Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Merhaba ,

DS 260 formunda bugün ikamet bölümündeki geçmiş adresleri sırasıyla girdikten sonra 'save' yaparken kaç kere denediysem sisteme hata vererek attı.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı acaba ?

• Öncelikle DV 2021 talihlilerini tebrik ediyorum. Ben ve eşim de ne yazıkki “has not been selected” ahalisindeniz. Anladığım kadarıyla forum üyeleri arasından en fazla talihli bu sene çıkmış. Sayın crazycells veya forum adminlerinden bir ricam var. Bu sene green card çıkan forum sakinlerinden bir istatistik hazırlanabilir mi acaba? İçerikte şu tarz bilgiler olabilir:
    1-Hatırlanıyorsa green card başvuru tarihi
    2-Yaş
    3- Eğitim durumu/mezuniyeti
    4- Fiilen yapılan iş/meslek
    5- Medeni hali
    6- Kaçıncı başvuruda çıktığı
    7- Yaşadığı şehir

Gibi gibi liste uzayabilir. Bu bilgiler istatistiki açıdan faydalı olabilir kanaatindeyim.

• 18XXX ile sıraya girenlerdenim daha önce 2008 de wat programına katılmıştım. Süreci tamamlayabilirsem tekrardan Texas a yerleşmeyi planlıyorum.

• Arkadaşlar yeni bir soru var sosyal medya sorusu o soruda ikinci soruya no dedim ilk soruda ise instagram ve facebook işaretledim sonra da bunların uzantılarını /expamle şeklinde yaptım. ayrıca şu an herhangi bir adres veremeyeceğim mülakatta net adres verebilirim çok mu önemli bu adres olayı not avaible yet yeterli bi gerçekten de 3 gündür dolduramıyorum ds260 ı sıra numaram da 8binlerde erken ya da geç göndermem çok büyük problem oluşturur mu? 1 ekim 2020 tarihine kadar beklemem tabik i ama o zamana kadar mı doldurup göndermem gerekiyor? yoksa çıktıktan 1 hafta sonra falan mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Anıl-M-Yüzer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

iyi günler,
    oncelikle hepinize katkilarinizdan dolayi tesekkur ederim.
    ds-260 formunu doldururken aklima takilan birkac soru var.

1. ABD ye 3 defa gittim ancak giris cikis tarihlerimi tam olarak hatirlamiyorum. tahmini tarihler girmem sahtecilige mi girer?
    2. Did this job require at least 2 years of training or experience ? sorusunda ne soruldugunu tam olarak anlamadim. ben su an hekim olarak zorunlu hizmetimi acil serviste yapiyorum. bu ise yani acil serviste calismaya baslamadan once training ve experience gerekiyor muydu sorusunun cevabi 6 yillik egitim mi yoksa soruda kastedilen baska bir sey mi?

Şu konuyu kullanmalısınız:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isahin, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Öncelikle DV 2021 talihlilerini tebrik ediyorum. Ben ve eşim de ne yazıkki “has not been selected” ahalisindeniz. Anladığım kadarıyla forum üyeleri arasından en fazla talihli bu sene çıkmış. Sayın crazycells veya forum adminlerinden bir ricam var. Bu sene green card çıkan forum sakinlerinden bir istatistik hazırlanabilir mi acaba? İçerikte şu tarz bilgiler olabilir:
    2-Yaş
    5- Medeni hali
    7- Yaşadığı şehir

Gibi gibi liste uzayabilir. Bu bilgiler istatistiki açıdan faydalı olabilir kanaatindeyim.

ama secimin rastgele yapildigi konusunda bir suphemiz yok 🙂 dolayisiyla birilerine cikma ihtimalinin daha yuksek oldugunu ima etmek cok dogru olmaz kanimca...

• @Anıl-M-Yüzer

Merhaba,
    I-94 formunuzu alırsanız orada ne zaman girdiğiniz yazıyor olacak. Formu internet üstünde 1-2 dakika içinde alabiliyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drrocky abd'deyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EMO, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese Merhaba ,

DS 260 formunda bugün ikamet bölümündeki geçmiş adresleri sırasıyla girdikten sonra 'save' yaparken kaç kere denediysem sisteme hata vererek attı.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı acaba ?

formla ilgili sorularinizi su baslikta sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruhimücerret, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar yeni bir soru var sosyal medya sorusu o soruda ikinci soruya no dedim ilk soruda ise instagram ve facebook işaretledim sonra da bunların uzantılarını /expamle şeklinde yaptım. ayrıca şu an herhangi bir adres veremeyeceğim mülakatta net adres verebilirim çok mu önemli bu adres olayı not avaible yet yeterli bi gerçekten de 3 gündür dolduramıyorum ds260 ı sıra numaram da 8binlerde erken ya da geç göndermem çok büyük problem oluşturur mu? 1 ekim 2020 tarihine kadar beklemem tabik i ama o zamana kadar mı doldurup göndermem gerekiyor? yoksa çıktıktan 1 hafta sonra falan mı

formla ilgili sorularinizi su baslikta sorabilirsiniz:

• Arkadaşlar benim case no 28 binlerin başında pasaportum temmuz 2022 ye kadar sizce yetişirmi geçerliliği yoksa yeni çıkartsam mı ??? Ayrıca bunu şimdi ds 260 a yazıp yenisini çıkartsam sorun olurmu acaba ? Şimdiden teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tc-usa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar benim case no 28 binlerin başında pasaportum temmuz 2022 ye kadar sizce yetişirmi geçerliliği yoksa yeni çıkartsam mı ??? Ayrıca bunu şimdi ds 260 a yazıp yenisini çıkartsam sorun olurmu acaba ? Şimdiden teşekkürler...

Eylul 2021'de surec bitecek, bilginize...

alt metni

• @tc-usa Temmuz 2022 diyorsunuz o tarihe kadar zaten gitmiş oluyorsunuz mantıken.

• @crazycells öyle ama acaba covıtten dolayı sarkma oldu etkiler mi veya yine sarkan olur mu o biraz kafa karıştırıyo..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Anıl-M-Yüzer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

iyi günler,
    oncelikle hepinize katkilarinizdan dolayi tesekkur ederim.
    ds-260 formunu doldururken aklima takilan birkac soru var.

1. ABD ye 3 defa gittim ancak giris cikis tarihlerimi tam olarak hatirlamiyorum. tahmini tarihler girmem sahtecilige mi girer?
    2. Did this job require at least 2 years of training or experience ? sorusunda ne soruldugunu tam olarak anlamadim. ben su an hekim olarak zorunlu hizmetimi acil serviste yapiyorum. bu ise yani acil serviste calismaya baslamadan once training ve experience gerekiyor muydu sorusunun cevabi 6 yillik egitim mi yoksa soruda kastedilen baska bir sey mi?
    1. sorunuzun cevabını e-devlet üzerinden "Yurda Giriş/Çıkış Belge Sorgulama" yazarak bulabilirsiniz. tarih aralığını uzun tutup sorgulama yaptığınızda hangi tarihlerde hangi sınır kapısından giriş çıkış yaptığınız görülebiliyor.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@isahin, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Öncelikle DV 2021 talihlilerini tebrik ediyorum. Ben ve eşim de ne yazıkki “has not been selected” ahalisindeniz. Anladığım kadarıyla forum üyeleri arasından en fazla talihli bu sene çıkmış. Sayın crazycells veya forum adminlerinden bir ricam var. Bu sene green card çıkan forum sakinlerinden bir istatistik hazırlanabilir mi acaba? İçerikte şu tarz bilgiler olabilir:
    2-Yaş
    5- Medeni hali
    7- Yaşadığı şehir

ama secimin rastgele yapildigi konusunda bir suphemiz yok 🙂 dolayisiyla birilerine cikma ihtimalinin daha yuksek oldugunu ima etmek cok dogru olmaz kanimca...

Açıkçası seçimin direk rastgele olduğuna ilişkin şüphelerim var. Komplo teorisi diyin, izlediğimiz onca greencard talihlilerinin vidolarından yapılan bir çıkarım diyin ama en azından kişisel kanaatim bende böyle bir şüphe var. Mesela greencarda başvuran çiftlerden neden %90 ından fazlası Bayan olan eşe çıkıyor. Kimisi benle aynı görüştedir kimisi değildir. Herkesin görüşü kendinedir ve herkese saygı duyuyorum.
    Belirttiğim istatistiklerin çıkarılmasının bir zararının olduğunu düşünmüyorum. Aksine böyle bir bilgi tablosunun faydalı olacağını düşünüyorum. En azından eğer benim şüphelerim doğruysa bundan sonraki çekiliş süreçlerinde başarılı bir çalışma olmuş olur.
    Teşekkürler.

• @crazycells var ekran görüntüsü elimde. @go_to_usa ve tüm seçenekleri denedim..
    Halen aynı hatayı alıyorum.. aracı kurumda alıyor bu hatayı kentucky ile görüşüyorlarmış.pandemi ve diğer sokak olayları geciktirmiş veya atlamalarına sebep olmuş olabilir diyorlar.. nasıl çözülür sizce ? daha önce böyle bişi gelen varmı başına

• @gucarslan vay be 12 yılın sonunda kazanmışsınız. Tebrik ederim böyle eskiden beri başvurup sonunda kazananları görünce çok mutlu oluyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stardium, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

vay be 12 yılın sonunda kazanmışsınız. Tebrik ederim böyle eskiden beri başvurup sonunda kazananları görünce çok mutlu oluyorum.

🙂 çok teşekkürler. darısı bütün isteyenlerin başına..

• Inşallah 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |