Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Senol-Ozer, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells tekrar merhaba, DS260 formunu revize etmek icin actigimiza her seyi degistirebiliyoruz fakat "islem yapmak istedigimiz yer" bir degisiklik izni vermiyor. Evraklari USCIS'a gonder kismini da sectigimiz sekilde degistirilemez modda. Ileride bu degisir mi? Yoksa baska bir sekilde mi bu degisikligi yapacagiz?

onu son asamada degistirebiliyorsunuz, forumun DS-260 video'sunun sonuna bakarsaniz durum netlesir diye dusunuyorum.

• @crazycells tesekkur ederim videoyu izledim. Musadenizle aklima takilan baska bir seyi daha sormak istiyorum. Son 4 yilin GC excel listelerini inceledim. 30000 in uzerinde case numarasi alanlar hem cok az hem de hicbir bilgi yok. Sadece submit tarihlerini yazmislar ama sonrasi yok. Hic islem baslatamadiklari icin mi oyle kalmistir yoksa o dosya ile ilgilenmedikleri icin mi? Ama ilk 20000 neredeyse 4-5 ayda sureclerini bitirmis ve tum bilgilerini tam olarak girmisler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Senol-Ozer, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells tesekkur ederim videoyu izledim. Musadenizle aklima takilan baska bir seyi daha sormak istiyorum. Son 4 yilin GC excel listelerini inceledim. 30000 in uzerinde case numarasi alanlar hem cok az hem de hicbir bilgi yok. Sadece submit tarihlerini yazmislar ama sonrasi yok. Hic islem baslatamadiklari icin mi oyle kalmistir yoksa o dosya ile ilgilenmedikleri icin mi? Ama ilk 20000 neredeyse 4-5 ayda sureclerini bitirmis ve tum bilgilerini tam olarak girmisler.

yilin sonuna dogru talihli arkadaslar ABD'ye giris yapma telasi yuzunden cizelgeyi biraz savsaklamaya basliyorlar 🙂

• @crazycells Hakli telas. geri donusunuz icin cok tesekkur ederim.

• @enver AOS surecindeyseniz (eger belgelerinizi yollayabildiyseniz numaraniz "current" olduktan sonra), belirli bir sure limitlemesi olmuyor. AOS durumunuz "pending" oldugu surece Amerika icinde legal olarak yasayabiliyorsunuz. O yuzden hak kaybetmek gibi bir sey olmuyor (eger USCIS sizi red etmezse tabii). Sadece surec cok daha uzun suruyor ve beklemek disinda bir sey yapamiyorsunuz.

• @amerikavize merhaba, oncelikle verdiginiz bilgilerden dolayi tesekkur ederim. Ben de 2021 tahlililerindenim (umarim talihsizlerinden olmayiz). Esimden dolayi F2 statusuyle Amerika'dayiz. Biz de hazir buradayiz varolan vizeleri de tehlikeye atmayalim diye AOS yapalim dedik. Forumlarda okudugumuz kadariyla herkes cok daha pahali ve uzun surdugunu hakkimizi kaybedebilecegimizi soylemis. Pahali kismi bizi cok ilgilendirmiyor cunku zaten Turkiye'ye gitmek icin 3 kisi bileti almak bizim icin yine pahali hale geliyor. Benim tek takildigim nokta Ekim 2021 e kadar GC alamadigimiz da hak kaybinin olup olmayacagi. Numarm 36XXXlarda. Current olduktan sonra interview tarihinin gec olup olmamasinin bir onemi yok mu? Hakkimiz baki mi kaliyor merak ettim.

• @Senol-Ozer Numaranizin current olup olmamasi hakkinda bir sey soyleyemem, ancak avukatim USCIS - AOS case status'unun "pending" oldugu surece hak kaybinin olmayacagini soyledi. USCIS tarafindan verilecek calisma izni kartinizin tarihi gecse bile, status hala "pending" ise o karti yeniletmek icin basvurabiliyorsunuz. Yani, eylul ayinda bir yil tamamlandiginda AOS durumu hala "pending" ise, USCIS sizin dosyaniz hakkinda karar verene kadar (approved ya da declined), siz calisma izninizi bir sorun olmadan, hukuksal olarak uzatabiliyorsunuz. Dilerseniz yine de baskasiyla kontrol edin, yanlis bilgi olmasin.

Benim dosyam hakkinda fikriniz olmasi icin tarihlerimi asagiya yaziyorum:

1. Numaram 1xxx'lardaydi ve 1 Eylul'de current olur olmaz belgelerimi yolladim.
    2. Eylul sonunda biometrics icin gorusmeye cagirildim, parmak izi + fotograf + imza verdim.
    3. Ocak ayinda EAD karti yollandi (calisma ve gezi izni, 1 yillik verildi).

O zamandan beridir mulakat tarihi verilmesini bekliyorum... COVID ile ofislerin kapanmasiyla beraber cok uzun zaman oldu. Neden bu kadar uzun surdugunu bilmiyorum. Bazi arkadaslarin numaralari benimkinden yuksek olmasina ragmen gorusme tarihi verilmis. AOS yapacaksaniz sabrinizi yuksek tutmanizi oneririm.

• @Senol-Ozer tekrar belirtmek isterim ki, benim soylediklerim USCIS dosyanizi isleme alip status'unuzu "pending" yaptiysa gecerli. Current olduktan sonra USCIS dosyanizi ne zaman baslatir (ne zaman "pending" yapar), onun hakkinda bilgim olmadigi icin hakkinizin baki kalip kalmadigi hakkinda yorum yapamiyorum.

• @amerikavize geri donusunuz icin tesekkur ederim. Birkac kisiy ve 2-3 avukat ile gorusmemiz sonucunda kesin bir sekilde CP yapmaya karar verdik. 2020 icin AOS avantajli gibi gorunse de 2021 icin ayni sekilde dusunulmuyormus. Eylul 2021 sonuna kadar da GC'i aldik aldik almadik kesin bir sekilde herhangi bir hakkimiz kalmiyormus. Bundan sonrasi artik kismet diyoruz. Iyi gunler dilerim.

• @crazycells sordugum soru hakkinda sizi guncellemek ve de diger okuyan arkadaslara faydasi olur belki diye son durumu yazmak istedim. KKY duzeltme mailimize geri donus yapti, formu acti kizimiz ile ilgili olan kismi duzelttik. AOS yapmayi secmistik onu CP ye degistirmek istedigimizin mailini de attik. Ondan da gelen geri donuse gore yine guncelleme yaparim. Emeginiz ve desteginiz icin tesekkur ederim.

• Su an Amerika'dayim, D260 formunu doldurdum ve mulakat yeri olarak Ankara'yi sectim. Numaram 18 binlerde.

Merak ettigim konu eger Trump dv 2021 vizelerini de bir sekilde engellerse, ben mulakata Ankara'da degil de burada AOS yaparak devam etmek istedigimde benim surecim devam etmis olur mu? Konsolosluklar dv vizesi dagitmasa da USCIS dagitabilir mi?

Su durumda sizce nasil bir yol izlemek lazim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OnerO, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Su an Amerika'dayim, D260 formunu doldurdum ve mulakat yeri olarak Ankara'yi sectim. Numaram 18 binlerde.

Merak ettigim konu eger Trump dv 2021 vizelerini de bir sekilde engellerse, ben mulakata Ankara'da degil de burada AOS yaparak devam etmek istedigimde benim surecim devam etmis olur mu? Konsolosluklar dv vizesi dagitmasa da USCIS dagitabilir mi?

Su durumda sizce nasil bir yol izlemek lazim?

Su an hangi statude ABD'desiniz? Ve statu ne zamana kadar gecerli?

• @crazycells F1 statüm en az 2 yıl daha geçerli verilen vizeye göre. Ama en az 4 5 yıl amerikada olacağım gc çıkmasaydı bile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells F1 statüm en az 2 yıl daha geçerli verilen vizeye göre. Ama en az 4 5 yıl amerikada olacağım gc çıkmasaydı bile.

Su durumda ABD'de surece devam edebilirsiniz. Sadece konsolosluklarda verilen vizelere engel geldi.

Surece hala ABD'de devam edebilir, AOS yapip, USCIS'ten Green Card statusu alabilirsiniz. USCIS, size DV vizesi degil, DV statusu verecegi icin problem olmayacak.

• @crazycells Benim de size bir sorum yada danışmak istediğim bir durum var. 2021 talihlisiyim. Ekim ayı gelip numaram current olduğunda aos yapsam olur mu acaba? Maddi olarak bir sorun yok, ama bu yöntem işler mi, tavsiye eder misiniz onu merak ediyorum.
    Saygılar, şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@covacik, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Benim de size bir sorum yada danışmak istediğim bir durum var. 2021 talihlisiyim. Numaram 17xx. Şimdi bu karışık durumlardan etkilenmemek için hemen bir dil okuluna kayıt olup f1 vizesi alsak ve Amerikaya gitsek ve sürece ordan devam etsem, Ekim ayı gelip numaram current olduğunda aos yapsam olur mu acaba? Maddi olarak bir sorun yok, ama bu yöntem işler mi, tavsiye eder misiniz onu merak ediyorum.
    Saygılar, şimdiden teşekkürler.

Ama F1 vizesini dediginiz planda "Green Card surecine ABD'de devam etmek icin" kullanmis oluyorsunuz. Yasalar buna izin vermiyor maalesef.

Zaten Green Card talihlisi oldugunuz konsolosluk ta gorunecek, eger vizeyi amacina uygun kullanmayacaginiza kanaat getirilirse red alacaksiniz.

• @crazycells Harika haber, sağolun. Peki Bültenler her ay devam edecek mi? Yani Trump vize sürecini durdursa ya da ertelese de DV case numaraları sırayla current olmaya devam edecek mi?

• @crazycells tekrar merhaba', F2 ile suan Amerika'dayim. Bu surecte Agustos ayinda Turkiye'ye gidip gelmemde size bir sorun cikar mi? F2 ile giris-cikis yapacagim. Su an herhangi bir sistemde GC basvurumuzun gorulebilecegini dusunmuyorum ama gelip de ulkeye girememe durumu cok kotu olur. Esim ( F1) kizim (vatandas) halihazirda Amerika'dalar onlar giris-cikis yapmayacak. Tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Harika haber, sağolun. Peki Bültenler her ay devam edecek mi? Yani Trump vize sürecini durdursa ya da ertelese de DV case numaraları sırayla current olmaya devam edecek mi?

evet, bultenler devam edecek; eger uzun sure ilerleme olmazsa tahminim firsati olan kisilerin ABD icinde statu alabilmesi icin tum sayilari kisa surede "Current" ederler o durumda, en azindan mantikli olan bu olur fakat KCC'nin ne yapacagini bekleyip gorecegiz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

173

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |