Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells paycheckprotection`a self employmnet gecen uber lyft driverlarda basvuru yapabiliyormus ben kacirdim zaten buusiness hesaplari olan bankalardan kolayca basvurdu bize sira gelmedi 🙂 1000 dolar alacaktik ne guzel free money.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

@crazycells paycheckprotection`a self employmnet gecen uber lyft driverlarda basvuru yapabiliyormus ben kacirdim zaten buusiness hesaplari olan bankalardan kolayca basvurdu bize sira gelmedi 🙂 1000 dolar alacaktik ne guzel free money.

sayin @gkhanfeez , gercekten de oyle... New York tarafinda ozellikle bu tur surecleri iyi bilen finans sirketleri ve resmi islemlere en asina olan grup olan hukuk burolarinin bu PPP'ye cok fazla basvuru yaptigini bu sektorlerde calisan arkadaslardan biliyorum. Anladigim kadariyla small business olmak icin sartlar oldukca gevsek 🙂 50 kisiden az calisaniniz varsa basvuru yapabiilyorsunuz gibi... yani ihtiyac sahibi kucuk isletmeler yerine , resmi sureclere en hakim olan grubun bu tur basvurularda cok buyuk bir avantaji var. Bu surecten ders almak lazim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Trump, birkac hafta sonra bi-partisan (iki partinin de anlastigi) bir stimulus paketi aciklanacagini soyluyor... Dedigine gore oldukca comert bir paket olacakmis...

Fakat Cumhuriyetci Senator ve Temsilcilerin daha onceki yorumlarindan bir "stimulus check" vermek istemediklerini, daha cok ekonomiyi hareketlendirecek bir "stimulus paketi" istediklerini biliyoruz, dolayisiyla bundan sonra kisisel check beklentisine girmemek daha dogru olur sanirim...

• @crazycells, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

Trump, birkac hafta sonra bi-partisan (iki partinin de anlastigi) bir stimulus paketi aciklanacagini soyluyor... Dedigine gore oldukca comert bir paket olacakmis...

Fakat Cumhuriyetci Senator ve Temsilcilerin daha onceki yorumlarindan bir "stimulus check" vermek istemediklerini, daha cok ekonomiyi hareketlendirecek bir "stimulus paketi" istediklerini biliyoruz, dolayisiyla bundan sonra kisisel check beklentisine girmemek daha dogru olur sanirim...

Ayni dusuncedeyim. Cok fazla beklentiye girmemek lazim. Ama secim oncesi her an hersey olabilir! 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

@crazycells, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

Ayni dusuncedeyim. Cok fazla beklentiye girmemek lazim. Ama secim oncesi her an hersey olabilir! 🙂

Bence New York burada cok belirleyici olacak, eger pandemi test sonuclari kotulesirse ve sehir tekrardan kapanirsa, o durumda cok daha ciddi bir sekilde konusulur bu konu... Fakat New York acik oldukca her sey normale donuyor diye dusunulecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Kongrenin tatillerinden dolayi bu konuda Agustos basinda bir gelisme bekleniyor... 4 Temmuz ile 20 Temmuz arasi Kongre tatilde.

ilgili sayfadan direkt aktariyorum:

If Congress includes a second stimulus check, your second stimulus check could be sent as early as August. It’s all based on this congressional schedule. Here’s why:

• No stimulus check in July: Don’t expect a second stimulus check in early July.
    • Congress on vacation: Congress is on recess starting Friday, July 3 and members will not return to work until Monday, July 20.
    • Will there be a second stimulus check? During this recess, members will decide whether to include a second stimulus check in the next stimulus.
    • Congress back to work: Congress is only in Washington from July 20 to August 7.
    • Next stimulus: That means that Congress has 15 working days to approve a second stimulus check.
    • August 7, 2020: Congress likely will approve the next stimulus package before August 7. Why? Senate Majority Leader Mitch McConnell (R-KY) has said that he wants to approve the next stimulus before Congress is on recess in August.
    • August recess: That’s right. Congress is also on recess from August 10 to September 7.
    • Congress back in session: Congress is next in session from September 10 to September 25. While it’s unlikely Congress would wait until September to approve the next stimulus package, it’s a possibility.

• Evet bence kesin 4. yardım paketi olacak gibi duruyor https://fox59.com/news/national-world/second-stimulus-mnuchin-says-white-house-will-seriously-consider-more-payments/ sadece beklememiz yeterli olacaktır 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu tur haberlerin artmasi sevindirici 🙂 Temmuz sonunda Kongre isbasi yapinca, daha buyuk bir baski hissedecektir yasa gecirmek icin...

"Economists call for more direct cash payments tied to the health of the economy"

https://www.reuters.com/article/us-usa-economy-stimulus-idUSKBN24818U

• @crazycells, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

Bu tur haberlerin artmasi sevindirici 🙂 Temmuz sonunda Kongre isbasi yapinca, daha buyuk bir baski hissedecektir yasa gecirmek icin...

"Economists call for more direct cash payments tied to the health of the economy"

https://www.reuters.com/article/us-usa-economy-stimulus-idUSKBN24818U

Yeni pakette gelirse artık bizim vergi iadeleri bayağı bir sarkar ben 2,5 ay önce yolladım kağıtları hala bekliyorum aradım bir kere yapacak bir şey yok bekliyordur depoda dedi. Tamda bu sırada adres değiştireceğim iyice karışacak 😂😂😂

• Biz de sabırsızlıkla bekliyoruz. Umarım unemployment benefit +600$'ını uzatırlar 😁

• @mara Onu uzatmayacaklar sanırım ama umarım uzarsa tabi iyi olur, diger yardımda buna yakın bir şey olabilir ama beklentim arttı iyicene 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Kongre kac gundur stimulus paketi icin anlasamadi...

USA Today'in bugunku editorial board fikir yazisi... USA Today, ABD siyaseti icin ne sol, ne de sagda yer alan daha cok merkezde konumlanan bir goruse sahip...

Kisaca; Demokratlar ve Cumhuriyetciler, Trump'in sacmaliklarini dinlemeyip asgari musterekte uzlasmali, bunu yapmak cok zor degil diyor... 🙂

• Henuz gorusmeler ve pazarliklar devam ediyor.

• Yine ayni sekilde yetiskin basina 1200, cocuk basina 500 dolar ikinci tur odeme yapilacak gibi.

https://www.wsj.com/articles/second-stimulus-payment-could-deliver-cash-even-faster-11595522449

• Hazine bakanina gore ilk odemeler Agustos basinda yapilabilir eger kongrede anlasma saglanirsa.

• ⭐⭐⭐

(idris usta aksani ile) Gelsin paralar... DJI Mavic drone'umu bir kac ay once sattigim icin cok pisman olmustum. Yeni alirim, haydan gelen drone'a gitsin. Su bos ve hapis corona gunlerinde drone olsaydi bir hayli eglence cikardi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

Sonunda Cumhuriyetciler de masaya bir tasari koyabildiler (Demokratlardan 3 ay sonra)... Simdi uzlasma sureci baslayabilir...

• 1 T dolarlik paketi onayladilar ancak icerik net degil. iki tarafin da okeyledigi tek sey 1200$ simdilik. 600$ lik ek issizlik yardimi %90 yenilenmeyecek onun yerine calisanlarin haftalik kazancinin %70inin match edilmesini teklif ediyorlar. demokratlar bastirirsa bu miktar belki biraz artar ama 600$i kesinlikle istemiyor cumhuriyetciler.

• Evet $600'lik PUA olayi devam etmeyecek gibi. Ya miktari dusurerek haftalik $200 yapacaklar yada kazancin 70%'nin match yapilmasi durumu var. Bakalim pazarliklardan ne cikacak? $1,200'lik stimulus payment yapilacak gibi gorunuyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |