Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @travelleth Sizin bahsettiğiniz gibi bisikleti ile ubereats yapan bir youtube kanalı var. Bisikleti nasıl bıraktığını, ne sıklıkla order aldığını veya büyük siparişleri nasıl taşıdığını görmeniz açısından faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Kanal sahibi : Eddie Benitez

• @Cupzen çok teşekkür ederim, inceleyeceğim kesinlikle 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@crazycells cevabınız için teşekkür ederim. peki bir şey sormak istiyorum. internetten e-bike'ları araştırdığımda türkiye'de genel olarak kullanılan motorsiklet görünümlülerin aksine bildiğimiz bisiklet gibiler. yani şarjlı kullanıyorsun, şarjı bitince normal bisiklet olarak pedallarla da sürebiliyorsun. paket servis yapanlar bisikletlerinin güvenliğini nasıl sağlıyorlar? yani bir apartmana paket servis götürdük, bisikleti kaldırıma bırakıp çıksan çalınma ihtimali çok yüksek.

evet, NY'ta da cok dikkat etmek gerekiyor, 5 dklik zamanda bisikleti, kendisini alamazlarsa tekerleklerini veya oturagini caldirmak mumkun...
    Zaten pek cok sokakta bisiklet zincirlemek icin yerler var.

• @crazycells evet @Cupzen 'in gönderdiği youtube kanalına baktığımda da bisikleti zincirleyerek teslim ediyorlar.. scooter'la da yapıyor birisi.. o da güzelmiş.. hafif olduğu için her yere yanında taşıyor 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@travelleth, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@crazycells cevabınız için teşekkür ederim. peki bir şey sormak istiyorum. internetten e-bike'ları araştırdığımda türkiye'de genel olarak kullanılan motorsiklet görünümlülerin aksine bildiğimiz bisiklet gibiler. yani şarjlı kullanıyorsun, şarjı bitince normal bisiklet olarak pedallarla da sürebiliyorsun. paket servis yapanlar bisikletlerinin güvenliğini nasıl sağlıyorlar? yani bir apartmana paket servis götürdük, bisikleti kaldırıma bırakıp çıksan çalınma ihtimali çok yüksek.

evet, NY'ta da cok dikkat etmek gerekiyor, 5 dklik zamanda bisikleti, kendisini alamazlarsa tekerleklerini veya oturagini caldirmak mumkun...

:))) ben birgun bir yolcu aldim oakland`da houstondan gelmis okumaya bisikleti zincirlemis ama tekerlekleri calmislar iskelet kalmis :)))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

:))) ben birgun bir yolcu aldim oakland`da houstondan gelmis okumaya bisikleti zincirlemis ama tekerlekleri calmislar iskelet kalmis :)))

aynen 🙂 ben de New York sokaklarinda tekerlegi veya oturagi eksik bisikletler goruyorum surekli (gerci oturaklari pek cok kisi bisikleti bagladiktan sonra is yerine de goturebiliyor, yani illaki calindigi anlamina gelmiyor)... Benim verebilecegim tavsiye, bu tur bisikletlere fazla para vermeden ikinci/ucuncu el almaniz, ozellikle de yakinlarda okul/universite vs. varsa, o ogrenciler ayrilirken temiz ve sorunsuz bisikletleri satisa cikarirlar...

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@gkhanfeez, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

aynen 🙂 ben de New York sokaklarinda tekerlegi veya oturagi eksik bisikletler goruyorum surekli (gerci oturaklari pek cok kisi bisikleti bagladiktan sonra is yerine de goturebiliyor, yani illaki calindigi anlamina gelmiyor)... Benim verebilecegim tavsiye, bu tur bisikletlere fazla para vermeden ikinci/ucuncu el almaniz, ozellikle de yakinlarda okul/universite vs. varsa, o ogrenciler ayrilirken temiz ve sorunsuz bisikletleri satisa cikarirlar...

Ali Cihan Bey sizden böyle ince ayrıntılı taktikler almak paha biçilemez 🙂

• SSN numarası olan ögrenci vizeli biri diledigi kadar uber doordesh gruphup
    yapabilirmi, bildigim kadarıyla 40 saatten fazla çalışmıyor ayrıca 5 yıldır ABD de yaşıyor ve hiç taxreturn yapmamış ilginç geldi bana. Sizce bu kişi yalanmı konusuyor veya suç mu işliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jamel86, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

SSN numarası olan ögrenci vizeli biri diledigi kadar uber doordesh gruphup
    yapabilirmi, bildigim kadarıyla 40 saatten fazla çalışmıyor ayrıca 5 yıldır ABD de yaşıyor ve hiç taxreturn yapmamış ilginç geldi bana. Sizce bu kişi yalanmı konusuyor veya suç mu işliyor.

Hayir, yasal olarak boyle isler yapamaz.

• @crazycells bu kişi hiç tax return de yapmamis. Ihbar etsem kime ihbar etmem lazim IRS e mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jamel86 evet, vergi kacirma durumlariyla IRS ilgileniyor, lakin bu arkadas kayit disi calistigi icin iddiayi kanitlamaniz zor. Zaten o nedenle vergi kacirabiliyorlar, eger kayit altinda olsa IRS celiskileri yakalayabiliyor.

• @crazycells size son bir soru sorabilirmiyim. 4,5 tane ev kiralayıp buraları oda oda ve hatta salondaki koltugu dahi kiralayip pansiyonculuk yapanlar var. Bunlarda vergi vermiyor ve üstelik cogu kiracisina depozitosunu bile iade etmıyor mafyalaşmış arsiz tipler var. Arkadaslarimdan hep duyuyorum. Böyle bir durum ile karsilastigimizda yasal olarak haklarimiz nedir, genelde yeni green card lilara yapıyorlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jamel86 evet, ilgili basliklarin birinde sorun isterseniz 🙂 orada uzun uzun konusalim...

• Uzun suredir food delivery isi ile ilgili deneyim paylasimi olmamis.
    Seattle \ Wa sehri icin 3-4 gunluk part time Postmates ve Doordash deneyimini paylasmak istedim.
    Postmates ve Doordash'e gecen hafta basvurdum ve 1 saat gibi kisa sure icerisinde hesabi aktif hale getirdiler. Basvurumu 7 aylik bir ehliyet ile yaptim.
    Grubhub ise: doluluk nedeniyle basvurumu siraya aldi. Grubhub Seattle haricinde, eyaletin birkac sehrinde basvurulari onayliyor. Seattle'da Grubhub driver yogunluk var sanirim.
    UberEats 1 yillik ehliyet istediginden basvurumu yapmadim.

DOORDASH
    Bir Persembe gunu: Baslama saati 1:30pm - Bitis Saati: 10:00Pm Toplam Aktif Dash saati: 8 saat- Toplam Delivery sayisi: 15 adet--- En az 6-7 adet delivery reddettim veya yanit vermedim. Bu durumda kabul oranim epey dustu. Ilk gunum oldugu icin fazla kasmak istemedim. Sistemini biraz cozmek istedim.
    Yapilan toplam Miles: 75 Miles ---- Toplam yapilan tutar: $109.00 (Tips dahil)

Bir cuma gunu: Baslama saati: 4:30pm - Bitis saati: 9:15pm Toplam Aktif dash saati: 4,5 saat - Toplam Delivery sayisi: 9 adet--- 3-4 tane delivery reddettim veya yanit vermedim.
    Toplam Miles: 80 Miles ---- Yapilan Tutar: $111.00 (tips dahil)

Bir cumartesi gunu: Baslama saati: 2:00pm - Bitis saati: 2:10pm Toplam aktif dash saati: 2s10Dk - Toplam delivery sayisi: 5 adet --- Gelen orderlari tutar ve miles a bakmadan hic reddetmedim. Cunku rating baya dusuyor. Son aldigim siparis pick up yakin ama teslimat drop off cok uzakti. 8 Mile uzakta idi ve esas isime donmek zorundaydim 11 Mile tekrar ise dondum. Kabul oranim dusmesin diye bugunun tum orderlarini kabul ettim.
    Toplam Miles: 37 Miles ---- Yapilan tutar: $41.00 (tips dahil)

Bir Sali gunu: Baslama saati: 5:10pm Bitis saati: 9:30pm Aktif Kalma suresi: 4,5 saat -- Toplam Delivery sayisi: 10 adet- 1 adet kabul etmedim.
    Toplam yapilan miles: 58miles--- Yapilan tutar: $87.69 (tips dahil) Eve donerken son bir acayim dedim ancak cok dusuk order geldi ve yinede kabul ettim. Sadece 5 dolar icin 5 mile ekstra yaptim.

POSTMATES:
    Bir sali gunu Baslangic: 12:30Pm - Bitis: 3:00Pm Aktif kalma suresi : 2,5 saat Toplam Delivery sayisi: 7 adet - 1 adet delivery kabul etmedim.
    Toplam yapilan Miles: 25 Miles --- Toplam yapilan tutar (Tips dahil) $57.33
    Ilk deneyimime gore Postmates yakin mesafeler verdi diye tahminde bulunuyorum. Bana cok pratik orderlar geldi. Ancak siparis tutarlari cok dusuktu ve sadece 5 order icin tips gorunuyor.
    Sistemini cok kullanisli bulmadim. Yapilacak tutari order geldiginde net goremedim ve Doordash sistemine gore biraz karisik geldi bana.

Postmates ve Doordash her iki sistemi ayni anda kullanmadim. Ayni anda order gelirse telefon- adres yonetmek ilk baslarda zor olabilir.

Seattle'da Doordash-Postmates yaptigim bolge: Northgate - Northeast Seattle- Lake City- Madison Park- Fremont- Greenwood- Greenlake-Ballard bolgeleri. Teslimat adresine gorede bazen Downtown bolgesi olabiliyor. Ancak Downtown bolgesi biraz sikintili. Park sorunu, trafik isiklari, stop sign, su an kapali birkac cadde-sokak ve bolca apartman olmasindan dolayi teslimat sureleri uzun oluyor.
    House tipi evlerin cok oldugu bolgeler Greenwood - Greenlake veya biraz daha kuzey bolgesi teslimatlari kolay ve hizli oluyor.

Ogle saatleri cok cikmadim. 1-2 defa oglen saati ciktigimda is merkezlerine teslimat oldu ve is merkezleri de biraz sikintili. Kisilere ulasmak zaman aliyor.
    Restoranlarin cok oldugu U-District | University Way bolgesi de tercih edilebilir ancak o cevrede de restoranlarin park sorunu- teslimatlarda da bolca apartman olmasi ve genel de ogrencilerin yasamasindan dolayi tipsler dusuk oluyor 🙂

Cok uzun oldu ama; 3-4 gunluk deneyimime gore evet bu is yapilabilir ancak tips olayi olmazsa hic degmez diye dusunuyorum. Sirketlerin verdigi base ucretleri sanki dusuk gibi. Yukarida belirttim tutarlarin yarisi tips- kalan yarisi base ucret. Musteriler hintli ve arap olursa 🙂 vay halimize 🙂 (irkcilik olarak dusunmeyin. Maalesef hintli ve arap arkadaslarimiz tips konusunda cok tasarruflular 🙂 haa bir de cinliler.
    Ozetin ozeti; yapilan mile, yakilan benzin, yil sonu vergisi derken ne kalacak bunu ancak birkac zaman yaptiktan sonra kestirebilirim.

• @jamel86 @crazycells Eger herhangi bir tax fraud yani vergi kacirma, sahterkarlik yapma, vergi beyan etmeme falan varsa, asagidaki linktdeki formu doldurup yine asagidaki adrese posta ile gonderin. IRS fraud investigation team gerekli arastirmayi yapar.

Adres:
    Internal Revenue Service
    Stop 31313
    Fresno, CA 93888

• ⭐⭐

Merhaba doordash ta waitinglist teyiz. Sizce ne kadar sure sonra sira gelir ? Bazi kisiler hesap kiralama yapiyormus, bu ne demek ?

• @HockeyUmpire2 Kendi hesaplarini telefon numarasi ile sizin kullanmanizi sagliyor. Legal degil ama kimse pek ilgilenmiyor bununla. Tum delivery sirketlerine basvurun. Suan hepsi is yapar. O kiralama yoluna da cok zorda kalmazsaniz girmeyin.

• @HockeyUmpire2 Ben Postmates-Doordash a 1 ay once ayni anda basvurdum. 1 saat icerisinde active edildi. Grubhub ve Caviar’a basvurdum ikiside waitlist e aldi. Grubhub halen wait durumda. Caviar ise 1 ay icinde active oldu. Bolgedeki ihtiyaca gore hemende olabilir 1 ayda da olabilir.

• ⭐⭐

@roccorocco ne sanslisiniz biz geldik geleli bekliyoruz . Siz neredesiniz hangi bolgede yapiyorsunuz ?

• ⭐⭐

Doordash waiting liste olan varsa bana ulassin ,kafami kullandim ve bir gunde basladim 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |