Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fetihy Amin. Sanırım yarın bakacağım artık. Korkunun ecele faydası yok.

• @gokayK, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@nazli-karatay, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Çok teşekkürler 🙂 ben kesinlikle bakacağım buna

Bak gardaşım, kesinlikle bak hem de... firmaların web sayfasından "career" kısmına yaz... :)) yol uçak parana kadar yolluyorlar... Ah biraz genç olaydım :)) Wisconsin eyaleti Milwauke kentinin Michigan gölüne nazır kıyılarını gezdim az önce... Ahhhhh ah... Biraz genç olaydım :((

• Arkadaşlar şuradaki iş ilanlarında "kaldırma mühendisi" diye bi ilan var... Benim anladığım bildiğin kepçe operatörü... Saatlik ücret 51,10 $ !!! Muhammet Karacadağ'a (Namıdiğer Muhtaradana) gitmek nasip olsa paraya para demeyecek, resmen dolar diyecek :)) Hakkında hayırlısı olsun herkesin bakalım :))
    https://www.flychicago.com/community/employment/Pages/default.aspx

• Yasaklı

Arkadaşlar herkese merhaba, yeni katıldım aranıza

• Bilen birisi cevaplarsa çok sevinirim. Amerikadaki sivil hava alanlarının statüsü ne? Nereye bağlı? Eyalet-Belediye yönetimine mi yoksa bizdeki DHMİ gibi bi oluşum mu var? Ordu (Hvkk) da yıllarca uçak çekmiş, havaalanı araçlarını kullanmış bi insanın özel yetenek vizesi ya da h2b vizesi ile iş bulma olasılığı nedir? (Ayrıca Motorlu Araç Tamir Teknisyeni ve AÖF Tarım okumuş biri olarak) Halihazırda Amerikada yaşayan arkadaşlar konuyu bi yeşillendirse de bilgi sahibi olsak :)) Sayın crazzycells sizin bi bilginiz varsa ilk siz yeşillendirin lütfen :))

• @2021AS, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Hoşgeldin gardaşım. Kazananlardan mısın, kaybedenler klübünden mi? :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@2021AS, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

maalesef bu sekilde kullanici isimlerine izin vermiyoruz, kendinize ozel bir isim secmeniz gerekiyor...

su iletiyi inceleyip yeniden uye olabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/72895

• ⭐⭐⭐

@Old-Traveler, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy Amin. Sanırım yarın bakacağım artık. Korkunun ecele faydası yok.

Aynen öyle bakıp kurtulmak en doğrusu olacaktır 🙂

• @crazycells mail attım dönüş yaparsan sevinirim...

• @Tayfun-Çağır - aynı şey olduğu konusunda aracı kurumdan da bilgi aldım varmış bir sürü başvuru yapanda.. hakkımızda hayırlısı bide tek atışta çıkarsa bana tadından yenmez 🙂

• ⭐⭐⭐

Bildirimi kapatmıştım ama alışmışım bu odaya yazmaya:))) yeni eklenen herkese öncelikle hayırlı olsun diyorum, buyılki gibi herkesin case numberi current olur inşallah 🙏🏼 @asilelif hanım size aşırı sevindim umarım amerikada çoook mutlu olursunuz ❤

• ⭐⭐⭐

@gucarslan hayırlı olsun öncelikle bir sorum olacak umarım yanlış anlamazsınız, uzun süredir başvuruyorsunuz. Diğer yıllarıda bi düşünürseniz kendinizi en hazır hissettiğiniz yıl bu yıl mıydı. Endişesiz, acabasız olarak..

Çünkü ben bu duruma çok inanıyorum. Maddi olarak doların şuanki haline bile direnebilecektik o açıdan hazırlıklıydık ama ne biliyim... Yani bize bu sene çıkmadı bence inanç eksikliği yaşadık kimi zaman umut bende çoktu ama ümitsizlikte bi okadardı... eşime bakıyorum daha tr de işlerimiz var bitmedi etmedi geyiği yapardı, tam %100 inançlı değildi green carda. Nedendir anlamadım ertelemeden önce bi heyecanımı yitirmişti, sonra ertelenmesi falan derken bende 1 ay nerdeyse foruma bakamadım çıktı card kafamdan.. sonra dedim kendime aaa sen bu işi meşgulken unutuyosun... vs vs buna benzer şeyler ve sonuç zaten manevi olarak hazır değildik o yüzden bu sene çıkmadı kapısına çıkarttı beni..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-çırak, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells mail attım dönüş yaparsan sevinirim...

Ulasmamis maalesef, su adresi yazdiginiza emin olun lutfen: [email protected]

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu çok teşekkür ederim umarım canı gönülden isteyen tüm arkadaşlarımıza çıkar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Burak-çırak, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells mail attım dönüş yaparsan sevinirim...

Ulasmamis maalesef, su adresi yazdiginiza emin olun lutfen: [email protected]

Evet, biraz once geldi, server'larda gecikme var sanirim...

fakat dediginiz gibi ilginc bir durum var, numaraniz hata veriyor... ben de yanlis girdigimi dusunmuyorum...

size tavsiyem "Forgot Confirmation Number" bolumunu denemeniz... bu bolume kisisel bilgilerinizi girip sorgulayin... acaba ayni numarayi mi verecek...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gucarslan hayırlı olsun öncelikle bir sorum olacak umarım yanlış anlamazsınız, uzun süredir başvuruyorsunuz. Diğer yıllarıda bi düşünürseniz kendinizi en hazır hissettiğiniz yıl bu yıl mıydı. Endişesiz, acabasız olarak..

Çünkü ben bu duruma çok inanıyorum. Maddi olarak doların şuanki haline bile direnebilecektik o açıdan hazırlıklıydık ama ne biliyim... Yani bize bu sene çıkmadı bence inanç eksikliği yaşadık kimi zaman umut bende çoktu ama ümitsizlikte bi okadardı... eşime bakıyorum daha tr de işlerimiz var bitmedi etmedi geyiği yapardı, tam %100 inançlı değildi green carda. Nedendir anlamadım ertelemeden önce bi heyecanımı yitirmişti, sonra ertelenmesi falan derken bende 1 ay nerdeyse foruma bakamadım çıktı card kafamdan.. sonra dedim kendime aaa sen bu işi meşgulken unutuyosun... vs vs buna benzer şeyler ve sonuç zaten manevi olarak hazır değildik o yüzden bu sene çıkmadı kapısına çıkarttı beni..

ilk olarak çok teşekkürler, umarım herkesin umut ettiği ve beklediği her neyse gerçekleşir.

bizim durumumuza gelirsek.. ben bir süre amerika'da yaşamış, ssn almış biriyim. bu süre zarfında çok fazla arkadaşlıklar ve anılar biriktirdim. sonrasında yine gitme şansım oldu. ardındna eşmle birlikte gitmeye başladık. evlenmeden önce (5 yıl önce yani) hep şahsen başvurumu yapar beklerdim. elbette insanın içinde bir umur oluyor ama yalan yok her defasında "has not been" ifadesini görmekten de bıkmaya başlamıştım. eşim çok falza istemiyordu ilk başlarda. hatta fotoğrafını çekerken her sene mırın kırın ederdi 🙂 bu sefer de yalan yok öyle oldu. yahu "11. senen, adamlar artık vermeyecek bize zorlama" dedi ve öyle çektirdi fotoğrafını.

ardından başvurumu her zamaki gibi yapıp gönderdim. ne gariptir ki bu sene cidden aklımdan çıktı. bunun sebebi iş yoğunluğumu, yoksa malum virüs mü bilmiyorum ama cidden aklımdan çıktı. (eşimin hiçbir zaman aklında değildi zaten)

2020 malum bütün dünya için felaketlerle, saçma sapan şeylerle geçip duruyor; durmak bilmeden hem de. bizim için de enteresan bir şekilde güzel gelişmelerle başladı. eşim uzun süredir beklediği terfiyi aldı, ben hakeza beklemediğim şekilde farklı alanlarda güzel haberler aldım. maddi ve manevi olarak hiç beklemediğimiz pozitif gelişmeler oldu. bu haberi öğrendiğimizde de ilk olarak inanamadık açıkçası. özellikle de ben.. çünkü senelerdir bu ekranın gerçek olup olmadığını bile düşünür olmuştum.

ez cümle, herhangi farklı bir düşünce içine girmeden hayatı sanırım olduğu gibi yaşamak önemli. manevi olarak istemek insanı rahatlatan bir şey olsa da mutsuz da edebiliyor. bunun inanç ya da inançsızlıkla alakası yok. yaratılış olarak eksik olan duyguları din vb. dogmalarla kapatma ihtiyacı kişinin benliğinde varolan bir durum. eğer öyle olmasaydı hiçbir dini öğretiye meyli olmayanlara çıkmazdı bu şans.

tavsiyem, her sene olduğu gibi başvurunuzu yapıp seyrine bırakmak her şeyi. karmaya inanmak mesela.. iyilik yapanların iyiliklerle karşılaşması felsefesi gibi. içinizi ferah tutmak, olumlu düşünmek, hayal kurmak vb. durtüleri kesinlikle aksatmamak. zamanı bu seneymiş diyoruz biz. belki de sınanma sıramız bunda. çünkü senelerdir beklediğimzi haberleri, terfileri, maddi ve manevi gereksinimleri elde etmişken bunca yıl savaştığımız şans kapımıza yine aynı sene geldi.

forumda yazdım ama yine yazmakta beis görmüyorum;
    yaratan, nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurtmazmış kuluna. o yüzden içiniz rahat olsun. unutmayın, her şey gitmekle başlar ve her şey yolculuktan gelir.

sevgiler

• Sayın @asilelif Tebrikler bundan sonraki süreçleride sorunsuz geçmenizi dilerim 👏👏

• Merhaba 2005 yılında yaşadığım bir sorun nedeniyle bi şahısla mahkemelik olduk. Hakim ikimizede 7 gün hapis cezası verip 120 tl para cezasına çevirdi.<br>
    Konunun üzerinden 15 yıl geçtiğinden dolayı adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydında herhangi bir kayıt gözükmüyor.<br>
    Yalnîz mahkeme dosyası e devlet üzerinden baktığımda UYAP kayıtlarında gözüküyor.<br>
    Bu durumda Ds260 formunda herhangi bir suçtan hüküm veya hapis cezanız var mı?sorusuna evet mi demek lazım yoksa arşivli adli sicil kaydında herhangi bir şey olmadığı için hayır mı denmeli?<br>
    Teşekkürler...

• @crazycells -- bende üstteki cevabınızı görüp bir daha mail atmıştım...

Tamam teşekkürler deneyeceğim...aracı kurumdan da bilgi bekliyorum onlarda araştırıyor.

• @ibrahimasar merhaba, ben de sizin çekiliş sonucunuzu merak ediyordum, hakkınızda hayırlısı olsun, DV2022 için şimdiden başarılar dilerim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |