Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yeni reis Biden oluyor diyebiliriz.

• Yeni başkan tüm Amerikan-Hristiyan alemine hayırlı olsun 😃

• @Mohammad-al-talha hocam o olay cari acikla alakali bir durum.Bunu Bulgaristan sokaklarinda biraz dolasarak anlayabilirsiniz aslinda.

• @laxasca, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

@MySea @ibrahimasar Ekonomiden falan çok anlamam ama önümüzdeki sene minimum wage'nin $10 dolar olması demek ya gerçekten Florida Eyaletinde İş gücü değerli oluyor yada önümüzdeki senelerde Florida da alım gücü düşecek demek değilmidir? Eğer Bu Asgari ücret oranı sadece Florida da bu kadar yükselecek ise bu iş gücünün değerlenmesi demek ben ufaktan bi heyecanlandım 🙂

Asgari ucreti arttirmanin eyalet genelinde ekonomik olarak etkileri olacaktir. Herseyden once, isverenler icin isci calistirmanin maliyeti artacagi icin, isci kapasitesinde kuculmeye gidebilirler. 10 kisi yerine 5 kisi calistirmayi tercih etme gibi. Bu durum ise is bulma durumunu etkileyecektir. Ote yandan iyi tarafi ise, dusuk ucretlilerin cebine daha fazla para girecegi icin, eyalete veya federal devlete yuk olma durumu azalacaktir. Ve tabii ki yine bu artan asgari ucreti hemen harcayacaklardir yani uzun vadede yine local isyerleri karli cikacaktir.

• Florida'da asgari saatlik ucretin $15'e cikmasi zamanla diger eyaletlere de bir sekilde yansiyacaktir. Bu arada Florida yasam maliyetleri yonunden pahali bir eyalet degil.

• @MySea ağzınıza sağlık hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Her eyalette 20 dolar bile olsa kardeşim senin ne sıfatın var soracak ne delivery girebilirsin ne de başka işe hala facebookta ben amerikadayım elimden her iş gelir mantığı ile iş arıyor. Siz parayı artmasına değil kendi özelliklerini arttır meslek öğren burada ki diploma sertifika geçerli olmasa bile işe yatkınlığın olsun. 30 dolar oldu ama evde mail telefon beklicen ne oldu 30 dolar sana ne işe yaradı. Tırcılık demeyin herkes tırcı paralar 1500 dolardan 500 - 600 dolara düştü. Ondan sen nesin özelliğin ne bunu kendine sor önce IT işindeyim ben dicen tamam sarp diye birini takip 20 yıllık IT işinde silikondan teksasa taşındı yeni bir hayat kurmak için amcam 96 yılından beri amerika da ona istinaden konuşuyorum. Sen nesin diye soranlara tatlı - tuzlu su ürünleri işleme fabrikasında mühendis olarak çalıştım ikinci meslek padi dive master (tüplü dalış hocası) ve 11 yıllık sigortacıyım.

• @ayvalik10 sizin bakis aciniz da kismen yanlis. Herkes niteliklerini artirirsa bunun sonu olmaz bir tik daha ustune koymaya calisilir boyle boyle sizin tabirinizle sifat kazana kazana gider ama artik ya ihtiyac fazlasi sifat olur yada arz fazlasi oldugundan degersiz bir sifat haline gelir. Her nitelik heryerde her zaman para yapmiyor. Ama biraz el becerisi biraz sosyal zeka biraz da sans olursa kisisel gelisimine onem gosterilirse onde olur. Yoksa her sertifika alan her egitim goren, elinden her is gelip yapanda ya kendi aradigi gibi yada istedigi tutar kadar maaslar alamiyor.

• Başkanımız Biden oldu gibi duruyor hepimize hayırlı olsun, sürecimiz için iyi olacak başa geçmesi Ocak 20'sinde miydi?
    O tarihte yasak zaten kalkacak bizim işlemler başlamış olur umarım. Göçmenlik için mali şartları da sizce esnetir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco senin hikayeni bildiğim için ve neler çektiğini bildiğimiz efsane üyemizsin ondan ne dersen doğrudur.

• Bence artık Biden aldı diyebiliriz, çünkü Trump epey geride Biden'e göre... Yanlız şimdi çok kötü bir olay var... Biden Türk düşmanı İnşallah bizi ilerleyen günler içinde (Başkan olduktan sonra) İsrail'in GreenCard Çekilişi Programından çıkarıldığı gibi Türkiye'den de GreenCard Çekilişi Programından çekmez tek korkum bu.

• Biz bu seçim işini çok seviyoruz ya 😃 Nasıl takip ediyoruz baksanıza 😛

• Turkiyedeki bazi TV kanallari bile ekranlarinda eyalet eyalet sonuclari veriyorlar. Gercekten cok ilginc!

• Bu ileti silindi!

• Pensilvanya, North Carolına, Georgia, Arizona ve Nevada Biden'ın olacak gibi görünüyor.
    321- 217 bitecek muhtemelen.

• ⭐⭐⭐⭐

senato da durumlar nasıl

• @Rhonster maalesef 48-52 cıvarında kalacak gıbı

• ⭐⭐

@MySea dolarla ilgilenmiyorum diyen bir bakan damat varken ve biz dolara ihtiyaç duyduğumuz için bu seçim bu kadar öne çıktı yani olmayan dış politika ile biden da trump da olsa bizim durumun hiç iyi olmayacağı bir gerçek

• @haymatlos_ Gece gunduz $ ve Euro ile ilgileniyorlar. Ayakkabi kutularindan hic TL cikmamisti...

• Tum dunyada piyasalar, marketler secim sonucunun kesinlik kazanmasini bekliyorlar. Kazanan aciklandigi anda, daha onceki tum ABD secimlerinde oldugu gibi, $ tum dunyada deger kazanmaya baslayacaktir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |