Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 ellerine sağlık

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Jacksonville

Jax e yerlesicekler icin ufak bilgiler vermek istiyorum ki ileride yerlesmek isteyen kisilere yardimci olsun.

Havasi inanilmaz guzel asla floridanin diger eyaletlerde gibi asiri nemli ve sicak degil. Bodrum Havasina benzetiyorum. Kiralar her butceye gore bulabilirsiniz. Bence is imkani gayet iyi. Sehir merkezi ve cevresi eski yapilar evler varken , st John's neighborhood u en favori semtim oldu. Inanilmaz guzel . African -American populasyonu fazla ama neighborhoodlara gore degisiyor. Kumsali cok guzel ve denizi temiz.
    Bazi adresler eklemek istiyorum.

Cocuklarinizi Okul'a yazdirmak icin Health exam ve Immunization record asi takibi yapmak icin https://agapefamilyhealth.org/ adresinden randevu alip gidebilirsiniz,

Ev tuttugumuz zaman elektirik aboneligi icin https://www.jea.com/,

Araba registration, driver licence islemleri ,eyelet ID sine ihtiyac duyarsaniz https://www.coj.net/departments/tax-collector,

Medicaid gibi islemler icin https://www.myflfamilies.com/,

Cocuklu aileler icin en guzel playgroundlardan biri ,
    http://www.jacksonvillebeach.org/government/departments/parks-recreation/community-parks/south-beach-park-and-sunshine-playground

Bankacilik islemleri icin bu sehirde olan ve cok avantajlari olan , aylik kullanim ucreti olamayan https://vystarcu.org/,

Sehir otobus hatti icin

Turk urunleri bulacaginiz iki market var , 1. Bakkal digeri Abna bazaar.

Simdilik bu kadar 😊

Merhabalar , Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Bilgiler için çok teşekkürler.

• Merhabalar ben de new jerdeyde yaşıyorum 8 aydır. 2-3 aya kadar jacksonville e taşınasım var tam emin de değilim aslında. Burada tanıdıklar var diye ilk buraya gelmiştim ama pek de görüşmüyoruz zaten o yüzden burda durmamın bir anlamı yok 😁. Jacksonville in kasırga bölgesi olması beni biraz endişelendiriyor ve pandemi zamanı iş bulabilir miyim iş imkanları nasıldır bilmiyorum.

• Merhabalar herkese şu an eyalet seçme ve araştırma aşamasındayım. Gözüme çarpan çoğunluğun florida seçiyor olması. Orlando ve Jacksonville çokça tercih edilen yerlerden birisi biraz araştırdım Jacksonville de listeme ekledim şu an orada yaşayan bu pandemi dönemi oranın şartları iş olanakları ve hayatın pahalalığı konut kiraları gibi karar kılma sürecine etkisi olacak bilgileri paylaşabilecek birisi varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umtcndgrmnc @HockeyUmpire2 orada yaşıyor ayrıca vücudu orada olmasa bile ruhu orada @Rhonster

• @ayvalik10 teşekkür ederim

• ⭐⭐

@umtcndgrmnc ustteki bilgilerde birazcik bilgi vermeye calistim. Greencard ile buraya yerlesen cok aile yok gibi. Genelde 20 -30 senedir burada yasayan insanlara denk geldik. Ben burayi cok seviyorum. Havasi cok guzel,dogal guzellikleri,ucuz . Bence is imkani cok var.

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Jacksonville

@umtcndgrmnc ustteki bilgilerde birazcik bilgi vermeye calistim. Greencard ile buraya yerlesen cok aile yok gibi. Genelde 20 -30 senedir burada yasayan insanlara denk geldik. Ben burayi cok seviyorum. Havasi cok guzel,dogal guzellikleri,ucuz . Bence is imkani cok var.

Genelde saatlik ücretler kaçtan başlıyor?

• Florida asgari saatlik ucret 2026 da $15 olacak. Floridali secmenler yasayi secim sirasinda onayladilar.

• @MySea, içinde söyledi: Jacksonville

Florida asgari saatlik ucret 2026 da $15 olacak. Floridali secmenler yasayi secim sirasinda onayladilar.
    Güzel habermiş. Eşimi floridaya taşınmaya ikna etmeye çalışıyorum 😂

• Herkese merhaba! Eşim ve kızımla beraber 18 mart 2020 tarihinde Jacksonville'e yerleştik. Beach tarafindayiz.Yorumlarda belirtlilen her yoruma katılıyorum. Eğer tanışmak,yardımlaşmak istiyorsaniz mutluluk duyariz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RuslanDeCondrat yeni hayatınızda mutluluklar dilerim, umarım uzun yıllar bu şekilde devam eder oradaki yaşamınız.

peki Jacksonville özelinde baktığınızda sizi memnun eden / etmeyen yönlerinden bahsedebilir misiniz?

bu fikirler bizler için altın değerinde çünkü 🙂

• @RuslanDeCondrat hayırlı olsun yeni hayatınız, kolaylıklar dilerim. Acaba güvenlik ile durum nasıldır? eşimin vizesi onaylanmadı henüz ben ve kızım ki 4 yaşında onunla geleceğim araştırmalarım devam ediyor? okul konusu fln nasıl acaba biraz bilgi verebilirseniz sevinirim. teşekkürler.

• ⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Jacksonville

Merhaba, iş imkanları için çok var demişsiniz yorumunuzda. Peki biraz bilgi verme şansınız var mıdır bu iş imkanlarıyla ilgili?

Bir diğer konu da, Jacksonville'de tehlikeli veya tekin olmayan bölge diye tabir edebileceğiniz yerler neresidir? Ev fiyatları çok değişken çünkü ve tekin olmayan bir yerden ev kiralamak istemez sanırım çocuklu bir aile 🙂

• Selamlar,
    Jacksonville'de her bütçeye göre kiralık ev bulunabiliyor gördüğüm kadarıyla. Ben de iş imkanlarını merak ettim. Araştırıyorum, hatta biraz yükseldim bugün 🙂 Konum olarak da hoşuma gitti. Konuda yardımcı olan arkadaşların mesajları biraz eski kalmış, güncel bilgiler olursa şahane olur.

• ⭐⭐⭐⭐

@Stiff kanına girmek gibi olsun da 😃 Tampa başlığına davet edeyim seni 😃

• @Rhonster bu sene erken başladın, rahat bırak insanları.. 😂

• ⭐⭐

Merhaba Arkadaslar , guvenli ve iyi school ratinglerinden dolayi st.johns bolgesini tercih ettik biz. Oyle duzenli ,guzel ve guvenliki. Burda yasamayi seviyorum. Kiralar ortalama apartmanlar icin 2+2 - 1750$ civari. Townhouselar 1750 ve ustu, condolar 2400 ve ustu. Okul sorununuz yoksa gateway, Kernan blvd, beach taraflarinda ,temiz oturabileceginiz apartmanlarda 1450 $ a apartmanlar bulabilirsiniz. En uygun kalabileceginiz, evler 1200$ 'dan basliyor. Ev piyasasi cok canlandigi icin fiyatlar biraz yukseldi.

• ⭐⭐⭐⭐

@hayallerabd erken kalkan yol alır 😃

• ⭐⭐

Kazanırsam Jacksonville bekle beni...

Benzer Başlıklar

• 1
  • 196
  • 65
  • 115
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |