Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ne zaman açıklanıyor 6 Haziran diyorlardı değişiklik varmı

• @Mustafa34 houston tamam da virginia neden tercih sebebi acaba sizin için? Biz Houston düşünüyoruz fakat eşim daha önce virginia da work and travel ile çalışmıştı o yüzden sizlerin tercih nedenini merak ettim

• @MySea Maryland'de yaşıyor diye biliyorum ben

• @Ali-Dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Çekilişe beraber katıldığımız bir arkadaş mesaj atarak ''sonuçlar temmuzda mı açıklanacaktı ya?'' demiş. En ideal bekleme şekli yemin ediyorum. Biz gün sayarken adam ''çıkarsa gideriz moruk'' kafasında.

Ben Sonuçlar açıklandıktan bir ay sonra öğrenmiştim. 🙂

• ⭐⭐

Arkadaşlar, neden Houston? 🤔

• @LordBolton Forumda çok Texas'cı var. Ekonomik nedenlerden dolayı istiyorlar Texas eyaletini. Benim gibi hem doğası hem de ekonomisi güzel yerde yaşamak isteyen çok az

• ⭐⭐⭐⭐

@serdal, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@önder-çalışkan Aslinda rakam iyi gozukuyor ama giderde gelirin olcusunde gidiyor..
    Mesela ben ve esim calisiyoruz otamatikmen 2 ufak cocugumuz var..mecburen krese veriyoruz baska caresi yok yani...ikisi icin 4000 tl..zaten kaliyor..6000 tl

Bunun masallah d.gaz 500 az gelmiyor elektri su internet bina aidati derkeke aylik rahat 1200 tl sirf faturalara gidiyor kaldi 5000 ...
    2300 kredim var tasit krediisi..kaldi 2500 ..mutfak alisverisi desen ucmus zaten ...yani uzun lafin kisasi ucu ucuna..Extra birsey yapamiyorsun...
    Anlatmak istedigim belki 2 kisi calinca gelir artiyor ama bu safarde cocuk varsa giderle artiyor...Simdi benim esim memur ama 2 universite bitirmis hani yanlis anlasilmasi ukalalik olsun diye soyleniyorum ...e bu kadin sinavlara girmis cani cikmis polis olmus..15 sene ter dokmus..simdi kalk sen evde otur cocuklara bakta diyemezsin...yani oyle iste 🙂

Siz nerde oturuyorsunuz, çocuklara ben bakiyim 4000 liraya 😁 şaka maka eve eleman alıp temizlik bulaşık her işi yaptirirsiniz o paraya.

• Yasaklı

@Hgkd, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Mustafa34 houston tamam da virginia neden tercih sebebi acaba sizin için? Biz Houston düşünüyoruz fakat eşim daha önce virginia da work and travel ile çalışmıştı o yüzden sizlerin tercih nedenini merak ettim

Iklimi olabilirmi acaba? 🙂

• @ibrahimasar Abi gene havandasın ehehe

• @this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth ben olumlu olumsuz hemen öğrenmek istiyorum. sürekli tıklayıp duracağım 1 saat boyunca durmadan 😃

o gün benim arkadaşlarım akşam 6-7 gibi ziyaretime gelecekler.. içeceğiz muhabbet edeceğiz 🙂 gece 12-1 gibi bakarım artık çakırkeyifken 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Yeğenim geldi. İkide bir telefonu çıkarıp bakıyor. Green card çekilişi var 3 gun kaldi falan diye söyleniyor. 23 yaşında adam. Bir ağzını yokliyim dedim. Ne düşünüyor ne yapacak. Hava mı yapıyor diye... "Ne oldu len ne anlatıyorsun" dedim. "Yaw dayı Green card diye bir sey var. Çekilişi var. 3 gün kaldı. Başvurmam lazım." Falan dedi. Ben forumdakilerden mi utanayım. Kendimden mi utanayim bilemedim. Lan olum geçti o. Ekimde bi hatırlat anlatıyım neyin ne olduğunu dedim.

• @bakk25 tabi..biz toplamda 30 sene 15+17 esim ve ben ancak ev +araba aldik ama..aldik demesi kolay degil yillarca tatil gezmeden yeme icmeden kisiyorsun ancak uygunundan bir araba ..ufak bir ev...ve yasam standartlarin yerlerde.
    TABIKI AMERIKADA BEDAVADAN VERMIYCEKLER AMA EN AZINDAN 2 SENE CALISMAYLA TURKIYEYE GORE LUX SAYILABILECEK VEYA TURKIYEDE 10 SENE CALISARAK ALABILECEGIN BIR ARABA ALABILIYORSUN...YADA TURKIYEDE 350_400 2+1 DAIRE ALIYORSUN (ISTANBUL) ODA HEM KUCUK HEMDE BIRAZ VAROS OLUYOR VE SONUCTA BU EV ICIN EN AZ 15_20 SENE CALISIYORSUN..AMA BAKIYORSUN ADAMLAR 200 BIN DOALRA VILLA ALIYOR OTOPARKLI BAHCELI ..VE 30 SENE KREDI CEKIYORLAR AMA RAHAY RAHAT KIRA GIBI HAYAT KALITENI COK FAZLA DUSURMEDEN ALABILIYORSUN...TURKIYEDE 400 HIN KONUT KREDISI CEK 30 SENE SONRA 1.200.000 EN AZ GERI ODERSIN VE 30 SENE AC GEZERSIN..BIZ YASIYADIK ISTE ..SON 7 TAKSIT KALDI AMA GENCLIGIMIZ GITTI ...BEN SU AN 36 YASINDAYIM..AMERIKADA GORUSTUGUM TURKLERIN SOYLEDIGINE GOTE SAATLIK 17 DOLAR RAHAT ALIRMSIIM..GUNDE 12 SAATEN HATALIK 6 GUN. YANI AYLIK ORTALAM 5 BIN DOLAR..YANI BU PARA ORASI ICIN BILE IYI PARA ...NEYSE HAYAL EDIYORUZDA NETICEDE PIYANGO GIBI BIRSEY COK TA HEVESLENMEMEK LAZIM

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach iş bulabileceksem neden olmasın bana heryer olur tabi demokrat daha iyi olur :)))

Vermont sözde değil özde demokrat eyaletlerden. 😉

Bugün hemen hemen her demokrat eyalet green card sahiplerine polis olma hakkı bile tanımazken Vermont bu hakkı da tanıyor.

greencardlılara başka polis olma hakkı tanıyan eyalet var mı?

• @ibrahimasar
    🙂 Biraz bolgeye gore degiskenlik gosteriyor tabi....Caddebostan

• @travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Evet var.

Hawaii eyaleti de bu hakkı tanıyor.

Honolulu departmanı yıl boyunca alım yapıyor.

Maaş ve özlük hakları iyi.

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Evet var.

Hawaii eyaleti de bu hakkı tanıyor.

Honolulu departmanı yıl boyunca alım yapıyor.

Maaş ve özlük hakları iyi.

sanırım wermont ve hawaii dışında yok..

• şimdi biz indeed gibi sitelerden yola çıkarak saatlik alabileceğimiz maaşları hesap ediyoruz ama bunun ne kadarı ortalama elde kalıyor?

• @cthax Her eyaletin gelir vergisi oranı farklı. Gideceğiniz eyaletin gelir vergisi oranına göre brüt ücret üzerinden hesap yapabilirsiniz.

• sağolun ortalama %30 desem çokmu demiş olurum örneğin saati ortalama 17 Dolar olan Kaynakçı günde 10 saat ile kabaca ayda 3500 $ temiz kalıyor diyebilir miyiz. @TughanTug

• @ibrahimasar Abi sana anlatırken "green card diye bir şey var" şeklinde başlaması çok komik olmuş 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |