Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dosya durumu ıcın ready yazan var mı burada acaba?

• @merveyağmur evet bende yazıyor daha once no status yazıyordu

• 3 ocaktan beri ready yaziyor bende.

• @merveyağmur benimki de 14 ekim de ready oldu.. Mart tan beri NVC de idi.. 2 Ekimde NVC den ankaraya gonderdiklerine dair e-mail geldi ve statu in transit olarak degisti.. 14 ekim dede ready oldu.. NVC den e-mail gelince heveslenmistim Ankara dosya istemeye basladi yakinda belki gorusmelerde baslar diye ama yine hevesimizi kursagimizda birakarak yaniltmadilar bizi..

• @merveyağmur her sey niyet te takiliyor.. Maalesef ne hikmet ise Ankara nin niyeti yok.. bahane uretiyor.. Ve buyuk ihtimalle politik nedenlerden dolayi.. bekliycez artik.. o konuda uzman olduk.. "bekleme" nin tarihini yazicaz nerdeyse.. 🙂

• @b1whsj58 kesinlikle. Bu sabah o DOS statlarini arayip da bulamamistim tesekkurler paylasim icin.

• Bu ileti silindi!

• Bide bu eksikti.. ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği, İstanbul’da terör saldırısı olabileceğine dair bir güvenlik uyarısı yayımladı. Uyarıda, Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’deki tüm ABD misyonlarının görevlerinin geçici olarak askıya alındığı duyuruldu.

• Yil sonuna kadar bir randevu icin olan umutlarimi da tamami ile yerle bir eden haber ... Hayir can sikan kisim kac aydir elbet gidecegim icin iş vs baslamayip kariyerimi de askida bekletiyor olmam. Yazik yani simdi hic gelmez benimki korkudan Turkiye'ye hahaha. Sinirden guluyorum resmen artik haberlere

• Hayaller seneye kaldı... İşin iyi tarafı Türkiye'de K1 başvuruları fazla değil. Yani çok fazla yığılma olmayacak bir de iyi tarafından bakacağız artık... Bekleyeceğiz, yeter ki saldırı falan olmasın.

• Bu nedir böyle inanamıyorum gerçekten bir bu eksikti. 2020de coronadan veya terörden ölmez sağ kalırsak ancak öyle ABD’ye gidebileceğiz denk geldiğimiz döneme ya şansımıza bak!

• @merveyağmur bende ha bugün ha yarın derken bekliyordum ama yetti artık diyerekten Kasım 10-11 civarı TC ye gelmeye karar verdim.. neredeyse 10 ay oldu en son görüşeli nişanlım ile.. getireyim sizinkinide.. 😂😂.. valla benimde canım sıkıldı artık bu işe..

• @b1whsj58 gelmeyin yahu keske orda beklesem ben de en azindan beraber olurduk 🙂 hayir boyle giderse son 2 senede gorusup gorusmedigimizin hesabina girmem gerekecek hahah

• Arkadaslar son zamanlarda Amerika dan TC ye ziyaret amacli giden oldumu.. Ben Kasim 11 de THY ile Sikago dan Istanbul'a gelicem. deneyimleriniz varsa, grubu isgal etmemek adina, ozelden paylasirsaniz sevinirm.

• @crazycells merhaba. Bir konuda fikrinizi sormak istiyorum. Malum konsolosluklar halen kapali ve 2021'e kadar acilmasi mucizevi olur gibi duruyor. Hatirlar misiniz bilmiyorum ama, ben ilk vize gorusmemi baska bir ulkede olmustum. j1waiver eksik oldugu icin o cikana kadar veremeyeceklerini, gelince atmami soylediler. Uzun surunce TR'ye donmek zorunda kalmistim (dosyayi da Ankara'ye gondermislerdi) ve sonra korona yuzunden waiver cikmasina ragmen dosyami islemediler Haziran'dan beri. Yeni sponsorluk belgesi vs doldurmamiz gerekiyor sanirim artik yeni gorusme icin. Yeni saglik raporu ve vize gorusmesi gerekecegini Ankara soylemisti daha once. Simdi benim sorum su, kac aydir evde oturmaktan bikmis biri olarak bir ise girsem acaba zararima mi olur? cunku sponsorluk belgesi bu surecte vs nisanlimin bana sponsor olacagini ifade eden bir belge malum. diger yandan da sikintidan kafayi yemek uzereyim evde. Kotu etkiler mi sizce Ankara'daki gorusmemi? Yeni sponsorluk belgesi isterler gibime geliyor onca zaman gectigi icin uzerinden - ayni ise sahip gerci ama bilemiyorum iste. Siz ne dusunuyorsunuz?
    Tesekkurler,

• bir işe girip çalışmanızda hiç bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. hatta psikolojik olarak rahatlamanızı sağlayabilir.

• @merveyağmur sizin işe girmeniz ve bu zamanı çalışarak geçirmenizin sizin durumunuza herhangi bir olumsuz etkisi olmaz.. hatta kafanızı dağıtmak ve bu süreci daha iyi geçirmek anlamında iyi de olur.. tabii ilerisi için USA de iş aramalarınızda da ve tecrübe edinme açısından da faydalı olur.. sizi çok iyi anlıyorum.. maalesef hepimiz bir şekilde hayatımızda almak istediğimiz bazı kararları ertelemek zorunda kaldık.. ben açıkçası önümüzdeki hafta seçimlerden sonra Biden’in kazanması durumunda bazı olumlu gelişmelerin olacağını tahmin ediyorum.. eğer Trump yine kazanırsa o zaman allah yardımcımız olsun.. valla ben oyumu Biden’e verdim... biliyorum kolay değil ve zor bir durum ama kendinizi fazla hırpalamayın.. yalnız değilsiniz.. bu arada ABD de K1 lar ile ilgili açılan davada da bazı olumlu gelişmeler olacak gibi.. 1-2 hafta içinde oradanda bir karar çıkacak gibi.. hepimize kolay gelsin.. Bence şu anda en sıkıntılı durum Ankara nın terör bahanesi ile kapalı olması.. umarım bu biran önce açıklığa kavuşur ve tekrar Dan işlemler başlar..

• Merhaba
    Benim dosyam 16 Marttan beri Ankara’da. Randevu için mail bekleyenlerdenim. Ben mail almadan Haziranda Ds160 formu doldurmuştum zaten. Ama şimdi başka bir şehre taşınmayı düşünüyorum. Kesin karar vermiş değilim şuanda araştırıyorum. Eğer taşınırsam Bu durumda adres değişikliğim olacak. Bu adres değişikliğini Ankara’daki Büyükelçiliğe bildirmem gerekiyor mu? Yeniden ds160 mı doldurmak lazım nasıl yol izlemeliyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim,sevgiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merveyağmur ben de arkadaslara katiliyorum, negatif bir etkisi olmaz. Hatta psikolojik olarak da iyi gelir.

Benzer Başlıklar

• 4816
  • 57
  • 858
  • 644
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |