada,memleketimde memur olmak daha iyi bir secenek benim icin.

• @aliarmgn, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@Volkan-Şale hocam siz rahat olun bir sekilde hallolur o isler.En kotu hesap kiralrsiniz sizin hesabiniz acilana kadar. Zaten belli bir sure calistiktan sonra delivery yapacaginizi da dusunmuyorum :)Bu arada yaptigim yorum sakincaliysa silerbilirim 🙂 Deliverden ziyade diger islerde de calisabilirsiniz,tuvalet temizlemek sart degil.Homeless olmak bu ulkede bence cok mantikli degil bu arada,memleketimde memur olmak daha iyi bir secenek benim icin.

Tuvalet temizleme, bulasik yikama, pompacilik gibi seyler bu isin klisesi zaten. Insanin agzina dolaniyor... bunlar birazda lafin gelisi... Bir cok kisi bu isleri yapmiyor artik zaten... Ha, bir yerde calisirsiniz ve orada tuvalet temizleme sirasi size gelebilir, bu cok normal...

• @Volkan-Şale, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@gkhanfeez Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Amerika olayı gerçekten bitmiş. Bir sürü masraf ettik. Bilseydim hiç uğraşmazdım.

Bu tamamen yaptığınız planla alakalı eğer güzel bir planınız varsa kısa dönemde yaşayacağınız sıkıntılarım çok büyük bir önemi yok. Ben şoförlük yapıyorum şu an düşünüyorum yine de gelirdim ki Türkiye’deki durumun bence iyiydi ve hala da iyi şu an dönsem bugün iş bulurum. Biz aile olarak geldiğimiz için mecbur birimizin bu işleri yapması gerekiyor eşim düzen tutturunca ben de belki bir meslek edineceğim. Zaten eğer bekarsanız hiç düşünmeden gelin ama büyükşehirlere gidin Houston’ın nüfusunun büyük olması sizi kandırmasın aile için güzel bir yer ama bekar için çok önermem fırsatlar kısıtlı gibi geldi bana buraya ben kaliforniya‘dan taşındım bekar insana büyük şehirlerin etrafını öneririm. Bu telefuz edilen paralar düşük de olsa örnek 2000 $ bir bekarın hayatını sürdürmesi için yeterli olabiliyor ya da eşli birisinin eşiyle birlikte çalıştığında 2000 2000 4000 $ hayatınıza güzel bir şekilde idame ettirmenizi yetiyor çünkü hayat pahalı değil. Planlarınız içinde ya okumak ya da iş kurmak gibi Seçenekler mutlaka olmalı.

• @semavi @gkhanfeez ve @aliarmgn bey teşekkür ederim hepinize., Amerika battı derken Kafka'nın "Abartıyorum çünkü anlaşılmak istiyorum" sözü aklıma gelmişti. Biraz durumum o. Yoksa Amerika Ocak sonu toparlanır farkındayım.

• @semavi selam Kadir bey..
    Biz de şirket kuralları gereği ışıkta bekliyoruz, makas yapmıyoruz. O şekilde 8 pakete kadar atabiliyoruz. Evde çocuğum bekliyor beni asla apaçilik yapmam.. sadece arabadan daha pratik diye motor.. ondan sorduydum.. selamlar..

• Herkese iyi günler.
    Bu yaz work and travel aracılığıyla Amerika'ya gitmeyi düşünüyorum. Çalışacağım iş yeterli olmayacak. Bu yüzden 2. İş arıyorum. Doordash veya diğerlerini yapabilir miyim? Tc ehliyetim var orada da ehliyet almak zorunda mıyım?

@semavi selam Kadir bey..
    Biz de şirket kuralları gereği ışıkta bekliyoruz, makas yapmıyoruz. O şekilde 8 pakete kadar atabiliyoruz. Evde çocuğum bekliyor beni asla apaçilik yapmam.. sadece arabadan daha pratik diye motor.. ondan sorduydum.. selamlar..

Mesela houstondasin ve motokuryelik yapacaksin o genislikte yollar o boyutta trafik ve arac bir yana mesafeler...mesafelerin Erkin koray sarkisi olmadigini amerikada anliyor insan. Motor isi new york city san fransisco vs de belki tamam ama abd nin kalani icin mantiksiz. Biz abd deyince normal boyutta bir yer dusunuyoruz soyle dusun; abd nin gunaydogusundaki florida eyaletinin en ucu turkiyenin guneydogu anadolusu mesela gaziantep oluyor kuzeybati ucu ise portekizin lizbon sehiri. Buyuklugu bu kadar butun avrupa kitasini icine sokabiliyorsun

• @Emre-1 ehliyet olmadan yapamazsiniz ,tc ehliyetinin bu gibi islerde bir anlami yok.

@semavi selam Kadir bey..

Yok ben apacilik anlaminda demedim zaten. Lutfen yanlis anlamayin, o tarz bir hitabet seklim hic olmadi 🙂
    Motorcu bir arkadasim burada araba gibi kullanmak gerektiginden bahsetmisti ve o nedenle keyif disinda, motora pratik olsun diye binmenin bir mantigi olmadini soylemisti. seritte arabalari takip etmek gerekiyor vs vs diyordu. Bir kac sey daha soyledi ama hatirlamiyorum. Kendisinde suan motor var zaten ama hobi amacli aldi.

• ⭐⭐⭐

@smyael @semavi motorlarin trafikte araclarin arasindan gecip gecemeyecegini ogrenmek icin su sekilde aratilabilir: “ motorcycle filtering laws” Sehir bazinda bile farkli kurallar olabilir. Turkiye mantigi ile dusunmemek lazim. Arkadaslarin dedigi gibi New York, San Fransisco gibi yerler disinda anlami yok. Arabada cok daha rahat edersiniz.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |