Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster ooo süper afiyet olsun. çok uğraştın ama oldurdun valla😂

bir işe başladığımda bitiririm ablaaa 😃

• Dostlar 1 ay sonra son sınava girip diplomayı alıyorum , çalıştığım hastane türkiyenin en büyüklerinden özel bir hastane

Radyoloji - Girişimsel Radyoloji - Nükleer Tıp

Bu alanlardan birinine geçmek istiyorum , isteğim ve planım nükleer tıp , zira hem adı çok hoş 😃 hemde gelecek vad edicek gibi duruyor

Düz radyolojide çalışmak yerine nükleer tıp gibi daha nadir bir bölümde uzlanmaşmak istiyorum sizce hangisini seçmeliyim ?

@Rhonster bir sağlıkçı olarak sanada özellikle soruyorum senin çalıştığın hastanedene nükleer tıp varmıydı yada hiç denk geldin mi ?

sayın ali bey @crazycells malum dünyada pandemi devam ediyor , bu olaylar sonrasında abd nin sağlıkçılara ihtiyacı ne düzeyde olucak ? nyc de nükleer tıpla ilgili bir bilginiz yada duyumunuz oldu mu ?

@MySea siz ne düşünüyorsunuz abd sağlık işleri hakkında newark da durumlar nasıl

birde linkdeen den işi bulup gitme gibi bir durum yok sanıyorum prosedür nasıl işliyor

sağlıkçılara özel bir vize vs varmıdır

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Dostlar 1 ay sonra son sınava girip diplomayı alıyorum , çalıştığım hastane türkiyenin en büyüklerinden özel bir hastane

Bu alanlardan birinine geçmek istiyorum , isteğim ve planım nükleer tıp , zira hem adı çok hoş 😃 hemde gelecek vad edicek gibi duruyor

Düz radyolojide çalışmak yerine nükleer tıp gibi daha nadir bir bölümde uzlanmaşmak istiyorum sizce hangisini seçmeliyim ?

@Rhonster bir sağlıkçı olarak sanada özellikle soruyorum senin çalıştığın hastanedene nükleer tıp varmıydı yada hiç denk geldin mi ?

sayın ali bey @crazycells malum dünyada pandemi devam ediyor , bu olaylar sonrasında abd nin sağlıkçılara ihtiyacı ne düzeyde olucak ? nyc de nükleer tıpla ilgili bir bilginiz yada duyumunuz oldu mu ?

@MySea siz ne düşünüyorsunuz abd sağlık işleri hakkında newark da durumlar nasıl

birde linkdeen den işi bulup gitme gibi bir durum yok sanıyorum prosedür nasıl işliyor

nükleer tıp a denk geldim izmir de ama çalıştığım hastanede yoktu. açıkcası ne desem yalan olur pek bir bilgim yok bölüm hakkında.

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns linkeedin den işi bulup gitme yok dediğin gibi eb3 kategorisinde süreci devam ettireceksin. ben şahsen bunla uğraşıyorum şuan.

• @Rhonster peki geleceği hakkında ne düşünüyorsun , düz bir radyoloji teknikerinden daha iyi midir ?

İstanbulda hatta türkiyede sayılı hastanede var , greencard için meslek puanına bakıyoruz ya orada ücretlerde yazıyor hani ortalama

nükleer tıp için ücretler normal radyolojiden çok daha iyi nadir bir bölüm olduğu için

• @Rhonster hocam bu vize türü nedir nasıl başvurulur bilgi verir misin ,

zira greencarda olacak iş değil bu , pasaport geldi belki gerçekten isteyen gider dedik ama yok... karım kızıyor napıcam .... param yok napıcam... diyenlerle oldu yine

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster hocam bu vize türü nedir nasıl başvurulur bilgi verir misin ,

zira greencarda olacak iş değil bu , pasaport geldi belki gerçekten isteyen gider dedik ama yok... karım kızıyor napıcam .... param yok napıcam... diyenlerle oldu yine

ilk işin abd nin böyle bir işe talebi nasıl onu araştır. https://yesilkartforum.com/forum/topic/1363/employment-based-green-card-is-sponsorlugu-ile-yesil-kart-basvurulari

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

işte o beklediğiniz an geldi !
    6.jpg

U.S.A da kaç tane Tampa var ?😁

• ⭐⭐⭐⭐

@Masda çoook ama 1 tanesi önemli 😃

• @AgeGuns Kisaca is ilanlarina bakmak lazim:

ABD genelinde su an icin,

Nuclear medicine technician icin 446 is ilani:

https://www.indeed.com/q-Nuclear-Medicine-Technologist-jobs.html

Radiology technician icin 7,418 is ilani:

https://www.indeed.com/jobs?q=radiology+technologist&l=

Karar sizin!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Dostlar 1 ay sonra son sınava girip diplomayı alıyorum , çalıştığım hastane türkiyenin en büyüklerinden özel bir hastane

hekim olarak calisacaksaniz o durumda USMLE sinavlarini gecmeniz lazim. O bahsettiginiz sinav sanirim Turkiye'deki sinav? MD derecesiyle ve USMLE sinavlariyla uzmanlik icin Medical School'lara basvuru yapmalisiniz. Su konuda ayrintili bilgileri bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/117/amerika-da-doktorluk

Su an New York'ta durum -hastanelerde calisan arkadaslardan duydugum kadariyla- oldukca iyiye gidiyor... Hastaneye cok daha az sayida hasta geliyor, gelenlerin arasinda da pozitif orani eskiye kiyasla azaliyor... Pandemiden dolayi bazi konularda esneklik tanidilar ama pandemi sonrasi bu yasalar eskiye donebilir. Maalesef nukleer tip ozelinde gereksinimi bilmiyorum 🙂 ama doktor arkadaslar yabancilarin daha kolay kabul edildigi bolumlerden ve bu sekilde hazirlanmis listelerden bahsediyorlardi. O listeleri bulabilirseniz iyi olur, neticede immigration status su an tum alimlari etkiliyor. H1B vizesiyle giris yapmaniz lazim cogunlukla fakat su an tum H1B'lerde bir duraklama var...

• ⭐⭐⭐

@AgeGuns Okuduğun bölüm nedir ?

• 2022 bekleme odasına sağ ayakla giriş yapalım bakalım 🙂

• Abilerim ablalarım öncelikle merhabalar yıllarca amerikaya gitmek için uğraşan ve aranızda amerikada yaşayan insanlar var bu konuda bilgi sahibi siz değerli büyüklerime sormak istiyorum 18 yaşındayım. Bu sene sınava girdim. İyi de geçti 😃 ama sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var hangi bölümü seçsem amerikada iş ararken zorlanmam çevremdeki insanlar sürekli hukuk vb bölümler söylüyorlar ama benim hayalim amerikaya gitmek. Bu konuda yardımcı olabilicek varmı kardeşim şu bölüme gidersen amerikada zorlanmazsın diploman burada geçerli olur. Tıp mühendislik gibü bölümler söylemeyin nerede çalışsa geçerliligi var o bölümlerin, son 1 sorum daha olucak türkiyede mi üniversite okuyup gelmeliyim yoksa oraya gelip community college`de mi okumalıyım. Kafam çok karışık bir seçim yapmam gerekiyor Türkiyedeki diplomanın amerikada geçerliliği varmı ? Amerikadaki işverenler türk lisans diplomasına ne gözle bakıyorlar herbirinizin kıymetli cevapları için teşekkür ederim ☺

• Abilerim ablalarım öncelikle merhabalar yıllarca amerikaya gitmek için uğraşan ve aranızda amerikada yaşayan insanlar var bu konuda bilgi sahibi siz değerli büyüklerime sormak istiyorum 18 yaşındayım. Bu sene sınava girdim. İyi de geçti 😃 ama sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var hangi bölümü seçsem amerikada iş ararken zorlanmam çevremdeki insanlar sürekli hukuk vb bölümler söylüyorlar ama benim hayalim amerikaya gitmek. Bu konuda yardımcı olabilicek varmı kardeşim şu bölüme gidersen amerikada zorlanmazsın diploman burada geçerli olur. Tıp mühendislik gibü bölümler söylemeyin nerede çalışsa geçerliligi var o bölümlerin, son 1 sorum daha olucak türkiyede mi üniversite okuyup gelmeliyim yoksa oraya gelip community college`de mi okumalıyım. Kafam çok karışık bir seçim yapmam gerekiyor Türkiyedeki diplomanın amerikada geçerliliği varmı ? Amerikadaki işverenler türk lisans diplomasına ne gözle bakıyorlar herbirinizin kıymetli cevapları için teşekkür ederim ☺

• @typro, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Abilerim ablalarım öncelikle merhabalar yıllarca amerikaya gitmek için uğraşan ve aranızda amerikada yaşayan insanlar var bu konuda bilgi sahibi siz değerli büyüklerime sormak istiyorum 18 yaşındayım. Bu sene sınava girdim. İyi de geçti 😃 ama sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var hangi bölümü seçsem amerikada iş ararken zorlanmam çevremdeki insanlar sürekli hukuk vb bölümler söylüyorlar ama benim hayalim amerikaya gitmek. Bu konuda yardımcı olabilicek varmı kardeşim şu bölüme gidersen amerikada zorlanmazsın diploman burada geçerli olur. Tıp mühendislik gibü bölümler söylemeyin nerede çalışsa geçerliligi var o bölümlerin, son 1 sorum daha olucak türkiyede mi üniversite okuyup gelmeliyim yoksa oraya gelip community college`de mi okumalıyım. Kafam çok karışık bir seçim yapmam gerekiyor Türkiyedeki diplomanın amerikada geçerliliği varmı ? Amerikadaki işverenler türk lisans diplomasına ne gözle bakıyorlar herbirinizin kıymetli cevapları için teşekkür ederim ☺

Avukatlık ya da tıp okursanız, bunların denkliğini Amerikada almak için epey bir uğraşırsınız. Yeniden okur, sınavlara girersiniz. IT alanında çalışanlar çevremden gördüğüm kadarıyla kolay iş bulabiliyorlar. Ancak bunları bir kenara bırakacak olursak, eğer yeterli maddi imkanınız var ise ben size Türkiye okumak yerine, gelin Amerikada eğitiminizi alın derim. Buradaki hayata daha kolay adapte olursunuz. Hayatın negatif ve pozitif yönlerini yaşayarak deneyimlersiniz. Eğer öncesinde dil eğitimi almanız da gerekiyorsa, bu süre zarfında ne okumanız gerektiğine de burada karar verebilirsiniz. Ayrıca, burada eğitim için harcadığınız süre içerisinde ya da mezuniyet sonrası green card alabilmek için başka fırsatlar da yakalama imkanı bulabilirsiniz buradayken. Eğer imkan varsa sadece çekilişe yani şansa bağllı kalmak pek mantıklı değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@typro, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Abilerim ablalarım öncelikle merhabalar yıllarca amerikaya gitmek için uğraşan ve aranızda amerikada yaşayan insanlar var bu konuda bilgi sahibi siz değerli büyüklerime sormak istiyorum 18 yaşındayım. Bu sene sınava girdim. İyi de geçti 😃 ama sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var hangi bölümü seçsem amerikada iş ararken zorlanmam çevremdeki insanlar sürekli hukuk vb bölümler söylüyorlar ama benim hayalim amerikaya gitmek. Bu konuda yardımcı olabilicek varmı kardeşim şu bölüme gidersen amerikada zorlanmazsın diploman burada geçerli olur. Tıp mühendislik gibü bölümler söylemeyin nerede çalışsa geçerliligi var o bölümlerin, son 1 sorum daha olucak türkiyede mi üniversite okuyup gelmeliyim yoksa oraya gelip community college`de mi okumalıyım. Kafam çok karışık bir seçim yapmam gerekiyor Türkiyedeki diplomanın amerikada geçerliliği varmı ? Amerikadaki işverenler türk lisans diplomasına ne gözle bakıyorlar herbirinizin kıymetli cevapları için teşekkür ederim ☺

ayni seyleri duymus olacaksiniz ama ilginiz varsa ben de IT derim 🙂 Bilgisayar Muhendisligi ya da Yazilim alaninda kendinizi gelistirin...

Bu alanin hem gelecegi parlak, hem maaslari iyi, hem de sirketler pek cok alana gore calisanlarina daha kolay calisma vizesi basvurusu yapabiliyor.

ABD'de egitim pahali, okul masraflarini iyice arastirin; eger boyle bir maddi birikiminiz yoksa Turkiye'de okuyup diploma alip direkt ABD'de is bulmaya baslamak iyi olabilir. Yazlarinizi iyi degerlendirin ve ABD'deki universitelere ya da sirketlere gelip staj yapmaya calisin.

Bol sanslar.

• @typro, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar kardeşim, ben de diğer arkadaşlar gibi IT sektöründe çalışabilecek şekilde eğitimini almani tavsiye ederim. Şuan amerikada on araştırma yaptığım zaman çalıştığım pozisyonun amerikada çok fazla ilanı var ve tecrübeli eleman bulamiyorlar. Greencard sonrası çok kısa bir sürede bu sayede işe girme olasılığım daha yüksek mesela.

• @typro Merhaba kardesim, bence de daha cok IT alanina yonelmeni oneririm. En azindan su an mantikli gozuken birsey varsa, o da dijital alanlarda kendini gelistirmen en mantiklisi. Universite konusunda ise tavsiyem, eger maddi durumun yeterliyse Amerika'da bir universitede ya da college da okuman daha mantikli geliyor bana. Hem adaptasyon anlaminda hem de green card sahibi olma anlaminda erken gitmenin senin icin daha avantajli olacagi fikrindeyim. Universite olmasa da en azindan staj, erasmus veya wat gibi programlarla yurtdisi deneyimi edinmen sana cok sey katacaktir.

Umarim istedigin gibi gider hersey.

• Mülakatta bankadaki parayı gösterme olayı için alt limit var mı bazıları yok diyor bazıları var diyor tam bir cevabı var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |