Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gkhanfeez evet biraz dişimizi sıkıp güzel günler görebiliriz

• CDL icin sinava girecekler bu kanali kaydetsinler her eylete gore guncel sorulari var cok faydali ben ne olur olmaz diye girdim sinava bu hafta permit aldik kolayca cok calismaya gerek yok bu yotube videoleri yeterde artar bile.

• ⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

CDL icin sinava girecekler bu kanali kaydetsinler her eylete gore guncel sorulari var cok faydali ben ne olur olmaz diye girdim sinava bu hafta permit aldik kolayca cok calismaya gerek yok bu yotube videoleri yeterde artar bile.

teşekkürler peki şöyle bir soru sorayım tır sürmek zor mu 😃

• Bende büyüyünce tirci olacam 😄

• @Rhonster daha tır sürmedim büyük araç sürdüm küçükten daha zevkli geliyor o kesin araba sürmeyi seven için. Sadece permit aldık belki de hiç sürmem tır corona ve Houstondaki iş durumlarına göre bakacaz artık. 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez daha araba sürmesini bilmiyorum 😃 merakla bekliyoruz sonuçları 😃

• @Cannavaro1903 ustam ben zaten tr de bu meslegi yapiyorum 10 yildan fazla tecrubem var butun mesleki yeterlilil belgelerim mevcut buna ragmen abd ye gidince bu sinavlara girme zorunlulugumuz var mi

• @slymn, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@Cannavaro1903 ustam ben zaten tr de bu meslegi yapiyorum 10 yildan fazla tecrubem var butun mesleki yeterlilil belgelerim mevcut buna ragmen abd ye gidince bu sinavlara girme zorunlulugumuz var mi

Türkiye deki tır ehliyeti geçerli degil. Her türlü cdl a alman lazim

• @gkhanfeez eger bu isi yapmayacaksaniz cdl almak gibi bi hata yapmayin. Normal bir park cezasi bile 8-10 kat pahaliya geliyor ve her cezada mahkemeye cikmaniz gerekir.

• @slymn abi turkiyedeki tecrubeniz ise baslarken isinize yarayabilir ama bir ehliyet cevirme gibi durum yok. Sinavi kolayca gecersiniz. Ingilizceniz yoksa bi an evvel ogrenin.

• Şoför olarak çalışırken ceza yersek eğer vatandaşlık sınavında bu karşımızda çıkıp sorun oluşturur mu?

• @Tolgahan Trafik cezasi yemeniz bir sorun olusturmaz. Ama trafikte suc islemeniz sorun olusturur. Ornegin; alkollu iken calisir ve kaza yaparsaniz mesela. Ya da trafigi tehlikeye atmakta (Asiri hizli arac surme, makas atma v.b) suc olarak degerlendirilebilir. Zaten bu gibi durumlarda mahkemeye cikiyorsunuz, ceza alirsaniz sicilinizde gozukuyor. Ufak tefek park cezalari, limitin az miktar uzerinde hiz cezasi v.b seyler bir sorun olusturmaz.

• @Ryback, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@Tolgahan Trafik cezasi yemeniz bir sorun olusturmaz. Ama trafikte suc islemeniz sorun olusturur. Ornegin; alkollu iken calisir ve kaza yaparsaniz mesela. Ya da trafigi tehlikeye atmakta (Asiri hizli arac surme, makas atma v.b) suc olarak degerlendirilebilir. Zaten bu gibi durumlarda mahkemeye cikiyorsunuz, ceza alirsaniz sicilinizde gozukuyor. Ufak tefek park cezalari, limitin az miktar uzerinde hiz cezasi v.b seyler bir sorun olusturmaz.

Çok teşekkür ederim bilgiler için.

• @Cannavaro1903 merhaba, paid cdl training sunan şirketler var, bu şirketler mülakatta mali yeterliliği sağlayamayanlar için iş teklifi (job offer) verir mi (mali sponsor oluyor galiba)? Fikriniz nedir? Siz mali yeterliliği sağlayarak mı gittiniz yoksa iş teklifi ile mı?

• Merhaba ben Türkiye de aktif Tır şöförüyüm gren cart başvuru yaptım bu sene kısmet çıkarsa İngilizcem yok yine bu dediğiniz firma beni işe alırmı?

• @eyyupcakan, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Merhaba ben Türkiye de aktif Tır şöförüyüm gren cart başvuru yaptım bu sene kısmet çıkarsa İngilizcem yok yine bu dediğiniz firma beni işe alırmı?

İngilizce siz şansınız yok. Kazara alsanız bile ilk sorunda ehliyetinizi iptal edebilirler

• ⭐⭐

@eyyupcakan, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Merhaba ben Türkiye de aktif Tır şöförüyüm gren cart başvuru yaptım bu sene kısmet çıkarsa İngilizcem yok yine bu dediğiniz firma beni işe alırmı?

Greencard'ın çıkması ile ABD'ye yerleşmeniz arasında İngilizce'nizi geliştirebileceğiniz hayli zaman olacak. Bol şans.

• ⭐⭐

İnsülin kullanımı CDL için doğrudan bir engeldi. 2018 yılı sonunda yapılan bir değişiklikle artık insülin kullanan diyabetliler de CDL alabiliyor (kan şekeri seviyesinin kontrol altında olması, özellikle gözle ilgili komplikasyon olmaması vb şartları ile).
    İlgilenenler şuradan detaylı bilgiye ulaşabilir:

• Merhabalar. Ben uzun zamandır bu Amerikada tır şöförlüğüyle ilgili araştırma yapıyorum. Green cardım yok seneye tekrar basvuracagım. 12 senedir halihazırda tır ve otobüs şöförlüğü yaptım ve yapıyorum. Bu iişi yapabilmenin tek yolu green card mıdır? Yoksa bir vizeyle gidip çalışma izni almak mümkün müdür? Cevaplarsanız çok sevinirim.

• @mehmetercan, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Merhabalar. Ben uzun zamandır bu Amerikada tır şöförlüğüyle ilgili araştırma yapıyorum. Green cardım yok seneye tekrar basvuracagım. 12 senedir halihazırda tır ve otobüs şöförlüğü yaptım ve yapıyorum. Bu iişi yapabilmenin tek yolu green card mıdır? Yoksa bir vizeyle gidip çalışma izni almak mümkün müdür? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Lütfen bu soruya cevap verir misiniz? Ben de aynı durumdayım. Tek merak ettiğim green card dışında nasıl gidebilirim, nasıl çalışmaya başlayabilirim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |