DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Geçen sene NACARA kullanılmadığını nereden biliyorsunuz. Verilen vizenin 50 binin altında kalması kullanılmadığı anlamına gelmez. Her sene 5000 e kadar vize NACARA ya kullanılıyor ve gerisi DV ye devrediliyor. Geçen sene Mısır 3580 vize aldı. Yani 50 binin yüzde 7 sinden fazla. Bunu Brit sordum, NACARA kullanılmadığını nereden biliyoruz diye. O da bundan emin olamayız gibi net olmayan bir cevap verdi. Sözün kısası hiç bir şey net değil. Bence tüm bölgelerde sayılar son iki ayda bayağı yukarı çıkacak. EU da en az 4500 Ready kalacak.ocaktan beri 4000 inin üzerinde ready var.

• @metert hesap düz:
    21900:10=2200
    2200*12=26400

Düz olmayan ise extralar

• Bu da farklı bir sayfadan Brit Simon'un yorumu. Ekstra kota olmadan EU bölgesinin current şansı yok.

''Pace was slowed earlier than May.

2NLs sent for March interviews were 1260.
    April – 934
    May – 940
    June – 863

So – April produced ~2000 issued, and the first two weeks of May has produced 900 issued. So – pace is still fairly high, even though the brakes went on in April (which was 2NLs sent in February). I would expect to see ~1700 to 1800 issued in May, ~1600 to 1700 issued in June, ~1400 to 1600 in July. If the quota is held at 18300 (of which about 400/500 will go to AOS), we will only have 1000 to 1500 left after July.

EU needs extra quota.''

• avrupaya şu kadar vize kayarsa cut off boyle olur hesaplaması yapan varmı sanırım sayın @asilcenk yapmıştı başa yapan var mı ?

• 21900 ila en son CN 39695 arasında toplamda 6582 gerçek dosya var. Response oranını yani çıkıp da gitmek isteyenleri 0.6 alırsak, derivate rate oranını da 2.25 alırsak (yani seçilen bir CN, beraberinde kendisi de dahil toplam 2.25 kişiyi götürüyor demek) tüm EU bölgesinin current olması için ihtiyaç duyulan vize adedi, eğer yanlış hesap yapmadıysam:

6582 x 0.6 x 2.25 = 8885 gibi bir rakam çıkıyor. Son 2 bülten için elde ortalama 1300 vize olduğunu varsayarsak bunu da düştüğümüzde kabaca 7500 ek vizeye ihtiyaç duyuluyor.

Asya'nın kotasını dolduramamasından mütevellit bu bölgeden arta kalan vizeleri ve cepteki NACARA 5000 kontejınını da hesaba kattığımızda, adı üstünde diversity yani çeşitlilik vizesi olmasından kaynaklı gene Avrupa bölgesinin istihkakına yekten 7500 vizenin düşmeyeceğini tahmin ediyorum. (Afrika var, Okyanusya var, Asya'nın travel ban yemeyen diğer ülkeleri var vs vs) Görünüşe göre current çok düşük bir ihtimal.

• @entelman peki hesabiniza gore 280XX e gelmesi icin ne kadar vize verilmesi gerek

• @metert Kabaca 2250-2300 ekstra vizeye ihtiyacınız var. 280XX e sıra gelmesi için.

• 18300+2200 dersek 20500 gibi bisey ediyor buda bence cok dusuk bi ihtimal oncrki yillarda e. Fazla kac viza verilmiski

• @metert EU bölgesine ortalama 20500 vize veriliyor her yıl

• Son 10 yılı ele aldığımızda, Avrupa bölgesi için verilen vize adetleri en düşük 14241 en yüksek ise 20516 şeklinde. Yani 20500 olmayacak diye bir şey yok. Görünüşe göre hala umudunuz var. Detaylar için link:

• Peki tesekkurler tam ucundayim...

• @entelman Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

21900 ila en son CN 39695 arasında toplamda 6582 gerçek dosya var. Response oranını yani çıkıp da gitmek isteyenleri 0.6 alırsak, derivate rate oranını da 2.25 alırsak (yani seçilen bir CN, beraberinde kendisi de dahil toplam 2.25 kişiyi götürüyor demek) tüm EU bölgesinin current olması için ihtiyaç duyulan vize adedi, eğer yanlış hesap yapmadıysam:

6582 x 0.6 x 2.25 = 8885 gibi bir rakam çıkıyor. Son 2 bülten için elde ortalama 1300 vize olduğunu varsayarsak bunu da düştüğümüzde kabaca 7500 ek vizeye ihtiyaç duyuluyor.

Asya'nın kotasını dolduramamasından mütevellit bu bölgeden arta kalan vizeleri ve cepteki NACARA 5000 kontejınını da hesaba kattığımızda, adı üstünde diversity yani çeşitlilik vizesi olmasından kaynaklı gene Avrupa bölgesinin istihkakına yekten 7500 vizenin düşmeyeceğini tahmin ediyorum. (Afrika var, Okyanusya var, Asya'nın travel ban yemeyen diğer ülkeleri var vs vs) Görünüşe göre current çok düşük bir ihtimal.

Yani NACARA , AS ve AFden artan vizeler bs EUya gelirse %0,1de olsa bir ihtimal hala var current için. Türkiye’nin Avrupa kupalarına katılmasından daha büyük bir mucize yani. Şaşırt bizi be KCC

• Bosa koyuyoruz dolmuyor, doluya koyuyoruz almiyor. Ne yapacagimizi sasirdik. 🙂

• @mkv bu işin ucu karanlık galiba 🙂 ne trolledi bizi kcc be. Bide başvurup çıkmayan arkadaşlarıma ilk seferde çıktı diye ne artistlikler yaptım. 😂 meğer banada çıkmamışta haberim yokmuş. Artık Kanada’yı İngiltere’yi ve mavi kartla Almanya’yı falan zorlamaya devam. O arada GC çıkarsa yine bakarız.

• @mkilyar
    Bana da oyle geliyor. Isin gercegi bu sene gecen seneye gore fazla kisi secmisler. Insallah mumkun oldugu kadar cok vize verirler. Rakamlar yalan soylemez ama yalan rakamlarla soylenir. Biraz umutlanmak icin bile olsa ben de bu kadar rakamin icinden bir yalan cikartabilirmiyim diye bakiyorum. Bulursam haber veririm. 🙂

• Arkadaslar Ataturk'u Anma Genclik ve Spor Bayraminiz Kutlu Olsun.

• Biraz da ben umutlu hesaplar yapmaya calistim.

19 Mayis tarihli verilere gore
    En son vize verilen dosya numarasi 18037 (Rastlanti bu ya Ankara). Bu numara ayni zamanda 12602. gercek dosya ve 5627. vize verilen dosya.
    Bu numaraya gore vize verilen dosya sayisinin gercek dosya sayisina orani 0.4465.
    Yine bu numarayla beraber 12862 vize verilmis. Vize sayisinin vize verilen gercek dosya sayisina orani 2.286.
    18037 den sonra 8313 gercek dosya var. Ayni oranla hesap edersek bunlardan 3712 sine 8486 vize verilecektir. Bu da bizi 21348 toplam vize sayisina ulastirir Eu nun current olmasi durumunda. Hesaplarimda belki hata vardir ama zaten amac umutlu olmak.

• @arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Geçen sene NACARA kullanılmadığını nereden biliyorsunuz. Verilen vizenin 50 binin altında kalması kullanılmadığı anlamına gelmez. Her sene 5000 e kadar vize NACARA ya kullanılıyor ve gerisi DV ye devrediliyor. Geçen sene Mısır 3580 vize aldı. Yani 50 binin yüzde 7 sinden fazla. Bunu Brit sordum, NACARA kullanılmadığını nereden biliyoruz diye. O da bundan emin olamayız gibi net olmayan bir cevap verdi. Sözün kısası hiç bir şey net değil. Bence tüm bölgelerde sayılar son iki ayda bayağı yukarı çıkacak. EU da en az 4500 Ready kalacak.ocaktan beri 4000 inin üzerinde ready var.

@arnblt katiliyorum dedigine. Bu sene DS260 formunu doldurup, gorusmeye gitmeye vazgececek insan sayisinin daha fazla olacagina. Danismanin 2-3 aydir bize soyledigi sey o yondeydi hep. Benim de biraz o dusunceye yonelmeme sebep oldu. Bir yanda biz, yeter ki alalim vizemizi, maddi zorluklara gogus gerecegiz grubu varken, bir yandan da gercekten 3-4 kisi olup, yakin gelecekteki masraflara gogus geremeyecegini anlayan ve vazgecenler var. Ekonomik sorunlar en bas etken. Readylerin fazla fazla kalmasi umuduyla ne diyeyim. 3-4 kisilik vize isgal edip de, ben zaten gitmeyecektim diyenleri de gordum bu yil. Canimi sikmadi, uzmedi degil hani. Aldim nolur nolmaz diye ama gitmeyim degil mi degmez, benim burda keyfim yerinde diyordu biri, bir forumdan... Ona senden once sira gelmis, hakkini kullanmis diyenler de olabilir bunu okuyunca ama lotterynin amacina yine donup baktigimizda, KCCye de sorsan bu insanlar haksizlik yapmis oluyor. Benden daha farkli dusunmeyecek en resmi kurum bile.. Biz de oturmus, siramizin gelmesini, orada bir omur kurmanin hayalini bastirmaya calisiyoruz... 🙂

• @jade Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@arnblt katiliyorum dedigine. Bu sene DS260 formunu doldurup, gorusmeye gitmeye vazgececek insan sayisinin daha fazla olacagina. Danismanin 2-3 aydir bize soyledigi sey o yondeydi hep. Benim de biraz o dusunceye yonelmeme sebep oldu. Bir yanda biz, yeter ki alalim vizemizi, maddi zorluklara gogus gerecegiz grubu varken, bir yandan da gercekten 3-4 kisi olup, yakin gelecekteki masraflara gogus geremeyecegini anlayan ve vazgecenler var. Ekonomik sorunlar en bas etken. Readylerin fazla fazla kalmasi umuduyla ne diyeyim. 3-4 kisilik vize isgal edip de, ben zaten gitmeyecektim diyenleri de gordum bu yil. Canimi sikmadi, uzmedi degil hani. Aldim nolur nolmaz diye ama gitmeyim degil mi degmez, benim burda keyfim yerinde diyordu biri, bir forumdan... Ona senden once sira gelmis, hakkini kullanmis diyenler de olabilir bunu okuyunca ama lotterynin amacina yine donup baktigimizda, KCCye de sorsan bu insanlar haksizlik yapmis oluyor. Benden daha farkli dusunmeyecek en resmi kurum bile.. Biz de oturmus, siramizin gelmesini, orada bir omur kurmanin hayalini bastirmaya calisiyoruz... 🙂

danisman denilenlere guvenme hocam bir sey bildikleri yok

• İlk öğrendiğimde kendime gelmem 1-2 saat almıştı. (6. başvurum olduğundan not selected yazısını görmeye alışmıştım). Ama sonradan dünyalar benim oldu. Ne diyorsun 6 yıllık hayalim. Neyse sonra aylar geçtikçe ilerlemedeki yavaşlama iyice o mutluluğun yerine korku ve umutsuzluk koydu. Son ayımız kaldı ona rağmen hala vizeli pasaportu elime almadan inanmayacağım sanırım.
    Aynı şekilde tersi de mümkün, mali yıl bitmeden siz de işin bittiğine inanmayın 39xxx de gelse şaşırmam bu saatten sonra.
    İstatistiğe taparım (istatistikçi değilim). Ama okulda istatistik hakkında ne derler bilirsiniz, "argo" olduğundan burada yazamam ama öyledir işte.
    Bu hesaplar güzel birer beyin jimnastiği olarak kalır umarım. Ve herkes alır vizeyi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.9k

| | | |