Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana Sağol kardeşim

• @Muhtaradana evet şu anda doktor raporunu alıyoruz unganlardayız

• @Muhtaradana teşekkür ederim

• @Ayşenur-Arpaçay süper hayırlı olsun

• Dün 14+2+1 toplam 17 arkadaşımız yeniden mülakat tarihi aldı

(bir arkadaşımız daha sonradan açılan sistemden alabilirdi fakat kendisine uygun bir tarih olmadığı için almadı, sonrasında bu mülakat tarihini bir daha görüntüleyemedi)

Tarihler ve kişi sayısı şu şekilde

15 Eylül 4 adet

16 Eylül 4 adet

18 Eylül 7 adet

2 adet mülakat tarihlerini bilmediğimiz talihli var

• @Muhtaradana bu davaya katılmak yuksek Case numarasina sahip olanlar için mantıklı mı sizce? Diğer avukatların başka davaya katılmanıza gerek yok denemesi kafamı karıştırdı

• @Muhtaradana ben çok önce mülakatımı kaçırdım işlemini yapmış, isteğiğm onaylanmış ve beklemedeydim. mail vs bir bilgilendirme gelmedi. forumda sizin uyarınızı görüp kontrol ettiğimde dün sistemde tarih göremedim. tavsiyeniz üzerine ais' e mail attım. yine beklemedeyim. pazartesi telefonlada AIS e ulaşmaya çalışacağım. Umarım bir sonraki hafta için randevuyu alabilirim.

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Arkadaşlar öncelikle yeniden mülakat alan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim, hepimize hayırlı olsun

Ama burada önemli bir konuya değinmek istiyorum daha önce unganlar sağlık randevusu alan arkadaşlarımız burayı dikkatlice okusun, siz eğer vizenizi geçerli ama 31 aralık tan önce bitecek eski sağlık raporu ile alırsanız, Amerikaya vizenizle ilk giriş tarihiniz sağlık raporunun son gününe kadar olacağı için vizenizi kullanamazsınız, bunun sebebide şu anda halen 23 Haziran executive order kararlarının yürülükte olması, her ne kadar şimdi vize alsanızda bu executive order kararına göre 31 aralıktan önce Amerika'ya giriş yapamıyacaksınız, bunun için sağlık raporunu bir ay önce almış olsanız bile hemen yeni bir sağlık raporu alın ki,yeni sağlık raporu sürenizin geçerlilik süresi 6 ay olduğu için 31 aralıktan sonra ilk girişi yapmak için ek 3 ayınız daha olsun

Mevcut executive order yüzünden, eğer 31 aralıktan önce sağlık raporunuz biterse vizenizi kullanamazsınız, 30 Eylülden sonra yeni sağlık raporu alsanızda (mevcut kanunlar doğrultusunda) size yeni vize basılamaz, bu durumu son travel.state.gov güncellemesinde görebilirsiniz, hepinize mülakatta bol şans ve başarılar diliyorum,bağlantı linki ve ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-DV-2020-update.html

20200911_112556.jpg

• Merhabalar randevu alabilen talihlilerin case noları hangi aralıkta bilginiz var mı acaba. Bizim 21 nisanda randevumuz iptal edildi ve ais de herhangi bir randevu al sekmesi acık degil eski randevu tarihi gala gozukmekte.

• @Muhtaradana Merhabalar randevu alabilen talihlilerin case noları hangi aralıkta bilginiz var mı acaba. Bizim 21 nisanda randevumuz iptal edilmişti ve ais de herhangi bir randevu al sekmesi acık degil şu an eski randevu tarihi hala gözükmekte.

• Bizim elçiliğin iyi çalışmadığı belirtilmiş:

• @tolgamg, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bizim elçiliğin iyi çalışmadığı belirtilmiş:

• Merhaba, KCC'den henüz evrak onay maili almayanlar da AIS'ten randevu kaydı oluşturabilirler mi? Eğer randevu kaydı alabiliyorsak kayıt sayfasında 'Lütfen sizin için geçerli durumu seçin' kısmındaki hangi seçeneği seçmemiz gerekiyor?

• @frogmorton, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, KCC'den henüz evrak onay maili almayanlar da AIS'ten randevu kaydı oluşturabilirler mi? Eğer randevu kaydı alabiliyorsak kayıt sayfasında 'Lütfen sizin için geçerli durumu seçin' kısmındaki hangi seçeneği seçmemiz gerekiyor?

alamazsınız. "numaranız mülakat için hazır değil" uyarısıyla karşılaşırsınız.

• 1)Bu dava sadece surenin uzatilmasi ile ilgili, sure dava sonucu uzatilirsa yine acaba case number’i yuksek olsa bile dava acanlar mi onceliklenir? Bu davaya katilmayi planlayan arkadaslar ile iletisime gecebilir miyim?
    2)Dun kcc ile gorustum belgelerimi 23/11/19’da gondermis oldugum halde ve process edildigine dair mail almis oldugum halde su an belgelerinizi goruntuleyemiyorum dedi.. mumkun olmadigini cunku geri 2 adet (biri otomatik
    Mail digeri 3-4 gun sonra) mail aldigimi soyledim. Tek soyleyebileceginin belgeleri goruntuleyemedigi oldugunu tekrarladi. Ne yapabilecegimizi sordugumuzda belgeleri tekrar gonderebilirsiniz ancak interwiev garantiniz olmaz dedi. Pazartesi tekrar arayacagim, elimde belgerimi gonderdigim tarihli mail var. Boyle bir durumla karsilsan oldu mu? Nasil bir yol izlemeliyim?
    3)Dokuman onay maili nasil
    Bir mail paylasabilir misiniz?
    Tesekkurler
    Case num:38xxx

• Bu ileti silindi!

• @bszr ben de davaya katılmayı düşünüyorum ama diğer avukatların başka davaya katılmanıza gerek yok denemesi kafamı karıştırdı katılım için son gün pazartesi

• @bszr, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

1)Bu dava sadece surenin uzatilmasi ile ilgili, sure dava sonucu uzatilirsa yine acaba case number’i yuksek olsa bile dava acanlar mi onceliklenir? Bu davaya katilmayi planlayan arkadaslar ile iletisime gecebilir miyim?
    2)Dun kcc ile gorustum belgelerimi 23/11/19’da gondermis oldugum halde ve process edildigine dair mail almis oldugum halde su an belgelerinizi goruntuleyemiyorum dedi.. mumkun olmadigini cunku geri 2 adet (biri otomatik
    Mail digeri 3-4 gun sonra) mail aldigimi soyledim. Tek soyleyebileceginin belgeleri goruntuleyemedigi oldugunu tekrarladi. Ne yapabilecegimizi sordugumuzda belgeleri tekrar gonderebilirsiniz ancak interwiev garantiniz olmaz dedi. Pazartesi tekrar arayacagim, elimde belgerimi gonderdigim tarihli mail var. Boyle bir durumla karsilsan oldu mu? Nasil bir yol izlemeliyim?
    3)Dokuman onay maili nasil
    Bir mail paylasabilir misiniz?
    Tesekkurler
    Case num:38xxx

1. Bu KCC Trump kararlarından sonra iyice boşlayıp 2020 süreci de nasılsa sona erdi diyerek bir çok dosyayı çöpe atmış galiba. Böyle o kadar çok vaka okudum ki...

Bunların kanıt olarak mahkemeye sunulması için hepimizin proaktif hareket etmesi gerekiyor. Bu deliller 30 Eylül tarihini de uzatabilir.

Öncelikle sayın @Muhtaradana nın dediği aşağıdaki anketi doldurup gönderiniz:

Ayrıca, avukatları (Charles Kuck ve Philip Kuck) bilgilendiriniz. Philip Kuck’a mail atabilirsiniz, kendisi hemen geri dönüş yapıyor:
    [email protected]

Ben kcc ve konsolosluğun 8 gündür maillerime cevap vermemiş olduğu hakkında ikisine de başvurdum.

• @yigitroun, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bszr ben de davaya katılmayı düşünüyorum ama diğer avukatların başka davaya katılmanıza gerek yok denemesi kafamı karıştırdı katılım için son gün pazartesi

Ben de çok düşündüm ama bana gelen mailin (Gomez v Trump Team via ActionNetwork.org), bir çok tecrübeli avukatın ve forumdaki yetkili kişilerin önerileri sonucunda katılmayacağım sanırım. Sayın @Muhtaradana dan son tavsiyelerini rica ediyorum bu konuda...

Ama katılmayıp da 30 Eylül’den sonra sadece katılanların vize aldığını görürsem o zaman katılmanıza, para vermenize gerek yok diyen bu avukatları dava edeceğim 😄

Bu arada avukat Greg Siskind de bir dava hazırlığındaymış bu konuda sanırım Brit Simon bahsetmişti son videosunda. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |