Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sergen-Arslan, içinde söyledi: Florida

Merhabalar Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. H1B-H2B vizeleriyle amerikaya gelmek istiyorum Turizm otelcilik lisesi mezunuyum 2 yıllık ve 4 yıllık turizm rehberliği bölümü mezunuyum yaklaşık 10 senedir yaz ayları kapsamında turizm sektörlerinde çalışmaktayım. İngilizcem biraz pratikle daha iyi yerlere gelebilir. Daha önce yurtdışına çıkmadım. Sizce bu vize türlerinden bana çıkma olasılığı yüksek mi ? Ayrıca bu vize türlerine nasıl başvuru yapabilirim. Bir birikimim yok ama Amerika da çalışmak ve yaşamak ümidiyle bulabilirim tavsiyeleriniz neler.

H1B vizesi almak için önce Amerika’da bir iş bulmanız ve işyerinizin size sponsor olması gerekiyor. Ayrıca sizi alacakları pozisyon için ilan açmaları ve Amerika’dan bu pozisyona başvuru yapan kişilerin, pozisyonu doldurmak için gerekli özelliklere sahip olmaması gerekiyor. Turizm sektöründe büyük bir firmada bu şekilde bir iş bulabilirseniz, firma avukatı vize işlemleriniz için size yardımcı olacaktır. Fakat sizin sektörünüzde bu ihtimal oldukça düşük. Amerika’da yaşamak ve çalışmak istiyorsanız, Green Card çekilişine başvurmak sizin için en doğrusu diye düşünüyorum.

• @Sergen-Arslan, içinde söyledi: Florida

Merhabalar Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. H1B-H2B vizeleriyle amerikaya gelmek istiyorum Turizm otelcilik lisesi mezunuyum 2 yıllık ve 4 yıllık turizm rehberliği bölümü mezunuyum yaklaşık 10 senedir yaz ayları kapsamında turizm sektörlerinde çalışmaktayım. İngilizcem biraz pratikle daha iyi yerlere gelebilir. Daha önce yurtdışına çıkmadım. Sizce bu vize türlerinden bana çıkma olasılığı yüksek mi ? Ayrıca bu vize türlerine nasıl başvuru yapabilirim. Bir birikimim yok ama Amerika da çalışmak ve yaşamak ümidiyle bulabilirim tavsiyeleriniz neler.

Bu turizm&otelcilik sektöründe bir otelde baya sağlam yere gelmiş akrabam var. Yurtdışı olayı için kendisine konuşmuştum, Radisson Blu gibi dünya çapında etkili olan otel sektörlerinde yükselince ülke dışındaki ağlarda çalışmak kolay oluyormuş. Çok derinine inmediğim ama anladığım kadarıyla Türkiye'de belli sağlam bir otel şirketinde adım atmadan Amerika ya da yurtdışı ülkerine bu sektörü kullanarak gitmek zor gibi. Kendim de H1B ve H2B vizeleri hakkında araştırma yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam H1B sağlam İngilizce istiyordu, H2B ise ülke dışından başvuru yapıp gitmesi zor olan vize türlerinden, ikisi de öyle aslında. Ryback'in de dediği gibi, Green Card çekilişi en doğru yol gibi sizin için.

• @kaanvercetti, içinde söyledi: Florida

@Sergen-Arslan, içinde söyledi: Florida

Bu turizm&otelcilik sektöründe bir otelde baya sağlam yere gelmiş akrabam var. Yurtdışı olayı için kendisine konuşmuştum, Radisson Blu gibi dünya çapında etkili olan otel sektörlerinde yükselince ülke dışındaki ağlarda çalışmak kolay oluyormuş. Çok derinine inmediğim ama anladığım kadarıyla Türkiye'de belli sağlam bir otel şirketinde adım atmadan Amerika ya da yurtdışı ülkerine bu sektörü kullanarak gitmek zor gibi. Kendim de H1B ve H2B vizeleri hakkında araştırma yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam H1B sağlam İngilizce istiyordu, H2B ise ülke dışından başvuru yapıp gitmesi zor olan vize türlerinden, ikisi de öyle aslında. Ryback'in de dediği gibi, Green Card çekilişi en doğru yol gibi sizin için.

Turizm ve otelcilik alaninda bu sekilde ilerleyen ve yurtdisinda uzun yillar calismis olan bir arkadasim var. Ilk bu alanda calismaya Mersin Hilton'da baslamisti. Sonra Hilton bunyesinde Avusturya ve Belize'de calisti. Daha sonra Gurcistan ve Rusya'da baska otellerde idarecilik/mudurluk yapti. Su anda KKTC'de yine buyuk bir otelde mudurluk yapiyor.

• FB_IMG_1614042569922.jpg

• Orlando FL mı yerleşsem ? yoksa Austin TX mı yerleşsem çok ikilem de kaldım. Forumdaki herkesin görüşünü merak ettim neler önerirsiniz ?
    Bu arada DV-2022 sonuçlarını beklemekteyim, %1 ihtimal belki çıkar ama insan düşünmeden edemiyor 😃 . Görüşleriniz benim için önemlidir.
    Herkese iyi şanslar. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

• @Rhonster Hocam Tampa' da seçenekler arasında çünkü öğrenciyiz hani dolar kuru belli felaket yüksek ilk oraya gittiğimde ucuz ev bulmak lazım ama anladığım kadarıyla Miami ucuz değil, Jacksonville ilgili hiç bir bilgim yok. 😃 Nereyi seçsem diye şaşırdım. 😃 Yazılım okuyorum yazılım şirketlerinin fazla olduğu bölgeyi de seçmek istiyorum. Çok kararsız kaldım 😃

• @Halil-İbrahim-Kamacı

Yazılım okuyorum derken? Biraz açar mısın?

Bir de kim olduğunu unuttum forumda data sience hakkında 300.000 dolarlara kadar gelirler elde edilebiliyor diyerek görüşlerini paylaşmıştı.

Bir bilişimci olarak siz genç arkadaşlara nerede yaşayacaklarını düşünmekten çok, gitmeden önce neler yapmaları ve kendilerine hangi yönde yatırım yapmaları gerektiği konusunda sorular sormalarını tavsiye ederim. En basiti 3-6 ay arasında alınabilecek bazı sertifikalar siz bilişim üzerine bir okul okuyan belli bir seviyede teori sahip gençlere direkt iş kapısı açacaktır.

Ben daha çok bu konulara yönlenmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @Fevzi-ÖZYURT-0 Hocam öncellikle Merhabalar sizle tanıştığıma memnun oldum.
    Yönetim Bilişim Sistemleri 3.Sınıfım. Front-end ve Mobile uygulama geliştirme alanların da projeler yapmış biriyim kendimi geliştiriyorum okulda bu konularda pek fazla bilgi edinemesemde dökümantasyon ve yabancı sitelerden okuyarak, izleyerek proje yaparak kendime bir şeyler katıyorum. 🙂 Bakalım gelecekte bizi neler bekliyor sizin gibi deneyimli yazılımcı abilerimin önerileri benim için önemlidir.

• @ayvalik10 Hocam attığınız videolar birbirinden değerli, çok teşekkür ederim hemen izliyorum. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Halil-İbrahim-Kamacı @Fevzi-ÖZYURT-0 sana tavsiyesi budur

• @ayvalik10

🤣

Aslında, bir şirket kurup, GC ile gelen gençleri bir süre kalacak yer ve karın tokluğuna çalıştırıp zengin olunabilir. 🤪🤪🤪

• ⭐⭐⭐⭐

@Halil-İbrahim-Kamacı miami tarafında değil ki Tampa 😃 gayet uygun oralar merak etme etrafı da efsane şehirlerle çevrili Florida da ilk başlangıç bölgeleri hep 😃

• @Rhonster

Sen etrafına komşu arıyorsun anlaşılan, tamam bu sene şansım yaver gider çıkarsa geleyim bende, anlat nesi güzel Tampa nın 🙃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ziyaku anons geçilsin işi yoksa buraya gelsin 4 yıldır tampa da yaşıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 yoo komşu aramıyorum keşke tek bana kalsa 😃

• @ayvalik10

Facebook u komple silip kaldırdım ben kullanmıyorum. 😭 Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0

Benzer Başlıklar

• 17
  • 1
  • 8
  • 28
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |