Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@optimistic, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

@MySea, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Michigan ile Wisconsin'de Biden one gecti. Bu ikisi su anda en kritik eyaletler gibi gorunuyor. Biden ikisinide alirsa, Nevada ile beraber 270 delegeye ulasiyor.

Bu durumda eşitlik sağlanmış oluyor sanırım?

538 delege var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@optimistic Esitlik 269 oyda. Su andaki tabloda esitlik zor.

Eger delegeler baskan icin anlasamazsa (oylarin cok yakin oldugu durumda bu mumkun, cunku delegeler bagimsiz olarak secim yapiyorlar), baskani House of Representatives seciyormus. Orada da Demokratlarin ustunlugu var. Su an icin tek kesinlik orada zaten 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Trump simdiden bazi eyaletlerde ve sehirlerde hile yapildigini dillendirmeye basladi. Yani son anda kazanamazsa, bu isi mahkemeye goturecek gibi gorunuyor. ABC News de Supreme Court'ta bu is sonlanabilir diyor. Oraya giderse, Trump alir, 9 yargicdan 6'sini cumhuriyetciler atadi.

Yani Türkiyedeki gibi, kendilerince legal, aslında illegal, halk iradesini yok sayan ve savaşta herşey mübah diyebilenlerin başvuracağı yöntemlerle bir şekilde bakan olacak... Diyorsun.. hayırlısı olsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Senato'da maalesef pek degisiklik olmayacak gibi, Demokratlar Colorado ve Arizona'da, Cumhuriyetci Senator'lerden koltuklari aldilar; fakat ayni zamanda Alabama'yi Demokratlar, Cumhuriyetcilere kaybetti. Ayrica Michigan'da da Demokrat koltuk, Cumhuriyetcilere gidecek gibi su an icin...Diger 4 eyalette de maalesef Cumhuriyetci adaylar kucuk farklarla onde...

Senato'yu Cumhuriyetcilerin alma ihtimali cok yuksek gibi...

Screen Shot 2020-11-04 at 11.24.30 AM.png

• Twitterda yunus emre erdölen var hobiisi abd seçimleri dikkate alabileceğiniz bir kardeşimiz.
    Twit 1 Nebraska 2. Bölge, günün sonunda ABD başkanını belirliyor. ABD’nin ortasında,az nüfuslu, ama değişen demografisi Biden kampanyasının hedef odaklı çalışması, 2016’da Trump’ın kazandığı bölgenin 1 seçiciler kurulu üyesini Biden’ın kazanmasını sağladı.

Twit 2Valla demiştim demekten nefret ediyorum, ama seçimden tam bir gün önce demiştimDownwards arrow Biden’ın en olası zaferi Wisconsin, Arizona, Nebraska 2. Bölge, Michigan’ı alarak, Nevada’yı koruyarak kazanması. Pennslyvania giderek Demokratlardan uzaklaşan bir eyalet

Çocuk senatör adayları bölge bölge takip eden biridir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Trump simdiden bazi eyaletlerde ve sehirlerde hile yapildigini dillendirmeye basladi. Yani son anda kazanamazsa, bu isi mahkemeye goturecek gibi gorunuyor. ABC News de Supreme Court'ta bu is sonlanabilir diyor. Oraya giderse, Trump alir, 9 yargicdan 6'sini cumhuriyetciler atadi.

Yani Türkiyedeki gibi, kendilerince legal, aslında illegal, halk iradesini yok sayan ve savaşta herşey mübah diyebilenlerin başvuracağı yöntemlerle bir şekilde bakan olacak... Diyorsun.. hayırlısı olsun...

su an icin boyle bir yasal zemin yok kanimca, her sey yasalara gore isliyor. Eger sayimlarda ciddi gecikmeler olursa belki o zaman bir yasal zemin olusabilir; ama "oylar sayildikta secimi kaybediyorum, o nedenle sayimlar durmali" bence mahkemelerin kabul edebilecegi bir arguman degil 🙂 once bolge mahkemelerine gidilmeli, eger oradan sonuc alinmazsa konu Supreme Court'a tasinir.

• -Biden'in Kampanya Müdürü: Eğer tüm resmi oylar sayılırsa biz kazanıyoruz,Nihai sonucun Biden için zafer getireceğine inanıyoruz.

-Biden'ın seçim ofisinden açıklama: Trump tehdidini gerçekleştirerek, oyların düzgün bir şekilde sayımını durdurmak üzere mahkemeye giderse bunun önüne geçmek için avukatlarımız hazır bekliyor olacak.

-Trump ve ekibi: Dün akşam birçok kilit eyalette öndeydim, sonra büyülü oy pusulaları belirdi ve kaybetmeye başladım. Tüm yasal oylara göre başkan Trump.

-Biden 70 milyon oy alarak rekor kırdı. Obama 65 milyon ile rekoru elinde tutuyordu.

-Nevada'nın 5 Kasım gününe kadar mektup oyları gelmeye devam edeceği için sayım durduruldu.

• blok blok girildiğinden olsa gerek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Chandler, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

sonra büyülü oy pusulaları belirdi ve kaybetmeye başladım. Tüm yasal oylara göre başkan Trump.

Evet, cok da sasirtici degil, su an icin Cumhuriyetciler secim gunu verilen oylari "yasal", digerlerini ise "yasadisi" olarak gostermeye calisiyor 🙂

Trump'i destekleyen Turkler de sosyal medyada mizahlarini konusturuyor 🙂

1817454_o4d97.jpg

• ⭐⭐

@crazycells 😂 senin yorumlarini okurken sanki fatih portakal'i izliyorum. 😂😂😂

• Pensilvanya olasılık yüzde 50
    Georgia olasılık yüzde 64 Biden için matematik modellerde.

2016 yılı sonuçlarına göre yapılan modellemelerde durum bu. Ve o modellemeler cumhuriyerçiler lehine, posta ile kullanılan oylarda 3 oydan 2'sini alır denirken genelde 6'da 5 hatta 10'da 9 alıyor kimi bloklarda.

Arizona Trump'a geçebilir bu arada hala.

• @crazycells, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

@Chandler, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

sonra büyülü oy pusulaları belirdi ve kaybetmeye başladım. Tüm yasal oylara göre başkan Trump.

Evet, cok da sasirtici degil, su an icin Cumhuriyetciler secim gunu verilen oylari "yasal", digerlerini ise "yasadisi" olarak gostermeye calisiyor 🙂

Trump'i destekleyen Turkler de sosyal medyada mizahlarini konusturuyor 🙂

1817454_o4d97.jpg

Bernie Sanders 23 ekimde bundan bahsetmiş tam olarak

• Misisipi nehri akmam diyor
    Kenarımı yıkmam diyor
    Şanı büyük Trump paşa
    Washington'dan çıkmam diyor.

• Wisconsin'de sayım bitti 20k farkla Biden aldı.

• ⭐⭐

@Chandler hahahhaha

• @Aristoi peki sence hangisi seçilirse göçmenler açısından olumlu olur

• @ibrahimasar, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Yok oyle demiyorum, olay oraya gidebilir diyorum. 2000 yilinda sonuca Supreme Court karar vermisti. Ayni durum eger Trump itirazlarini mahkemeye tasirsa olabilir. Ama son goruntude ibre Biden'dan tarafa gibi duruyor.

• Senato da 49-51 cumhurıyetcıler lehıne bıtecek gıbı gorunuyor.

• Su sekilde sonuclanacak gibi duruyor. (Sizde kendi fikrinize gore olusturabilirsiniz suradan: https://ig.ft.com/us-election-2020/ su senaryoda Maine 2. bolgeyi alamasa bile Biden kazaniyor gorunuyor.

Cuma gunu net sonuclari ogreniriz gibi duruyor, sonrasinda ise mahkeme sureci ile uzayacak.

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ABD'deki secimler de iyice Turkiye'deki secimlere benzedi... 🙂

Julia Roberts'tan "Benim oyumla Teksas'in dagindaki kovboyun oyu bir mi?" aciklamasi, oylarin sayimi bitmeden Trump'in "kazandim" aciklamasi, arazilerde bulunan oy cuvallari , Joe Biden'dan "sandiklari terk etmeyin" cagrisi...

Screen Shot 2020-11-04 at 1.22.13 PM.png

Screen Shot 2020-11-04 at 1.23.19 PM.png

Screen Shot 2020-11-04 at 1.29.07 PM.png

Screen Shot 2020-11-04 at 1.23.39 PM.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

35

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |