Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @travelleth Arkadaşım bu yılki başvuru sürecini tek ve en önemli faktörü bence covid19 da amerikanın başarısızlığı ve ölüm oranlarının yüksekliği.sağlık sektörünün durumu.gerek doların yükselmesi,gerekse sarı kafanın göçmenlere karşı olumsuz politikaları daha az etkili olduğunu düşünüyorum.ibrahimin dediği gibi bu olumsuzllukları fırsat bilerek başvurufa bir artış olabilir.

• Pasaportu 1 yillik almistik esimle 8 ekim 2020 de doluyor suresi herhalde birkez daha basvurabiliriz

• Yeni tur yeni şans. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. Hak eden kazansın ne diyeyim. Kalın sağlıcakla.

• alt metni

İyi günler Detroit!!

ABD'nin ekonomik merkezlerinden biridir. Michigan eyaletine bağlıdır. Şehirde bulunan General Motors, Ford, Chrysler gibi büyük otomobil fabrikaları nedeniyle dünyanın otomotiv başkenti olarak anılır. Yerli halk şehre motor şehri manasına gelen motor city yada mototown takma adlarını da kullanır. Dünyanın en büyük otomoil fuarı olan Uluslararası Otomobil Fuarı'na ev sahipliği yapar. Turistik açıdan pek tercih edilmeyen şehrin, şehir merkezinin yaklaşık bir kilometrekarelik kısmı hariç oldukça eski ve ürkütücü bir görünüme sahiptir. Her mevsim yağış alan şehirde, en çok yağış haziran-temmuz aylarından olur. Kışları sert ve yağışlıdır. Türkiye'de pek görülmeyen buz yağışı zaman zaman görülür. Ülkenin en kuzeyinden en güneyine uzanan 75 numaralı otoyol Detroit'ten geçmektedir. Şehirde toplu taşıma yok denecek kadar azdır. 1701 yılında Fransız Cadillac ve yanındanki 51 kişi tarafından kurulmuştur. Adı Fransızca'da su yolu yada boğaz (de troit) manasına gelmektedir. Dubai, Kitwe, Minsk, Nassau, Toyota, Torino kardeş şehirleridir.

DETROIT HAKKINDA FUN FACTS!

1. Şehirdeki Belle Isle parkı ülkedeki en geniş ada parkıdır. İçinde bir akvaryum, konservatuar, hayvanat bahçesi, golf kursları, müze, basketbol kortları ve beysbol sahaları bulunur.
    2. Detroit, ülkedek asfalt yolun kullanılmaya başlandığı ilk şehirdir.
    3. 1920'lerdeki alkol yasağı döneminde, likör saklamak ve kaçakçılık yapmak Detroit'te çok sıradandı. Kanada'ya yakın bir şehir olması neticesinde ülkeye kaçak yollarla sokulan alkolün neredeyse tamamın sorumluydu şehir.
    4. Şehir, Amerika'daki New York'tan sonra en geniş ikinci tiyatro bölgesine sahiptir.
    5. Detroit'te, yerin 1200 feet altında tuz madenleri bulunmaktadır.
    6. Detroit, diğer şehirlerden daha bazla kayıtlı bowlingciye sahiptir.
    7. Kişi başı patates kızartması tüketiminde, Detroit ülkede ilk sıradadır.
    8. Şehrin resmi mottosu, "Speramus Meliora, Resurget Cineribus" idir. Anlamı "biz daha iyi şeyler umarız, onlar da küllerinden doğacaklar."
    9. 12 yaşını geçen herkes, eğer ağır bir suç işlememişse silah ruhsatı alabilir.
    10. Kendi garajınızın önünde değilse, park etmiş arabada sevişmek yasaktır.

• Bilgi için teşşekürler arkadaşlar, çeviri için de ayrıca teşşekür ederim@goblis @fetihy

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Abd de e2 ile bulunurken greencard a başvurdum ve çıktı. Sonraki süreçte işlemleri abd den mi yürüteceğim yoksa Türkiye ye dönüp abd konsolosluğundan mı?

Size bagli, eger E2 suresi izin veriyorsa ABD'den sureci yonetebilirsiniz. Ilgili baslik surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Dosya numaraniz (cekilisten secilme numaraniz) da bu kararda onemli olacak.

Teşekkür ederim. OPT ile ilgili bi başlık bulamadım. Hangi başlıkta bulabilirim acaba?

OPT degil de AOS olarak aramalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sympathique, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Forumda hic mulakat sirasinda elenmis kisilerin yazilari mevcut mu? hic goremedim. bilgisi olan paylasirsa sevinirim.

Adli sicilinde suc veya ceza olanlar, bir de ilk basvuruya es veya cocuklarini eklemeyenler...

Mulakatta elenmis kisilerin cogu bu nedenle red aliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan-h-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

İyi akşamlar,

green card fotoğrafı için polo yaka , gömlek, baskılı, çizgili, acık renkli kıyafetler yasak mı ,erkek ve kadınlar için? (bazı green card fotoğraf örneklerinde açık renkli kıyafet giymiş kişiler gördüm )

birde başörtülü kadınların green card fotoğrafı için 2 kulaklarıda görünür olma şartı doğru mu? @crazycells

is uniformasi kabul edilmiyor onun disinda dediginiz kisitlamalar yok.

Ankara Konsoloslugu'nun sitesinde basortulu kadinlarin kulaklari gorunsun diyor, ama Disisleri Bakanligi sorun etmiyor. Tercih size kalmis, risk almamak icin kulaklari gorunen foto kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burak132, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Selam gecen sene basvururken kullandigimiz resimleri kullanasak olurmu aceba

Yenisini cekip kullanin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burak132, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Pasaportu 1 yillik almistik esimle 8 ekim 2020 de doluyor suresi herhalde birkez daha basvurabiliriz

Evet, 8 Ekim'den once basvuru yaptiginiz surece sorun olmaz.

• Bende başvuru sağlayacağım. Herkese bol şans, hak eden kazansın.

• Merhabalar forumu 1 senedir üye olmadan takip ediyordum üye olmak bu güne nasipmiş tüm arkadaşlara çekilişte bol şans dilerim.
    Sormak istedigim bir konu var ingilizce'mi geliştirebilmem için önerebileceğiniz youtube kanalı- internet sitesi vb. araçlar varmıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@punısher, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar forumu 1 senedir üye olmadan takip ediyordum üye olmak bu güne nasipmiş tüm arkadaşlara çekilişte bol şans dilerim.
    Sormak istedigim bir konu var ingilizce'mi geliştirebilmem için önerebileceğiniz youtube kanalı- internet sitesi vb. araçlar varmıdır?

Hosgeldiniz, size de bol sanslar 🙂

Su bolumu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/96/i̇ngilizce

• @crazycells teşekkür ederim

• Son 10! Safları sıkılaştıralım..

• Hadi bakalım yarın bende pasaport işini halledicem ilk defa pasaport cıkarıyorum yurtdışına çıkmak nasip olmadı daha 🙂 ama çok hırslı çok hevesliyim ama çıkmassada kendimi paralamam burdada yapıcak çok şey var aklımda hangisi hayırlısı olursa benim için artık 🙂

• Pasaport/fotoğraf işini halledecek abilerimin/ablalarımın elini çabuk tutmasını öneriyorum. İçimden bir ses yine karantina olayları başlayacak diyor, ufaktan bazı ülkelerde karantinalar başladı diye duydum ve bugün alt komşumuz corona olayından dolayı hayatını kaybetti. Türkiyede oldukça arttı. Amerika'da da oldukça fazla corona artışı var, geçen sene başvuran fakat bu sene başvurmayacak olan kişiler olacağını tahmin ediyorum bu yüzden. Umarım greencard en çok isteyen kişilere, öncelikle bu forumdaki kişilere çıkar. Beklemedeyiz.

• Pandemi bahane edilerek Greencard çekilişi iptal edilebilir mi?

• @turkeycel, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Pandemi bahane edilerek Greencard çekilişi iptal edilebilir mi?

Edecek olsalar başvuru tarihi açıklamazdılar hiç herhalde

• benim için dua edin tekrar ediyorum 7 koca sene bekledim bu sefer benim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |