Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @network, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bi nəfəs alın ya bən okuyarak yetisemiyorum son 8 gün

Hiç sorma.

Paylaşım yoğunluğundan az önceki eyalet paylaşımım güme gitti, bugünkü like'larda düşme var. 🤒

• Green card çıkarsa Georgia Savannah’a gideceğiz orada eşimin ailesi var. Daha önce Tampa’ya gittik 3 ay kaldık çok güzel yerler var ama özellikle yazın sıcak ve nem çok fazla sanki sokaklar bomboş gibiydi dışarıda dolaşılmıyor neyse herkese bol şans umarım gerçekten gitmek isteyenlere çıkar

• Discord uygulaması üzerinden çekiliş öncesi heyecan yoklaması https://discord.gg/Tumkfa müsait olan arkadaşları bekliyoruz. Belki geleceğin talihlisiyle tanışmış oluruz 🙂

• Yasaklı

@Tuğrul-Eğdemir Florida yadaTexas daki sicak ve nemi Kibris sicagi ile karsilastirabilecek arkadaslar varmi? Ben Kibris'i biliyorum bu sekilde bi karsilastirma olursa tam olarak anlayabilirim..

• Texas’ı bilmem ama Florida Tampa’daki sıcak ve nem çok rahatsız ediciydi ama biz Haziran Temmuz ve Ağustos aylarında oradaydık ben İskenderun’luyum oranın sıcağından ve neminden çok fazla ama her yerde klimalar devamlı çalışıyor kapalı alanlarda sıkıntı yok

• @Tuğrul-Eğdemir, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Texas’ı bilmem ama Florida Tampa’daki sıcak ve nem çok rahatsız ediciydi ama biz Haziran Temmuz ve Ağustos aylarında oradaydık ben İskenderun’luyum oranın sıcağından ve neminden çok fazla ama her yerde klimalar devamlı çalışıyor kapalı alanlarda sıkıntı yok

Sıcaktan çok timsahtan dolayı yaşamam orada 😂 sokak köpeği gibi her yerdeler

• f3cbf109-7f4c-4dd5-b798-d5df9de27b87-image.png Discord dayız bekliyoruz..

• Yasaklı

@Tuğrul-Eğdemir Tesekkurler

• @tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Tuğrul-Eğdemir, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Texas’ı bilmem ama Florida Tampa’daki sıcak ve nem çok rahatsız ediciydi ama biz Haziran Temmuz ve Ağustos aylarında oradaydık ben İskenderun’luyum oranın sıcağından ve neminden çok fazla ama her yerde klimalar devamlı çalışıyor kapalı alanlarda sıkıntı yok

Sıcaktan çok timsahtan dolayı yaşamam orada 😂 sokak köpeği gibi her yerdeler

Florida da çok timsah var diyorlar. Evlerin alt kısımlarına ve arabaların altında gizlenebiliyorlar. Hiç almayayım :))

• O kadar timsah yok olan yerlere uyarı levhaları koymuşlar ancak çok fazla sincap vardı hiç çekinmeden dolaşıyorlardı.Tabiki çok sevimli canlılar

• ⭐⭐

Dijital Fotoğrafların Başvuruya Eklenmesi
    Aşağıda belirtilen teknik özelliklere uyması koşuluyla, yeni ya da son altı ayda çekilmiş bir
    dijital fotoğrafınızı veya dijital tarayıcı ile taranmış kopyasını kullanabilirsiniz. Çeşitlilik vizesi
    başvuru fotoğrafınız, A.B.D. vizesi fotoğrafıyla aynı kalitede ve şekilde olmalıdır. Uygun
    fotoğraf örneklerini https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-informationresources/photos/photo-examples.html adresinden görebilirsiniz. Altı aydan daha eski veya
    aşağıdaki kriterlere uymayan bir fotoğraf kullanmayınız. Geçen sene yaptığınız başvuruda
    kullandığınız fotoğrafı tekrar kullanmak, oynanmış, rötuş yapılmış ya da aşağıdaki teknik
    özelliklere uymayan bir fotoğraf kullanmak başvurunuzun diskalifiye edilmesine neden olacaktır.

• ⭐⭐

@MuratUsa önceki sayfada fransadayım dediniz ya avrupa da bitik mi yoksa amerika olduğu için mi merakımdan soruyorum

• @MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Tuğrul-Eğdemir Florida yadaTexas daki sicak ve nemi Kibris sicagi ile karsilastirabilecek arkadaslar varmi? Ben Kibris'i biliyorum bu sekilde bi karsilastirma olursa tam olarak anlayabilirim..

Florida yazın aşağı yukarı Kıbrıs gibi. Ama kışın geceleri falan soğuk değil Kıbrıs gibi, ılıman.

• Yasaklı

@haymatlos_ Yani avrupada her ulkeyi kendi sartlarina gore ayri ayri degerlendirmek gerekir..Fransadan bahsedecek olursak bidefa fransizca cok zor bir dil sonradan gelen Turklerin %90 dil bilmiyor.Bilenlerde tarzanca..2008 krizinden sonra issizlik almis basini gitmis..Cok fazla siyah ve magrepli arap var..Muslumanlarin imaji hic iyi degil..Gocmenler sosyal yardimlara bagimli yasiyor..Gettolasma var her toplum kendi icinde yasiyor..Maaslar dusuk ..Asgari ucret 1200 euro ama asgari ucretle bile is bulmak zor..Turkler insaat ve kebapcilik yapiyor..Baska is yapan cok az..Dolayisiyla digerleride bu isi yapan turk patronlarin yaninda Turkiyedeki sistemle calisiyorlar..Daha bircok detay var...ABD bana daha uygun bir yer tamam sosyal yardim saglik guvencesi kisitli ama girisimcilik ruhuna sahipsen hizli yukselirsin..Ayrica ulkeyi sahiplenebilirsin ama avrupada hicbirzaman bi alman bi fransiz olamazsin olmak istemezsin olsanda kabul gormezsin...

• Yasaklı

@Ryback Tesekkurler..Simdi kafamda tasavvur edebiliyorum nasil bir sicaklik oldugunu...Kibrista askerdim..Genelde haki renk atletle egitim spor yapardik .Ter ustumuzde kurudugundan herzaman beyaz tuz lekeleri olurdu..Birde bu nem ve sicaktan Tavuk hastaligi denen bi hastalik vardi ona yakalanan cok olurdu.Ama ABD de asker olmayacagimiza gore sorun yok:)Ayrica klimalar herzaman acik..

• @Ldoroglu eş ve çocuklarınızın geçerli pasaportu var mı?

• @crazycells cok tesekur ederim...Sorularimi cevapladiginiz icin...esim polis memuru ..Ozaman sayet çikarsa greencard bize esimin ilk etapta istifa etmesi gerekmiyor...Gidisada gore bakicaz ozaman ...

• -Birkaç saat ayrılıyorum, abov' nasıl ileti yazıyorsunuz öyle; herkes oldukça heyecanlı dediğim gibi ' allah herkese ilk seferde kazanan insanın ' şansını versin 🙂

-@MuratUsa Ağabey hiç amerikada bulunmadım, gerçekten araştırdım haftarlarca Chicago soğuk dediler, orayı araştırdım... 'Denver- Kansas-IOWA- Montana ' gibi soğuk yada İç Anadolu tarzı yerlere baktım.

• Sonuç olarak gittiğimiz ( gidebilirsek inşallah ) yerde 4/4lük bir ülke veya eyalet olmayacak, bir insanın bir yerden %100 memnun kalması durumuna inanan birisi değilim çünkü insan hep 1 fazlasını ister, sadece mutak mutluluğu yakalamanın sıfır beklenti içinde olmaktan geçtiğini biliyorum 🙂 Temel olarak benim önemsediğim şeylerden birisi iklim, rahat olabilmem için havanın soğuk olması kafi 🙂

• Bekar ve eğitim durumumu tamamlamış olduğumdan dolayı evimin konumu yada etrafımdaki insanların bana uyumluluğunu kesinlikle sorun etmiyorum.
      Tabi ki düşünecek bir ailem olsaydı oraya giden birkaç kişiye yakın olmak isterdim, bazı durumlarda 5e bölünmek zorunda kalabildiğimiz durumlar olabiliyor, birkaç tanıdık dost iyi olur tabi ki.

-- LÜTFEN yanlış düşündüğüm biryer varsa, düzeltebilirsiniz. Bein fırtınalarına her zaman açığım. 🙂

• Olurda bana çıkarsa, gittiğim yerin adresini yazarım posta vs. şeyler kiralamayın. Ben yardımcı olmak isterdim kaldı ki şuan Amerika'da bulunan Türkler'in bu konuda yardımcı olacağınıda düşünüyorum açıkçası.

Sağlık ve mutlulukla kalın. 🙂

• ⭐⭐

@MuratUsa fransızca almanca zaten zor umarım ingilizce işini hallederiz gidene kadar ama haklısnız yani kabul ettiremeyince kendini zor olmalı

• Fotoğraf konusuna şöyle bir ekleme yapayım green card başvuru fotoğrafımı, green cardın fotoğrafla ilgili bütün şartlarını standartlarını bilen(boyut, açı, arka plan vb.) profesyonel bir fotoğrafçıda çektirip başvurdum ama sanırım hiç bir oynama yapılmaması gerektiği detayını bilmiyordu ne yazık ki benim de ilk başvurum olduğu için acemiliğime denk geldi ve alnımda bir iz var sivilcemsi bir kızarıklık ufak bir cilt hastalığımdan dolayı fotoğrafçının onu azaltıyım mı biraz sorusuna olur diye cevap verdim aslında son halinde çok gözle görülür bir değişiklik olmasada sonuçta oynanmış oldu fotoğrafla. Eğer bunu kontrol edebilen bir yapay zekaları varsa direk elenmiş oldum yani. Tabiki eğer çıkmazsa çıkma ihtimali düşük olan bir çekilişin çıkmamasını fotoğrafa bağlamayacağım ama başvurudan sonra kafanızın gerçekten rahat olmasını istiyorsanız bir fotoğrafçıda çektirirseniz hiç bir şekilde oynama yapmamasını söyleyin lütfen. Önümüzdeki dönemde yeni başvuracak arkadaşlara yardımcı olmak istedim aklınızda bulunsun bu sene bana çıkmasada uzun süredir takipte olduğum bu forumdan insanlardan kime çıkarsa çıksın kendime çıkmış gibi sevineceğim bol şans herkese

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |