Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Greencard çekilişini kazananları tebrik ederim.Kazandığınızda ne hissettiniz?Ne yaptınız?Şoka mı uğradınız sevinçten havalara mı uctunuz?

İlk cevap benden,

Ben greencard cekilişini kazandığımda havalara ucmadım tamam cıktı normal modundaydım.son zamanlarda zaten cıkmasını beklıyodum.Benım hayatımda hersey ust uste gelır zaten.ya hepsı bırden yada hıcbırsey yok.herseyın ust uste geldıgı bır donemdeydım.coronada var bırde yurtdısına gıtmem dıyen bır kızla evlenmek istiyorum.sanırım eksık olan bunlardı.tamam olunca greencard cıktı.yıllar suren bekleyıs sona erdı.
    bu bekleyıs bence bır sure sonra heyecanı olduruyor.ılk seferde cıksa turmayın benı durumu olurdu bende sanırım. Zamanla coşku filan kalmıyor daha dengelı hal alıyor belkı de daha sağlıklı.

• @jinglebells yengeyi ikna etmek kaldı size kolay gelsin.😁

• Bizim zamanimizda mektupla basvuruluyordu ve mektupla kazananlara haber veriliyordu. Biz esimle nisanlandigimizda ayri ayri basvurmustuk. Evlendikten 3 hafta sonra birgun ben okulda ogretmen olarak dersdeyken esim mesaj gondermisti, acil beni ara diye. Tenefusde aradim ve sari buyuk bir zarf geldi, sanirim Amerika’dan dedi. Icinde bir suru kagitlar falan var ve bir tanesinde “congratulations” falan yaziyor senin adin da yaziyor dedi. Hemen aklima greencard geldi o anda. 😃 Sanirim greencard cekilisi kazandik dedim. Hic unutmam, esim bir sevinc cigligi atmisti telefonda. O gunun geri kalan dersleri nasil gecti hic hatirlamiyorum ama eve gittigimde ikimizde cok mutlu hissetmistik. Ben zaten o gun dersleri de okulu da ogrencileri de artik kafamdan cikartmistim. Kendi kendime o gun aslinda istifa bile etmistim. 🙂

• Ben arkadaşımla konuşuyordum, beni zorla başvurtan ablam sonuçların açıklandığını mesaj attı. Ben de zaten çıkmamıştır deyip arkadaşımla konuşmaya devam ettim, uğraşmadım. Sonra ablamdan bir süre sonra mesaj geldi, Emre sana çıkmış, diye, arkadaşıma söyledim ama çok sakindim. Bir o kadar da süreç hakkında bilgisiz. Heyecanım, süreci araştırdıkça arttı. Durmadan gülüyor evde oradan bir buraya dolanıyordum ilk gün. Beni endişelendiren, bu kadar kısa sürede alıştığım fikre, olmazsa nasıl veda edeceğim oldu. Yani korkuyorum ya olmazsa diye. Ama içimi olduğunca ferah tutmaya çalışıyorum, çok zor. 21 yaşındayım. Çok büyük bir değişim olacak benim için.

• Geçtiğimiz yaz Work And Travel yapıp döndükten sonra Green Card a 2. kez başvurdum ama çıkmayacağına emin olarak başvurdum. Çünkü önceki başvurumda çıkmamıştı ve de fotoğrafımda sorun olduğunu düşündüğüm için direkt elenirim diye düşünüyordum. Bu arada iş bulamadığım için ikinci üniversiteyi okuyorum b planı için. Kpss'den yüksek bir puan almama rağmen atanamadım ve yurt dışı düşündüğüm için eğitimimi her şeyimi ona göre ayarladım. Bu yaz tekrar Work and Travel'a gidecekken birkaç aksilik dolayısıyla programım iptal oldu. (o an dünyanın en şanssız insanı olduğumu düşünüp sürekli ağlıyordum) Sonra baktım evdeyim dedim tekrar Kpss'ye çalışmak şu anda yapabileceğim en mantıklı şey Amerika'yı unut ve burda düzgün bir hayat kurmaya odaklan. Gece gündüz çok sıkı bir şekilde ders çalışmaya başladım ve green card sonuçlarının açıklanacağı gün geldi çattı. Bilgisayar başına geçtim ve kardeşime sonuca bakacağım çıkmadıysa oturup ders çalışacağım ve bir daha asla başvuru yapmayacağım eğer çıktıysa bir daha şu test kitabına elimi sürmeyeceğim dedim. Ve çıktı dostlar nasıl oldu bilmiyorum ama çıktı. En çok ihtiyacım olan dönemde artık işsizliğin canıma tak ettiği sürekli depresyonda olduğum aileme haksız yere sürekli tepki gösterdiğim dönemde çıktı. 6 haziran sabahındaki benle akşamındaki ben o kadar farklı iki insan ki size anlatamam. Aslında bu durum çok üzücü ülkeden gitmek için can atmak üzücü ama başka şansım yok burada olduramıyorum hiçbir şeyi. Umarım Amerika'da doğru kararlar veririm ve istediğim hayata sahip olurum 🙂

• ⭐⭐

sonuçların açıklandığı akşam ekşi'deki green card başlığını görünce hatırladım. sayfa yoğundur, hem zaten çıkmamıştır diyerek o an bakmadım. gece yatmadan hadi bakayım da bu yılki rutin de tamamlansın dedim. önce kendiminkini kontrol ettim, "has not been selected" beklerken farklı yazılar karşıma çıkınca bi kaç sn afalladım, ne olduğunu anlamadım. sonra, iyice okuyunca karmaşık duygular, sevinç, heyecan vs 🙂 sonra hanımla paylaşma, ikimizde de ne olacak şimdi bakışı 🙂

o gece bi kaç kez daha girip baktım. sanki tekrar "has not been selected" gelecekmiş gibi anlamsız bir tedirginlik oluyor insanda 🙂

şimdi o ilk heyecan geçti. artık neyi nasıl yapacağım, nereye yerleşeceğim düşüncesi, araştırması var.

umarım dleyen herkese çıkar.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Y Yahya Öztürk 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   dytmelek dytmelek 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Y Yahya Öztürk 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Zelene Zelene 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   dytmelek dytmelek 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   RaVeNx RaVeNx 

Benzer Başlıklar

• 236
  • 8
  • 746
  • 152
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |