Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cthax Federal ve State olarak 2 ana vergi alınıyor gelir vergisi altında ve bunun yanında ufak tefek vergiler var. Bazı eyaletlerde gelire göre değişmeyen sabit vergi sistemi varken bazı eyaletlerde geliriniz belli bir sınırın üstündeyse daha fazla vergi ödüyorsunuz. O kadar kesin kalır. Daha fazla da kalabilir. Kabaca hesap için toplam %25-30 hesap yapabilirsiniz.

Bu arada bazı eyaletlerde hiç gelir vergisi bulunmuyor.

Alaska, Florida, Nevada, South Dakota, Texas, Washington ve Wyoming - Gelir vergisi %0
    Colorado, Illinois, Indiana, Kentucky, Massachusetts, Michigan, Pennsylvania, Utah - Bunlarda da sabit gelir vergisi var.

Bunlar dışındaki eyaletlerde gelir sınırı vergi sistemi var.

• Sağolun açıkcası ben daha eyalet seçimine geçmedim hele bir çıksın ardından seçeriz modundayım 🙂 @TughanTug

• Yasaklı

@this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@LordBolton Forumda çok Texas'cı var. Ekonomik nedenlerden dolayı istiyorlar Texas eyaletini. Benim gibi hem doğası hem de ekonomisi güzel yerde yaşamak isteyen çok az

Bahsettiginiz yer neresiydi?Ben kacirdim galiba..

• @cthax Kafanızda kesin bir şey yoksa en güzeli 🙂

• Bu siteden Household Income bölümüne yıllık gelirinizi ve Location bölümüne de yerleşmek istediginiz yeri yazarsanız hesaplarsınız.

Örneğin yıllık brüt 80 bin dolar kazanıyorsanız New York'ta vergi sonrası elinize 56 bin dolar geçer, Austin'de elinize 63 bin geçmiş olur.

• @travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

sanırım wermont ve hawaii dışında yok..

Var da tek tek yazmakla uğraşmak istemedim. 🙂

• @MuratUsa Henüz araştırma aşamasındayım ama Washington eyaleti Seattle kenti aklımda olan yerlerden biri. Ekonomisi iyi bir yer vergilerin düşüklüğü hem de güzel doğası ilgimi çekiyor. Amazon ve Microsoft gibi şirketlerin genel merkezleri burada örneğin. Tek kötü yanı biraz soğuk olması Kanada sınırında bir yer sonuçta. Hemen kuzeyinde Vancouver kenti var Kanada'nın.

• @Hgkd Portland ve virginia arasında secim yaparsam eğer 2.sıraya portlandı seçerim virginia seçme amacım Türklerin yoğun olmasıydı Amerikada New Mexico da üniversiteden arkadaşım var orası da olabilir

• ⭐⭐⭐

@semavi Ayşegül Hanım'ı dinlemek ayrı bir keyifti. Videoların devamı bizi çok mutlu edecek. Emeğinize sağlık. Ne kadar teşekkür etsek az sizlere. 🙏

• @hato-santa Ben sadece 1 videosunu izlemistim, ondada NJ demisti. Tasindiysa falan bilemem. NJ ve MD cok yakin sayilir, arada biz variz, DE ☺

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Yeğenim geldi. İkide bir telefonu çıkarıp bakıyor. Green card çekilişi var 3 gun kaldi falan diye söyleniyor. 23 yaşında adam. Bir ağzını yokliyim dedim. Ne düşünüyor ne yapacak. Hava mı yapıyor diye... "Ne oldu len ne anlatıyorsun" dedim. "Yaw dayı Green card diye bir sey var. Çekilişi var. 3 gün kaldı. Başvurmam lazım." Falan dedi. Ben forumdakilerden mi utanayım. Kendimden mi utanayim bilemedim. Lan olum geçti o. Ekimde bi hatırlat anlatıyım neyin ne olduğunu dedim.

Bence sizin yegen buralarda takilmaya baslasa iyi olacak gibi 😀

• Hayeller amerika gercekler turkiye)))

• @Hgkd ben kaynakçıyım makine mühendisliği mezunuyum yurt dışında okudum Türkiye ye döndüğümüzde diplomalarımızı onaylamadılar bende mecbur kaldım kaynakçı olarak çalışıyorum virginyada gemi imalat tamir işleri var araştırdığıma göre bu nedenle tercih ediyorum umarım yanılmıyorumdur araştırmalarında

• Yasaklı

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@hato-santa Ben sadece 1 videosunu izlemistim, ondada NJ demisti. Tasindiysa falan bilemem. NJ ve MD cok yakin sayilir, arada biz variz, DE ☺

NJ de Princetonda yasiyordu once Virginia Springfield de ev kiraladi sonra Maryland Woodmore da ev aldi orada yasiyor ..Baska sorunuz?:)

• Yasaklı

@Mustafa34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hgkd ben kaynakçıyım makine mühendisliği mezunuyum yurt dışında okudum Türkiye ye döndüğümüzde diplomalarımızı onaylamadılar bende mecbur kaldım kaynakçı olarak çalışıyorum virginyada gemi imalat tamir işleri var araştırdığıma göre bu nedenle tercih ediyorum umarım yanılmıyorumdur araştırmalarında

Mustafa bey Florida da yasayan bir aile var beyefendi gemi muhendisi hanimefendi ev hanimi .Genelde videolari hanimefendi yapiyor ama bazen eside calismadigi gunlerde bilgiler veriyor.Sizin ulasmaniz gereken arkadaslar onlar ok?

• @MuratUsa videoyu nasıl görebilirim link falan var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa34

aynı isimle instagram var

• @ayvalik10 ok çok teşekkür ederim Kral

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa34 biz aileyiz tabiki de birbirimize yardımcı olucaz sıkıntılarını dertlerini çözücez

• ⭐⭐⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar Abi sana anlatırken "green card diye bir şey var" şeklinde başlaması çok komik olmuş 😃

Eee şimdi o genç. Biz 40 yaşındayız ya. Bilmeyiz belki... Nerden de başvuracaksa 3 gün deyip duruyor. Gidecek aracı firmanın birine kaptiracak paraları.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |