Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@israfil, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Ben 1000$ için başvuralı 8 gün oldu, kayıt da oldum , hala yatmadı, geri ödemesiz 1000$ almak için illa ki krediyide mi almak gerekiyor?

banka bilgilerini dogru verdiniz, degil mi? Eger bir hata olabilecegini dusunuyorsaniz SBA call center'i bir arayip sorun...

• @crazycells şimdi tekrar kontrol ettim bilgiler doğru ama ikinci ismimi kısaltarak yazmıştım şimdi düzelttim. belki etkisi olmuştur bir de böyle bekleyeyim 😬

• Benim kredi bugün yattı 11 günde hesabıma geçmiş oldu. Green kartın resimi yolladım birde 2018 ve 2019’un vergi beyanında schedule C diye bir sayfa var onları yolladım lyft kullanıcısı olarak.

• @gkhanfeez dun basvuru yapmistim.bugun mail geldi.ein number tekrar istiyor .ilk basvurumda kendi ssn mi girmistim.simdi sizin yaptiginiz gibi google dan doordash ein diye aratip ordaki ein number giriyorum eslesmedi diyor.kendi ssn numarami mi girsem sizce ne yapmaliyim.

• Arkadaşlar bende başvuruyu yaptım ve az önce sba dan gelen create account mailini gördüm. Başvuru onaylanmış ve belli bir kredi miktarı tanımlanmış fakat 1000 dolarlık grant hesaba henüz geçmemiş. Self employed olarak başvuru yaptım krediyi henüz onaylamadım çünkü kredi kullanımının getirdiği yükümlülükleri tamamen araştırmak istiyorum. Self employed olarak başvuru yapan biri bu krediyi nasıl kullanmalı yatırımı nasıl değerlendirmeli bunları öğrenmek lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, lyft/uber suruculugu yapan biri krediyi kabul edip, arabasinin taksitlerini odeyebiliyor mu? Kar-zarar hesabi olarak degil de, yasalligini soruyorum aslinda... Kredi sartlarini okuyup kabul eden arkadaslarin yorumlarini bekliyoruz 🙂

• Arkadaşlar merhaba.
    -Ben birkaç gün önce independent contractor olarak başvurumu yaptım ve bugün $1000 ım yattı. Ama ne bir posta ne bir e-mail aldım bununla ilgili. Status'umu nasıl takip edebilirim?
    -Bir de bu yardımı sene sonunda tax return yaparken belirtmek gerekecek mi?
    Bilgisi olanlar cevaplandırırsa sevinirim. Teşekkürler.

• @crazycells Bir sakincasi olmamasi lazim. Bu parayi felaketten etkilenen isletmelere isletme sermayesi olarak kullanilmasi amaciyla veriyorlar. Faturalari, kirayi (isyeri) odemek gibi seyler. Lyft yapan bir kisinin de isyeri kirasi gibi dusunulebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@crazycells Bir sakincasi olmamasi lazim. Bu parayi felaketten etkilenen isletmelere isletme sermayesi olarak kullanilmasi amaciyla veriyorlar. Faturalari, kirayi (isyeri) odemek gibi seyler. Lyft yapan bir kisinin de isyeri kirasi gibi dusunulebilir.

ben de oyle dusundum sayin @sadriabi 👍 ... bu sekilde savunulabilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Blaze63, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Arkadaşlar merhaba.
    -Ben birkaç gün önce independent contractor olarak başvurumu yaptım ve bugün $1000 ım yattı. Ama ne bir posta ne bir e-mail aldım bununla ilgili. Status'umu nasıl takip edebilirim?
    -Bir de bu yardımı sene sonunda tax return yaparken belirtmek gerekecek mi?
    Bilgisi olanlar cevaplandırırsa sevinirim. Teşekkürler.

evet, bildirmeniz gerekir. Ama "business" amacli harcarsaniz onlari "harcama" olarak gosterip vergiden dusebilirsiniz.

• @crazycells Teşekkürler reis. Bi sorum daha olacaktı arkadaşım için:
    Bu arkadas 2018 de independent contractor olarak calisti ama 1099 almadi. Fakat 2019 tax returnde bunu cash olarak gosterdi.

2019 da calismadi ve 2020 tax return de birsey gostermedi.

2020 ocak - Mart arasi yine independent contractor olarak calisti ve hala calisiyor, geliri $1000 civari ve gideri de $1000 civari. Ancak calistigi bu is cash Ile oldugu icin yine sene sonu 1099 alamayacak.

Bu sartlarda, yine ocak - mart 2020 aylarinin gelir giderini gostererek basvuru yapip $1000 alabilir mi?

$1000 alirsa , $10,000 loan a basvurmasi mecburi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Blaze63, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@crazycells Teşekkürler reis. Bi sorum daha olacaktı arkadaşım için:
    Bu arkadas 2018 de independent contractor olarak calisti ama 1099 almadi. Fakat 2019 tax returnde bunu cash olarak gosterdi.

2019 da calismadi ve 2020 tax return de birsey gostermedi.

2020 ocak - Mart arasi yine independent contractor olarak calisti ve hala calisiyor, geliri $1000 civari ve gideri de $1000 civari. Ancak calistigi bu is cash Ile oldugu icin yine sene sonu 1099 alamayacak.

Bu sartlarda, yine ocak - mart 2020 aylarinin gelir giderini gostererek basvuru yapip $1000 alabilir mi?

$1000 alirsa , $10,000 loan a basvurmasi mecburi mi?

31 Ocak 2020'den once ise basladiysa o durumda basvuru yapabilir diye dusunuyorum. Zaten orada yazan bilgileri dogru verirse telaslanmasini gerektiren bir durum yok... SBA sartlari saglayip saglamadiginiza bakip sizi onaylar.

1000 dolari almak icin, krediyi almak sart degil, basvuru yapip sonra reddedebilirsiniz. Krediyi reddetseniz de 1000 dolari alabilirsiniz.

o 10.000 dolar farkli... Eger yanlis yaziyorsam arkadaslar duzeltir diye dusunuyorum... Benim anladigim kadariyla 10.000 dolar hibe icin zaten, ama calisan basina 1000 dolar aldiginiz icin (10K maksimum oluyor) ve tek basiniza calistiginiz icin 1000 dolar hibe aliyorsunuz, bir de bunun ustune kendi belirledikleri olcude bir kredi aliyorsunuz. Daha dogrusu size teklif veriliyor ama kabul etmek zorunda degilsiniz. Dolayisiyla o 10.000'e basvuru yapin, daha sonra verilen krediyi reddedirsiniz eger istemiyorsaniz.

• Merhaba,
    Oncelikle yesilkartforum uyelerine ve kurucularina tesekkurlerimi iletmek istiyorum. Eger bu ve bunun gibi konulara ulasamasaydik, yardimlara da ulasamamis olacaktik.
    25 June 2020'de SBA'ya basvurdum. 2019'da lyft ve amazon flex yapmistim. Bilgileri doldurdum. Hesap numaramiz BOA ve esimle ortak kullaniyoruz, ticari hesap degil. 29 June 2020'de create acount olarak mail geldi. Hesap olusturdum ve giris yaptim. Eligible oldugumu gordum ve cok sevindim. Bugun 30 June 2020'de 1.000$ hesabimiza gecti. Krediyi alip almamak konusunda kararsizim.
    Tesekkurler

• Merhaba,
    2019 senesinde geçici olarak bir okulda basketbol eğitmenliği yapmıştım.Bugün gelen maile göre kredi başvurum kabul edilmiş ama 1000$ hibe başvurum kabul edilmemiş böyle birşey mümkün mü ?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bilbo, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Merhaba, ben virüs basladiginda Lyft driver olarak çalışıyordum virüsden sonra bırakmak durumunda kaldim ve yaklaşık 1-1,5 ay calismadim ama şuanda maaşlı sabit bir işte çalışıyorum ara ara da doordash ve GrubHub yapmaktayım ek olarak. Sizce sba desteğine basvurabilir miyim? Basvursam en kötü ret mi yerim yoksa yalan beyan vs diye başıma iş açmış olur muyum?

Sanirim yapabiliyorsunuz. Size benzer durumdaki bir arkadas gecenlerde yapmis ve 1000 dolarlik grant'i almis, krediyi ise kabul etmemis.

Sanirim soyle dusunebiliriz, bu sizin belki ana mesleginiz degildi ama gelir kapinizdan birisiydi ve sartlari saglayan bir gelir kapisiydi; pandemiden de etkilendigi icin basvuru yapabilme hakki oluyor gibi? Ara ara devam ettiginizi soylemissiniz zaten, o nedenle bir sorun olmamasi gerekiyor sanki... Sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doğukan-Hacıoğlu, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

Merhaba,
    2019 senesinde geçici olarak bir okulda basketbol eğitmenliği yapmıştım.Bugün gelen maile göre kredi başvurum kabul edilmiş ama 1000$ hibe başvurum kabul edilmemiş böyle birşey mümkün mü ?

Teşekkürler

bunu ilk defa gordum, acaba bir neden belirtmisler mi?

• @crazycells Bir neden belirtmemişler sadece tekrar başvuru yapabilme imkanı sağlamışlar aslında lyft yada uber yapmadığım için sonuçtan pek emin değildim çünkü maaşlı olarak çalışmıştım.SBA'nın sitesini incelediğim zaman kredi almak için grant almakta gerekli olduğu yazıyordu , ondan dolayı 1000$ lık hibeye tekrardan başvuru yaptım.O kadar incelemeye rağmen hala kimlerin başvuru yapıp kimlerin yapamayacağını anlamadım çok açık uçlu cevaplar var
    🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doğukan-Hacıoğlu, içinde söyledi: Coronavirus nedeniyle verilen iş yeri kredileri ve yardımları

@crazycells Bir neden belirtmemişler sadece tekrar başvuru yapabilme imkanı sağlamışlar aslında lyft yada uber yapmadığım için sonuçtan pek emin değildim çünkü maaşlı olarak çalışmıştım.SBA'nın sitesini incelediğim zaman kredi almak için grant almakta gerekli olduğu yazıyordu , ondan dolayı 1000$ lık hibeye tekrardan başvuru yaptım.O kadar incelemeye rağmen hala kimlerin başvuru yapıp kimlerin yapamayacağını anlamadım çok açık uçlu cevaplar var
    🙂

Bence de bir daha basvuru yapin 🙂 Belki de gecici oldugu icin olmamistir, ben de emin degilim...

• @Blaze63 Siteden normal başvuru yapınca $1000 alıyor muyuz? Özel bir seçenek seçmemize gerek var mı?

• ⭐⭐

Denemekten zarar gelmez diye e mail attim. 2019 dan beri greencardli oldugumu fakat 2020 mart ayindan beri self employed oldugumu ve 1 hafta sonra tax bildirimi yapacagimi soyledim. (Is yerindeki patronum ,yeni oldugum icin 3 ay 'da bir onun muhasebecisi ile birlikte tax beyani yapmali istedi)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |